יומן הבוקר
ניר חפץ, עד מדינה במשפט נתניהו (ויקיפדיה)
מתחילים להיערך לחקירה של עד המדינה, ניר חפץ, ב-16 בנובמבר. גם הוא יתפרק. שני עניינים מצביעים על הכיוון: אחד כבר עלה בחקירה הנגדית של אבי ברגר, ואחד מפורסם כאן לראשונה

ב-16 לחודש נובמבר, יום ג', אמור להתייצב עד המדינה ניר חפץ לחקירתו הראשית ולחקירתו הנגדית – זו תהיה חקירה ארוכה מאוד.

אין לי ספק שהחקירה הראשית תלווה ע"י כלי התקשורת המרכזיים, כרגיל, באהדה לפרקליטות ולכל מילה שיוצאת מפיו של חפץ.
אבל, אני יכול להגיד לכם בוודאות, כפי שאמרתי לפני עדויות ישועה, ברגר וכל עדי וואלה – בעדות של ניר חפץ לא תהיה שום ראייה ושום קשר ושום חיבור של נתניהו לכתב האישום המופרך.
נהפוך הוא – עדות חפץ היא הרבה יותר כתב זיכוי מאשר כתב אשמה.

ואני יכול להבטיח עוד דבר: בחקירה הנגדית ניר חפץ יתפרק כמו שהתפרקו שאר העדים.

בעבר סקרתי חלקים מעדותו של חפץ, ולקראת עדותו במשפט אפרסם עוד פרטים חדשים.
היום אני רוצה להתייחס לממשק של חפץ לעניין "פיטורי" ברגר ולהתעללות שעבר עו"ד איתן צפריר, ראש המטה של נתניהו במשרד התקשורת, אחרי עזיבתו של גלעד ארדן.

העניין הראשון עלה בחקירתו הנגדית של אבי ברגר השבוע, והעניין השני מפורסם פה לראשונה.

***

"פיטורי" אבי ברגר והקשר לניר חפץ

הטענה של הפרקליטות, כאמור, היתה שברגר "הוזז" ע"י נתניהו כדי לרצות את אלוביץ'.

הנה דבריו של חפץ בחקירתו יומיים לאחר שחתם על הסכם עד המדינה:

"בשלב הזה כבר של קילומטרז' של אני יודע נגיד ארבעה חודשים של היכרות כבר שלי עם שאול אלוביץ' – שהיא יותר צפופה מאשר היה הרבה לפני מערכת הבחירות, הוא כבר חש בנוח גם סתם לשתף אותי…
הוא הביע כל הזמן את הקונצרט שלו, את הדעה שלו, מתי כבר ביבי יפטר את ברגר, ותמיד אצל ה… דווקא אצל החברים שלו תמיד זה לא הולך לו, ותמיד זה".

החוקר מסביר לחפץ שיש הבדל בין השיח שלו עם אלוביץ' לבין מה שנאמר לנתניהו וחפץ מבהיר חד משמעית שלא נשלח לשוחח על כך עם נתניהו:

חוקר: "אתה מבין שיש הבדל…"

חפץ: "כן, הוא לא…"

חוקר: "יש הבדל…"

חפץ: (אלוביץ') לא שלח אותי לדבר על זה עם ביבי".

בהמשך חפץ מבהיר בצורה הכי ברורה כי הדברים מעולם לא נאמרו לנתניהו – בשום שלב:

חפץ: "לא דיברתי על הפיטורים… מעולם לא דיברתי עם ביבי על הפיטורים של ברגר, לא לפני ולא אחרי, לעולם לא".

ובהמשך על הסיבה האמיתית לפיטורי ברגר:

חפץ: "למה ברגר פוטר? למיטב ידיעתי הוא פוטר כי היתה לו אפס תקשורת, אפס תקשורת עם ראש הממשלה נתניהו, במהלך החודשים של הבחירות".

ההתעללות של אבי ברגר באיתן צפריר

כתב האישום ייחס למעשה פעולות שעשה נתניהו במשרד התקשורת באמצעות צפריר, לשעבר ראש המטה שלו במשרד התקשורת.
צפריר, כזכור, עבר חקירה ברוטאלית מאוד שבו ניסו לשכנע אותו למסור את ראשו של נתניהו, אך זה סירב ואמר בתוקף שלא היה כלום – ובסופו של דבר תיקו נסגר בלא כלום.

חפץ: "אני קיוויתי שצפריר יהפוך לדמות מקצועית ולאיש אמון משמעותי בעבודה מול ראש הממשלה כשר התקשורת, אבל בפועל זה לא קרה. נקודה. ברגר ניטרל אותו לחלוטין מכל סמכות והוא, ועל אף שמדובר בבחור מוכשר וישר ובעל כוונות טובות, הוא הפך לעציץ במשרד התקשרות. נקודה".

בהמשך על חוסר הקשר עם לשכת ראש הממשלה:

חפץ: "גם לשכת ראש הממשלה לא ממש נתנה… מכך שהוא למעשה היה בלתי אפקטיבי במשרד לחלוטין, לצערי, לצערי".

ובהמשך:

חפץ: "צפריר למעשה המתין שם למערכת הבחירות כדי לעזוב, לדבריו, כדי לעזוב מיד בסיומם ולחזור לסקטור הפרטי כעורך דין. הוא ישב שם כי לא רצה לקום וללכת באמצע מערכת בחירות וזמן כל-כך קצר אחרי שהוא הגיע. מביך אם הוא היה קם והולך".

בהמשך:

חוקרת: "ניר, אתה אמרת שצפריר אומר לך שהוא לא מצליח לקדם את עצמו להיות מעבר לעציץ. אוקיי? שהוא לא מצליח לעשות, לקדם שום דבר".

חפץ: "נכון, זאת אומרת שבלמו אותו לא בנושא מסויים. הוא נבלם מלהיכנס לפעילות השוטפת של המשרד. למעשה תיאר שהוא רוב היום יושב בחדרו ומחפש לעצמו מה לעשות".

ובהמשך חידד חפץ את דבריו:

"צפריר לא רצה לקדם כיוון מסויים או נושא מסויים. הוא דיבר איתי על הרבה נושאים, הוא דיבר איתי גם על דברים של מועצת הכבלים והלוויין שקשורים בכלל לטלוויזיה הערוצית.
הוא לא, הוא לא היה ממוקד לענייני שאול אלוביץ', איתן צפריר. הוא לא היה. אותו עניין הרבה נושאים. אנחנו למשל שנינו דיברנו הרבה מאוד על הערוצים הנוספים על… התקשורת הרב ערוצית… אני אמרתי שניטרלו אותו לחלוטין מכל פעילות של המשרד.
הוא ישב שם בחדר והסתכל על הקירות לפי מה שהוא סיפר… עציץ, מרחף באוויר. לא נוגע בכלל בקרקע. עציץ… באמת שגם אני אמרתי".

בהמשך אמר חפץ שהגורם היחיד ששוחח עם צפריר על טענותיו של אלוביץ' לא היה נתניהו אלא הוא עצמו:

חפץ: "הכל דיברנו. על זה שברגר, ששאול טוען שברגר מנסה לסחוט אותו, על זה ששאול אלוביץ' טוען שגלעד ארדן עדיין שולט במשרד. ברגר וניר… כל הדברים שהם… תקרא לזה רכילות פנימית של משרד התקשורת".

המשמעות היא ברורה: ברגר שוב שיקר בחקירתו שצפריר "הנחה" אותו בשמו של נתניהו. הוא זה שהפך את צפריר ל"עציץ" וניטרל אותו לחלוטין.
כלומר, ברגר התנהל כמו שר תקשורת לכל עניין ודבר ועקף את נתניהו בהחלטות.

***

אתמול בפייסבוק של אלי
10:05

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »