יומן הבוקר
פולינה קריב-גובזמן, עדת תביעה (צילום: אלי ציפורי)
משפט נתניהו: החקירה הנגדית של פולינה קריב-גובזמן נמשכה וסיפקה עוד רגעים מטלטלים. עו"ד ז'ק חן, פרקליטו של שאול אלוביץ', האיר בשאלותיו את השיטות האיומות של מערכת אכיפת החוק בישראל. את העדות הוא כינה "עדות שקר"

זו היתה החקירה המאלפת והמטלטלת ביותר מתחילת משפט נתניהו. עו"ד ז'ק חן, פרקליטו של שאול אלוביץ', ניווט את החוקרת פולינה קריב-גובזמן ביד אמן וחשף דרכה את כל חוליי מערכת אכיפת החוק בישראל: רמיסה גסה של זכויות נחקרים, שימוש אלים בכלים כלכליים, שימוש נבזי בלחץ משפחתי, תרגילי חקירה לא חוקיים, התשת כוחו של הנחקר במטרה לשבור את רוחו כדי להודות במה שנראה לחוקרים ולפרקליטים המלווים כ"אמת" לשיטתם.

כל אלה מובילים לאטימות ולקשיחות לב מצמררים, שמגיעים למצבי קיצון של חוסר אנושיות והתייחסות לבני אדם ככלים כדי להגיע למטרה – במקרה הזה נתניהו.

***

העדה קריב ניסתה ככל יכולתה לשמור על קור רוח, אבל היה אפשר לראות בשפת הגוף שלה את המבוכה, את המצוקה ואת הבושה.
היא הביטה ללא הרף לעברה של יהודית תירוש, כמו מבקשת שתיחלץ אותה, שתסייע לה.

התשובות של קריב היו מעגליות וניכר היה שהיא מדקלמת את מה שהכתיבו לה בפרקליטות: לא יודעת, לא זוכרת, יכול להיות, לא הייתי קשורה, לא הייתי מעורבת, לא הייתי שותפה, לא קיבלתי את ההחלטות, כל מה שעשיתי היה בסמכות, בליווי הממונים עליי והפרקליטות.

המנטרה שלה על אלוביץ' ומשפחתו היתה קבועה ופומפוזית: אלוביץ' הוא החשוד המרכזי, אשתו איריס ובנו אור היו חשודים, אלו היו חשדות חמורים.
בולשיט! הענקת שוחד באמצעות כתבות אוהדות לכאורה, זה לא חשד חמור, זה חשד מפוברק שלא נבדק מעולם על ידי קריב ושותפיה לחקירות.

ביום השני לחקירה הנגדית עו"ד ז'ק חן הוריד את הכפפות: לא פעם אמר לעדה במפורש שהיא אומרת דברים לא נכונים, שהוא לא מאמין לאף מילה שלה, שהיא משקרת כמו שהיא נושמת, הוא תהה אם יש לה לב לאור כל מה שהעבירה את אלוביץ' ומשפחתו, וגם הטיח בה שהיא מבחינתו חשודה בעדות שקר, עבירה של פשע.

הוא פנה לשופטים:

"אני חושב שהעדה משקרת בלי להניד עפעף. אני חושב שהראש הקטן שהיא מנסה להציג לא עובר ילד בכיתה ד'".

במקרים אחרים כשקריב החלה לנאום נאומים על החשדות הכבדים לכאורה נגד משפחת אלוביץ', עו"ד חן קטע אותה ואמר לה שהנאומים האלה לא רלוונטיים והיא מנסה להתחמק מהשאלות, שזו שאלה להחלטת בית משפט והיא לא באה להעיד על כך.

ואכן, קריב, שהיתה החוקרת המרכזית של שאול אלוביץ' מהצד של רשות ני"ע, ניסתה להעביר את המסר שהיא ראש קטן – תסמונת הלא ראיתי, לא שמעתי, לא ידעתי. אם יש תלונות – לכו לממונים עליי, לפרקליטות המלווה – הם קיבלו את ההחלטות.

אבל הסרטונים והראיות הצביעו על מעורבות עמוקה של קריב בניהול החקירה.

חלק מהסרטונים היו קשים לצפייה: קריב השתוללה בצרחות אימים על שאול אלוביץ', כשהוא משיב לה בקול רם. לרוב אלו היו צרחות על נושאי רגולציה, שקריב גילתה בהם בורות מביכה וננעלה על קו החקירה שהותווה לה – שמדובר בעסקת שוחד.

אין שום צל של ספק: היעד היה לשבור את רוחו של אלוביץ', להפעיל עליו מכבש לא אנושי, כלכלי ומשפחתי, כדי שיהפוך לעד מדינה נגד נתניהו, אבל אלוביץ' לא נכנע. כך אמר בחקירה:

"גם אם תכניסו אותי ל-100 שנה לכלא, שם אמות, אני לא אשקר בשביל להפוך לעד מדינה".

קריב ושותפיה סירבו לקבל את זה והמשיכו להפעיל לחץ קשה, בלתי נסבל כדי להפוך בכל זאת את אלוביץ' לעד מדינה. הם השתמשו באשתו, הם השתמשו בבנו, הם רצו להחליף את עורך דינו, הם השתמשו בתרגילי חקירה לא חוקיים, הם עשו את ה-כ-ל, כולל אמצעים לא כשרים, אבל מולם עמד גיבור גדול שאמר להם: אני לא אשקר.

עו"ד חן עבר עם קריב על כל יום חקירה של אלוביץ', על כל אמירה בעייתית, בין אם נאמרה על ידה או בנוכחותה, עם שותפה לחקירות מהמשטרה אורי קנר.
הוא הוכיח לה שהיא היתה שותפה לכל זה, שזה לא היה מקרי, עד שנאלצה להודות בחצי פה שאחת האפשרויות היתה להפוך אותו לעד מדינה.

קטע מצמרר במיוחד היה השימוש שנעשה באשתו של אלוביץ', איריס, כשהיא אזוקה בידיה וברגליה. אלוביץ' ניסה להימנע ממפגש איתה במצבה, כי לא יכול היהלשאת את זה. אבל קריב ושותפה לא התאפקו:

עו"ד חן: את ידעת שאיריס אלוביץ הובילו במתקן משטרתי שהיא אזוקה בידיה וברגליה?

קריב: לא ידעתי.

עו"ד חן: זה שקר. אתם מחריפים את הלחץ עליו והיא נאלצת להסתובב מושפלת ואזוקה. אני שואל אותך האם היה חשש שאיריס, בת ה-58 אז, תימלט בריצה מהמתקן המשטרתי בלהב 433?

קריב: לא זוכרת.

עו"ד חן: אני אומר לך שמה שאת אומרת בבית המשפט זה לא האמת ואת יודעת את זה.

קריב: אני לא זוכרת.

עו"ד חן: אני אומר לך שאת משקרת כמו שאת נושמת. אזקתם את איריס אלוביץ' בזמן המעצר שלא כדין, את היית שותפה לתכנון וביצוע של תרגיל החקירה, אתם הוצאתם את שאול אלוביץ' מהחדר כדי שיראה את אשתו בחצר כשהיא אזוקה, ואחרי שאתם מטעים אותו ואומרים לו שזה מותר לפי הנוהל, למרות שאתם יודעים שזה דבר אסור. זה היה תרגיל מטונף כדי להפעיל לחץ על נחקר באמצעות בני המשפחה.

קריב: כל מה שעשינו היה בסמכות ובגיבוי, היו ממונים עליי.

עו"ד חן: גיבוי? של מי? תני שמות.

קריב: אלי אסייג, יואב תלם, ציפי גז (היום שופטת), היועץ המשפטי של רשות ני"ע.

עו"ד חן: וייעוץ פנימי של משטרת ישראל?

קריב: גם.

עו"ד חן: כלומר, כל מערך הייעוץ של המשטרה, של רשות ני"ע ושל הפרקליטות, כולם גיבו את זה?

קריב: כן, עשינו את זה בסמכות ובגיבוי של מקבלי ההחלטות. צריך לשאול את מי שארגן את המפגש.

כבר בתחילת החקירה הנגדית תפס חן את קריב בשקר גס:

עו"ד חן: ב-18.2 את וקנר לוקחים את אלוביץ' לחקירה והוא הולך להארכת מעצר?

קריב: אני לא לקחתי אותו למעצר. באים לקחת אותו בלשים.

עו"ד חן: למה האבחנות האלה? את חוקרת ברשות ני"ע, חברה בצוות החקירה של חקירה חשובה, לוקחת יחד קנר את אלוביץ' להארכת מעצר.

קריב: לא הייתי בהארכת המעצר.

עו"ד חן: אני מקרין לך סרטון מהדיון בהארכת המעצר, את עומדת שם מחייכת באולם בית המשפט. את מזהה את עצמך?

קריב: כנראה שהתבקשתי להגיע לבית המשפט, אז הייתי בדיון.

השופט בר-עם: את היית שם, הכל בסדר, בתור מה?

קריב: בתור חוקרת רשות ני"ע, באמת לא זכרתי שהייתי.

ההתשה של אלוביץ' החלה עוד מהרגע הראשון

ביום הראשון למעצרו ולמעצר אשתו ובנו, דופקים על דלת ביתו ב-6 ורבע בבוקר, עם שתי משאיות, כ-20 חוקרים ובלשים, נציגה ממשרד המשפטים ושמאית – ולוקחים אותו לחקירה שמתחילה ב-7 בבוקר.

אחרי 9 שעות חקירה מובילים אותו להארכת מעצר ואחר כך ממשיכים את החקירה עד 10 בלילה.
תהליך הקליטה בבית המעצר נמשך עד 2 לפנות בוקר ואחרי שעתיים בלבד, ב-4 לפנות בוקר, מעירים אותו. בהמשך הוא נחקר במשך 11 שעות ברציפות.

לאורך כל החקירות צורחים עליו, מאיימים עליו ומלגלגים עליו. מזכירים לו שוב ושוב שיאבד את כל רכושו, ורומזים לו שעדיף שיהפוך לעד מדינה.

מזכירים לו את מיקי גנור (שהיה עד מדינה בפרשת "הצוללות"), חוזרים פעם אחר פעם על הכלא הצפוי לו, שיישאר בלי פת לחם, שיהיה אחר כך שומר בסופר, והחוקר לצידה של קריב אף מציע להביא מגנומטר כדי להדגים לו איך זה להיות שומר בשעה שקריב מתגלגלת מצחוק ("טעיתי, לא הייתי צריכה לצחוק").
כשאלוביץ' מזכיר את בדיקת האקו לב שנקבעה מראש יום אחרי מעצרו, הם אומרים לו ש"הכל בידיים שלך" וכמובן שאלוביץ' לא יוצא לבדיקה.

הם ממשיכים ואומרים לו שלא שווה לשכב על הגדר בשביל אחרים וקריב מודה שהתכוונו לנתניהו.
קנר אף אומר לו בבריונות שהוא "תופס בביצים" את נתניהו.

כשקריב מנסה לסגת ולומר שבסך הכל רצו להגיע לחקר האמת, עוד מנטרה קבועה שלה, כדי "לשפר" את מצבו של אלוביץ', השופט שחם תוהה בפניה האם שיפור זה לא להגיע לחקר האמת, וקריב נאלצת להודות שהכוונה היתה שיהפוך לעד מדינה, אבל גלגלה את האחריות לשותפה קנר.

אלא שאז חן שוב חושף את שקריה:

עו"ד חן: אני רוצה להראות לך סרטונים בהם את אומרת ומתכוונת לזה שיהפוך לעד מדינה. את אומרת, לא אחרים. את אומרת שיש ביקוש לעורכי דין שמייצגים עד מדינה, שאנשים מבינים שמי שמגיע ראשון – הוא המרוויח.

קריב: אני אומרת לו, כן, לא זכרתי, לא רואה בזה שום בעיה. אני משתתפת בשיח של שאול אלוביץ' שדיבר על עורכי דין, זה שיח שנמצא על השולחן.

השופט שחם: המסר שאת מעבירה לו הוא חד משמעי – והמסר הוא שכדאי לו (להפוך לעד מדינה).

קריב: כן, מקום שני זה כבר פחות טוב (במירוץ להפוך לעד מדינה). התכוונתי לכך שזה שווה להיות הראשון שמודה.

עו"ד חן: את אומרת לו הראשון מרוויח, השני מפסיד הכל. החוקר עודד שטה אומר שבפרשה 512 אנשים התרסקו על הדלתות כדי להפוך לעדי מדינה. ואת אומרת לו מהר מהר.

קריב: אמרתי לו שאם הוא רוצה ללכת לכיוון הזה שילך מהר.

עו"ד חן: את משתתפת פעילה בכוונה להפוך אותו לעד מדינה בניגוד לעדותך הקודמת?

קריב: זה לא בניגוד, בקטעים האלה אכן הייתי שותפה.

עו"ד חן: זו לא השאלה ששאלתי, אני מראה לך שאת השתתפת והיית מעורבת בכוונה להפוך אותו לעד מדינה ואת הכחשת. עכשיו אני מראה לך מעורבות עמוקה. אי אפשר להתכחש לזה.

קריב: המטרה שלי היא להגיע לחקר האמת. במקרה הזה הייתי מעורבת.

עו"ד חן: אז למה הכחשת?

קריב ממשיכה להתחמק: המטרה היתה להגיע לחקר האמת על המעורבות שלו, לכן המשקל הזה לתפיסתי הוא לא מאוד גבוה.

בהמשך חן חוקר את קריב על חוסר האפקטיביות של החקירות:

עו"ד חן: אנחנו ביום החמישי, אלוביץ' תשוש ועייף, לא ישן כמעט, לא אכל כמעט, איזה ערך יש לחקירה, הוא מתלונן על התנאים הקשים, הוא לא ישן בלילה, לחצים כל כך קשים.

קריב: אני לא קראתי את כל הפרוטוקול, הוא התלונן על השינה.

עו"ד חן: שאלת אותו על השינה?

קריב: לא זוכרת, לא יודעת אם נכחתי בכל החקירה, אנחנו מסתכלים איך מתנהג הנחקר, אני כן שמה לב אם יש משהו שקשה לו. קשה לי להתייחס ספציפית. אני גם זוכרת שיואב תלם נכנס לחקירה. ככל שהוא עונה בצורה קוהרנטית אנחנו ממשיכים בחקירה.

עו"ד חן: האם התלוננת למישהו שהוא עייף וקשה לו?

קריב: לא זוכרת, אבל מאוד יכול להיות שכן.

עו"ד חן: הם רצו להפוך אותו לעד מדינה אז הם גם מנצלים את התשישות והעייפות שלו.

קריב: אני לא יודעת איך לענות על זה.

עו"ד חן: כן או לא.

קריב: המטרה במהלך החקירה היתה להגיע לחקר האמת ולקבל משאול אלוביץ' גרסה אמיתית.

כשחן שואל את קריב על הבעיות הרפואיות שלו קריב ממשיכה להתחמק:

קריב: הוא נחקר, ענה על השאלות. כל הנושא הרפואי לא היה קשור אליי, לא הייתי קשורה לזה. אני חושבת שהנושא הרפואי היה מוכר לממונים. הוא עצור כיוון שהוא חשוד בעבירות חמורות והיה חשוד בשיבוש חקירה.

עו"ד חן: ולכן הוא אחראי למצבו לשיטתך?

קריב: אנחנו אחראים עליו כאשר הוא נחקר.

עו"ד חן: את אומרת בעצם שהוא שלח את עצמו למעצר?

קריב: זה בגלל החשדות.

עו"ד חן: אמרת את זה כבר, לא צריך לדקלם כל הזמן.

קריב: אני לא שולטת על תנאי המעצר.

נושא נוסף בחקירה הנגדית היה העימות עם פילבר

עו"ד חן: אלוביץ' מסביר לך על מכתב הכוונות, שאתם טענתם שבזק שינו מילים. הוא אומר לכם לכו ליועץ המשפטי של בזק. האם את זוכרת שהיועץ המשפטי של בזק נחקר?

קריב: לדעתי לא.

עו"ד חן: למה, הוא מבקש מכם ללכת ליועץ המשפטי של בזק.

קריב: אם אני לא טועה לא הוסר החיסיון בעניינו?

עו"ד חן: זה לא קשור, את טועה.

קריב: זה כן קשור.

עו"ד חן: החיסיון היה בקשר לייעוץ משפטי חיצוני. הלכתם לבית המשפט?

קריב: לא.

עו"ד חן: אלוביץ' מסביר לך בצרחות הבלתי נגמרות שלך למה פילבר הסכים לעשות את זה, בגלל מתווה הסיבים, זה גם מה שאמר פילבר.

קריב: היו לנו ראיות, שבעצם ביטול ההפרדה המבנית היה כרוך בהפעלת השוק הסיטונאי ולא קשור לנושא הסיבים.

עו"ד חן: כל מילה שאמרת לא נכונה, המציאות היא הפוכה, וזה נתמך בעדויות ובמסמכים רבים. את אומרת שלא ערערת על ההחלטה לא לחקור את היועץ המשפטי של בזק?

קריב: התקבלה החלטה לא לחקור אותו.

עו"ד חן: אלוביץ' התלונן שהעימות עם פילבר היה לא הוגן.

קריב: אם זה היה בפרוטוקול, זה אכן קרה.

עו"ד חן: הוא אמר שזה היה עימות קצר, הכנסתם אותו ומהר הוצאתם אותו. סתמתם לו את הפה, לא נתתם לו לשאול. את זוכרת את התלונה שלו?

קריב: לא זוכרת, ככל שזה היה בפרוטוקול, זה קרה.

עו"ד חן: האם את זוכרת שאלוביץ' ביקש ללכת למכונת אמת עם פילבר?

קריב: כן, זו היתה הבקשה שלו.

עו"ד חן: הוא סורב?

קריב: זה לא עניין שסורב או לא, זו היתה אמירה שלו.

עו"ד חן: אני אומר לך שזה לא היה עימות אמיתי, אלא מנוף לחץ. הוא אמר לכם שזה היה עימות פסול, אתם לא קיימתם עימות אמיתי. המטרה היתה עוד מנוף לחץ כדי שיהפוך לעד מדינה. תגובתך?

קריב: התקיים עימות, המטרה שלו היתה עימות, אני לא קיימתי את ההחלטה, הוא בוצע בנוכחותי, המטרה שלו היתה עימות.

עו"ד חן: בית המשפט יוכל להתרשם עד כמה הדברים שלך מופרכים.

תרגיל החקירה הבלתי חוקי לאלוביץ' ובנו

לקראת סוף החקירה עו"ד חן עובר לתרגיל החקירה הלא חוקי שהפגיש את שאול אלוביץ' עם בנו אור, בניסיון שהבן ישכנע את האב להחליף את עורך הדין שלו ז'ק חן. השיחה הוקלטה למרות שהיתה בחדר היוועצות עם עורכי דין שבו לא אמורים להקליט את הדברים.

עו"ד חן: את יודעת שהיה ניסיון להפעיל לחץ באמצעות בנו?

קריב: אני מכירה את האירוע.

עו"ד חן: נטלת בו חלק?

קריב: אני לא זוכרת שנטלתי בו חלק.

עו"ד חן: אני אראה לך.

קריב: אני מכירה אירוע של מפגש בין אור אלוביץ' לבין אביו.

עו"ד חן: מי יזם את המפגש הזה?

קריב: אני לא יודעת להגיד.

עו"ד חן: מה כלל המפגש?

קריב: לא הייתי מעורבת בהחלטה לבצע את המפגש הזה. יש מקבלי החלטות.

עו"ד חן: מה היתה מטרת הפגישה?

קריב: לא יודעת, לא ידעתי בזמן אמת. לא זוכרת שעודכנתי בכלל.

עו"ד חן: מיד אראה לך שזה לא נכון. אומרים לאור אלוביץ' שאבא שלו מגלגל אותם לתהום.

קריב: יכול להיות שידעתי על המפגש.

עו"ד חן: האם את יודעת שהמפגש נועד להשפיע על אבא שלו?

קריב: לא ידעתי בדיוק מה היתה המטרה.

עו"ד חן: אור אלוביץ' שאל מה הם רוצים ממנו, את מכירה את זה?

קריב: מכירה בדיעבד.

עו"ד חן: היה נושא הקלטה כביכול בטעות של החוקרת של סיון סבן.

קריב: לא הייתי מעורבת באירוע, זה היה ברמת הידיעה הכללית. היה שם קטע שהיה שיח עם עורך דין, לא שמעתי את ההקלטה.

עו"ד חן: אני חושב שאת מתבלבלת. היו שלושה אירועים, את מתכוונת לקטע מוקלט בין אור אלוביץ' לבין עורך דינו דרור מתתיהו. על פי גורמי החקירה סיון בן הקליטה בטעות את השיחה בין אור אלוביץ' לעורך דינו. זו טענתם.

קריב: את זה זכרתי.

עו"ד חן: סבן משדלת בכך דרך לא חוקית כדי שאור ישפיע על אבא שלו להפוך לעד מדינה ולהחליף את עורך הדין שלו.

קריב: יודעת שהיתה שיחה, לא יודעת מה היה בה. הדבר היחיד שאני זוכרת, לאור אמירה של אור, שדובר שסיוון תדבר איתו. לא הנחיתי אותה ולא קיבלתי הנחיות.

עו"ד חן (לשופטים): אני חושב שהיא משקרת בלי להניד עפעף, אני חושב שהראש הקטן שהיא מנסה להציג לא עובר ילד בכיתה ד'.

עו"ד חן (לקריב): שואל אותך, סיון סבן אומרת ששאול אלוביץ' חשף את בנו, את זה הכרת?

קריב: לא הכרתי את השיחה. לא שמעתי אותה.

עו"ד חן: את התמלילים קראת?

קריב: לא קראתי.

עו"ד חן: שהיא אמרה לו שכל העיניים נשואות לשאול, הכרת?

קריב: לא.

עו"ד חן: את נכנסתם למרחב הייצוג שלו ומנסים לשכנע אותו להחליף אותי כעורך דין?

קריב: לא זוכרת.

עו"ד חן: זוכרת דיונים על הניסיון להחליף אותי?

קריב: לא.

עו"ד חן: את יודעת שהמפגש נעשה בחדר היוועצות כדי לא להקליט?

קריב: לא הייתי מעורבת אני לא מכירה היטב את החדר, זה חדר היוועצות של היאל"כ. אף פעם לא הבאתי מישהו למפגש עם עורך דין.

עו"ד חן: ידעת שהיה מפגש?

קריב: ידעתי.

עו"ד חן: כדי שאור ישפיע על אבא שלו.

קריב: כדי ששני חשודים ידברו ביניהם.

עו"ד חן: את ראית את המפגש הזה בין שאול לבנו?

קריב: לא.

עו"ד חן: קראת את התמליל?

קריב: לא קראתי.

עו"ד חן: נחקר שלך הולך לפגישה עם בנו ואת לא מכירה מה היה. אלוביץ' אומר לבנו, לא יעזרו 100 עורכי דין, אין לי מה לתת להם. לא מתקבל על הדעת שאת לא יודעת מה קרה שם?

קריב: יכול להיות שידעתי על התוצאה, לא היה לזה ערך מבחינתי.

עו"ד חן: כל מה שאת אומרת זה מטעה. מבחינתך יש ערך שהוא מפליל את עצמו, שיש ערך בתרגיל חקירה, אבל כשהוא אומר שאין לו מה לתת, שהוא לא יכול לשקר, לדבר הזה אין ערך מבחינתך.

קריב: זו הגרסה שהוא מסר לי בחקירה.

עו"ד חן: אבל יש הבדל, הוא ממתיק סוד עם בנו, הוא משיח לפי תומו.

קריב: לא יודעת אם הוא משיח לפי תומו.

עו"ד חן (מחייך). היית בעיצומה של החקירה, לא?

קריב: יכול להיות שידעתי, לא הייתי מעורבת בזה.

תירוש: היא עדיין לא חשודה בעבירות פליליות.

עו"ד חן: את לא חשודה, את אמנם חוקרת, אבל עדות שקר זה פשע ובעיני את חשודה במתן עדות שקר. גם לא יכול להיות מה שעשיתם בצורה לא חוקית לשאול אלוביץ'. אני גם מקרין לך סרטון, את שואלת איך היה המפגש עם אור.

קריב: אמרתי שידעתי.

עו"ד חן: אמרת שיכול להיות. עכשיו רואים בוודאות שידעת, אתם דחפתם אותו לחדר היוועצות לתרגיל המזוהם הזה, מה עשית את וקנר?

קריב: אני לא יודעת למה אתה מתכוון.

עו"ד חן: לפני שהוא הולך להיוועצות, אני מקרין לך סרטון, אתם אומרים לו שייצא מהחדר וישאיר את המעיל כי חם. ואז אתם ממהרים פנימה, בודקים ומצלמים את המעיל. מה זה?

קריב: רעיון ראשוני, לשים האזנה בתוך המעיל. היה רעיון כזה שלא יצא לפועל.

עו"ד חן: האם את יודעת את החובה שעלייך לתעד הכל.

קריב: זה היה רעיון ראשוני של אורי קנר, זה לא עלה לדיון, זה לא יצא לפועל. לא ראיתי בזה תרגיל חקירה בעצם זה שצילמנו את המעיל.

עו"ד חן: לא ראית בזה צורך בתיעוד.

קריב: שוב, זה היה רעיון בלבד.

עו"ד חן: ביקשנו את תגובת הפרקליטות, יהודית תירוש השיבה לנו שלא קיים חומר חקירה נוסף שפתוחה בפנינו הדרך לברר זאת באמצעות כלי החקירה הנגדית.

קריב: ברגע שבוצעה פנייה אלי מהפרקליטות, העברתי מכתב עם התמונות שצילמתי.

עו"ד חן: אנחנו פנינו שוב ואכן השיבו שייתכן שהיו צילומים וצירפו את המכתב שלך. אני חייב לציין שהיום היית יותר נדיבה והוספת מידע שזה היה ניסיון להתקין מכשיר האזנה.

קריב: עלה רעיון, בוא נצלם את המעיל, אולי נתקין. מעבר לזה לא נעשה שום דבר, אני מודה שראיתי בזה נקודה מאוד אנקדוטיאלית.

עו"ד חן: זה באותו יום שנעשה תרגיל החקירה עם אור, רצו לתת להם תחושה שלא מקליטים אותו. האם הרעיון של קנר היה, אם יהיה מפגש, שניתן יהיה להאזין לו באמצעות המתקן שרציתם להתקין לו.

קריב: אני לא זוכרת, לא חשבתי שזה ייצא אל הפועל. לא ייחסתי לזה חשיבות. היתה המטרה להתקין האזנה, אני לא זוכרת אם זה בקשר למפגש. זה נשמע לי הגיוני, אני לא זוכרת שיח בנושא הזה.

עו"ד חן: לכן להיגיון הזה, זו נקודת חיבור שלך לאירוע, את קוטעת את החקירה ומלווה אותו לפגישה עם אור ואת שואלת אותו אחרי איך היה. כל זה מחברים אותך לתרגיל הלא חוקי בניגוד לגרסתך.

קריב: אני לא זכרתי שום מעורבות, לא קישרתי את האירועים אפילו לא במועד. שלחתי לאורי קנר את הצילומים בפלאפון.

השופט בר עם: אז לצורך מה?

קריב: אני לא יודעת, לא זוכרת.

השופט בר עם: הוא שיתף אותך?

קריב: הגיוני גם שאורי קנר אמר לי את זה, אמר לי בגלל שיהיה אפשר לשמוע את המפגש עם אור. זה החיבור שאני עושה עכשיו, אין לי את הזיכרון הזה.

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »