יומן הבוקר
ד"ר יפעת בן חי שגב (צילום: אלי ציפורי)
הפרוטוקולים מדברים ‼ ד"ר יפעת בן חי שגב: "נתניהו מעולם לא דיבר איתי על מיזוג בזק-יס. תחושתי היתה שמוליכים אותי באף בחקירה"

אני ממשיך להביא את הפרוטוקולים המלאים והיום – פתיחת החקירה הנגדית של ד"ר יפעת בן חי שגב שם היא אומרת דברים ברורים מאוד: נתניהו לא פנה אליי מעולם בעניין מיזוג בזק-יס והיא מאשרת שבחקירה הרגישה שהוליכו אותה באף.

***

עו"ד בן צור: הרושם שלך בחקירה ברשות ניירות ערך היה שמנסים להפעיל עליך לחץ ולהוליך אותך להגיד שההמלצה של המועצה ניתנה עקב הליך לא תקין או לחצים שהופעלו?

בן חי שגב: כן.

עו"ד בן צור: ושאת עוותת את שיקול הדעת שלך ושל המועצה כדי לרצות איזשהו גורם? נכון שגם את זה הבנת ממהלך החקירה שלך?

בן חי שגב: היה ניסיון להציג את זה באופן הזה.

עו"ד בן צור: נכון. ולמרות הניסיונות הללו, הקלוקלים הללו, את עמדת על דעתך שהמלצה של המועצה ניתנה כדין ומן הראוי היה ליתן את ההמלצה הזאת.

בן חי שגב: אני גם עומדת על דעתי היום.

עו"ד בן צור: נכון. בזווית שלך את אומרת שנכון היה וראוי לאשר את אותה עסקה להעברת אמצעי שליטה, עסקת המיזוג בין בזק ל-יס.

בן חי שגב: כן.

עו"ד בן צור: לטובת הציבור, מבחינתך.

בן חי שגב: חד משמעית.

עו"ד בן צור: והדבר הנוסף שניסו לטעת בך את הרושם הוא שהליך מינוי יועץ כלכלי היה לא תקין ומוזר שהחברה שנבחרה זו החברה שנבחרה, חברת עדליא, נכון? ניסו לטעת איזה שהן ספקות לגבי תקינות ההליך, נקרא לזה כך.

בן חי שגב: בחקירה היה ניסיון כזה. אני לזה בין היתר כיוונתי ברישא של דבריי אתמול.

עו"ד בן צור: אני מבין. לדעתך למרות לוח הזמנים הקצר, הוכנה חוות דעת ראויה, חוות דעת ממצה. נכון?

בן חי שגב: בהחלט. אם זה לא היה כך, לא הייתי מעלה את זה במועצה. גם אפשר לראות את זה מהדיון שהתקיים במועצה.

עו"ד בן צור: נכון. מבחינת עמדתך, המועצה קיבלה החלטה עניינית מושכלת פה אחד על ידי גורמים, גורם  סוברני ומקצועי. נכון?

בן חי שגב: לגמרי. וגם בעניין הזה של הפה אחד, זאת אומרת, אתם יודעים, המועצה הורכבה ממני, אני בסך הכול ראשונה בין שווים.

עו"ד בן צור: את פה אחד מתוך שורה…

בן חי שגב: מתוך 13. אפשר גם לפנות לאנשים שהיו שם ולשאול.

עו"ד בן צור: אוקיי. ראש הממשלה דיבר אתך מעת לעת. ראש הממשלה נתניהו כשר התקשורת מדבר  איתך מעת לעת על עניינים מסוימים. נכון?

בן חי שגב: כן.

עו"ד בן צור: הוא מעולם, אבל מעולם, לא דיבר איתך מילה וחצי מילה על העניין של המיזוג.

בן חי שגב: לא דיבר איתי.

עו"ד בן צור: לא דיבר איתך מילה וחצי מילה. אני רוצה להבין כמה דברים. את סיפרת בקצרה על הרגע המקצועי והאקדמי שלך והדברים מנויים כבר.
הרושם שלי הוא שאת רואה את עצמך או ראית את עצמי או עדיין כעובדת ציבור, כחלק מהשירות הציבורי, נכון? שעל האינטרס שלו את מופקדת.

בן חי שגב: כן. אני גם חושבת שכל מעשיי בתקופת הקדנציה שלי מעידים כך.

עו"ד בן צור: את להבנתי, תוך כדי החקירה – ואני אראה לך אחרי זה שיש  ביטויים לכך – את הבנת כבר, יש מופעים מסוימים בחקירה, שמוליכים אותך באף, שמתעתעים בך ואחרי שיצאת ובדקת את הדברים, המסקנה הזו התגברה אצלך. נכון? כרגע אני שואל מלמעלה.

בן חי שגב: התשובה היא כן. אני גם זוכרת שאני השתמשתי במשל באמת בניסיון להסביר לחוקרים, במשל הרכב ואמרתי, תראו, למה הדבר דומה. הדבר דומה לכך ששנינו עומדים כאן ורואים אדם שמנפץ את זגוגית הרכב. אתם אומרים זה גנב. אני אומרת, לא, זה האוטו שלו.
זאת אומרת, באמת מבחינת העובדות, כן, אדם פרץ כי הוא איבד את המפתח שלו. הפרשנות שלהם ניסתה לעוות את זה. לכן נתתי גם את המשל הזה במניין כלל ההערות שלי של תדייקו ואל תכניסו לי מילים לפה וכן הלאה וכן הלאה.

עו"ד בן צור: הכאב שלך, להבנתי, שהבעת בפתח הדברים שלך כאן בבית המשפט נובע מכך שאת יודעת את העובדות, את יודעת מה נעשה, יש לך התחושה של התפקיד הציבורי שאת מילאת אותו במשך הרבה שנים, ואת חשה שנעשה כאן עיוות משמעותי. נכון?

בן חי שגב: אני חשה את זה בעיקר כאזרחית אבל בטח כעובדת ציבור.

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »