יומן הבוקר
ניר חפץ (צילום: אלי ציפורי)
קטע מהחקירה של ניר חפץ במשטרה מעיד על האינטרס האישי-פיננסי שלו ביחסים עם אלוביץ', מאחורי הגב של נתניהו. הדברים יתבררו בימים הקרובים, עם תחילת החקירה הנגדית של ניר חפץ. תהיו מוכנים

היום חקירתו הראשית של ניר חפץ בתיק 4000 אמורה להסתיים תוך שעתיים, כך לפי התביעה, ואז ייחקר חפץ בנוגע לתיק 1000 לתיק 2000 (ספק אם יש לו מה "לתרום" בתיקים אלה) וביום שלישי, ככל הנראה, תחל החקירה הנגדית של חפץ, בתחילה ע"י בעז בן צור, פרקליטו של נתניהו.

התביעה הקדישה לחקירה הראשית של חפץ בסך הכל 4 דיונים לעומת תכנון של 7 דיונים.
להערכתי זה מעיד על כך שבפרקליטות הבינו, שחפץ גורם להם יותר נזק מתועלת, וקיצור החקירה הראשית באופן משמעותי בא למזער נזקים.
כמו כן, בקצב הזה, חקירתו הנגדית של חפץ תסתיים לפני תום 2021 ולאחר מכן יעלו לדוכן העדים שני חוקריו שאחראים לתרגיל החקירה הלא חוקי, כך טוען חפץ בעצמו.

החקירה הנגדית, על-פי הערכות, תחשוף פרטים חדשים, בין היתר על הציר המקביל והעסקי שפתח ניר חפץ עם שאול אלוביץ' ואילן ישועה – מאחורי גבו של נתניהו – ולכן היה לו אינטרס אישי מאוד גדול ביחסים הקרובים איתם, בלי כל קשר לנתניהו.
כלומר, ה"דלת הפתוחה" כפי שניר חפץ מתאר אותה עם אלוביץ' וישועה – היתה בראש ובראשונה אינטרס אישי-פיננסי של עצמו.

***

הנה קטע מחקירותיו של ניר חפץ במשטרה, שמעיד על טיפוח היחסים האישי עם שאול אלוביץ' בהתאם לאינטרסים שלו – שנתניהו בכלל לא היה מודע להם:

חוקרת: "תגיד, שאלה, כבר לאורך העדות, החקירה היום אמרת שאתה בתקופת הבחירות, אין לך זמן לנשום, הדבר האחרון שמעניין אותך זה להתעסק בעניינים האלה ובוודאי ששאול (אלוביץ') הדבר האחרון שמעניין אותך זה להתעסק בעניינים האלה ובוודאי ששאול הדבר האחרון שמעניין אותך, ובכל זאת אתה מוצא זמן לא למפגש אחד, אלא למספר מפגשים עם אדון שאול".

חפץ: "נכון".

חוקרת: "למה?"

חפץ: "למה משום ששאול הוא היה אדם… הסיבה לכך היא הייתה סיבה שלי, חשבתי שזה נכון לעצמי, אם יש לי זמן, להרחיב יותר את הקשרים שלי, להכיר אותו יותר טוב, בשביל העתיד, הוא אדם, הוא טייקון במשק וזה לא יזיק לי, שזה לא יזיק לי באופן אישי שהציר הזה התחמם למען העתיד… באופן כזה הכרתי את נוחי דנקנר, באופן כזה הכרתי בעבר את עידן עופר ואנשים נוספים במשק… זה דבר נכון לקריירה שלי לפוזיציה שלי, לקשרים שלי".

חוקרת: "לא, אבל אני אשאל שוב ואני אחדד… אולי היה לך בראש שזה גם ציפייה של ביבי"?

ניר חפץ: "ממש לא, ממש לא, ממש לא". אבל אני, אני ידעתי שאחרי הבחירות האלה, מי יודע, ננצח נפסיד, אם יהיה אלפון פתוח לשאול אלוביץ', זה יכול לסייע לי לקוחות שלי, עניינים שלי… זה דבר טוב, זה דבר טוב, ולכן זאת היתה הסיבה היחידה שכל הנדנודים האלה, והבקשות שאני נעניתי לרוב לא בגלל שביבי ביקש אלא, כבר אמרתי יאללה אני ישקיע את החצי שעה, שעה אפילו… אולי ייצא מזה משהו טוב".

כלומר, הציר של חפץ-אלוביץ' לא היה בגלל נתניהו, אלא אך ורק בגלל חפץ ותאוות הבצע שלו.

***

אתמול בפייסבוק של אלי
09:53 -> 18:04 -> 19:54

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »