גלי ישראל

בלי חשבון, התוכנית המלאה 10.09.2021

שחיטה של הפרה הקדושה האחרונה, בנט השאיר חובות של 30 מיליון שקל, מנהל התיכון רם כהן, על בריחת המחבלים, במקום להילחם במגיפה ממשלת בנט נלחמה בסגר, חידוש משפט נתניהו
אלי ציפורי, רדיו גלי ישראל

עו״ד ציון אמיר: ״איך יכול להיות שממשלה שקראה לעצמה במכבסת מילים ממשלת שינוי, מתייחסת למחנה השני כפרוע, כעדר מטומטם, לועגת לו, קורא לו ביביסטים. מה שעשו למשפחת השכול של בראל ז״ל זו שחיטה של הפרה הקדושה האחרונה שנשארה. ביביסטים? זו התנשאות, השפלה, גימוד והנמכה. עוד רבות ידובר כיצד התגייסה קבוצה של עיתונאים, ששונאת את נתניהו ואת מה שהוא מייצג כדי לקדם עניינים פוליטיים״; על משפט נתניהו: ״נמאס לי מהסברים, אני רוצה אפס תקלות״.

אברהם צימרינג, איש עסקים פעיל ותיק בבית היהודי: ״אני מכיר את בנט, עבדתי איתו על חוקת המפלגה. האיש לא עומד בלחצים, הוא לא עמד בסיכומים שלנו. לאן שהוא הלך בנט לא הצליח. אני חלק מהציונות הדתית הלאומית ואני אומר להם אל תגישו לבנט את הלחי השנייה, אל תלכו אחרי האנשים האלה, שלא הלכו בדרך הישר. אני מתכוון גם לראשי יש"ע״; ״בנט השאיר חובות של 30 מיליון שקל, עתרתי לגילוי מסמכים, אם יימצאו אי סדרים אתבע גם את בנט. יש לנו יסוד להניח שחלק מהכספים לא שימשו למפלגה"; "צריך להחרים מפרסמים שלא מפרסמים בערוצי הימין"

כנרת בראשי: ״מנהל התיכון רם כהן כותב על חגיגת הקורבנות של משפחת בראל ז״ל?! חגיגה? שאשא ביטון שעסוקה בדמגוגיה, צריכה לבעוט אותו. אנחנו, משלמי המיסים, כולל משפחות שכולות צריכים לממן את מוטציה איש החינוך ואת הטינופת שלו?  העליהום על משפחת בראל הגיע גם מסביבת בנט. הם כוחניים ולא מסוגלים לסבול ביקורת״

חיים רמון על בריחת המחבלים: "זה סמל לחוסר המשילות שמטרתו היתה להשיג שקט בכל מחיר"; על עזה: "חזרנו למציאות של לפני שומר החומות, בנט משלה את הציבור"

סטלה קורין ליבר על בריחת המחבלים והכשלים בסקטור הציבורי: "רוב התקציב הולך לשכר ולפנסיות – מהמשטרה, דרך שב"ס והצבא ועד לפרקליטות"

רן רזניק: "האם שמעת את שר הבריאות ומנכ"ל משרדו מדברים על המתים? אנחנו מתעלמים מהמחיר הטראגי, שוכחים את הנפטרים"; "היחידה שעדיין נושאת את דגל המאבק במגיפה היא ד"ר שרון אלרעי פרייס"; "במקום להילחם במגיפה ממשלת בנט נלחמה בסגר בכל מחיר והמחיר נוראי"

אבי וייס על חידוש משפט נתניהו בשבוע הבא ועל השלמת החקירה לעד אבי אלקלעי: "פגשתי אותו בתוכנית 'המקור' של רביב דרוקר – הוא בריון גס רוח"; וגם על ההתקפה הפרועה של ברוך קרא על שופטי נתניהו.

המונולוג השבועי

לא עושה חשבון לממשלת בנט, במיוחד לליברמן ולבנט, שהעדיפו כסף על החיים

ד"ר שרון אלרעי פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, אמרה בערב החג דברים מצמררים על תמונות החגיגה מאילת:
"יש איזשהי אמירה שלא רוצים לתת פיצוי למארגן, לאנשים, לסטודנטים. אני חושבת שהבריאות שלנו יותר חשובה מאשר הפיצויים האלה ואחרים". היא הוסיפה ואמרה שהכל עניין וכסף, שאם היו פיצויים לא היינו רואים את התמונות של אלפי איש חוגגים ללא מסכות, אחד על השני.

אלרעי פרייס אמרה למעשה גם שניהול הגל הרביעי לא היה נכון, שהדרג הפוליטי לא קיבל את המלצות משרד הבריאות מלכתחילה ולכן אנחנו משלמים על זה מחיר.
המחיר הוא 840 נפטרים מתחילת הגל הרביעי, מחיר נוראי אם לוקחים בחשבון שהובלנו בחיסונים וחיסוני הבוסטר היו זמינים.

אני חושב שממשלה נבחרת היא זו שצריכה לקבל את ההחלטות הסופיות ולא לקבל אוטומטית כל דעה של הפקידים ושל דרגי המקצוע. אבל במקרה הזה, טוב שדרגי המקצוע חושפים לציבור את המחיר הקשה של ההחלטות הללו.
אין בעיה שהדרג הנבחר יקבל את ההחלטות, יש בעיה שמתחמקים מאחריות לתוצאות הקשות ואף חוגגים כביכול איזשהו ניצחון או הצלחה.

ההתנגשות הזו, בין כלכלה פתוחה לבריאות האזרחים יצרה דילמות קשות. למרבה הצער, מדינת ישראל החליטה בגל הרביעי, בראשות בנט, לפיד וליברמן, להכיל את המתים ולקדש את הכסף. אין סגר, כאילו אין סגר, אז איש לא יקבל שקל.

אז ככה: הבריאות שלנו, של האזרחים, חשובה מכל פיצוי כזה או אחר ומדינת ישראל לא תתמוטט עם תוכנית סיוע נוספת כפי שבנט הילך עלינו אימים. המחיר הוא לא רק בהכלת המתים, אלא גם מאות אלפי בידודים, היעדרויות מהעבודה ולימודים שלכולם יש השלכות כלכליות.

המשוואה שיצרה ממשלת בנט של "אין סגר אין פיצויים" שמקדשת את הכסף מעל לכל – היא החלטה לא ערכית, לא מוסרית ולא אנושית. לא הכל כלכלה ולא הכל כסף, יש דברים חשובים יותר. כן, החיים.

מה חדש?

כורש ברנור (צילום: אלי ציפורי)

יומן הבוקר 13.06.2024

תיק ברנור, תיק תפירה, פרק 27! צו הפגסוס לנתן אשל כדי להאזין לנתניהו – ברנור ניסה להכחיש שהמטרה הייתה להאזין לראש הממשלה, ואז השופט בר-עם נוזף בו: "מטרת הצו זה לאתר שיחות עם ראש הממשלה… איסוף הראיות בנוגע לשיחות וקשר טלפוני עם החשוד העיקרי" (נתניהו)

הקליקו לתוכן »
כורש ברנור (צילום: אלי ציפורי)

יומן הבוקר 11.06.2024

תיק ברנור, תיק תפירה, פרק 26 – הפעלת 'פגסוס' נגד נתן אשל כדי להאזין לנתניהו. עו"ד חדד: צווי פגסוס חתומים על ידי איש מודיעין (כמו שהיה בצו של נתן אשל). ברנור בעוד תשובה מדהימה: מה זה פגסוס? עו"ד חדד: מה זה פגסוס? טוב, בסדר, גם זו תשובה

הקליקו לתוכן »