יומן הבוקר
שיטפון ההדלפות של הפרקליטות
שיטפון ההדלפות של הפרקליטות הגיע לשיא. המטרה: השחרת נתניהו בעקבות קריסת תיק 4000. מטרת מישנה: לשבש הליכי משפט, לשתול בדעת השופטים את הדעה המוקדמת שנתניהו ורעייתו מושחתים.

אתמול הגיע שיטפון ההדלפות של הפרקליטות לשיא – וזה לא מפליא – ההיסטריה של ליאת בן ארי ויהודית תירוש רק הולכת וגוברת מדי יום.
הן איבדו שליטה על השיח הציבורי ומנסים להחזיר אותו למסלול של השנים האחרונות: השחרה שיטתית של נתניהו ומשפחתו בבית דין שדה של התקשורת.

***

הפרקליטות איבדה עשתונות

בשבילי זה היה צפוי: הפרקליטות התרגלה לשלוט על השיח התקשורתי ועכשיו זה התהפך.
הפרקליטות הפנימה שההבנה כי תיק 4000 מתרסק חלחלה לציבור, למרות ההשתקה של ערוצי הטלוויזיה.
מסך הברזל נסדק – המידע התחיל לזרום ולכן בדיוק הזמן לשטוף את השופרות במידע כדי לנסות להחזיר את השליטה על השיח.

זה התחיל בהדלפות רכילותיות לגידי וייץ וגיא פלג בנושא ניר חפץ והמשיך אתמול עם ההודעה לבית המשפט על השלמת החקירה של הדס קליין.

ההודעה היתה די יבשה ולא הסגירה פרטים: קליין, על-פי ההודעה, הגיעה לפתע לפרקליטות ב-11.10.2021 עם "מידע רלוונטי חדש בנוגע לתיק 1000".
בהמשך אישר מנדלבליט לגבות ממנה הודעה משלימה במשטרה שנעשתה ב-24.10.2021.

לאחר מסירת ההודעה ובעקבות הפרטים שנמסרו בה אישר מנדלבליט לבצע מספר פעולות חקירה "ממוקדות נוספות", כולל פעולת חקירה מחוץ למדינת ישראל.
הפרקליטות אף הוציאה צו איסור פרסום ורק אתמול הודיעה על כל הסיפור לבית המשפט כשהיא מצהירה שחומרי החקירה שנאספו "יועברו בהקדם האפשרי לעיון הסניגורים".

כלומר, הפרקליטות שוב פעלה תוך שהיא מצפצפת על כללי מנהל תקין.
הוציאה צו איסור פרסום, הודיעה לבית המשפט אחרי חודש מיום הפנייה של הדס קליין וגם אתמול לא העבירה את חומרי החקירה.
למי היא העבירה את חומרי החקירה? כמובן – לשופרות: ברוך קרא, אביעד גליקמן, תמר אלמוג, נטעאל בנדל ואילנה דיין – אצל כולם היו פרטים שהם תחת איסור הפרסום – ובכולם פרטים על תכשיטים וסכומים לכאורה שלא הגיעו כלל לסניגורים.

כלומר, מישהו במערכת אכיפת החוק הדליף – זה ברור כשמש – וזה גם הבסיס לבקשה של עו"ד עמית חדד, פרקליטו של נתניהו, לפתוח בחקירה מיידית נגד המדליפים.

התמונה הרי ברורה: החומר לא נמצא אצל הסניגורים אז או הפרקליטות/משטרה או העדה תחת אחריותה – הם אלו שהדליפו.

ההדלפות הסדרתיות מלמדות שיש פה משהו מאוד שיטתי ומשהו מאוד מכוון – במקום לדבר על העדות הלא אמינה של חפץ ועל החורים שלה, יש ספין חדש:
התכשיטים של שרה נתניהו ו"הדרמה" כביכול בתיק 1000.

ההסבר של הדס קליין לאיחור האופנתי בדיווח הוא בכלל מוזר: היא טוענת, על-פי ההדלפות, שעורך דינה דאז, בעז בן צור (היום פרקליטו של נתניהו) תדרך אותה לענות רק על מה שנשאלה.
נו, באמת? אז? עברו קרוב ל-5 שנים מאז חקירתה. מה פתאום היא נזכרה דווקא עכשיו?

כזכור, בעדותה היא לא הצליחה לכמת את היקף הסיגריות והשמפניות שכביכול נתניהו ורעייתו קיבלו וזרקה כל מיני ניחושים לאוויר.
אז איך פתאום יש לה זיכרון סלקטיבי?

באופן חריג, על ההודעה לבית המשפט היתה חתומה ליאת בן ארי.
אחרי שנעלמה מהדיונים ונעלמה מהמסמכים שהוציאה הפרקליטות במשפט נתניהו, פתאום היא שבה.

בן ארי ידועה כאדריכלית של הדלפות ומומחית גדולה בספינים ואין לי ספק שהיא או אנשיה ארגנו את כל הפסטיבל.
המטרה: השחרת נתניהו בעקבות קריסת תיק 4000. מטרת מישנה: לשבש הליכי משפט, לשתול בדעת השופטים את הדעה המוקדמת שנתניהו ורעייתו מושחתים.

אני מניח שדבר לא ייעשה עם ההדלפות הפליליות הללו, אבל אני מקווה שעורכי דינו של נתניהו לא יוותרו ויעתרו לבג"ץ. גם אם לא ייצא מזה דבר (בג"ץ מתח ביקורת על מנדלבליט בעניין ההדלפות לרביב דרוקר בעקבות עתירה של פרקליטי אלוביץ') – שווה לנסות.
עוד הדלפה ועוד הדלפה – ייתכן שיהיה איזשהו סף שבג"ץ כבר לא יוכל לשאת.

הערה על נורית ליטמן, לשעבר המשנה ליועץ המשפטי לממשלה.

הבטחתי לפרק את דף המסרים שהיא העבירה דרך "גלובס" על תיק 4000, תוך שהיא מלגלגת על הביטוי "קריסת התיק".
בגלל ההתפתחויות בנוגע להדס קליין אסתפק רק באמירה הצבועה שלה, על כך ש"קיים פער בין דיווחים על המתרחש בתיקי נתניהו ובין המציאות".

ובכן, מעניין שמצפונה של ליטמן לא ייסר אותה כשהדיווחים במשך שנים על תיקי האלפים, תוך שימוש בהדלפות פליליות מהפרקליטות שבה עבדה, כבר הרשיעו את נתניהו וחרצו את דינו.

עכשיו, שמתגלים פערים עצומים בין מה שדווח על-ידי השופרות למה שקורה בבית המשפט – ליטמן מנסה להפוך את הקערה על פיה.
ובכן, ליטמן מעולם לא התעניינה בתיק 4000, והחלה לגלות בו עניין רק לאחרונה, כשירות מסרים לחברותיה ליאת בן ארי ויהודית תירוש.

כך נראה ארגון מסוכן לדמוקרטיה שמפעיל יוצאי פרקליטות שמפגינים בורות מביכה בתיק 4000 – כדי לטייח את העבירות הרבות בתיקים התפורים.

***

אתמול בפייסבוק של אלי
08:41 -> 10:24 -> 15:34 -> 15:59 -> 16:28 -> 18:29 -> 18:40 -> 20:25 -> 22:29

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »