יומן הבוקר
יואב תלם (צילום: מסך)
נא להכיר: החוקר יואב תלם, מראשי צוות תפירת תיק 4000, יחד עם יהודית תירוש ועם ליאת בן ארי. הוא שיקר לשלמה פילבר, בדה ראיות, והשתמש ברוגלת פגסוס בצורה לא חוקית. מהיום הוא על דוכן העדים במשפט נתניהו. יהיה "שמח"

את ההיכרות המועטה של הציבור עם תת ניצב יואב תלם הוא עשה דרך פרשת פגסוס. תלם נשלח לאולפנים כדי להכחיש את השימוש בפגסוס במשטרה ככלי ריגול והשתמש במושג המעורפל "אנומליה טכנולוגית", שכנראה רק תלם מבין אותו.
מאז התברר ששימוש בפגסוס היה גם היה נגד שלמה פילבר ודוד שרן, וגם ניסיון נוסף להשתמש ברוגלה נגד איריס אלוביץ'. וזה כמובן רק מה שנחשף, ויש עוד הרבה שימוש ברוגלות שהוסתרו ע"י הפרקליטות והמשטרה עמוק עמוק בתעודות חיסיון כדי להסתיר את פשעי הפגסוס.

אלא שאת תלם החוקר הציבור לא ממש מכיר והוא יעשה איתו היכרות בימים הקרובים.

***

ליואב תלם, ליהודית תירוש ולליאת בן ארי היה יעד מרכזי מאוד: בנימין נתניהו.
כדי לצוד אותו היו להם שלושה יעדי מישנה: שלמה פילבר, ניר חפץ ושאול אלוביץ'. עם אלוביץ' הוא נכשל. בעניין חפץ תלם ואלי אסייג ניצחו על תרגיל החקירה הלא חוקי עם המקורבת; עם פילבר הם תעתעו לו בזיכרון ושלחו לו רוטוויילרים כמו פולינה גובזמן-קריב וחוקרת נוספת בשם רינת סבן.

הנה כמה קטעים לקראת חקירתו של תלם:

רינת סבן: אני אומרת לך שזה לא הולך להסתיים בחמישה ימים. אני אומרת לך שאתה מסובך ממש, ואנחנו עוד לא התחלנו, זה לא קצה הקרחון על מה שיש לנו (שקר גס, לא היה להם דבר ממשי). ואני אומרת לך כבר מעכשיו, שאם אלה התשובות שאתה הולך לתת אתה בבעיה חמורה.

פילבר (הנחקר מניד בראשו לשלילה): אמרתי לך אני לא זוכר את זה.

רינת סבן: אתה בן-אדם, יש לך שבעה ילדים, תפתח את הראש, תחשב בהיגיון.

החוקר שלומי חכמון: הוא מספר לי נכדים, זה בדיוק מה שמעצבן אותי עכשיו. שאתה, אתה עדיין נו… היום אין סיבה לשכב על הגדר בשביל אף אחד.

בסיום יום החקירה, שבים החוקרים ומשדלים את פילבר לשמש כעד מדינה, תוך שהחוקרים מדברים על ליבו, כי יפעל לטובת שבעת ילדיו ואמרו לו – "אין חברים", יש "רק את הילדים", משל ניסיונו לומר את גרסתו כפי שמסר אותה משול להקרבת שבעת ילדיו.

יואב תלם: אתה מבין את הסיטואציה? נכנס לפה מפקד היאל"כ (אלי אסייג). החקירה התחילה במקום מסויים… ומשום מה עברה לפה (למשטרה).
לא טוב לנו לראות אותך ככה. יתירה מכך, עצוב לי לראות בן-אדם כמוך יושב פה. לא יודע כמה אתה יכול להאמין לי. אין סיבה שתשב פה. אין סיבה. רבאק, אתה מנכ"ל, עשית איזה כמה דברים בחיים… שבעה ילדים, נכדים… אתה לא ילד.

פילבר: לא…

תלם: היית סגן… סגן מנכ"ל.

פילבר (מתקן את הבורות של תלם): הייתי מנכ"ל.

תלם: וגם ומנכ"ל.

החוקר אודי אבקסיס (באחריותו של תלם): אז תחשוב… תעשה חושבים, תעשה חשבון נפש ו… כמה שאפשר יהיה לעשות את זה בתא… ואני מציע שבבוקר תבוא… צלול. חד… ובאמת תשב וספר את כל הסיפור, תדאג לעצמך, תקשיב מה אני אומר לך. תדאג לעצמך.
אין חברים בעולם הזה, עזוב אותך שטויות. אין חברים. יש את המשפחה הגרעינית, יש את הילדים שלך, יש את האישה… אחים… זה מה שיש. לא משנה אם אתה עבריין קקה מייקה, או אם אתה נמצא בצווארון הלבן וכל הברנז'ה… משתמשים וזורקים. יש במחסנית. הבא בתור. אל תשכב על הגדר בשביל אף אחד.

בהמשך משקר אלי אסייג לפילבר על ה"ראיות" שיש נגד פילבר:

"יועץ משפטי לא נותן… בית משפט לא מאריך מעצר. חבר יקר, תבין. זה לא אני עושה מה אני רוצה. יכולתי לעצור אותך ל-24 שעות, לגנוב על הדרך… הבאנו אותך לבית משפט. שבית משפט יבחן את הראיות. יראה מה יש מה אין, לא נותנים חמישה ימים. בתיקי רצח מקבלים חמישה ימים, על תיק חמור. עם כמות אדירה של ראיות (המשמעות היא שפילבר לשיטת תלם ואסייג קיבל ימי מעצר כמו "בתיק רצח").

בהמשך:

אסייג: אני מקווה שתשכיל לספר את האמת… ולדאוג למשפחתך ולאינטרסים שלך, כי גם ככה אתה תישאר לבד. מההיכרות שלנו, תהיה נבון וחכם כמו ש… כנראה אתה… אתה כזה. רק אה… תפעיל את זה לאינטרסים שלך. בסוף אה… כמה ילדים יש לך?

פילבר: שבעה.

אסייג: שבעה ילדים… יש לך אירוע… לא פשוט. תהיה נבון ותהיה חכם… תאמין לי שלנו יש מספיק ראיות. זה יראה אחרת מבחינתך אם תספר את האמת, את האמת אנחנו יודעים. לא נופלים על אנשים… זה לא ארגנטינה פה. אני מתאר לעצמי שאתה מבין.

פילבר (מהנהן בראשו בחיוב): מתאר לעצמי, כן.

אסייג: תחשוב.

יואב תלם: הוא חושב המפקד.

אסייג: יש לו זמן, ילך לתא, יישן.

רינן סבן: נראה לי שהלילה הוא לא יישן.

מאמרים אחרונים

מיקי גנור (צילום: אלי ציפורי)

דברים מדהימים צפים בתיק "הצוללות"

העדות המטלטלת של מיקי גנור: מוטי לוי, ראש להב הפורש, צלצל אלי בצרחות נוראיות ואמר לי "אם לא תחתום על הסכם עד המדינה נזיין את הבת שלך" (הבת שנחקרה באזהרה ואיימו לשלול לה את רישיון עריכת הדין). מוטי לוי לא תיעד השיחה

הקליקו לתוכן »