מאמרים

יואב גלנט, נא לשים את המפתחות על השולחן וללכת הביתה

מונולוג הפתיחה של תוכניתי 'בלי חשבון' ברדיו 'גלי ישראל' אשר תשודר ביום שישי 17.05.2024, כ-48 שעות לאחר הודעתו של שר הביטחון יואב גלנט
יואב גלנט (ויקיפדיה)

מונולוג הפתיחה של תוכניתי 'בלי חשבון' ברדיו 'גלי ישראל' אשר תשודר ביום שישי 17.05.2024, כ-48 שעות לאחר הודעתו של שר הביטחון יואב גלנט.

***

בוקר טוב ושבת שלום לכם, חזרנו לתוכנית 'בלי חשבון' והשבוע אני לא עושה חשבון ליואב גלנט.

***

מערכת הביטחון שואבת תקציב של כ-80 מיליארד שקל בשנה יחד עם הסיוע האמריקני.
בעקבות המלחמה, התקציב הזה האמיר ואחרי המלחמה בסיס התקציב יהיה יותר גבוה, בעקבות דרישות מערכת הביטחון.

מי יוכל לסרב לגנרלים? הרי המערכת חזקה יותר מכל ממשלה ויותר מכל ראש ממשלה, חזק ככל שיהיה.

עם קרוב לטריליון שקל תקציב בעשור האחרון, מערכת הביטחון לא הצליחה למנוע את הטבח ב-7 לאוקטובר ואחרי 7 חודשים של לחימה הצבא חוזר למקומות שהוא כבר הכריז שכבש וטיהר אותם – כשבראש המתרברבים עומד לא אחר מאשר יואב גלנט.

במקום להסביר לציבור למה כשלה מערכת הביטחון, שר הביטחון של מדינת ישראל לא מפסיק לתדרך, להתנגח ולאיים על נתניהו לקול מצהלות השמאל.

הוא מתנהג כמי שעומד בראש מערכת שיש לה מדינה ולא מבין בכלל את כללי המשחק הדמוקרטיים. בשבילו הצבא יקבע גם בסוגיות מדיניות ולא הממשלה.
ואם הצבא לא יקבל את מבוקשו, אז בין השורות ובין השיטין אפשר לראות האיומים הנושקים להפיכה צבאית, בדיוק כפי שהיה ברפורמה המשפטית.

המערכת הביטחונית, בדיוק כמו המערכת המשפטית השחיתה את הדמוקרטיה. הביטחונית מפוצצת תקציבי בעתק, בפנסיות תקציביות מנופחות, קשרים של שמור לי ואשמור לך, גנרלים שיוצאים מהצבא וממשיכים ליהנות מחוזי ייעוץ וכד', ואחר כך נקראים לאולפנים להגן על מקור פרנסתם בניגוד עניינים חמור.

למרבה הצער, גם יואב גלנט מייצג את הסיאוב הזה – שני תלושים – האחד של פנסיה תקציבית והשני של שר ביטחון, ששומר על הקצפת והשמנת מכל משמר. הוא שומר על הגנרלים שכשלו.

שר ביטחון לא אמור להיות לוביסט של הצבא, בדיוק כמו ששר משפטים לא אמור להיות לוביסט של הפרקליטות והשופטים.

לגלנט יש עכשיו רק אופציה אחת, אחרי שהניף את דגל המרד, החתרנות, דגל התדרוכים לעיתונאי השמאל ואי היכולת לקבל את מרותו של ראש הממשלה: לשים את המפתחות על השולחן וללכת הביתה.

שום ספין ושום תדרוך מגוחך על היום שאחרי, על הסכנה של ממשל צבאי, לא יוכלו להסתיר את הכישלון של גלנט, הן ב-7 באוקטובר והן בניהול המלחמה ברצועת עזה.

מה חדש?

עו"ד חדד, ליאת בן ארי (צילום: אלי ציפורי)

עכשיו ליאת בן ארי שמה גם את עו"ד חדד על הכוונת

ליאת בן ארי יורדת לשפל המדרגה: השופר שלה "אור כרמי" טען שתיקי האלפים הם התיק הראשון בחייו של עו"ד עמית חדד בו הוא מנהל הוכחות. העובדות: חדד הוביל רק לאחרונה לזיכוי שני שוטרים אחרי שמח"ש (הפרקליטות) הגישה נגדם כתב אישום

הקליקו לתוכן »