מאמרים

מדהים: תמלול השיחות בין שאול אלוביץ' לבנו

אני חושף את תמלילי השיחה המלאים בין שאול אלוביץ' לבנו אור, אחרי שהפרקליטות ניסתה להסית את הבן נגד האב כדי שישכנע אותו להחליף את עורך דינו ז'ק חן
שאול אלוביץ'
שאול אלוביץ' (צילום: פלאש 90)

שאול אלוביץ' לבנו אור: "יומיים הם הרגו אותי, לחצו אותי עם העד מדינה. בשביל להגיע לאדון נתניהו הם יכולים הכל; אין לי על מה להיות עד מדינה. אני צריך לשקר בשביל להיות עד מדינה. לא דיברתי עם נתניהו על עסקים, לא ביקשתי שום דבר, לא הובטח לי שום דבר ולא הוקלט שום דבר ואין לי הוכחה לשום דבר"

תזכורת: אחרי שהחוקרים התאיישו מהניסיונות ללחוץ על שאול אלוביץ' כדי שיהפוך לעד מדינה, הם מנסים לערער את יחסיו של שאול אלוביץ' עם עורך דינו ז'ק כדי שיחליפו וכדי לאלץ את אלוביץ' להעיד דברי שקר רק כדי להעיד נגד נתניהו.
הם לוחצים את בנו, אור אלוביץ', לשכנע את אביו כי עליו "לתת לחוקרים את מה שהם רוצים". בשביל זה, הם מייצרים תרגיל מכוער – מפגש אישי בין אלוביץ' לבנו, שבחרו לעשותו בחדר היוועצות של עורכי דין במטרה ברורה, מכוונת ומודעת – לתת לאלוביץ' את התחושה שהוא יוכל לדבר עם בנו באופן חופשי ללא כל חשש שהחוקרים יאזינו ויידעו מה שנאמר בחדר ההיוועצות.
אלא שבחדר מותקנים אמצעי הקלטה והמפגש כולו מוקלט. התרגיל נחשף בעבר ע"י עמית סגל יחד עם קטע קצר ממה שקרה, אבל פה אני חושף את השיחות המלאות בין החוקרת לאור אלוביץ' ובין אור לאביו שאול.

כך מתדרכת החוקרת את אור אלוביץ' לפני הפגישה:

אור אלוביץ': אני לא מרגיש שום דבר (מילים לא ברורות). אני מרגיש רע, רע מאוד.

חוקרת: מפחד או? (מילים לא ברורות).

אור אלוביץ': לא רוצה שיפרש את זה שאני יד אחת איתכם (הכוונה לאביו).

חוקרת: לא, אתה תסביר לו שזה (מילים לא ברורות) עם דרור בכל הפעמים…

אור אלוביץ': לא סומך עליו.

חוקרת: מי לא סומך על דרור?

אור אלוביץ: הוא (מילים לא ברורות)

חוקרת: לא, הכוונה שלי, שזה חדר של היוועצות עם עורכי דין…

אור אלוביץ': אני אשאל אותו אם נוח לו לדבר והוא יגיד לו (מילים לא ברורות).

חוקרת: בכל מקרה, תדאג להעביר לו את המסר שלך.

אור אלוביץ': אם אני אצליח.

חוקרת: אתה חייב, אין עוד הזדמנויות פז כאלה… זו הפעם.

אור אלוביץ' (ממלמל): בעצמו עם העורך דין, לא?

חוקרת: אה?

אור אלוביץ': פרנואיד…

חוקרת: … נכון, אנחנו עושים מה שאפשר כדי… שהוא לא ירגיש ככה ולכן, זה החדר… אתה מבין את זה. אתה תנסה להרגיע כמה שאתה יכול. אור, אתה חייב להבין שזו הפעם האחרונה.

אור אלוביץ': לא (ממלמל).

חוקרת: זו ההזדמנות שלך.

בשלב זה החוקרת מכניסה את אביו שאול אלוביץ' לחדר ומותירה את השניים לשוחח לבד.
השיחה בין האב לבן מדהימה כיוון שאלוביץ' ממשיך לדבוק בגרסתו בחקירה: לא אשקר ולא אהפוך לעד מדינה – וכל זה בהנחה שמדובר בחדר היוועצות שלא מקליטים בו.

אור: אה, אז לא יודע… זה חדר היוועצות, אתה יודע שזה חדר היוועצות… איך אתה מרגיש?

שאול: מרגיש חרא בלבן (מילים לא ברורות). לדבוק באמת.

אור: טוב…

שאול: אם לא נדבוק באמת… אנחנו… הם מנסים להכניס אותך, אותך ואותי… הביאו שוחד חדש, אתה שמעת…

אור: בוא לא נדבר, אל תספר לי פה… אל תספר לי פה, עזוב, אל תשתף אותי, אל תספר לי כלום.

שאול: אני מרגיש ש… צריכים להמשיך באמת למה… כפי שהיתה עד עכשיו בלי כל… (מילה לא ברורה).

אור: טוב, שמע אני… קודם כל אני אומר לך אני חזק, ואני אמממ… אומר את האמת שלי עד הסוף, אני מרגיש לא קשור לעניין הזה בכלל, (הם) מטיחים ומטיחים. לא קשור לעניין הזה… הם נוטעים בי את היסוד להניח, שלך יש משהו, אני לא יודע מה הוא… שלך יש משהו שיכול לחלץ אותי ואת איריס מהדבר הזה ואותך… ואתה לא נותן אותו. אני לא יודע מה הוא, אני לא רוצה לדעת מה הוא…

שאול: אני יכול לגלות לך…

אור: לא, עזוב, אל תגיד לי, אני לא רוצה… תניח להכל, תניח הכל, תניח… הכל אני יודע, תניח שהכל אני יודע והכל הטיחו… זה מה שהם נוטעים בי, אתה צריך, לא יודע. אתה בטח התייעצת עם העורך הדין שלך. יש דבר אחרון שחשוב לי שתדע, שאני הבנתי אותו, וגם עורכי הדין שלך אחרים הבינו אותה… ז'ק (חן, פרקליטו של אלוביץ') יש לו מגבלה איתך, אתה יודע אותה… יש לו מגבלה שהייעוץ שלו יכול להגיע עד מקום מסויים, השאלה אם לא נכון, שתיוועץ בעוד עורך דין.

שאול: אני יכול להיוועץ בעוד מאה עורכי דין, אבל אני יודע בדיוק מה שרצו ממני ואני יודע שלא היה עוזר לך ולא היה עוזר לי ולא היה עוזר לכלום. הם ניסו לעשות אותי עד מדינה לפני… יומיים הם הרגו עם העד מדינה… שזה יעזור לכולם, וזה לא היה עוזר לאף אחד. כולנו היינו בעבירות פליליות… אני אמרתי (להם), אני צריך לשקר כי אין לי מה להיות עד מדינה, אני לא הייתי… ולא ביקשתי שום דבר ולא… שהובטח לי שום דבר, ולא הוקלט שום דבר, ואין לי הוכחה לשום דבר, ואמממ… אחרי שאני עד מדינה ואני אשקר אתכם על פי דרישתכם, אתם תכניסו אותי אחרי חצי שנה, ותכניסו אותי לעשר שנים לבית הסוהר… עד מדינה שמשקר אתכם, כי אין לי על מה להעיד, וזה היה איזה יומיים, יומיים לחצו אותי, הרגו אותי, להיות עד מדינה. אין לי על מה להיות עד מדינה, זהו… וכרגע מנסים להודות, להודות, להודות…

אור: אנחנו לא מודים בכלום, לי בטח אין במה להודות… אני לא יודע. תאמין לי, אני לא יודע במה להודות.

שאול: ובשביל להגיע לאדון נתניהו הם יכולים… הכל, הם רצו שאני אהיה עד מדינה, ניסה לשכנע אותי… אם היה לי להיות (אפשרות) עד מדינה, היה לי על מה, אולי הייתי מתפטר בסוף. אולי היה, אבל אין לי על מה. אני יכול רק לשקר, אז… אין לי, אין לי, כי לא היה לי כלום… לא הייתי. לא דיברתי איתו (עם נתניהו) על עסקים.

מה חדש?

מיקי גנור (צילום: אלי ציפורי)

משפט "הצוללות": העדות הכי מטלטלת עד כה

מיקי גנור פרץ בבכי כשדיבר על חקירתה של בתו והחלטתה לעזוב את הארץ. נציגי הפרקליטות צחקקו: "חוץ מלאנוס אותי, הם עשו את הכל. הם רצו את הראש של ביבי, הם היו קבלני המשנה של רביב דרוקר. או שאתה הורג את עצמך, או שאתה ממציא סיפורים"

הקליקו לתוכן »
יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »