יומן הבוקר
שרה נתניהו (ויקיפדיה), ארנון מילצ'ן (צילום מסך), ארי הרו (צילום: אלי ציפורי)
אתמול במשפט נתניהו דנו בעדות המתוכננת של ארנון מילצ'ן באמצעות ווידאו מלונדון. עו"ד חדד הציג את הדו"חות הרפואיים שמעידים שגם בעניין זה הפרקליטות נוקטת בטריקים ושטיקים. אחר-כך נמשכה עדותו של ארי הרו שגם היא הביכה את הפרקליטות

תחילת הדיון אתמול במשפט נתניהו הוקדשה לעדות המתוכננת של ארנון מילצ'ן בווידיאו מחו"ל.

***

אלון גילדין, התובע הראשי בתיק 1000 ו-2000, שוב חזר על בקשתו להעיד את מילצ'ן 5 ימים בשבוע, 6 שעות בכל יום, משני עד שישי(!) בכל שבוע – בנימוק שזה יחסוך בעלויות.
אלא שהשופטים, כך נראה לי, לא ממש עומדים לקבל את הבקשה הזאת, במיוחד בכל הנוגע ליום שישי, ממש לפני כניסת השבת.

עו"ד חדד, פרקליטו של נתניהו, כמובן התנגד לבקשה ואמר שהוא מוכן למתכונת הרגילה של 3 ימי עדות בישראל ותהה מדוע הפרקליטות מבקשת להעיד את מילצ'ן בכזו בהילות ומהירות.

או אז הוא שלף את הדוחות הרפואיים שמסרה לו הפרקליטות עצמה, שבהם נכתב כי מילצ'ן יכול להעיד רק כ-4 שעות ברוטו ביום, עם הפסקה של רבע שעה אחרי כל 45 דקות, כלומר שעתיים וחצי נטו.
איך בדיוק יכול להיות שהמדינה אומרת ביד אחת שמילצ'ן יכול להעיד מדי יום שעות ספורות בלבד וביד שנייה היא רוצה להעיד אותו 5 ימים ברציפות, 6 שעות בכל יום?
לליאת בן ארי הפתרונים – ברור שזה עוד אחד ממצגי השווא של הפרקליטות.

נוכחות שרה ובנימין נתניהו בעדות מילצ'ן

עו"ד חדד ביקש אישור ששרה נתניהו תטוס ללונדון לעדותו של מילצ'ן כדי לשמוע מקרוב את העדות, מה שהקפיץ את שופרי הפרקליטות, בראשם דליפמן, לכתוב שהיא רוצה "להסתכל בעיניים של מילצ'ן" (במילים אחרות: להלך עליו אימים).

אלא שהשופרות שכחו דבר בסיסי אחד: כתב האישום בתיק 1000, למרות ששרה נתניהו איננה נאשמת, עוסק בה רבות ובשמפניות לכאורה שהיא קיבלה, לכן אך טבעי הוא שהיא תשמע את העדות מקרוב ותייעץ תוך כדי העדות להגנה.

עו"ד חדד גם הבהיר שראש הממשלה נתניהו התכוון להגיע לעדות מילצ'ן בישראל והעדות בווידאו פוגעת בזכויותיו.
עו"ד חדד גם הבהיר שנתניהו מתכוון להגיע לאולם הדיונים שבו תשודר העדות בווידאו. כמו כן ביקש עו"ד חדד מבית המשפט להביע עמדה בנוגע להדס קליין, כך שלא תוכל להגיע בלונדון, על רקע הקשר שלה עם מילצ'ן במהלך המשפט.

בסך הכול, על-פי הערכות התביעה וההגנה, מדובר בכ-10 ימי דיונים של עדות מילצ'ן. 1-2 דיונים של התביעה, כ-7 דיונים של עו"ד חדד ו-1-2 של פרקליטי מוזס.
אם העדות היתה מתקיימת בישראל, בקצב של 3 דיונים בשבוע, זה היה לוקח כ-3 שבועות לפחות.

שאלת המימון

מסתמן כי המדינה תישא גם בעלויות של צוותי ההגנה של נתניהו ומוזס, ובהתחשב בעובדה שעו"ד חדד (וגם אחרים מן הסתם) לא מתכוונים להישאר בסופשבוע בלונדון אלא לחזור ארצה ולטוס בתחילת השבוע ללונדון להמשך העדות – ה"תענוג" הזה יעלה למדינה מאות אלפי שקלים לפחות.
עוד נזק, אמנם קטן יחסית, שגרמה ליאת בן ארי, לאחר שלא הצליחה להביא את מילצ'ן.

הצדדים יחכו כעת להחלטת השופטים לגבי קצב שמיעת העדות מלונדון ומועד תחילת העדות.

לפי ההתרשמות שלי הם לא יאשרו 5 ימים בשבוע, בטח לא ביום שישי, ולכן נותרו שתי אפשרויות: 3 דיונים בשבוע לפי הקצב בישראל או 4 דיונים. אני מסופק אם השופטים יאשרו גם לשרה נתניהו להיות נוכחת בעדות בלונדון. אחרי ההחלטה תצטרך הפרקליטות להכריע מאיפה בדיוק תשודר העדות, כשאחת האפשרויות היותר הגיוניות שהעדות תהיה בשגרירות ישראל בלונדון.

הבקשה של עו"ד חדד בקשר לשרה נתניהו הקפיצה כצפוי את דליפמן, שביקש מהשופטים לאפשר לעיתונאים להיות נוכחים בעדות בלונדון, בתירוץ המגוחך של "אינטרס הציבור לדעת".
בשם האינטרס הזה, דליפמן לא כתב מילה מעדות ארי הרו ונטש את הדיון בהפסקה, לא לפני שהוא מתודרך כרגיל ע"י קרן צבירן מהפרקליטות – תוך שהשניים מצחקקים.

עדות ארי הרו, הנקודות המרכזיות

  • גולת הכותרת היתה חשיפה של שני מסמכים, האחד מזכר והשני צו חיפוש, שמוכיחים שחור על גבי לבן שהחיטוט בסלולרי של הרו היה "כוללני" והוצאו ממנו קרוב ל-9,000 עמודים.
    חשוב לציין שמדובר בחיפוש בלתי חוקי כיוון שחיפוש אמור להיות ממוקד ולא מקצה אל קצה של הטלפון. הרו הודה שהוא לא אישר למשטרה לשאוב את כל הטלפון שלו.
  • הרו אישר שוב שהבין שהם לא יעזבו אותו עד ש"יספק את הסחורה", למרות שהוא נתן להם מהרגע הראשון את כל מה שהוא יודע אבל הם לא הסתפקו בזה ואמרו לו שיספק עוד ועוד דברים שנראים בעיניו כפסולים.
  • הרו אישר שנערך מסע פישינג על נתניהו והעלו בפניו כל מיני דברים לא מפוקסים כמו סיפורי אודליה כרמון, איזה מעיל שנשכח, טוקמנים, והדבר הכי ביזארי: חשד שנתניהו הטה פריימריז בליכוד לטובתו בהתמודדות עם פייגלין.
    צריך דמיון מאוד מפותח לחשוב שנתניהו צריך להטות פריימריז דווקא מול פייגלין.
  • הרו ריסק לפרקליטות את תיזת תיק 2000 ואמר שכל שיחות נתניהו-מוזס סביב חוק "ישראל היום" היו מו"מ פוליטי שנועד להתפשר על הצעת החוק – דבר שממש לא חריג בהתנהלותו של נתניהו ("זה חלק מהדמוקרטיה").
    כמו כן הרו אישר שהדברים שנאמרו בין שני הצדדים לא בהכרח שיקפו את מה שהם חושבים, שבפוליטיקה כמו בפוליטיקה אומרים דברים שלא מתכוונים אליהם.

החקירה הנגדית של ארי הרו ע"י עמית חדד אמורה להסתיים מחר ואז ייחקר ע"י פרקליטי מוזס עד יום שני.

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »