מאמרים

"ג'וש בריינר מ'הארץ' פרסם שקר מוחלט על בן גביר וגופשטיין

בריינר ממציא סיפורים על בן גביר; 'הארץ' החליט לפנות את בריינר מרוב עיסוקיו כדי להכפיש את בן גביר"
ג'וש בריינר (אלי ציפורי, צילום מהטלוויזיה)

בסוף השבוע שעבר הגיש השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר תביעת דיבה נגד ג'וש בריינר, כתב המשטרה של עיתון "הארץ" והוצאת עיתון "הארץ" בגובה 3 מיליון שקל.

מה שקרה הוא דבר מעניין מאוד – כמעט אף גוף תקשורת לא טרח לפרסם זאת (לבד מערוץ 14 ו"ישראל היום").
זו תופעה מאוד מאוד מוכרת בשורות השמאל – ציפוף שורות. יש פרסום שלילי על אחד מחבריה – כל כלי התקשורת משמאל מצופפים שורות ומעלימים את המידע מהציבור. בשבילם, זכות הציבור לדעת אינה קיימת אם מדובר באחד מחברי הכת.

בריינר הוא איש שמאל קיצוני שאמור לכסות את תחום המשטרה, אבל מה שהוא עושה בחודשים האחרונים זה לכסות בעיקר את איתמר בן גביר (כמובן לשלילה) וגם הפך את עצמו ליח"צן המחאה, מתחרה רק למודיע המשטרתי בן כספית.

משום מה, כמה אירועים בתחום הכיסוי שלו, כמעט ולא באו לידי ביטוי, והם הרבה הרבה יותר חשובים מכל מה שהוא מתעסק בו: פרשת הרוגלות והעדויות המביכות של קציני המשטרה יואב תלם ומומי משולם בתיקי נתניהו.

בריינר, שהבליח לדיוני המשפט מספר פעמים בודדות ולזמן קצר ביותר – מתעלם מהעדויות הללו לחלוטין.

בן גביר מגדיר את "הארץ" כעיתון בעל אג'נדת שמאל קיצונית, אשר מזדהה עם תומכי טרור, מצדיק רצח של היודים ומשמש הלכה למעשה כשופר של שונאי ישראל".
את בריינר הוא מגדיר כמי ש"מזוהה עם הצד השמאלי של המפה. כמו כן, בריינר שם לו למטרה לפגוע בבן גביר בכוונה תחילה, תוך פרסום דבר לשון הרע ודיבה… עם כניסתו של בן גביר לתפקיד השר לביטחון לאומי קיבל בריינר מ"הארץ" פרויקט שעניינו הכפשתו ורדיפתו של בן גביר.
לצורך כך הוחלט לפנות את בריינר מרוב עיסוקיו עבור "הארץ" ולהושיב אותו יום יום, במשך שעות ארוכות, למצוא וממציא סיפורים על בן גביר – רובם כאלו אשר אין להם אחיזה במציאות.

בריינר מכלה את רוב יומו בשיחות טלפון ופגישות עם אנשים ואחרים, אשר כל עניינם למצוא חומרים נגד בן גביר, וזה כבר חצי שנה שבריינר ו"הארץ" מצויים ב"אובססיה" להטיל רפש על בן גביר".

ולעניינה של התביעה

בריינר פרסם ב-8.6 השנה כתבה ב"הארץ" אשר כותרתה

"בנצי גופשטיין שנאשם בהסתה לגזענות וטרור, מייעץ לבן גביר בענייני משטרה וביטחון.

בריינר חזר על הפרסום הזה בטוויטר תחת הכותרת:

"חשיפה: יו"ר ארגון להב"ה בני גופשטיין שמואשם בהסתה לגזענות וטרור, מייעץ בקביעות לשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר – כולל בנושאי משטרה וביטחון, בין היתר ייעץ גופשטיין לבן גביר סביב המבצע במזרחי ירושלים, נזיפות לניצבים ומינויים בימים אלה בצמרת המשטרה".

בן גביר מבהיר בתביעתו כי גושפטיין הוא חברו ושכנו, יוצג בעבר על ידו, והוא אינו אדם רע כפי שמנסים להציגו. אולם, הוא מעולם לא ייעץ לתובע בענייני המשטרה וודאי לא ייעץ בענייני ניצבים ומינויים כאלו ואחרים במשטרה.

בריינר פרסם את הדברים ללא שום מסמך או ראייה אלא רק ציין שכך "נודע" ל"הארץ".
הוא הוסיף וציין שגופשטיין:

"מעורב בהחלטות הנוגעות לצמרת המשטרה ולפעילות השוטפת של הארגון, בחן מינוי ניצבים. לפי המקורות, פעיל הימין הקיצוני אף נכח בכמה ישיבות סגורות שהתקיימו בלשכת בן גביר במשרד לביטחון לאומי… ל"הארץ" נודע כי גופשטיין היה מעורב בהחלטתו של השר לנזוף במפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן, בפברואר השנה.
בן גביר עשה זאת לאחר שכהן גיבה את כוחות מג"ב שאבטחו פינוי כרס בגדה המערבית. בנוסף יו"ר להב"ה ייעץ לבן גביר לדרוש מהמשטרה לפתוח במבצע רחף היקף במזרח ירושלים בעקבות הפיגוע בעיר בפברואר".

בנוסף, בריינר כתב כי בן גביר נתן לגופשטיין את האפשרות:

"להיות מעורב בהחלטות הנוגעות לצמרת המשטרה ולפעילות השוטפת של הארגון, בהן מינויי ניצבים; "פעיל הימין הקיצוני אף נכח בכמה בישיבות סגורות שהתקיימו בלשכת בן גביר במשרד לביטחון לאומי".

בכתב התביעה נכתב כי

"הדברים אשר נכתבו בכתבה מהווים שקר מוחלט והוצאת דיבה של בריינר, במטרה לתעתע בדעת הציבור ולגרום להסתה נגד התובעים בהם… גופשטיין מעולם לא נשאל ולא ייעץ לבן גביר בעניין מינויים ו/או מבצעים משטרתיים ו/או החלטות לנזוף במפקד כלשהו ו/או החלטות הנוגעות לצמרת המשטרה ולפעילות השוטפת של הארגון.
כל ההחלטות הללו מתקבלות בפורומים שאינם קשורים לגופשטיין והוא אינו שותף בהם. הסיפור שבכתבה כלל אינו נכון, מטרתה של הכתבה הינה לנציג את בן גביר ככזה המשתמש בתפקידו לרעה – זאת שעה שבכתבה, מוצר בהרחבה בפני הקורא עברו הפלילי של גופשטיין שאותו, על פי הנטען, מתייעץ בן גביר".

בן גביר מציין כי הוא מכיר את גופשטיין מגיל צעיר ומעריך אותו מאוד. עם זאת, דעותיו שונות מזה של גופשטיין, ואין זה סוד כי במהלך השנים בן גביר שינה עמדותיו בנושאים שונים, ואינו רואה עין בעין עם גופשטיין בעניינים אידיאולוגים שונים… אולם,

"גופשטיין לא ייעץ לתובע מעולם בענייני ביטחון המדינה הנוגעים לתפקידו כשר לביטחון לאומי, לא השתתף בישיבות בטחוניות סגורות הנוגעות למשטרה או לביטחון הלאומי, לא היה מעורב בשום החלטה של בן גביר הקשורות בתפקידו כשר לביטחון לאומי ובוודאי שלא היה מעורב בהחלטה לנזוף בניצב כזה או אחר, או בהחלטות הקשורות לסבב המינויים במשטרה".

מה חדש?

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »