יומן הבוקר
מאזני צדק
משפט נתניהו נדחה אתמול שוב בגלל בקשת הפרקליטות. 11 דיונים נדחו מתחילת 2022 לפי בקשת הפרקליטות. חודש שלם של דיונים נעלם. במקביל, הפרקליטות והתקשורת ממשיכים לייצר ספינים

זה היה כל כך צפוי: אתמול הערכתי שהפרקליטות תמרח את תשובתה לבית המשפט בנוגע לשימוש בפגסוס בתיקי נתניהו, וזה בדיוק מה שהיא עשתה.

קרוב לשעה 14:00, מועד התשובה שהתחייבה לבית המשפט, היא עדכנה את שופריה (גיא פלג ואביעד דליפמן) שתשובה כבר לא תהיה, ושלחה זמן קצר לאחר מכן את התגובה הבאה לבית המשפט:

"כפי שציינה הפרקליטות בדיון אתמול, בתקופה האחרונה נערכת בדיקה מקיפה של הנושא במשטרת ישראל. הבדיקה נעשית במספר מישורים, לרבות מישורים טכנולוגיים.
הפרקליטות מבקשת לעדכן כי הגורמים במשטרת ישראל האמונים על עריכת הבדיקות בנושא זה, מסרו כי לצורך השלמתן, ועל מנת להביא את תמונת הדברים במלואה לפני בית המשפט, יידרש פרק זמן נוסף של 4 ימים.
לפיכך, תבקש הפרקליטות לשוב ולעדכן את בית המשפט ביחס לסטטוס הבדיקה ביום ראשון הקרוב, ה-13.2.2022. בנסיבות אלה, ונוכח החלטת בית המשפט מאתמול בעניין ביטול הדיון עד לקבלת עמדת הפרקליטות, הפרקליטות תבקש לבטל את הדיון הקבוע מחר, יום 9.2.2022".

זמן קצר לאחר מכן בית המשפט הודיע על ביטול הדיון אתמול.

***

בדיקת לוחות הזמנים בדיוני משפט נתניהו

9 דיונים בוטלו מתחילת 2022 לבקשת הפרקליטות, בתירוצים מגוונים כמו קורונה, הצורך בריענוני עדים ובדיקת פגסוס. 2 דיונים נדחו בעקבות חופשת אחד השופטים.
בסך הכל בוטלו 11 דיונים (כחודש שלם!) בעיקר בגלל הפרקליטות.

ביום שני השבוע, כשפרקליטי נתניהו ואלוביץ' ביקשו לבטל דיונים עד קבלת התשובה מהפרקליטות שנמרחת כבר יותר משלושה שבועות, השופטים סירבו, אבל הבינו בדרך הקשה שהמשפט לא יכול להתנהל.

אז לכל מי שעוד מאמין: משפט צדק לא יהיה, אם השופטים מקבלים בצורה אוטומטית כל בקשה של הפרקליטות, ואפילו לא נוזפים בה על הצפצוף המתמשך בהחלטות בית המשפט.
לעומת זאת, כמעט כל בקשה של פרקליטי נתניהו ואלוביץ' נתקלת בסירוב. זה לא משפט הוגן.

הבהרות על פרשת פגסוס

מתוך המאמר האחרון של אבי וייס – שמנפץ את הספינים של המשטרה, הפרקליטות והשמאל.

1.

במצב החוקי הקיים, כל שימוש בתוכנות מעקב כמו פגסוס לשאיבת מידע בסתר ע"י המשטרה – אינו חוקי.

אין שום מסלול בחוק המסמיך את המשטרה לחדור לנייד באופן סמוי ולשאוב מרחוק את המידע שבו. אין שום חוק המסמיך שוטרים להוציא תכנים ומידע על האזרחים מהאינטרנט (תמונות, מיילים, ווטסאפ וכד') מענני ענקיות הטכנולוגיה.
אם אין חוק, בוודאי שאין שום צו שיאפשר אותו.

קו ההגנה המשטרתי ושל היועמ"ש בכלי התקשורת של: "הכל לפי צווי בית משפט", הוא שקר מוחלט וזריית חול בעיני הציבור, כדי להגן על העבריינים, לכאורה, שעודדו, גיבו ונתנו, לכאורה, את ידם לעבירות הללו.

מקומם כנחקרים וחשודים בעבירות חמורות – בלהב 433, או במח"ש או ביחידת החקירות של השב"כ ואם יימצא שהם אכן מעורבים בעבירות הללו, יש להעמידם לדין פלילי ולדרוש (אם יורשעו) מאסר מקסימלי (5 שנים מאסר על פי חוק האזנות סתר ושנתיים עד 3 שנות מאסר, לפי חוק נתוני תקשורת) בתוספת עבירות נוספות, כולל "הפרת אמונים", ברמת חומרה יתירה. 

2.

הממצא החדש הבולט במאמר של אבי וייס: המשטרה השתמשה בהרשאות של היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט שנקראת "בדיקה מקדימה" כדי להשתמש שלא כחוק ב"חוק נתוני תקשורת" כדי לשאוב מידע מתוך סמארטפונים, והעניין הזה אומת אך לאחרונה במכתבו של היועץ המשפטי של המשטרה.

הספין המגוחך של התקשורת והשמאל

"נתניהו הוא האשם בפרשת פגסוס". אז בואו נבין איך הספין הזה עובד – נתניהו שלח את השוטרים (המשטרה אגב היא גוף עצמאי כמו בנק ישראל, רשות התחרות ועוד – אף פוליטיקאי לא יכול בהינף יד להפעיל אותה) כדי לשתול רוגלות אחרי בניו יאיר ואבנר נתניהו, אשתו שרה נתניהו, יועציו טופז לוק ויונתן אוריך, מנכ"ל משרד התקשורת ומקורבו לשעבר, שלמה פילבר – ועוד רבים מסביבתו – כדי שיפלילו אותו. מה אגיד, טמטום של ספין כזה עוד מזמן לא חווינו.

***

אתמול בטוויטר ובפייסבוק של אלי
11:55 -> 12:59 -> 13:31 -> 15:04 -> 16:13 -> 18:28 -> 20:14 -> 21:22 -> 21:41 -> 22:17 -> 23:08

מאמרים אחרונים

דב איכנולד (צילום: אלי ציפורי)

חקירה נגדית: העד דב איכנולד, מנכ"ל הוצאת הספרים של "ידיעות אחרונות"

מנכ"ל הוצאת הספרים של "ידיעות אחרונות" נגד התקשורת והפרקליטות:
"אני מעריך את נתניהו, הזדהיתי עם חוסר ההוגנות שאמר על התקשורת, הייתי בעזה – התקשורת לא תמיד מדווחת כמו שצריך. נחום ברנע טועה"; והביקורת החריפה על התנהלות מומי משולם

הקליקו לתוכן »