יומן הבוקר
קובי לוי ובועז אסייג (צילום: אלי ציפורי)
מדוע הוחלף העד המתוכנן, מומי משולם, בשני עדים אחרים? איך ידע על כך 'דליפמן', שהופיע לפתע במשפט נתניהו אחרי היעדרות ארוכה? האם יתכן כי לפרקליטת היו ציפיות ללכלוך על משפחת נתניהו? האם יתכן שעוד עדי תביעה הפכו לעדי הגנה?

תחושת הכוח הבלתי מוגבלת של הפרקליטות קיבלה אתמול ביטוי באירוע יחסית לא משמעותי.

אחרי שהפרקליטות קבעה שמומי משולם, ראש צוות החקירה של תיק 1000 ו-2000, יתחיל את עדותו אתמול, עו"ד אלון גילדין נשא נאום קצר בפתיחת הדיון ובו הודיע לפתע שנבצר ממשולם להגיע כיוון שהוא מעיד בתיק אחר, תיק סמים לדבריו, וחשב שיספיק להגיע, אך החקירה הנגדית התארכה.

עוד תירוץ, גם אם נכון, שמעיד שהפרקליטות ממשיכה לצפצף על בית המשפט ועל הציבור. מה, לא יכולתם לתכנן מראש את עדות משולם בידיעה שיש זליגה בעדויות בבית המשפט? הרי היה ידוע כבר לפני זמן מה שהיא קבועה ליום רביעי בשעה 12:00 אז למה להפתיע ברגע האחרון?

***

הפתעה נוספת: "דליפמן" הגיע לבית המשפט, אחרי שבועות ארוכים של היעדרות שבהם התעלם מהעבירות הרבות שנחשפו ובוצעו ע"י הפרקליטות והמשטרה.
כשגילדין הודיע שבמקום משולם יופיעו שני נהגים מלשכת ראש הממשלה, קובי לוי ובועז אסייג, הבנתי שהפרקליטות ציפתה אולי שהנהגים יגידו משהו שלילי על נתניהו ולכן דליפמן הואיל בטובו להגיע. הוא הרי לא מגיע בלי הוראה מהפרקליטות.

אך חיש מהר, כרגיל, עדי התביעה הפכו לעדי הגנה, אחרי שהפרקליטות ויתרה על חקירה ראשית של שני הנהגים (הם לא אותם אלו מסיפור הנהגים שלכאורה פוטרו לאחרונה).

אחרי כחצי שעה נטו הסתיימה עדותם של שני הנהגים ושניהם חזרו על אותם עקרונות:

✅ הראשון: הם לא ראו מעולם סיגרים ושמפניות שסופקו על-ידי מילצ'ן, עוד הוכחה לכך שלא היה קו אספקה שוטף לפי תיאוריית הפרקליטות (אמנם, הם בסך הכל שניים מתוך מצבת של נהגים, אבל עובדים כבר זמן רב בלשכת רוה"מ, הייתכן שלא נתקלו מעולם ב"קו האספקה השוטף"?).

✅ השני: שהם לא התבקשו על ידי נתניהו לקנות לו סיגרים, אבל לא יודעים על נהגים שכן עשו זאת. מי שקנה סיגרים הם מקורבי נתניהו (העיד על זה שרן ויעידו על זה אחרים כמו נתן אשל ועוד מקורבים) וגם נהגו הקרוב אלי אילוז, שהשניים העידו שהוא הנהג הכי וותיק והכי מקורב לראש הממשלה.

✅ השלישי: שנתניהו תמיד שילם על משימות אישיות, כמו קניית משקפי שחייה ב-200 שקל, תיקון רצועת שעון ב-70 שקל ומשחת שיניים.
במקרה אחד, שעליו סיפר בועז אסייג, נתניהו קיבל בחו"ל שתי חולצות ממותג יוקרתי, ממכר או חבר, אבל בארץ הוא אמר לאסייג שהוא מסרב לקחת את המתנות כי הוא לא מכיר את האיש.

✅ הרביעי: שנתניהו שלח פעם אחת את הנהג קובי לוי להביא לו מזומן מחשבונו האישי בבנק דיסקונט.

אז הנה התנפצו להם כמה וכמה מיתוסים במקרה של נתניהו:

❌ לא היה קו אספקה שוטף של שמפניות וסיגרים (וזה הוכח כבר בסבב הראשון של תיק 1000 וזה יוכח גם בסבב הזה)

❌ נתניהו לא "קמצן" ומאפשר לאנשים אחרים לשלם עליו כפי שחבורת התועמלנים הפיצה – הוא תמיד מחזיר על קניות שהוא מבקש

❌ נתניהו לא קיבל מתנות כשהבין שזה לא מחברים, הוא הקפיד על זה.

***

הודעותיהם של שני נהגים נוספים שלום מלכה ומאיר דלרוזה הוגשו בהסכמה על ידי התביעה וההגנה, כך שלפחות ארבעה עדים ירדו ממצבת העדים תוך כחצי שעה.

ביום שני בשבוע הבא אמור להגיע מומי משולם, אלא אם כן הפרקליטות תשתמש בעוד תירוץ כדי לדחות את עדותו.

מאמרים אחרונים

ליאת בן ארי (צילום: אלי ציפורי

העד סער שפירא: 56 פעמים "לא זוכר". חוקרים את החוקרים

כך עבד ארגון הפשע של הפרקליטות וליאת בן ארי בתיקי נתניהו: ניסיון להסיר את החיסיון בין עו"ד שמרון לנתניהו בניגוד לחוק, הנחות סלב לח"כ איתן כבל למרות ששיקר והחליף גרסאות – ואמונה עיוורת בגרסתה של הדס קליין בלי לבדוק אותה כלל

הקליקו לתוכן »
עידן אדירם, הדס קליין (צילום: אלי ציפורי)

למה לא בדקו את גרסתה של הדס קליין?

כך נתפר תיק 1000 ❗ חוקר המשטרה עידן אדירם מודה: גרסת הדס קליין לא נבדקה כלל, למרות שהיו אינדיקציות שלא היה קו אספקה שוטף. עו"ד חדד: "אצל הדס קליין לא בודקים כלום. אצל אחרים בדיקה קפדנית. לדוד שמרון בדקתם איפה קנה ושילם על חנייה, קפה והמבורגר"

הקליקו לתוכן »