יומן הבוקר
ליאת בן ארי, יהודית תירוש (צילום: אלי ציפורי, רפי קוץ)
עניין "החורים השחורים" בחקירה של עד המדינה שלמה פילבר מתחיל להתגלגל בין הפרקליטות לבין המשטרה, כאשר כל אחד מהגופים הללו מנסה להטיל את האחריות על השני. השיא צפוי, כמובן, כאשר הקצינים והחוקרים הבכירים יגיעו לדוכן העדים

לפני כשבועיים העבירה הפרקליטות את תשובות המשטרה בנוגע ל"חורים השחורים" בחקירת שלמה פילבר במהלך היומיים הקריטיים שהפך לעד המדינה.

הפנייה למשטרה נעשתה בעקבות בקשת צוותי ההגנה שנתמכה ע"י השופטים.
תירוש, כהרגלה, מנסה להתנער מכל אחריות למה שנעשה עם פילבר- וזורקת את האשמה והמחדלים על המשטרה – כך גם עם מחדל פגישת ההנחיה.
באין ספור דיונים היא מקפידה לומר שהיא לא בוועדת החקירה ומזמינה את צוותי ההגנה לשאול את החוקרים לכשיגיעו לעדות.

זו כמובן אחיזת עיניים וגניבת דעת. תירוש, והדגשתי זאת פעם אחר פעם, היא הפרקליטה המלווה של תיק 4000 יחד עם ליאת בן ארי. היא האחראית, היא זו שהשתתפה בישיבות בלהב 433, היא זו שצפתה בחקירות, והיא זו שניווטה את החקירה – לנסות עכשיו לברוח מאחריות לא יעזור לה. האחריות תרדוף אחריה. אלא שהמשטרה לא מתכוונת לרקוד לפי החליל של תירוש ולא מתכוונת לשכב על הגדר בשבילה ובשביל בן ארי.
שני חוקרי ניר חפץ הזוטרים יחסית כבר גלגלו בעדותם את האחריות, בצדק, לבכירי המשטרה והפרקליטות.
עכשיו בכירי המשטרה מגלגלים את האחריות בחזרה לתירוש ובן ארי.

***

בתשובות של המשטרה לפרקליטות, שהועברו לצוותי ההגנה, נעשה סוג של "תרגיל", כפי שאבי וייס הבחין.
אין מזכרים חתומים ע"י בכירי המשטרה, כמו אלי אסייג או יואב תלם. הטכניקה היתה – פונים אליהם בשאלות טלפונית – וכמובן שזיכרונם אבד בכל מיני סיטואציות עם פילבר  – אבל הם לא חתומים על דבר.

אבי וייס שם לב שאסייג זוכר שהיה מפגש נוסף עם עורכי הדין של פילבר ש"נעלם".
מה היה במפגש הזה? אסייג לא זוכר וסיכום המפגש כמובן חסר. יש רק סיכום המפגש הראשון, בבוקר 19.2.18, שממנו עולה שהיה מפגש שני ומאוד חשוב, כי במפגש השני הוסכם ללכת במסלול של עד מדינה עם שלמה פילבר, ולכן הוא (פילבר) נחקר כבר באותו ערב – במסגרת הסדר עד מדינה במה שמכונה "עדות ניקיון".

"היעלמות" הסיכום של המפגש השני מאוד בעייתי ומחייב להביא את כל הקצינים, השוטרים והפרקליטים, שהיו מעורבים בהחלטה, להעיד בשבועה מעל דוכן העדים.
רובם, אגב, בין עדי התביעה, במיוחד אסייג ותלם, אבל היו בטוחים שהפרקליטות תדחה את עדותם לקראת סוף המשפט כדי לא להביך בעיקר את יהודית תירוש וליאת בן ארי.

אין לי ספק ששני הקצינים הבכירים יוצפו בשאלות על היחסים בינם לבין תירוש ובן ארי, מי כיוון ומי ניווט – וככל הנראה הם יפנו את האצבע המאשימה לבכירי הפרקליטות.

זה לא מפתיע שגם תנ"צ יואב תלם איבד לפתע את זכרונו – גם הוא בשיחה טלפונית. הטענה שהוא לא זוכר מה היה במחשב שלו בנוגע למה שהקריא לפילבר בזמן אחת מהחקירות – תמוהה בלשון המעטה.
אין הרבה אפשרויות: אם תלם הקריא לפילבר ממסך מחשב, החומר הזה קיים (אלא אם הושמד, מה שלא סביר, או הוכנס ל"תעודת חיסיון" והועלם בכוונה מההגנה בניגוד לחוק).

למה לא חיפשו את חומרי החקירה מהמחשב שלו מאותו יום? לכל חומרי המחשב הרי יש גם גיבויים והם לא יכולים להיעלם ככה סתם ותלם לא יכול לאמר שהוא "לא זוכר".
המסקנה הלא מפתיעה היא שקיימים עוד חומרים רבים בנוגע לפילבר שמוסתרים ע"י הפרקליטות והמשטרה.

זה נושא תמוה ולא ברור ולכן יהיה מעניין לראות את הקצינים והפרקליטים המעורבים על דוכן העדים.
הערכות של אבי וייס ושלי: הנטייה שלהם תהיה לגלגל את האחריות, ובצדק, למי שעמדו בראש הצוות – יהודית תירוש וליאת בן ארי.

מאמרים אחרונים

עו"ד חדד, ליאת בן ארי (צילום: אלי ציפורי)

עכשיו ליאת בן ארי שמה גם את עו"ד חדד על הכוונת

ליאת בן ארי יורדת לשפל המדרגה: השופר שלה "אור כרמי" טען שתיקי האלפים הם התיק הראשון בחייו של עו"ד עמית חדד בו הוא מנהל הוכחות. העובדות: חדד הוביל רק לאחרונה לזיכוי שני שוטרים אחרי שמח"ש (הפרקליטות) הגישה נגדם כתב אישום

הקליקו לתוכן »