יומן הבוקר
הדס קליין, ארנון מילצ'ן, יוסי כהן (צילום: אלי ציפורי + צילום מסך)
חשיפה ❗ עדות הדס קליין במשטרה: "יוסי כהן קיבל הצעה לדמי חתימה של 10 מיליון דולר כדי להיות יו"ר מיזם עסקי של מילצ'ן ופאקר... טיוטת ההסכם הייתה אצלי... מילצ'ן אמר לי את נוסעת עכשיו ליוסי להראות לו את הטיוטה... יום שישי לקראת ערב, יש לי ברירה? נסעתי ליוסי למודיעין, אשתו הכינה ארוחה"

כזכור, חוקרת המשטרה ליזו כהן, שחקרה את הדס קליין בפעם הראשונה אמרה בעדותה כי קיבלה "הנחייה מלמעלה" לא לשאול את קליין על יוסי כהן וגם לא לבקש ממנה תכתובות.
ההנחיה הייתה כנראה מאותו משולם וכנראה גם ממפקדו כורש ברנור (שעוד יגיע לעדות) שפעל, על פי הערכות, לפי הנחיותיה של ליאת בן ארי.

***

הנה החשיפה של הקטעים הרלוונטיים מתוך חקירת הדס קליין

החוקר הוא דני יופה, כאמור החוקר המרכזי של קליין. כזכור, יופה היה אמור להמשיך את עדותו השבוע אך חלה בשפעת.

יופה: מה ידוע לך על המינוי של יוסי כהן לתפקיד סגן ראש המוסד ובהמשך לתפקיד ראש המוסד?

קליין: על המינוי של יוסי לתפקיד סגן ראש המוסד אני לא יודעת. לגבי המינוי של יוסי כהן לתפקיד ראש המל"ל, הייתי בשיחת ועידה בטלפון באיזה יום שישי בצהריים שעל הקו היו יוסי כהן, ארנון מילצ'ן ואני. יוסי ביקש שארנון ידבר עם ביבי וימליץ עליו, שיהיה מליץ היושר שלו. ארנון אמר ליוסי שלשרה נתניהו מאוד חשוב לדעת שיוסי יהיה נאמן לבני הזוג נתניהו ויוסי אמר שחשוב לו ששרה תדע שהוא נאמן להם (יש לציין שיוסי כהן הכחיש זאת – א.צ.). כשנודע על כך לתמיר פרדו (ראש המוסד לשעבר – א.צ.) אז הוא אמר לארנון שזה חמור מאוד מה שנעשה וארנון התקשר אחרי זה לביבי ואמר לו שאולי יבדוק טוב יותר את הנושא של מינויו של יוסי כהן, על מנת שביבי ירד מהעניין, אבל זה כבר היה מאוחר מדי.

יופה: את יודעת האם ארנון נפגש עם ביבי לגבי מינויו של יוסי כהן לראש המל"ל?

קליין: יוסי ביקש מארנון לסייע מול ביבי בעניין. זכור לי שהיו אז ליוסי מספר אופציות לעבודה במשרד ממשלתי אך הוא נורא רצה את המל"ל. לדעתי ארנון נפגש עם ביבי בנושא. לא נכחתי בפגישה הזאת. אני יודעת שיוסי לחץ על ארנון בעניין.

יופה: ולגבי המינוי של יוסי לראש המוסד. מה ידוע לך על סיוע של ארנון מול ביבי בנושא?

קליין: אני יודעת שארנון סיפר לביבי בשיחת טלפון שיוסי כהן קיבל הצעה לדמי חתימה של 10 מיליון דולר כדי להיות יו"ר של המיזם העסקי של ארנון ופאקר. אני יודעת שארנון בכל מקרה לא היה משלם את הסכום הזה ליוסי. יכול להיות שכשבני הזוג נתניהו שמעו שיוסי אמור לקבל סכום כזה הם אמרו לעצמם לא יכול להיות שמישהו יהיה יותר עשיר מהם. אבל כמובן שזאת רק איזו ספקולציה שלי. בכל מקרה לא ידוע לי האם ארנון שוחח עם ביבי בעניין מינויו של יוסי לראשות המוסד.

החוקרים התעניינו מאוד בסיבות שהובילו למינויו של יוסי כהן לתפקיד ראש המוסד, ואז קליין כאמור החלה לנדב פרטים– על החוזה השמן שהוצע לו – לא לפני שהיא מספרת על גניבת הכספת שלה.

יופה: מה ידוע לך על מינויו של יוסי לראש המוסד? כלומר, מצידו היה עוד איזה סיבוב כזה שיוסי לחץ על ארנון לדבר עוד פעם עם ביבי לגבי ראש המוסד?

קליין: אני לא יודעת אם הוא לחץ, הוא מאוד רצה להיות ראש מוסד, אתה יודע גם את השתלשלות העניינים עם פאקר כי…

יופה: כן, עם החברה של…

קליין: שם כבר אני יגיד… אנחנו חוזרים רגע לכספת (לסיפור של הכספת שנפרצה – א.צ.).

יופה: אוקיי, עשית לי חיבור מעניין.

קליין: מישהו בטוח נהנה ממנה…

יופה: כן.

קליין: תשחררו את השעון של בעלי רק וזהו לא צריכה אותה (את הכספת – א.צ.). אני רוצה עוד לחזור לכספת… אני לא סתם אומרת שהכספת הזאת… הכספת הזאת בהקשר של חדר המתנות באותו יום, תכף אני אקשר לך את הכול.
באותו יום ארנון… היה… באמת מטורף, באותו יום היה טירוף עם הטלפונים שזה… וגם ביבי ביקש שנצלם את פנים המטוס שלנו כי ארנון טס, הוא רצה שלא יטוס, שיחכה שנזמין את וינשטיין (היועץ המשפטי לממשלה לשעבר – א.צ.), משטרה שיבואו לראות שאין לנו חדר מתנות (לכאורה בעקבות פרסומים על חדר מתנות של בני הזוג נתניהו אצל מילצ'ן – א.צ.), והוא ביקש ממני שמי שמטפל במטוס יצלם לי את ה… הבגאז' של המטוס, כן? שיראו ש…

יופה: לראות שהוא ריק, שהוא לא לוקח את…

קליין: אין לנו… אנחנו לא גונבים ושיונתן יצלם.

יופה: גנב את המתנות והחביא…

קליין: ושיונתן יצלם את הבגאז' של היגואר להראות לנו שאין כלום. בלית ברירה ראיתי שההיסטריה היא בשיאה והוא רוצה לעצור את ארנון מלנסוע ורק זה היה חסר לי גם שארנון יישאר לי פה בארץ, אני כבר עייפה. אמרתי, אין מצב שארנון נשאר בארץ.

יופה: לא נתפס.

קליין: אמרתי לבחור שלנו שמטפל במטוס, יניב תעשה טובה אנחנו מחפשים משהו… תצלם לי את הזה… צילמו את העניין הזה ויונתן צילם את היגואר. ואז ארנון כבר באמת השתגע… זה היה באמת טירוף והוא אמר לי, תגידי לביבי אין מצב שאני נשאר בארץ, אמנדה (אשתו של מילצ'ן – א.צ.) תהרוג אותי עם ההורים שלה וזה… ארנון צלצל לנוני מוזס וסיפר לו מה הוא עושה לנו עם זה.

יופה: נו עכשיו…

קליין: עכשיו זו עונת הרימונים, אני מלאה כרימון. וסיפר לו… ונוני אמר לו תן לי את הדס כרגע, ואמר לי, הדס את חייבת לתעד את כל כמויות ה… את כ… כמה טלפונים היו לכם היום ותרשמי, שימי לך פתק, שימי בכספת. עכשיו, אני את נוני מכירה הרבה שנים, הכול בסדר… אבל למה שהוא ידע שיש לי כספת בכלל בבית?

יופה: נו.

קליין: אבל הוא דיבר כאילו הוא יודע על זה… הוא אמר לי, אני אומר לך יום אחד אתם תיקראו למשטרה. כן… וארנון אומר את שומעת אותו, את שומעת אותו? תעשי מה שנוני אומר לך ואני מכירה את ההצגות של ארנון…

יופה: למה אבל לנוני למה…

קליין: למה? לא יודעת למה.

יופה: אוקיי.

קליין: לא יודעת, כמו שלבן כספית. למה?

יופה: אוקיי.

קליין: לי זה היה ברור שמהר מאוד כולם ידעו על השמפניות וזה… כי ארנון היה מספר את זה. והגענו ונוני למחרת בבוקר צלצל אליי… ואמר לי, את עשית את מה שביקשתי ממך? את הכנסת לכספת? עכשיו… אני אגיד לך את האמת לא עשיתי את זה, על הרישום של השיחות, אבל אמרתי לו כן בטח בטח… אני דואג לך הדס, אני מעריך אותך, אני דואג לך.

יופה: על… על היועץ המשפטי הזה… היה?

קליין: זה כתבתי. כן, זה כן. אבל אמרתי אני אקבל ייעוץ מנוני על רישום שיחות?

יופה: אוקיי.

קליין: אני יודעת בשביל מה אולי בסוף…

יופה: אוקיי.

קליין: זה היה…

יופה: לא, יש פה איזה תיאוריית קונספירציה כאילו?

קליין: לא, לא, לא כלום… תשמע.

יופה: נו.

קליין: וגנבו לי את הכספת בחג שבועות, אני נסעתי לג'יימי (פאקר) והכספת, בעלי יצא לים עם הבת. באמצע חג שבית כנסת אצלי מול הבית, בית כנסת, לקחו את הכספת וארנון בארץ היה נדמה לי… כן ארנון היה בארץ נדמה לי… כן היה בארץ. צלצלתי אליו, אמרתי לו ארנון אתה לא מאמין, גנבו לי את הכספת. תוך שלוש דקות התחלתי לקבל טלפונים ככה… משרה (נתניהו)… לתחקר אותי על הכספת, איך, מי גנב.

יופה: למה, אבל מה היא…

קליין: ארנון צלצל ליוסי כהן. ארנון צלצל לשרה וביבי… ארנון צלצל לבוז'י הרצוג, ארנון צלצל לנוני.

יופה: למה?

קליין: למה? לספר להם אתם לא מאמינים, גנבו להדס כספת… עכשיו אני אומרת ארנון בשביל מה? אבל זה ארנון, זה ארנון, אתם זה… הוא אוהב דרמות וזה… וכל אחד נבהל אולי בצד שלו… הוא רוצה להבהיל את כולם. הוא אומר לי תאמיני לי שרה (נתניהו) מתה מפחד ששמת שם קבלות וזה… אמרתי לו איזה מה… אני לא מחביאה כלום, הכול אצלי.

יופה: הוא משתף את כולם בפראנויות שלו.

קליין: כן.

יופה: היה חולק…

קליין: וגם מפחיד אותם על הדרך.

יופה: כן.

קליין: וגם מבסוט מזה.

יופה: אומר כאילו…

קליין: מלחמה כן…

יופה: היה שם… שהוא העביר להם שהם יהיו גם פרנואידים.

קליין: מלחיץ אותם קצת, כן.

יופה: כנראה צרת רבים.

קליין: ולא הפסיק להתקשר אליי לדאוג לי אם המשטרה באה וזה וזה… ויוסי גם אמר לי אל תדאגי זה הכול שטויות, אין אין לך מה… זה הכול שטויות. אמרתי לו דווקא המשטרה אמרו לבעלי שזאת עבודה מאוד מקצועית אבל בסדר. וזה היה כמה ימים ככה, טלפונים מנוני ויוסי, אומר לי הכול שטויות ושרה אומרת לי מה היה לך שם מה…

יופה: עכשיו אני אומר תקשיבי, עכשיו עושים של… יכול להיות אצל ארנון. מי גנב באותו זמן את הכספת של הדס.

קליין: נכון.

יופה: מי החשוד המיידי?

קליין: נכון.

יופה: עכשיו כל אחד בא עם אינטרס.

קליין: כל אחד יש לו אינטרס…

יופה: רציתי להגיד לך או שהכספת בבית ידיעות אחרונות.

קליין: עכשיו…

יופה: נקשרת… או יושבת אצל יוסי.

קליין: או שם אצל איזה מתמחה של יוסי.

יופה: או בירושלים.

קליין: יוסי אמר להם תשמעו יש תרגיל עכשיו אני…

יופה: מעניין, מעניין.

קליין: עכשיו אני קושרת לך משהו… לא סתם אמרתי את זה.

יופה: אני ידעתי שאת תחזרי לזה…

קליין: אנחנו חוזרים.

יופה: אליפות.

קליין: עכשיו תראה… אתה יודע שיוסי היה בקשרי שיתוף פעולה עם ג'יימי לחשוב על העתיד שלו.

יופה: כן.

קליין: כי אני הבנתי מיוסי גם שהוא מבין שהוא לא מהמועמדים מ… אין לו, אין לו הרבה צ'אנס (להתמנות לראש המוסד).

יופה: היו… פרזנטציה הכול… גם ג'יימי וארנון.

קליין: בטח.

יופה: ברור.

קליין: מכירה טוב, אני יודעת שאתה יודע.

חוקר (נלהב מאוד לרכל עם קליין): נו.

קליין: הייתה התקדמות מאוד… והיה כבר טיוטת הסכם (בין יוסי כהן לג'יימס פאקר וארנון מילצ'ן – א.צ.).

יופה: אוקיי, ואז מה קרה?

קליין: וטיוטת ההסכם הייתה אצלי.

יופה: עוד, עוד דבר.

קליין: רק… וארנון אמר לי זה היה יום שישי, מי שטיפל, המשרד שטיפל בטיוטת ההסכם היה משרד גורניצקי (שמזוהה עם עורך הדין פיני רובין, עורך דינו של מילצ'ן לענייני מיסוי – א.צ.).

יופה: כן.

קליין: אחד מעורכי הדין שלו. או מי שהיה יו"ר של החברה. אז ארנון המליץ לו על גורניצקי… רוב יצר קשר, הם היו על הקו שלי, עשו את השיחת ועידה מקדימה כולה עם יוסי, ויצאה טיוטת הסכם והטיוטה הייתה אצלי.
ארנון אמר לי את עכשיו מדפיסה את הטיוטה ונוסעת ליוסי כהן להראות לו את הטיוטה, את לא משאירה לו את הנייר, אבל רק שיראה… יום שישי לקראת ערב, יש לי ברירה? יונתן בוא תיקח אותי, נוסעת ליוסי למודיעין, הוא גר במודיעין.
ישבתי איתו, אשתו הכינה את הארוחה, איה… ואני, יונתן חיכה, אני יושבת עם יוסי בחצר, ראש הממשלה מצלצל אליו באוזנייה מדבר איתו ואז הראיתי לו את זה והוא אמר לי אני יכול להשאיר את זה אצלי? לא לא. התבקשתי לקחת את זה איתי… עכשיו אני לקחתי את זה איתי כמו שאתה מכיר אותי לא הכנסתי את זה לכספת, גרסתי את זה, אמרתי לא רוצה שניירות כאלה ייעלמו לי. גרסתי. יש לי את זה עדיין כי זה במייל שלי, זה לא…

יופה: אוקיי.

קליין: אבל את הנייר עצמו את ההארד קופי גרסתי כי אמרתי לא יודעת.

יופה: אז מה קרה אז? אז מה קרה?

קליין: עכשיו… לא, עכשיו תשמע אני על… אני לא, אני לא עושה בלשות אני אמרתי כל אחד יש לו את הפחד שלו. עכשיו אני לא חושבת שארנון זכר בכלל את הנייר הזה כשהוא צלצל ליוסי לספר לו.

יופה: אוקיי.

קליין: אבל יכול להיות שיוסי חשב, או שאני לא מאשימה אף אחד אבל… אבל אני ישבתי באיזה צומת כנראה מאוד מסווגת… מאוד… שמנווטת מקבצת אליה איזה… עכשיו, ארנון השתגע מהסכום הזה של 10 מיליון דולר (דמי חתימה ליוסי כהן – א.צ.).

יופה: זה היה כאילו מענק חתימה?

קליין: כן.

יופה: וחוץ מזה גם משכורת חודשית?

קליין: כן, נדמה לי שנתית של 250 אלף דולר אם אני לא טועה.

יופה: משכורת של 250 אלף?

קליין: אלף דולר.

יופה: נראה לי… נראה לי 250 אלף דולר, זה עשרים אלף דולר לחודש, אוקיי.

קליין: דולר, דולר.

יופה: יפה.

קליין: דולר, אבל עשרה מיליון…

יופה: 10 מיליון דולר מענק חתימה.

קליין: זה לא משנה כלום… זה…

יופה: חוזה…

קליין: כן.

יופה: כמו שחקן כדורגל מ…

קליין: כן.

יופה: מהטופ של הטופ.

קליין: כן, כן.

יופה: אוקיי, וארנון התכווץ פתאום מהסכומים כאילו?

קליין: קודם כול הוא אמר אני לא משלם את זה.

יופה: אוקיי.

קליין: ג'יימי רוצה, שישלם את זה מהכסף שלו, אני לא משתתף בכזה סכום.

יופה: אוקיי.

קליין: ואמרנו כבר אז שזה מגיע מהכיס…

יופה: יפה.

קליין: והגיע ל… מרים טלפון דרכי (מתכוונת למילצ'ן – א.צ.).

יופה: כן.

קליין: לביבי.

יופה: כן.

קליין: לצערי יום שישי אנחנו תמיד עם הטלפונים… ולא בכוונה נפלט לו הסכום הזה.

יופה: אוקיי.

קליין: לביבי, שזה מה שג'יימי הציע ליוסי.

יופה: אוקיי.

קליין: ואני אמרתי לו איך עשית דבר כזה?

יופה: איך הוא סיפר את זה לביבי כאילו?

קליין: כן, כאילו מה… אבל אני גם… אתה יודע אני… יותר טוב לי בזה… אמרתי לו, עכשיו אני אחכה לך מה קורה בבית הזה שם… צרחות ממנה שאין מצב שהוא יהיה עשיר יותר מ… אין מצב שהוא יקבל דבר כזה (בתחילת החקירה אמרה קליין שזו ספקולציה שלה – א.צ.).

יופה: אני לא מאמין, נו…

קליין: מה אתה לא מאמין, אני מחכה ל… אנחנו.

יופה: אני מבין.

קליין: מתים מצחוק, למרות שאמרתי לו ארנון, זה לא ייעשה מה שעשית, אתה לא היית צריך להגיד…

יופה: אני בשוק כי הוא אומר בזה… אני מודה שאני… שאת לא מבינה באיזה מתח אני… אני, אני, נו תמשיכי.

קליין: אתה לא צריך, אתה לא היית צריך לספר כי זאת בעיה של יוסי עם הזה ושהוא יחליט. אתה לא היית צריך להגיד אבל לא בכוונה נפלט לי.

יופה: אני לא יודע אם זה נפלט לו בכוונה אולי…

קליין: זה נפלט לו בכוונה.

יופה: בגלל שהוא התפלץ… לא, אולי כי הוא התפלץ כאילו מהסכום שהוא אמור לשלם לו וזה, וזה בער בו… כנראה.

קליין: הוא פחד שזה יום אחד…

יופה: שמה?

קליין: שיגיע לפתחו, אולי אני צריך לשלם ל… גם תשמע. זה ואז הוא… הוא גם אמר ליוסי, שהם פלטו את זה לא בכוונה, ג'יימי וארנון איכשהו באיזה סיטואציה הם פלטו את זה לביבי, למרות זה לא ג'יימי. ג'יימי לא פלט את זה.

יופה: אוקיי, אוקיי.

קליין: ומאותו רגע ואילך, אני אמרתי.

יופה: נו.

קליין: יוסי יהיה בטוח ראש המוסד… לא שארנון, ארנון לא עשה כלום. לא עזר לו בכלום, אבל אמרתי סכום כזה אין מצב שהוא יהיה קשור לזה. שייתנו לו לקבל סכום כזה.

יופה: זה מה שאת אומרת? זה כאילו…

קליין: ולעצמי אמרתי.

יופה: לא, אז זהו…

קליין: לא, זה מטורף.

יופה: כי זה, זה תשמעי, אני לא…

קליין: סליחה, פעם נוני שאל אותי כבר…

יופה: ספקולציות.

קליין: ספקולציות…

יופה: הוא (מילצ'ן) אמר לו (לפאקר) מראש, תקשיב אני את הסכום הזה לא ישלם?

קליין: כן, ג'יימי אמר שהוא ישלם את זה.

יופה: הבנתי.

קליין: ג'יימי היה ברור לו שזה לא יקרה מצב כזה. שארנון לא ישלם… כי הוא מכיר את ארנון.

יופה: ויש תיאוריה שאומרת… איך זה התפוצץ זה אז… אבל איך זה התפוצץ כאילו…

קליין: מה?

יופה: על מה הוא התפוצץ? הייתה טיוטת הסכם.

קליין: כי יוסי קיבל את המינוי של ראש המוסד.

יופה: ויוסי…

קליין: ג'יימי היה בדרכו ארצה, בערב המינוי של יוסי.

יופה: קונספירציה מעניינת.

קליין: רגע, ג'יימי היה בדרכו ארצה.

יופה: כן.

קליין: כי היינו בטוחים שיוסי למחרת היום מתחיל לעבוד איתנו… ג'יימי היה על המטוס, לג'יימי יש ויי פיי, טלפונים, הכול על המטוס, אפשר לשלוח לו וואטסאפים. אני ראיתי שיוסי קיבל את המינוי ואני אמרתי, ג'יימי מת. אני אגיד לך מה… באחת הפעמים אני חושבת שאולי בקונגרס… באחת הנסיעות לוושינגטון.

יופה: אוקיי.

קליין: ג'יימי הודיע ליוסי… די אתה מתעתע בי, אני לא יכול יותר ככה. אני אגיד לך מתי זה היה… אני אגיד לך כי הכול אני זוכרת לפי הקשרים. אני עשיתי ניתוח להסרת משקפיים לדעתי זה היה בנובמבר 2015, נכון? הוא קיבל את המינוי בינואר 2016, כן…

יופה: יכול גם את זה לבדוק.

קליין: משהו כזה.

יופה: אני לא זוכר בדיוק.

קליין: לדעתי, דצמבר־ינואר, משהו כזה. כי תמיר (פרדו) עזב, אז… ואני עשיתי ניתוח להסרת משקפיים, אני ואחותי ברמת החייל ו…

יופה: אוקיי.

קליין: גמרתי את הניתוח, לא הספקתי לצאת מהניתוח, עוד מזועזעת מעצמי… טלפון מג'יימי, עכשיו ג'יימי הוא תמיד ב… או בהיי או בדאון, אבל הכול בהיסטריה, אני מקבלת טלפון מג'יימי שנמאס לו, לא יכול להיות שיוסי ככה מתעתע בו וזה, הוא לא בא לוושינגטון, הוא הבטיח לו שהוא יבוא, הוא לא… אם הוא לא חותם איתו, אם הוא לא אומר לו שאפשר להתקדם הוא לא בא, הוא לא בא. וצרחות והוא רוצה גם את ארנון ושמתי את ארנון על הקו ואחר כך אני יורדת במדרגות מהרופא ובעלי היקר בא לקחת אותי כי אני אחרי ניתוח ואני הרגשתי שמצמצתי חזק מדי וקרה לי משהו אבל לא היה לי זמן אפילו להתעסק עם עצמי כי השיחת ועידה מטורפת.
ג'יימי שלח מייל ארוך מאוד ליוסי גם שנמאס לו, הוא הבטיח לו הבטחות, הוא מושך… אם, אם הוא לא אומר לו עכשיו כן או לא, אם אתה איתנו או לא איתנו, אני… נדמה לי הוא אמר לו עד ה־15 בנובמבר אני נותן לך… אני לא רגיל לעשות אולטימטומים אבל אתה כל הזמן אומר לי אתה כן, אתה כן, אבל אתה לא מתקדם איתנו, אני לא אבוא לוושינגטון לראות אותך.

יופה: וזה עדיין נמשך כאילו מנובמבר.

קליין: כן.

יופה: עד ינואר.

קליין: זה לא סתם נמשך כי יוסי שלח מייל וכתב אני איתכם… אני החלטתי סטרייט פורווד, אני אומר לך אני איתכם.

יופה: זה מדהים… מה… לא, אני…

קליין: ואז ג'יימי בא… ואז ג'יימי טס.

יופה: חד משמעית קודם כול את אומרת תקשיב ארנון, בוודאות לא דיבר, כאילו לא ידוע לי על זה. ארנון לא דיבר עם ביבי לגבי המינוי של יוסי לראש המוסד. זה ממה שידוע לך.

קליין: לא, אתה שאלת אותי שאלה אחרת.

יופה: מה?

קליין: אני לא יודעת אם הוא דיבר עם ביבי על מינוי של ראש המוסד, זה שאלה אחרת. אתה שאלת אותי אם יכול להיות שביבי, בגלל להציל את עורו של ארנון, על…

יופה: לא לפני ששאלת את…

קליין: ה־10 מיליון?

יופה: לא, זה לפני זה שאלתי אותך.

קליין: אני לא יודעת, הם לא שוחחו על זה.

יופה: לא, למה?

קליין: אני לא יודעת.

יופה: לא, למה, למה תקשיבי, שתי השאלות האלה שלובות בעצם כי מצד אחד כאילו היה אינטרס, לא שאני אומר, בטח לא האינטרס של ארנון לשלם, אבל היה אינטרס…

קליין: ארנון לא היה משלם.

יופה: לא… אבל היה אינטרס של ארנון עם פאקר לא משנה מי… לקחת את יוסי. הם רצו אותו שהוא יהיה איש המקצוע שלהם.

קליין: ארנון ממש לא רצה.

יופה: ארנון לא רצה?

קליין: לא, לא לא. עכשיו לשתי שאלות שאמרת אני אגיד לך למה…

יופה: רגע, אז הם ניגשו אלייך את יודעת כאילו אם ארנון דיבר עם ביבי? הכוונה שלי עזבי אולי למה… השאלה השנייה למה…

קליין: יש מצב שהוא דיבר איתו על…

יופה: לא משהו שאת יודעת.

קליין: יוסי, לא משהו שאני יודעת.

יופה: זה לא משהו שאת יודעת.

קליין: אני יודעת שהוא סיפר לו על ההסכם של יוסי בעניין על זה שיש לו מגעים עם ג'יימי.

יופה: אוקיי.

קליין: ויוסי מאוד לא אהב שארנון מספר את זה לביבי, מאוד לא אהב את זה. ועוד הערה: שארנון אמר על ה־10 מיליון לביבי אז יום או יומיים אחרי זה, אני לא יודעת בדיוק איך הוא אמר לו, אני לא זוכרת לדייק. אבל ביבי אמר לו גם אם אתם, גם אם ג'יימי תיתנו לו, לא משנה שארנון ממש לא היה נותן… גם זה… תקפידו שזה יהיה בתשלומים.

יופה: מי אמר את זה?

קליין: ביבי, אל תיתנו את זה בבת אחת. אסור שיהיה סכום כזה, זה מטורף, זה לא נורמלי, איך ג'יימי הזה. עכשיו אני אגיד לך ככה, אנחנו נחלק את השאלה שלך לשתיים. אלף, אני לא יודעת להגיד לך אם הוא דיבר איתו אבל אם הוא דיבר איתו על ראש המוסד.

יופה: כן.

קליין: זה לא… קודם־כול ארנון מאוד נזהר אחרי מה שהוא עשה עם ראש המל"ל, הוא נבהל מזה מקצועית.

יופה: כן.

קליין: כי תמיר (פרדו) אמר לו שזה חמור מאוד מה שהוא עשה.

יופה: כן.

קליין: שהוא לא יכול להמליץ על מישהו אם הוא לא… אז יכול להיות שדיבר בכלל… בשיחת חולין אבל לא להגיד לו קח אותו להיות ראש מוסד. אני בטוחה שלא… עכשיו בעניין השני ביבי לא עוזר לארנון אולי כי ארנון בעצמו לא היה משלם שקל ליוסי כהן. הוא לא היה נותן, הוא אמר את זה.

יופה: הצעה לדמי חתימה של 10 מיליון דולר, כדי להיות מה? מנכ"ל?

קליין: יו"ר של החברה.

יופה: כדי להיות יו"ר המיזם העסקי של ארנון ופאקר.

קליין: כן, אבל באמת צריך לחדד את זה שארנון אמר (שהוא לא ישלם את הסכום).

בסוף העדות המאוד הזו החוקר דני יופה מחמיא לקליין:

יופה: עדות, פשוט כאילו קוהרנטית.

קליין: יפה.

יופה: כאילו, אין חדש תחת השמש.

קליין: תודה.

יופה: בעניין שלך.

קליין: כל מה שצריך להישאל תשאל…

יופה: אני…

קליין: אני עונה.

יופה: אני לא חוסך, אני לא חוסך.

קליין: נכון, אני גם לא.

יופה: לא חוסך.

מאמרים אחרונים

מיקי גנור (צילום: אלי ציפורי)

דברים מדהימים צפים בתיק "הצוללות"

העדות המטלטלת של מיקי גנור: מוטי לוי, ראש להב הפורש, צלצל אלי בצרחות נוראיות ואמר לי "אם לא תחתום על הסכם עד המדינה נזיין את הבת שלך" (הבת שנחקרה באזהרה ואיימו לשלול לה את רישיון עריכת הדין). מוטי לוי לא תיעד השיחה

הקליקו לתוכן »