גלי ישראל

בלי חשבון, התוכנית המלאה 03.12.2021

תוכנית מיוחדת שרובה הוקדשה לפשע העינויים שעבר ניר חפץ, רק כדי שיהפוך לעד מדינה נגד נתניהו. האם אנחנו חיים במדינה דמוקרטית או במדינת משטרה?
אלי ציפורי, רדיו גלי ישראל

אבי וייס והרן פינשטין: ״הייתי 27 שנה במשטרה. דברים כמו ההתעללות בניר חפץ לא התרחשו. איבדנו כיוון, המשטרה כמו קגב בליווי הפרקליטות. חפץ הורעב והחביא אוכל בנעליים? לאן הגענו?

הרן פינשטין: ״הייתי שופט עשרות שנים, אנשים במשטרה אחרי פרישתי אמרו לי שהם שיקרו לי ועבדו עליי בנוגע למעצרים.

״איפה חוק יסוד כבוד האדם וחרותו? למה השופטים שתקו בתיאורי ניר חפץ? היו צריכים לאמר לו שהוא עבר דברים לא חוקיים״.

כנרת בראשי: ״לא מספיק שהאחראים למה שנעשה לניר חפץ יניחו את המפתחות: מנדלבליט, שי ניצן, ליאת בן ארי ונורית ליטמן צריכים לעמוד לדין! הם ביצעו פשע חמור! זה מטורף! יש חוקים, מנדלבליט חושב שאנחנו מטומטמים שהוא משקר לנו. גברת בן ארי מסתובבת עם מאבטח? היא אחראית לפשע, היא היתה שם בזמן אמת, היא צריכה להיחקר, אנחנו צריכים מאבטח בגלל המעשים שלה״.

חיים רמון: ״ההתעללות בחפץ? עושים את זה כל יום. המשטרה והפרקליטות משתמשים במעצר כדי לסחוט הודעות, כדי לשבור אנשים. שופרות הפרקליטות אומרים שחפץ אמר שחתם מרצונו החופשי על הסכם עד המדינה? הצחקתם אותי! ברגע שיגיד אחרת, הם יעצרו אותו כמו את גנור. יש פה שלטון פרקליטות ומשטרה שפוגע אנושות בזכויות של חשודים ונאשמים. האמון בהם מתקרב לאפס. בלי אמון זה יפורר את החברה הישראלית״.

עו"ד אייל בסרגליק: "פרקליטי נתניהו צריכים לבקש את פסילת עדותו של ניר חפץ. יש לזה בסיס משפטי; הפרקליטות חשפה שתהיה עד עכשיו עם 100 אחוז הישגים אבל היא עם אחוז אחד בקושי. עדות חפץ סיפקה בסך הכל רקע, שום הוכחה למודעות של נתניהו"

סטלה קורין ליבר: "מערכת אכיפת החוק בזה לחוק, בזה לדמוקרטיה ובזה לזכויות האזרח"; "אם זה קורה למאעכר על כמו ניר חפץ זה יכול לקרות לכולנו. זה לא חפץ וזה לא נתניהו, זה אנחנו"

המונולוג השבועי

לא עושה חשבון לשי ניצן, אביחי מנדלבליט ורוני אלשיך, ראשי ארגון הפשע

ז'ק חן, פרקליטו של שאול אלוביץ', הגדיר השבוע את תרגילי החקירה שעבר ניר חפץ כ"פשע", פשע שנעשה ע"י המשטרה בליווי הפרקליטות.
חן הוא אחד מעורכי הדין המנוסים והמקצועיים ביותר בישראל וגם יוצא פרקליטות. אני מניח שהוא אמר בליבו שלא כך חונך, לא על הערכים האלה גדל.
בעז בן צור, פרקליטו של נתניהו, תיאר את הפשע ואת העבירות בהרחבה וקרא להם "זדוניים": עירוב בני משפחה בחקירה שלא על פי החוק שאסור אף אצל אסירים בטחוניים; לא היו תנאי תברואה הולמים, לא היו תנאים רפואיים הולמים ולא היו תנאים לשמירת בריאותו של העד.
המשטרה והפרקליטות צפצפו על החוק, דרסו ברגל גסה זכויות של נחקרים – כדי שיגיש להם את ראשו של נתניהו.
אינקווזציה קרא חפץ לאחד החוקרים, אינקוויזיציה במדינת ישראל הדמוקרטית לכאורה.

מה שמפחיד אותי הוא שהדברים נחשפים רק בזכות המעקב השוטף אחרי תיקי נתניהו. זה יתרונם הענק: הם חושפים את מה שהפרקליטות והמשטרה מנסים להסתיר.
המחשבה של מה שקורה בתיקים לא תקשורתיים – צריכה לזעזע כל אזרח.  יש לנו מדינת משטרה ופרקליטות שעושות ככל העולה על רוחן ושמות ללעג את החוק שהן אמורות לייצג.

אלא שההתמקדות בחוקרים האלימים, בש-גימלים, רק מסיטה את האש מהאחראים הראשיים, נקרא להם ראשי הפשע עליו דיברו חן ובן צור.
זה לא ניר שוורץ וזה לא יניב פלג, חוקרי חפץ. זה שי ניצן, מנדלבליט, רוני אלשיך וליאת בן ארי. הם אלו שנושאים בסמכות ולכן גם באחריות.
חפץ אמר שוב ושוב שהחוקרים היו מתודרכים, קיבלו שאלות דרך הטלפון. מי נתן את ההוראה? אלו שהיו אחראים על החקירה הזו: המפכ"ל לשעבר שטען שקרא כל מילה, פרקליט המדינה שליווה את החקירה עם צוותיו והיועץ המשפטי לממשלה שהיה אמור לעבור על כל הראיות המשמעותיות.

במקום לעשות בדק בית, הם טייחו את סיפור הפשע ושיקרו לציבור שלא היה דברים מעולם. מייצגי החוק מעכו את החוק וגם בעטו בכל נורמה אנושית. מפלצתי, אמר על זה חפץ, על המפלצתי הזה הם אחראים.

אחרי חפץ אמורים להעיד שניים מחוקריו, שאחד מהם איים עליו באופן סידרתי. הם לא הכתובת. הפרקליטות נכנסה פה לפלונטר. אם החוקרים יעידו, הם עלולים להפליל את עצמם ועדותם תשמש את חפץ בתביעה שהוא מתכנן. אם יתחמקו מלהעיד בטענה של הפללה – הפרקליטות תצא רע; אם יעידו בכל זאת ויפנו אצבע מאשימה להוראות מגבוה – הפרקליטות תצא עוד יותר רע. זה מה שקורה שאחראים על פשע מפלצתי שיוצא לאור.

מה חדש?

כורש ברנור (צילום: אלי ציפורי)

יומן הבוקר 13.06.2024

תיק ברנור, תיק תפירה, פרק 27! צו הפגסוס לנתן אשל כדי להאזין לנתניהו – ברנור ניסה להכחיש שהמטרה הייתה להאזין לראש הממשלה, ואז השופט בר-עם נוזף בו: "מטרת הצו זה לאתר שיחות עם ראש הממשלה… איסוף הראיות בנוגע לשיחות וקשר טלפוני עם החשוד העיקרי" (נתניהו)

הקליקו לתוכן »
כורש ברנור (צילום: אלי ציפורי)

יומן הבוקר 11.06.2024

תיק ברנור, תיק תפירה, פרק 26 – הפעלת 'פגסוס' נגד נתן אשל כדי להאזין לנתניהו. עו"ד חדד: צווי פגסוס חתומים על ידי איש מודיעין (כמו שהיה בצו של נתן אשל). ברנור בעוד תשובה מדהימה: מה זה פגסוס? עו"ד חדד: מה זה פגסוס? טוב, בסדר, גם זו תשובה

הקליקו לתוכן »