יומן הבוקר
פסטיבל שמפניות וסיגרים
למה מיליארדר עם בעיות רפואיות, שאין לו עניינים עסקיים בישראל, ויש לו חברות אמיתית עם נתניהו, שורבב לכתב האישום? כי הפרקליטות רצתה לנפח את האווירה של שחיתות לכאורה. במילה אחת: רוע

אחד המעשים המכוערים שעשתה הפרקליטות בתיק 1000 היא הכנסתו של ג'יימס פאקר והמתנות שהעניק לנתניהו לכתב האישום.

אין כלל מחלוקת שלפאקר לא היו אינטרסים כלשהם בישראל. אין גם מחלוקת שפאקר ונתניהו היו חברים. ואין גם ראיה לכך שנתניהו ואף שרה נתניהו היו מודעים לחלוקה הפנימית בין מילצ'ן ופאקר בכל הקשור לבקשות של שרה נתניהו.
לכן, אם מותר לתת מתנות בין חברים, ואין לפאקר אינטרסים עסקיים בישראל – למה כל הקטע עם פאקר הוכנס לכתב האישום כהפרת אמונים?

למה להכניס מיליארדר שהיו לו בעיות רפואיות כלשהן לכתב האישום בלי כל קשר אליו?

הסיבה פשוטה מאוד: לייצר אווירה על גבו של מיליארדר עם בעיות רפואיות עם ארומה של "ניצול" כביכול ע"י בני הזוג נתניהו.

***

הדס קליין סיפרה כי החלוקה בין מילצ'ן ופאקר היתה לבקשת מילצ'ן וזאת כדי להפחית את העלויות של מילצ'ן לדבריה. וקליין ויונתן חסון, הנהג של מילצ'ן, נהנו מה"דיל" הזה: שניהם קיבלו משכורת נוספת מפאקר. ושניהם מקבלים את המשכורת עד עצם היום, למרות שפאקר לא הגיע ארצה ב-6 השנים האחרונות, ואת ביתו בקיסריה מנהלת שני קוסקס.
כלומר, קליין וחסון מקבלים שכר מפאקר בלי לעשות דבר במשך 6 השנים האחרונות. זכותם, אבל לא נראה לי שזה מייסר את מצפונם "לנצל" לכאורה מיליארדר שאיננו בקו הבריאות.

כאמור, אין חולק מחומר החקירה שהקשר בין נתניהו לבין פאקר היה קשר כמעט אבהי. נתניהו סיפר בחקירותיו על הערצתו של פאקר, ועל הקשר ההדוק שנוצר ביניהם. נתניהו תיאר את ההיכרות בין השניים, את הקשר החברי שנוצר לא רק איתו אלא גם עם בני משפחתו של נתניהו.
הקשר התהדק עד כדי כך שפאקר החליט לרכוש בית בסמוך לביתה של משפחת נתניהו בקיסריה (קליין סיפרה איזשהו סיפור ממנו השתמע שחסון ניסה להניע אותו מלרכוש את הבית בקיסריה כיוון שהוא יקר):

חוקר: ג'יימס פאקר. איך הכרת אותו?

נתניהו: קודם כל הכרתי את אבא שלו… לפני ארבעים שנה משהו כזה, קצת פחות, שלושים ומשהו שנה…. ארנון הכיר לי את הבן לפני חמש שנים אני חושב, משהו כזה, ונוצרה כימיה אדירה, החליט שאני האיש הכי מרשים שהוא פגש הוא אמר את זה לכל מי שרצה לשמוע. פאקר הביא הנה את החברה הראשונה שלו, אחר כך הביא את החברה השנייה שלו ונוצר קשר מאוד עמוק…
הוא גם נקשר ליאיר… הוא היה מדבר עם שרה על הבעיות שלו… היה מדבר איתי על הבעיות שלו, על ההשקפות שלו… מאוד התקשר, החליט לקנות בית לידינו, החליט לקנות בית לידינו, עד כדי כך הקשר התהדק."

לגבי האינטרסים העסקיים, כאמור, לפאקר לא היה פה שום אינטרס. רו"ח פלדמן, נציגו של מילצ'ן,  סיפר בחקירתו כי לפאקר אין אינטרסים כלכליים כלשהם בישראל.

רו"ח פלדמן: יש לפאקר חווה בארגנטינה, לא בטוח שהיא בבעלותו הישירה אלא יכול להיות שהבעלות הינה באמצעות חברות שלו; יש לפאקר חברת ניהול באירלנד, סוג של חברת אחזקות שאני חושב ששמה CPH אירלנד, אני לא בטוח; יש לפאקר גם יאכטה ומטוס שאני לא יודע בדיוק באיזה מבנה משפטי הם מוחזקים".

גם נהגו האישי של פאקר, יונתן חסון, ומי שעבד במקביל אצל מילצ'ן – סיפר בחקירתו על קשר חברי "טהור" בין פאקר לנתניהו.

חוקר: ידוע לך במה עסקו הפגישות של פאקר בבית ראש הממשלה?

יונתן חסון: חוץ מפגישות חברות לפי דעתי לא היה מעורב שום ביזנס או תרומה, כי אחת מהפגישות פאקר היה עם הבת זוג שלו מריה קרי. אני מתאר לעצמי שלא היה ביזנס, אם היה סביר להניח שהייתי יודע כי אני חי שם…"

במצב דברים זה – כשאין שום אינדיקציה שהסיגרים שהעניק פאקר ניתנו בזיקה לתפקידו, וכאשר כל הנסיבות מלמדות את ההפך (חברות קרובה, הצלת חיים, היעדר אינטרסים) – ברור שנתניהו לא ביצע עבירה כלשהי כאשר קיבל מעת לעת סיגרים מפאקר, ושחה בברכה שבביתו (הסמוך לביתו שלו).

ואנחנו חוזרים לשאלה: למה הכניסה הפרקליטות את סיפורי פאקר לכתב האישום? כי היא רצתה לנצל את פאקר לצרכי הראווה שלה בלי שום עוגן משפטי.

איזה רוע!

מאמרים אחרונים

בנימין נתניהו, איילה חסון (ויקיפדיה)

תופרי התיקים לנתניהו מנסים להכפיש את איילה חסון. אותם אנשים, אותה שיטה

קודם כל מסמנים מטרה, אחר כך מפיקים כתבת השחרה עם ציטוטים אנונימיים, אחר כך מהדהדים את השקר. כך עובדת מכונת התפירה והתעמולה של 'הארץ דה-מרקר'. כך תפרו את 'תיק 4000' וכך "מחפשים" כעת את איילה חסון

הקליקו לתוכן »
בן כספית (צילום מסך טלוויזיה)

10 הערות על המודיע המשטרתי, בן כספית, על זיהום ועל השחתה ערכית של העיתונות

כספית ועוזרת הבית, השנאה לנתניהו, השנאה לאיילה חסון, פרשת הרפז, ההשתעבדות לפוליטיקאים כושלים, הקשרים עם חיים סבן, הבורות בתיק 4000, ניגוד העניינים בתיק 1000, החיטוט בפחי האשפה של הטוויטר, הפלופ הכי גדול בתולדות העיתונות

הקליקו לתוכן »