מאמרים

הקשרים העסקיים בין ניר חפץ לוואלה ולאילן ישועה – "הפרוייקט של ניר חפץ. מיליון. סגור"

בין יתר הגילויים המסעירים בחקירתו של עד התביעה אילן ישועה, מתברר כי בין ישועה לבין עד נוסף, ניר חפץ, נרקמו מיזמים עסקיים. גם בעניין זה מסתבר שהעד שיקר
משפט נתניהו - ניר חפץ

במסמך התדרוך שכתב אילן ישועה אחרי פגישות "הרענון" שעשתה לו עו"ד יהודית תירוש, הופיע פרט מאוד מפתיע וחדש: "ניר חפץ: קשרים עסקיים".
כלומר, תירוש הדריכה את ישועה בנוגע לשאלה אפשרית של ההגנה על קשריו העסקיים, אם ישנם כאלה, עם ניר חפץ. אם היא תדרכה על כך, היא בוודאי יודעת שהדברים עולים מחומר הראיות.

ובכן, אכן "התבשל" משהו כזה שעלה בחקירתו של ניר חפץ, הווה אומר קידום מיזמים עסקיים משותפים ל"וואלה" ולחפץ – שזכו לשם "פרויקט ניר חפץ" והיו אמורים להניב לחפץ סכומים גבוהים מאוד, אם כי כולם כנראה לא יצאו אל הפועל.
אלא שעצם העובדה שבין חפץ לוואלה התגבשו הסכמים, גם אם הם לא הבשילו, בציר נפרד מזה של דברור נתניהו, חושפת מערך אינטרסים אחר, שלא ממש מתיישב עם התיזה המופרכת של כתב האישום בתיק 4000.

מחומר הראיות עולה כי שי מגל, בזמנו המשנה למנכ"ל וואלה (כלומר, המשנה של אילן ישועה), העלה על הכתב את עיקרי המיזם המשותף והעביר לחפץ ולגורמים נוספים.

בסוף ספטמבר 2014 חפץ משיב לשי מגל: "היי שי, עברתי על זה בנחת בחג – מקובל עליי – שנה טובה. ניר".

שי מגל מעדכן לאחר האישור של חפץ את אילן ישועה: "הפרוייקט של ניר חפץ. מיליון. סגור".

אילן ישועה משיב לשי מגל: "אין כמוך".

אגב, במהלך חקירתו הנגדית בשבוע שעבר נשאל ישועה על הקשרים העסקיים הללו והסתבך, כרגיל, בשקרים:

בעז בן צור, פרקליטו של נתניהו: "בוא עכשיו נדבר על הקשרים העסקיים עם ניר חפץ. איזה קשרים היו לך עם ניר חפץ?

אילן ישועה: "לא היו לי קשרים עסקיים בכלל. אני אומר עוד פעם 'יכולים להטיח בך שהיו קשרים עסקיים'. יכול להיות שהזכירו את זה סביב הכסף של הקמפיין, אני לא זוכר. אמרו 'יכולים להגיד לך שהיה לך קשר עסקי איתו' או משהו כזה" (ישועה מתכוון לאותו תדרוך-רענון שקיבל מיהודית תירוש).

בן צור: "היו לך קשרים עסקיים עם ניר חפץ? היו מחשבות עסקיות עם ניר חפץ?

ישועה: "כלום. אפס".

בן צור: "היו דיבורים על מיזמים עם ניר חפץ?"

ישועה: "אפס. המיזם היחיד היה דיבור בין שי מגל לבינו, בכלל במעורבותי הוא לא יצא לפועל".

הערת ביניים: שי מגל היה המישנה של ישועה בוואלה, אז איך פתאום הוא לא מעורב? הרי ישועה הוא איש ריכוזי מאוד.

בן צור: "המיזם עם שי מגל, מה הוא?"

ישועה: "היה מיזם, שורה ממיזמים ששי מגל הובא בשביל לעשות אותם שבהם, נדמה לי שהייתה איזו שהיא חברה של ניר חפץ של סקרים או משהו כזה, ואז טיב המיזמים ששי מגל קידם היה שחברות באות אלינו, במקום לשלם לנו בכסף על פרסום, הן מקבלות פרסום והן נותנות אקוויטי (מניות בחברה – א.צ.), או נותנות איזה שהוא מינימום גרנטי (ביטחון) גם בנוסף לזה.
שי מגל גלגל את זה, לא הייתי באף פגישה כזאת, דיווח לי באיזה שהוא שלב, ואחרי זה – זה לא יצא לפועל".

שימו לב לשקרים של ישועה: אז כן התבשל שיתוף פעולה עסקי בין וואלה בניהול ישועה ובין ניר חפץ, אבל ישועה "מפיל" את זה על המישנה למנכ"ל, אבל זוכר די בבהירות על מה התבשל המיזם.

מיזם ערוץ החדשות של ניר חפץ בשיתוף "יס" ו-"וואלה"

במרץ 2016 התקיימה תכתובות בין ישועה לשאול אלוביץ' שהסגירה עוד פרטים על הקשרים העסקים בין וואלה לחפץ. ישועה מעדכן את אלוביץ' על הודעה שקיבל מיונה ויזנטל, לשעבר סמנכ"ל התוכן של חברת הלוויין yes (חברת בת של בזק), בעניין "הפרוייקט של ניר חפץ", ככל הנראה פרוייקט נוסף, אשר גם בו וואלה היתה עתידה לקחת חלק:

ישועה לאלוביץ': "הפרויקט של ניר חפץ (פרויקט סודי) הוא הקמת ערוץ ברודקאסט שחלק מרכזי בשידוריו יהיו חדשות ואקטואליה כאשר המטרה שלו היא להגיש בקשה לרישיון בתחילת יוני. כפי שסיכמנו אני אהיה גם שם יועץ בחודשיים האלה ובין היתר נראה איפה אפשר לשלב/לדאוג שוואלה תהיה ספק של חלק מהתוכניות בערוץ הזה (לפי בדיקה ראשונית משפטית אין עם זה בעיה)".

המשמעות היא אדירה: לחפץ היו אינטרסים עסקיים עצמאיים עם וואלה וישועה, בין אם יצאו אל הפועל או לא (המיזם האחרון לא יצא לפועל), כך שנוצרה תלות בין השניים, ללא קשר לנתניהו. כמובן שבמערכת היחסים הזו הן לישועה והן לחפץ היה אינטרס ברור לרצות האחד את השני – והכל, כאמור, מאחורי גבו של נתניהו וחפץ הודה בזה:

"ידעתי שאחרי הבחירות האלה, מי יודע, ננצח נפסיד, אם יהיה אלפון פתוח לשאול אלוביץ', זה יכול לסייע לי, לקוחות שלי, עניינים שלי… זה דבר טוב, זה דבר טוב, ולכן זאת היתה הסיבה היחידה שכל הנדנודים האלה, והבקשות שאני נעניתי לרוב לא בגלל שביבי ביקש, אלא, כבר אמרתי יאללה אני אשקיע את החצי שעה, שעה אפילו… אולי יצא מזה משהו טוב"

חפץ מתכוון לנכונות שלו להיפגש עם אלוביץ' בגלל אינטרסים אישיים שלו.

אלוביץ' הציע לניר חפץ עבודה על מיזם ברומניה ב-48 אלף שקל בחודש

אז מסתבר שחפץ בנה מערכת יחסים טובה עם אלוביץ' בבחינת שלח לחמך על פני המים וגם אלוביץ' הרעיף עליו הצעות עבודה במקביל. הוא הציע לשלם לניר חפץ 48 אלף שקל בחודש עבור מיזם ברומניה. חפץ חתם כבר על החוזה אך התחרט מטעמים השמורים עימו.

חפץ בחקירתו: "הועברה לי טיוטת חוזה ולאחר מספר ימים התחרטתי, אפילו כבר חתמתי על חוזה, חתמתי והתחרטתי.

חוקר: "בסדר גמור. רק תשלים דבר אחד. מה השכר שהוצע? ובזה נמשיך הלאה".

ניר חפץ: "הוצע 48 אלף שקלים לחודש".

בחקירתו אמר חפץ עוד דבר מאוד חשוב על הפגישות עם אלוביץ':

חוקר: "האם במסגרת אותם פניות של שאול אלוביץ' אליך ביקש ממך שאול להעביר מסרים ספציפיית לראש הממשלה נתניהו בהקשרים של הרגולציה ובעניין העסק של מיזוג בזק-יס?"

ניר חפץ: "התשובה היא כן".

חוקר: "רגע, מי זימן אותן (את הפגישות)"?

ניר חפץ: "הוא, הוא (הכוונה לשאול אלוביץ'). הכל הוא, הכל יוזמה שלו, הכל, הכל. מה אני, מה יש לי לחפש איתו… אינני זוכר שהעברתי את המסרים האלה לנתניהו… הסתפקתי בכך שהבעתי אמפטיה וסימפטיה. בשיחה לא הבטחתי לו שום דבר".

מה חדש?

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »