יומן הבוקר
שלמה פילבר, טוויטר (ויקיפדיה)
שלמה פילבר, עד המדינה שכולם מחכים לעדותו הקרובה במשפט נתניהו, ממשיך לפזר רמזים לצפוי בעדותו באמצעות ציוצים בטוויטר. אתמול הוא צייץ שוב וכדאי לשים לב לשתי נקודות מרכזיות

עדותו של שלמה פילבר ממש מעבר לפינה. בשבוע הבא יתחדש משפט נתניהו ולדוכן העדים יעלה (ביום ב') בועז סטמבלר, דוברו לשעבר של נתניהו. חקירתו הראשית וחקירתו הנגדית תימשך יום אחד להערכתי, בדומה לעד הבא אחריו – שי חייק, גם מצוות הדוברות לשעבר של נתניהו.
שניהם עדי תביעה, כאמור, אך עדותם אמורה לתמוך בנתניהו, בדיוק כמו העדים האחרים.

ביום רביעי אמורה להגיע להעיד עו"ד דנה נויפלד, וזו כבר תהיה עדות מאוד משמעותית משום שנויפלד היתה אמונה על האישורים הרגולטוריים, ובראשם אישור מיזוג בזק-יס, כיועצת המשפטית לשעבר של משרד התקשורת.
לאחריה יבוא עד המדינה שלמה פילבר ואחריו אפשר יהיה להכריז על קבורתו הרשמית של תיק 4000.

אתמול שלח פילבר עוד איתות לפני עדותו: זה לא שהוא לא אמר את הדברים כבר לפני כן במאות ציוצים אבל זה איך שהוא אמר אותם.

תזכורת: פילבר נחקר בזמנו ברשות ני"ע וזו המליצה להעמיד אותו לדין בגין הקשר הישיר לכאורה עם אנשי בזק. כל זה היה בתיק בזק-רשות ני"ע, שממנו נולד תיק 4000 – שאז הצטרפה המשטרה לחקירה בתיק.
המטרה היתה כמובן ראשו של נתניהו – ובשם המטרה הזו הופעלו לחצים אדירים ולא אנושיים על ניר חפץ ופילבר להפוך לעדי מדינה נגדו, כפי שאכן קרה. אלא שהעדות ה"משופצת" של השניים לא ממש כללה ראיות זהב נגד נתניהו אלא "פירורים" של דברים שאין בהם כדי להוכיח דבר וחצי דבר נגד נתניהו (כמו פגישת "המסמך" של חפץ עם נתניהו ופגישת "ההנחיה" של פילבר עם נתניהו). על בסיס ה"פירורים" הללו הוגש כתב אישום בתיק 4000 נגד נתניהו ואלוביץ'.

***

1.

"המעצר והחקירה שלי התבססו ברובם על חוסר הבנה של פקידי מבקר המדינה שנופפו בכתבות דה-מרקר ושהפכו אחר כך לחקירת הרשות לניע שנופפו בדוח המבקר".

פילבר משרטט למעשה את צירי התפירה: מה שהתחיל אצל מבקר המדינה בדוח שהתבסס על כתבות שקריות בדה-מרקר, המשיך בחקירת רשות ני"ע בתפירת תיק נגדו. הוא אומר במפורש שהחוקרים התבססו על כתבות מהעיתון בלי בכלל להבין על מה הם חוקרים.

למה הוא לא מזכיר את חוקרי המשטרה והפרקליטות שעברו לתיק 4000 בהמשך וגם הם התבססו על אותו חומר?
התשובה היא שהוא נזהר שלא להזכיר אותם כיוון שהוא עד מדינה, שאמור להעיד בקרוב. אבל ברור שאם פילבר אומר שהתיק ברשות ני"ע תפור והתבסס על חוסר הבנה של החוקרים, אז הוא גם מתכוון להמשכה של החקירה בתיק 4000 – גם הוא תפור אם הוא מתבסס על אותם חומרים.

2.

"הסאגה הזו שנפתחה בכותרות מפוצצות הסתיימה בסגירת תיק החקירה בידי הפרקליטות לאחר שימוע בתאריך 23.12.20 לכל הנחקרים בתיק הזה מבזק, כולל שאול אלוביץ', בנו אור, סטלה הנדלר (המנכ"לית לשעבר של בזק) וסמנכ"לית הרגולציה בבזק וכמובן עובדים ממשרד התקשורת (נכון שלא שמעתם מילה על זה בתקשורת?).

זו נקודה מאוד משמעותית. מה שאומר פילבר הוא שהתיק נגדו נסגר למעשה, כי התיקים של כל המעורבים בעבירות שיוחסו לו נסגר.
אז מה קרה פה? תפירת תיק בזק רשות ני"ע הולידה המלצה להעמיד את פילבר לדין ואחר כך השתמשו בהמלצה הזו בחקירת תיק 4000 ללחוץ עליו כדי הפוך לעד מדינה.
אלא שלימים התברר שאין תיק ואין נעליים. פילבר נקי. מכיוון שלא אחד חשוב שמו הטוב, יש פה הבדל ענק בינו לבין חפץ. חפץ שיבש הליכי חקירה, הודה בכך וחמק מכתב אישום בגלל שהפך לעד מדינה בעוד שפילבר לא עשה שום עבירה.

עם כל המטען הזה יגיע פילבר לעדות. הוא יגיע, בין היתר, לא רק בגלל שחתם על הסכם עד מדינה (בפועל, הסכם ריק מתוכן) אלא גם לטהר את שמו ואני מעריך שהוא יטהר גם את נתניהו מכל התיק התפור הזה.
אכן, הוא אמור לתאר פגישה לא משמעותית עם נתניהו, קצרה מאוד ובלי שום ראייה (אותה תנועת יד מפורסמת), אבל מעבר לזה – עדותו תהפוך לכתב אישום נגד שלטון הפקידים, ביניהם הפקידים בפרקליטות, גם אם לא יזכיר את שמם במפורש.

זו הסיבה שהפרקליטות ושופריה מפחדים פחד מוות מעדותו.

***

אתמול בטוויטר ובפייסבוק של אלי
12:34 -> 13:48 -> 15:47 -> 21:04 -> 21:52 -> 22:27

מאמרים אחרונים