יומן הבוקר
ניר חפץ, מוטי גילת (ויקיפדיה)
העיתונאי מוטי גילת, משופריה הבולטים של הפרקליטות, סגר עבורנו מעגל בכל הקשור לעד המדינה במשפט נתניהו, ניר חפץ. נראה שגילת לא הבין מה הוא כותב. לפניכם הסיפור

עוד מעגל נסגר אתמול בנוגע לניר חפץ והפעם באדיבותו של לא אחר מאשר מוטי גילת, אחד משופרי הפרקליטות הבולטים.

הנה הסיפור (בשיתוף עם אבי וייס):

***

ניר חפץ, כזכור, קיים צירים מקבילים ועסקיים בינו לבין אילן ישועה ולשאול אלוביץ' – שבו האינטרס שלו היה אחד ויחיד: ניר חפץ, רק ניר חפץ ומה ירוויח חפץ בעניין הזה.
על אחד הפרויקטים האלה עדכן ישועה את אלוביץ' אחרי שקיבל הודעה שקיבל מיונה ויזנטל, לשעבר סמנכ"ל התוכן של חברת 'יס' שהיה אמור להיות המנכ"ל של 'הפרוייקט של ניר חפץ'.

כך כתב ישועה לאלוביץ':

"הפרויקט של ניר חפץ (פרוייקט סודי) הוא הקמת ערוץ ברודקאסט שחלק מרכזי בשידוריו יהיו חדשות ואקטואליה כאשר המטרה שלו היא להגיש בקשה לרישיון בתחילת יוני. כפי שסיכמנו אני אהיה גם שם יועץ בחודשיים האלה ובין היתר נראה איפה אפשר לשלב/לדאוג שוואלה תהיה ספק של חלק מהתוכניות בערוץ זה (לפי בדיקה ראשונה משפטית אין עם זה בעיה)".

מה שניסו חפץ וישועה הוא להשתמש באולפנים של ישועה ולצורך זה גייסו כמה מיליארדים תחת הסכם סודיות.
שימו לב לגלריית השמות שהיתה אמורה להשקיע כ-100 מיליון שקל בפרוייקט: ארנון מילצ'ן, ג'יימס פאקר, רופרט מרדוק וככל הנראה גם לארי אליסון.

עכשיו נקפוץ לעניין השיבוש שמיוחס לשאול אלוביץ' בנושא השמדת הראיות.

נדמה לי שמוטי גילת לא הבין אפילו מה הוא כותב מדף המסרים של הפרקליטות, כי השיבוש היה ביוזמתו של חפץ עצמו!

כך העיד ניר חפץ:

"בשלב מסוים", מתוך לחץ, חרדה, פאניקה, תקראו לזה איך שתקראו, עשיתי מעשה איוולת, שטות ופניתי לשאול אלוביץ'. ביקשתי לבוא אליו הביתה לפגישה בארבע עיניים וזו התקיימה בשעת ערב, בחשיכה, בחלק העליון של בית המשפחה… הגעתי אליו עם הבשורה שגם בבלפור חוששים שהחקירה היא בענייניו והוא נראה אחוז אימה. כולו היה חיל ורעדה".

בפגישה הזאת, שאותה יזם כאמור חפץ, נולדה ההחלטה המשותפת לנסות ולשבש את החקירה באמצעות השמדת ראיות, השמדת מסרונים, והשמדת טלפונים ניידים.
יתרה מזאת: חפץ ביקש משאול ומאיריס אלוביץ', שהשתתפה בחלק מהפגישה, להזמין אליהם הביתה בדחיפות את אילן ישועה, מנכ"ל וואלה, ולבקש ממנו להתנהג בדרך דומה.

ישועה אכן הוזעק בלילה לבית משפחת אלוביץ', שמע מה סיפר להם ניר חפץ, והבטיח לשתף פעולה בהשמדת הראיות. הבטיח, אבל לא קיים.
הוא הצליח להתחמק מהמשימה בכל מיני תירוצים, שמר לעצמו את התחמושת היקרה, ועשה בה שימוש רק אחרי שהוזמן לחקירה במשטרה. רק אז הוא קרע חלון לסיפור הפגישה הלילית בבית אלוביץ'.

חפץ עצמו, מיותר לומר, אישר את עדות ישועה ואף אמר לחוקרים:

"לא רציתי להיות עבריין… כאן בעדות שלי קשה לי להביט לכם בעיניים… בזמן אמת לא חשבתי שאני עבריין…"

כעת אפשר להבין למה חפץ רץ מהר לאלוביץ' ורצה להשמיד את כל התכתובות אצלו ואצל ישועה – זה ממש לא קשור לעסקי השוחד שלא היו. זה קשור אך ורק לעסקיו של חפץ.
הוא חשש שהעסקים שלו עם ישועה ואלוביץ יתגלו – רק זה מה עניין אותו. על שוחד לכאורה בעסקת המיזוג – זה עניין את קצה הציפורן שלו.

חפץ היה כאמור היזם של מיזם טלוויזיה גרנדיוזי, כאשר יונה ויזנטל יועד כמנכ"ל המיזם. על-פי הערכות חפץ עסק במיזם הזה כנראה מאחורי גבו של נתניהו (למרות שנתניהו היה עקרונית בעד, אבל כנראה נתניהו לא ידע את כל פרטי התכנית, שהייתה מבוססת על ישועה ואולפניו וגם אלוביץ'), יוזמה שעבד עליה במשך שנתיים מ-2016.
בסוף 2017, כשהחלו החקירות בענייני בזק, הוא פשוט החליט כנראה להעלים את העניין הזה שהיה סודי מבחינתו והוא ידע שיש שפע של התכתבויות שלו עם ישועה ואלוביץ' על השימוש באולפני וואלה כבסיס למיזם הטלוויזיה שלו.

לחפץ היה אינטרס ברור להעלים את פרטי הפרוייקט הסודי כי המשקיעים כבר אמרו לו שהם כנראה נוטשים את המיזם (עיקרי המיזם דלפו בזמנו ל"דה-מרקר").

בקיצור, חפץ רצה להגן על עצמו ועל המשקיעים המיליארדרים שפחד מהם אם זה ייחשף – כי כולם היו חברים טובים מאוד של ביבי:  מרדוק, מילצ'ן, פאקר וכנראה גם לארי אליסון.
הוא היה בפאניקה שהכל יתגלה כולל הקשר עם המיליארדרים הללו, שדרשו סודיות מוחלטת למעורבותם והשקעתם העתידית.

ניר חפץ בישל את כל העניין הזה, הוא ולא אחר.

***

אתמול בפייסבוק של אלי
09:50 -> 11:19 -> 11:39 -> 12:26 -> 13:32 -> 14:36 -> 16:05 -> 17:19 -> 18:16

מאמרים אחרונים

מיקי גנור (צילום: אלי ציפורי)

דברים מדהימים צפים בתיק "הצוללות"

העדות המטלטלת של מיקי גנור: מוטי לוי, ראש להב הפורש, צלצל אלי בצרחות נוראיות ואמר לי "אם לא תחתום על הסכם עד המדינה נזיין את הבת שלך" (הבת שנחקרה באזהרה ואיימו לשלול לה את רישיון עריכת הדין). מוטי לוי לא תיעד השיחה

הקליקו לתוכן »