גלובס

שווי הסיגרים שניתנו לנתניהו במתנה נמוך דרמטית מהערכות המשטרה

חשיפה שלי על תיק 1000 של נתניהו: רשלנות משטרתית, לא נבדקו חשבוניות ספק הסיגריות לחנויות שמהן קנה ארצ'ן מילר את הסיגרים
ארנון מילצ'ן
ארנון מילצ'ן / צילום: פרד פרוסר, רויטרס

תחקיר שפרסמתי ב"גלובס": שווי הסיגרים שקיבל נתניהו לכאורה ממילצ'ן נמוך משמעותית מהמספרים שננקבו על-ידי הפרקליטות. לימים התברר שהמידע שפרסמתי התאים לעדות של הדס קליין, העוזרת של מילצ'ן, שלא ידעה להעריך כלל את פילוח הסיגרים שנצרכו על-ידי מילצ'ן וקרוביו לבין הסיגרים שניתנו לנתניהו.

על פי התחקיר שפרסמתי מילצ'ן או נציגיו רכשו את הסיגרים ואת המשקאות משתי חנויות בהרצליה, תחילה מחינאווי ג'ורג' משקאות ולאחר מכן מחינאווי בוצ'ר-שופ. ברור כי הרכישות של מילצ'ן בשתי החנויות כוללות רכישות לשימוש עצמי או מתנות לאחרים, מלבד נתניהו, כי זו היתה דרכו של מילצ'ן – לחלק סיגרים ומשקאות לחברים.

מה שעשתה הפרקליטות, אם כן, זה "להעמיס" את רוב התצרוכת הכללית של מילצ'ן על נתניהו ואשתו וכך ניפחה את המספרים דרמטית. זאת ואף זאת: הפרקליטות נקבה במספרים על חודו של שקל, למרות שלא היה לה כל דרך לחשב התצרוכת של נתניהו בצורה מדויקת.

מה חדש?

גיל ראכלין (צילום: אלי ציפורי)

יומן הבוקר 21.02.2024

כך נתפר תיק 1000 – מופע האימים של החוקר גיל ראכלין; לא בדקתי, לא שמתי לב, זה לא רלבנטי, לא יודע, לא זוכר, תשאל את מומי משולם, והתשובה המדהימה מכולן: "למדתי במשפטים שאם עד אמין – מספיקה עדותו בלבד" (כוונתו הייתה להדס קליין)

הקליקו לתוכן »