גלובס

שווי הסיגרים שניתנו לנתניהו במתנה נמוך דרמטית מהערכות המשטרה

חשיפה שלי על תיק 1000 של נתניהו: רשלנות משטרתית, לא נבדקו חשבוניות ספק הסיגריות לחנויות שמהן קנה ארצ'ן מילר את הסיגרים
ארנון מילצ'ן
ארנון מילצ'ן / צילום: פרד פרוסר, רויטרס

תחקיר שפרסמתי ב"גלובס": שווי הסיגרים שקיבל נתניהו לכאורה ממילצ'ן נמוך משמעותית מהמספרים שננקבו על-ידי הפרקליטות. לימים התברר שהמידע שפרסמתי התאים לעדות של הדס קליין, העוזרת של מילצ'ן, שלא ידעה להעריך כלל את פילוח הסיגרים שנצרכו על-ידי מילצ'ן וקרוביו לבין הסיגרים שניתנו לנתניהו.

על פי התחקיר שפרסמתי מילצ'ן או נציגיו רכשו את הסיגרים ואת המשקאות משתי חנויות בהרצליה, תחילה מחינאווי ג'ורג' משקאות ולאחר מכן מחינאווי בוצ'ר-שופ. ברור כי הרכישות של מילצ'ן בשתי החנויות כוללות רכישות לשימוש עצמי או מתנות לאחרים, מלבד נתניהו, כי זו היתה דרכו של מילצ'ן – לחלק סיגרים ומשקאות לחברים.

מה שעשתה הפרקליטות, אם כן, זה "להעמיס" את רוב התצרוכת הכללית של מילצ'ן על נתניהו ואשתו וכך ניפחה את המספרים דרמטית. זאת ואף זאת: הפרקליטות נקבה במספרים על חודו של שקל, למרות שלא היה לה כל דרך לחשב התצרוכת של נתניהו בצורה מדויקת.

מה חדש?

ליאת בן ארי, יהודית תירוש (צילום: אלי ציפורי)

יומן הבוקר 23.05.2022

צוותי ההגנה במשפט נתניהו השיבו לבקשת הפרקליטות לשנות את כתב האישום בתיק 4000, בעקבות התרסקות התזה המרכזית של "פגישת ההנחיה". המסר: לפרקליטות לא מגיע פרס על כך ששיקרה לבית המשפט. מדובר בשיבוש הליכי משפט ובהפרת אמונים

הקליקו לתוכן »
ליאת בן ארי, יהודית תירוש (צילום: אלי ציפורי)

יומן הבוקר 22.05.2022

את אותם תכסיסים נלוזים בהם השתמשה הפרקליטות בתיק 4000, היא מנסה להביא גם לתיק 1000, עם ספין "הצמיד" של שרה נתניהו. עו"ד עמית חדד, פרקליטו של נתניהו הגיב לעניין אבל התקשורת, כרגיל, התעלמה. אנחנו כאן כדי לתת לכם את מה שהתקשורת מסתירה

הקליקו לתוכן »