יומן הבוקר
יהודית תירוש (צילום: אלי ציפורי)
בסופ"ש הציגה איילה חסון (ערוץ 13) סקופ מטלטל: נגד בנו של פילבר יש תיק פתוח כבר 4 שנים. כלומר, לפרקליטות יש כל הזמן עוד מנוף לחץ על עד המדינה במשפט נתניהו. הפרוטוקולים חושפים את הזדוניות של יהודית תירוש

בסוף השבוע היה לאיילה חסון סקופ מצוין: בנו של שלמה פילבר, עד המדינה במשפט נתניהו, ממתין קרוב ל-4 שנים לסגירת תיק נגדו, אלא שמשום מה, התיק טרם נסגר.

על-פי איילה חסון מסתבר כי לקראת סוף 2018 (אחרי שפילבר הפך לעד מדינה בפברואר 2018) נפתחה ביחב"ל חקירת משטרה נגד בנו של פילבר, ובשלב מסוים נקרא בנו של פילבר לחקירה באזהרה, בלי כל קשר לחקירה בתיק 4000.

נגד פילבר הבן הוצא צו איסור יציאה מהארץ, ובמקביל שר החוץ לפיד מאשר את מינויה של רעיית הבן, לאחר שסיימה קורס צוערים ומונתה לסגנית קונסול באחת ממדינות המפרץ.
בשלב הזה, צו איסור היציאה מהארץ נגד בנו של פילבר מוסר, אבל החקירה נותרה פתוחה למרות שחלפו כמעט ארבע שנים.

גורם משפטי אמר לאיילה חסון בעקבות ההתפתחות, כי לאחר שעדותו של פילבר האב הסתיימה במשפט נתניהו, יהיה יותר קל, לדבריו, לסגור את התיק נגד הבן.

***

שיטת האחיזה בגרון, הידועה לשמצה, נפוצה מאוד במשטרה/פרקליטות. הרי החוקרים הטיחו גם בפילבר וגם בניר חפץ שהם יודעים עליהם הכל, שיש להם מערכות טכנולוגיות מהמתקדמות בעולם.
אין לי שום ספק שבמשטרה ובפרקליטות ידעו על התיק הפתוח של בנו של פילבר והעדיפו להשאיר אותו באוויר בכוונת תחילה.

חסון לא ציינה את שם הבן, אך לפי התיאור של הכלה ושירותה במשרד החוץ אין ספק שמדובר בדנה פילבר.
מה שמדהים, ולדעתי ממש לא מקרי, ששמה של דנה פילבר הוזכר לא פעם ולא פעמיים במהלך הדיונים בעדותו של פילבר. ומה שהכי הדליק אצלי ואצל אבי וייס נורות אדומות, זו העובדה שמי שהזכירה אותה לראשונה היתה לא אחרת מאשר יהודית תירוש, התובעת הראשית בתיק 4000.
תירוש עשתה זאת כבר ביומה הראשון של עדות פילבר ב-23.03.2022.

הנה התמלול של הקטע שבו תירוש שולפת פתאום את שמה של דנה פילבר, מנותק לחלוטין מרצף החקירה – ואחר כך אסביר למה היא עושה זאת.

תירוש: "אנחנו רוצים רגע כרונולוגית פשוט בשביל למקם אותנו, אני מפנה להתכתבות כבודכם, התכתבות שגם היא פרטית, ניסינו להשחיר מה שאפשר והשארנו רק את מה שרלוונטי בגדול, או לא פוגע מדי. אז רק תגיד לנו מי זאת דנה פילבר?

פילבר: "דנה פילבר זאת כלתי. נשואה לבן הבכור".

תירוש: "אני מפנה לעמוד השני, שאתה כותב לה למטה, זה אותו יום ה-27 למאי, אתה כותב לה 'עד עכשיו 15 הייתי אצל רוה"מ בירושלים, חזר לטחון אותי, מה קורה, לא רק לך', ואז היא אומרת לך 'בסדר, רק רציתי לשאול מה נשמע' וכולי, 'הבנתי שהתחלת חפיפה' ואתה עונה לה 'המון חומר ללמוד וכמובן כל מה שהוזנח הופך להיות דחוף, אבל מעניין'.
על מה אתה מדבר כאן? על איזה…"

פילבר: "אני לא זוכר. הראו לי את ההתכתבות הזאת גם בהשלמת חקירה, אני מדבר על שנת 2020, על התכתבות שהייתה ב-2015. לא זכרתי גם בחקירה, אמרתי גם שאני לא זוכר בדיוק על מה מדובר.
אני לא משתף יותר מדי, זאת אומרת שוב, קבוצה משפחתית, בחורה צעירה, זה בסדר, כאילו אני מפרגן ונחמד, לא משתף ביותר מדי מידע, אז גם יכול להיות שהדברים נאמרו סוג של לצאת ידי חובה.
אני גם, מה שעניין את החוקרים בהשלמת החקירה הזאת זה אם הייתה איזו שהיא פגישה כזאת באותו יום באותו תאריך, אמרתי שאני לא זוכר שהייתה, זה בהחלט יכול להיות גם שזה התייחס לפגישה עם איתן צפריר עצמו או משהו בסגנון, אבל, 'קורא הרבה חומר ומעניין', כן. זה משקף את מה שאמרתי קודם".

תירוש: "בסדר גמור. אתה יכול לשים את זה בצד, זה רק היה כדי למקם אותנו בתקופות…"

אז המטרה הראשונה של תירוש היתה כמובן לשלוח מסר מאיים לפילבר: הנה, תירוש שלפה מהווטס-אפ המשפחתי איזושהי התכתבות עם כלתו, במטרה שיזכיר לפילבר שיש תיק פתוח נגד בנו.

אין לי ספק בכלל שתירוש ידעה על התיק ואין לי ספק שהיא שלפה את כלתו, ככה פתאום, כדי להעביר את המסר הזה.
הרי לכל אורך חקירתו הראשית של פילבר תירוש איימה על פילבר, הן ישירות והן באמצעות השופרות (כמו ברוך קרא, דליפמן וגידי וייץ). היא לא חסכה ממנו שום איום כדי ש"יישר קו", אחרת יחטוף כתב אישום.

המטרה השנייה היתה לא פחות חשובה. תירוש ידעה היטב, כבר באותה חקירה, שתיאור פגישת ההנחיה בכתב האישום איננו נכון (שבוע ראשון למינויו של פילבר למנכ"ל משרד התקשורת).
היא אמנם זרמה עם פילבר והדיחה אותו לעדות שקר, כנראה בתקווה שצוותי ההגנה יפספסו זאת, אבל שיריינה לעצמה כבר אז מועד אחר – ה-27.5 – לפני מינויו – ולכן העלתה את התאריך הזה.
אין זה מפליא שבחקירה החוזרת בשבוע שעבר ניסתה תירוש להתביית בכל כוחה על התאריך הזה כ"פגישת ההנחיה", אבל לא ממש הצליחה.
פילבר התעקש שהזיכרון שלו הוא שהפגישה היתה אחרי מינויו.

אגב, ב-27.5 אכן היו שתי פגישות של פילבר עם נתניהו, אבל המשתתפים היו בכלל אחרים (אקוניס ואמיר גילת) והפגישות עסקו בכלל ברשות השידור.

ההתנהלות הזו של תירוש לא מפתיעה אותי – היא כבר מזמן חצתה את הקווים האדומים שבין מותר לאסור על פי החוק.

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »