גלי ישראל

בלי חשבון, התוכנית המלאה 17.09.2021

כוכבי וגנץ ברחו מאחריות, בוטל אישום ללא אישור יועמה"ש, לא רואים את הבלימה של המגיפה, המיזם של כנרת בראשי, ניסיון ההדחה של פרופ' איינהורן, היחסים בין ישועה לגבאי, שר אוצר פאקה פאקה
אלי ציפורי, רדיו גלי ישראל

האלוף במילואים דן ביטון תוקף בחריפות את הרמטכ״ל כוכבי, שר הביטחון גנץ ורה״מ בנט: ״באירוע בראל ז״ל הם ברחו מאחריות. הוראות הפתיחה באש שונו במהלך האירוע והם משמיעים סיסמאות ריקות מתוכן שלא עוזרות להורים ששולחים את הילדים שלהם לקרבי. אני מתבייש״; ״ישראל משדרת חולשה בטחונית מכל הכיוונים ובכל החזיתות. העננים מתקדרים. שמעת על פצוע בתקיפות של צה״ל? תורידו להם בניין עם הקש בגג, במזרח תיכון צריך לדבר מזרח תיכונית״.

השופט הרן פינשטין מפרט על פסק דין חשוב בעליון לאחרונה שביטל חלק מכתב אישום של אב שהתעלל מינית בבתו בגלל שלא היה אישור יועמ״ש: ״לו הייתי בנעלי פרקליטי נתניהו הייתי מבקש לבטל כתב האישום של נתניהו על בסיס ההלכה של העליון. מה יש להם להפסיד? לבית המשפט המחוזי לא תהיה ברירה אלא להתייחס להלכה הזו, אבל זה ייקח שנים, רק לאחר שישמעו את כל העדים״.

רן רזניק, פרשן הבריאות של ישראל היום: ״מה זו הכלת מתים? הממשלה אומרת בעצם שהיא לא סופרת את המתים, לא מתייחסת אליהם ולא מדברת עליהם. פרופ׳ גליה אמרה שהיא לא חונכה להכיל את המתים; אנחנו לא רואים את הבלימה של המגיפה, ספטמבר יהיה קשה״; וגם: מתי נקבל את החיסון הרביעי

כנרת בראשי על המיזם החדש שלה להעברת משפט נתניהו בשידור חי שיש לי הכבוד להשתתף בו מאולם הדיונים; כלי התקשורת עובדים בשביל הפרקליטות ומסתירים מידע חשוב מהציבור

ראיון מרתק עם פרופ' טליה אינהורן על ניסיון הדחתה ע"י בנט: "מדובר באפקט השתקה שלא מכוון אליי, אלא לכל מי שמביע עמדות אחרות. אלך עם זה עד לאן שצריך ללכת (רמז לבג"ץ)"; וגם: פרופ' אינהורן מזכירה לאיילת שקד מה אמרה עליה עם מינויה

אבי וייס על היחסים ההדוקים בין אילן ישועה לאבי גבאי, יו"ר מפלגת העבודה לשעבר; עוד פרט שהוסתר בתקשורת: גבאי היה יו"ר וואלה והוא זה שמינה את ישועה למנכ"ל וואלה ודאג לו לתנאים נדיבים; כשהגיע הזמן, ישועה העניק לו סיקור מאוד מלטף בוואלה כפוליטיקאי

סטלה קורין ליבר על שר האוצר פאקה פאקה אביגדור ליברמן; הפערי הגדול בין המילים למעשים.

המונולוג השבועי

לא עושה חשבון ליועץ המשפטי לממשלה – אביחי מנדלבליט ולליאת בן ארי

כולנו שואלים לאן מנדלבליט נעלם, איך פתאום אין בעיות משפטיות, אין מקלות בגלגלי הממשלה, איך הכל מחליק לו בגרון, איך כל פעולה שאצל נתניהו היתה מדליקה לו את הפיוזים, אצל בנט ולפיד אותן פעולות מתקבלות אצלו בשוויון נפש.

מנדלבליט כמובן לא נעלם. הוא עסוק, כמו לפיד, בסידורי עבודה באווירת סוף הקורס שלו.
סידר לעוזרו תפקיד של מישנה ליועמ"ש, יסדר בקרוב בחותמת גומי את מינויה ההזוי של אמי פלמור ליו"ר חברת החשמל והוא ממשיך לתת גיבוי לכשלים של אנשיו כדי שסודותיו ימשיכו להישמר בכספת גם אחרי לכתו.
הוא עוצם עין בשביל בנט ולפיד, והם עוצמים עין בשבילו. יד רוחצת יד, שמור לי ואשמור לך ולעזאזל החוקים והכללים שהם מטיפים לאחרים. להם מותר הכל.

שמתם לב שגם ליאת בן ארי נעלמה מהזרקור הציבורי?
האישה שמזוהה יותר מכל עם תפירת תיקי נתניהו, שנהנתה מהפוזה של מאבטחים שמכרכרים סביבה – ממעטת פתאום להופיע בדיוני נתניהו, למעט נאום פתיחה פומפוזי וכמה הופעות בודדות.
היא כבר לא חתומה על מסמכים שמוגשים בדיונים מזה זמן רב ואפילו המחליף שלה ויד ימינה, יוני תדמור, לא שותף לחתימות לאחרונה.

ייתכן שבן ארי שקועה בתפקיד שתפרו לה שי ניצן ומנדלבליט כמישנה לפרקליט המדינה, אבל יש לי תחושה שהיא מעדיפה לברוח מהזהות האוטומטית שלה עם תיקי נתניהו ולהשאיר את הזירה ליהודית תירוש, מסיבה מאוד פשוטה: התרסקות התיקים.
הפאשלות, ההסתרות, המבוכות – הן כולן עכשיו של תירוש, וגם המיתוג שלה: התובעת הראשית בתיקי נתניהו.

סליחה? בן ארי היא הרוח החיה מאחורי התיקים, היא התובעת הראשית בפועל, היה לה נוח ליהנות מאור הזרקורים עם הגשת כתב האישום ועם פתיחת המשפט, ועכשיו, כשהכל מתפקשש, היא נעלמת?

שלא תטעו: בן ארי ידועה ברדיפתה אחרי פרסום וברדיפתה אחרי קרדיטים. אם הפרקליטות היתה רושמת הצלחות במשפט נתניהו, בן ארי היתה מתייצבת לקטוף את הקרדיט.

בן ארי בורחת כי היא מריחה את הכישלון, היא ומנדלבליט.

מה חדש?

השופט בדימוס הרן פינשטיין (אתר בתי המשפט)

יומן הבוקר 24.06.2022

השופט בדימוס הרן פינשטיין, המחזיק בדעות ימניות, הוציא ספר 'הגמילה מהגלימה'. בין השאר הוא מנסח את דעותיו על בג"צ: למה בג"ץ פועל באופן בלתי חוקי ומה צריך לעשות כדי לשנות זאת?

הקליקו לתוכן »