יומן הבוקר
בני גנץ (ויקיפדיה)
בני גנץ, האיש שניסה למכור טכנולוגיות מסווגות של 'המימד החמישי' למדינת אויב (קטאר המממנת את החמאס), התגלה השבוע שוב כאיש קטן ונקמן שאינו מבין דבר בכלכלה

בני גנץ מקפיד לשווק את עצמו כממלכתי, שאומר תמיד את הדברים שיגרמו ליושבי האולפנים להחמיא לו, שכל מהותו זה סיסמאות חלולות כדי להיות בסדר עם כולם, החליט לנגח את ראש הממשלה נתניהו בשידור חי, באמצע מסיבת עיתונאים, על ענייני תקציב שהם זוטי הזוטות.

***

זו לא הפעם הראשונה מאז שגנץ הצטרף לקואליציה, שהוא עושה פוליטיקה זולה ומקריא במקביל סיסמאות על אחדות.

איך גנץ לא מתבייש לדבר על ענייני תקציב וכלכלה, שבהם הוא לא מבין דבר? ברמה האישית גנץ מקבל שני תלושים, האחד פנסיה תקציבית כרמטכ"ל לשעבר בגובה כ-60 אלף שקל ושכר דומה כשר בממשלה. ביחד 120 אלף שקל ועינו צרה במורה חרדית שמרוויחה אלפי שקלים בחודש.

זה האיש שנלחם על המשך הענקת תוספות רמטכ"ל מיותרות בפנסיה התקציבית לאנשי הצבא שעולות מיליארדים רבים.
זה האיש שאפילו לא מעלה בדעתו שהפנסיות התקציביות בצבא מנופחות ולא מידתיות, שקצין בצבא יוצא לפנסיה בגיל ממוצע של 45 עם פנסיה ממוצעת של כ-20 אלף שקל.

אכן, ללוחמים מגיע הכל, הכל מכל, אבל הבעייה, כפי שגנץ יודע היטב, היא שהרוב אינם לוחמים, אלא קציני מודיעין למשל, שיוצאים לפנסיה 20 שנה לפני הגיל הרשמי עם פנסיה מנופחת.

גנץ יודע שהמדינה משלמת בשנה פנסיות תקציביות בשנה של כ-30 מיליארד שקל, שהסכום הזה רק גדל משנה לשנה, וקיצוץ של 1% בלבד, רק 1%, שווה 300 מיליון שקל, הרבה יותר מהתוספת למורות החרדיות השנה.

זה האיש שהפרקליטות איתרגה אותו עם פרשת המימד החמישי. זה האיש שעמד בראש חברה שעמדה למכור מערכות טכנולוגיות מסווגות לקטאר, מדינת אויב, אחת המממנות של החמאס.

אז ככה: כדאי שגנץ יטול קורה מבין עיניו. במקום התנגחות ילדותית בשידור חי, שיתן דוגמא אישית: שיכריז על קיצוץ משכרו הכפול ויודיע על הנחיצות בקיצוץ בפנסיות התקציביות בסקטור הציבורי.

בקיצור, שיהיה סוף סוף אחראי, ולא איש קטן ונקמן.

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »