יומן הבוקר
היועהמ"ש אביחי מנדלבליט (ויקיפדיה)
הפרקליטות מנסה לצפצף על החלטת בית המשפט לחשוף את החומרים שנעלמו ולומר שאין לה תוקף – והיא כמובן משקרת. הם מבינים שהם במצוקה אדירה ונתפסו בעבירות של שיבוש הליכי חקירה ומשפט

אחרי שכתבי החצר של הפרקליטות פרסמו שהיא מתכוונת לערער על החלטת בית המשפט לחשוף את החומרים העצומים שהוסתרו בסלולרים ובמחשבו של אילן ישועה, התברר שזה ספין של הפרקליטות.
ביום שישי הם הגישו "בקשת הבהרה להחלטת בית המשפט" שכל מטרתו היא לצמצם את החלטת השופטים בנוגע לחשיפת החומרים בשלל טענות שכולן שקריות.

הטיעון המרכזי: "לפרקליטות אין את הידע או ההיכרות הנדרשת עם שמות כל הנמענים בקטגוריות שמנה בית המשפט (גורמים פוליטיים, דוברים, אנשי עסקים, גורמי פרסום, גורמי תקשורת וגורמים מרשויות האכיפה) ולכן המשמעות היא שהפרקליטות תצטרך לעבור על כל אחת ואחת מהתכתובות.

זהו שקר גס: אפשר בקלות לשלוף את רשימת הנמנעים הפוטנציאלית (למשל, עיתונאים וגורמים פוליטיים – זו לא בעיה) ולהפעיל כלי חיפוש מתקדמים שישנם בפרקליטות ביחידת המחשוב כדי לבצע את החיפוש בלי להידרש לעבור ידנית תכתובת תכתובת.

מה מציעה הפרקליטות? שישועה עצמו יסמן את מי מהנמנעים הוא גורם רלוונטי. זו בדיחה רעה מאוד: שהשקרן יגיד מי כן ומי לא – לפי האינטרסים שמתאימים לו והפרקליטות?
אחר כך מגלגלת הפרקליטות את האחריות לבית המשפט שיציע לה איך לעשות את הקטלוג לפי הגורמים הרלוונטיים. סליחה, מה זו התמימות הזו? יש לכם אנשים, יש לכם מחלקת מחשוב, יש לכם כלים מתקדמים – למה למרוח את בית המשפט?

ואז, בדרך אגב, חושפת הפרקליטות את מה שהוסתר: 150 אלף שורות לתכתובות באפליקציית "ווטסאפ" ותכתובות SMS ותיבת מייל שמכילה כ-350 אלף פריטים ב-24 אלף תיבות מייל (חלקן שייכות לאותו אדם, אבל עדיין מדובר בחומר אדיר).

הטיעון הנוסף: מעבר על כל פריטי המיילים ייאלץ את הפרקליטות להקדיש לזה צוות נרחב על פני חודשים רבים.

זהו עוד עיוות של המציאות: הפרקליטות השקיעה בתפירת התיק מאות מיליוני שקלים תוך שצוותים של עשרות ומאות איש עבדו על זה. פתאום, כשזה לא מתאים לפרקליטות, זו "הכבדה" שתיקח "חודשים רבים".
בית המשפט הרי נזף בהם בדיונים ואמר להם במפורש שאם צריך לעבוד קשה אז שיעבדו קשה. המסר היה ברור מאוד, אבל הפרקליטות בשלה: מורחת את בית המשפט.

בסוף מסמך "ההבהרה" שוב מגלגלת הפרקליטות את האחריות לבית המשפט ומבקשת ממנו ש"יבהיר" לך איך יתבצע המנגנון שבאמצעותו עליה לאתר את אנשי הקשר בששת הקטגוריות ואיך יפעל המתווה לחיפוש בתיבות המייל של העד.

בקיצור: קוראים לזה ראש קטן – והכל כדי למסמס את החלטת בית המשפט.
על ראש הגנב בוער הקובע. הפרקליטות מבינה שהיא במצוקה אדירה ונתפסה בעבירות של שיבוש הליכי חקירה ומשפט.

אבי וייס ואנוכי ניתחנו את כל הדרמה הזו עם פרטים חדשים – במאמר שיעלה בהמשך.

מאמרים אחרונים

ליאת בן ארי (צילום: אלי ציפורי

העד סער שפירא: 56 פעמים "לא זוכר". חוקרים את החוקרים

כך עבד ארגון הפשע של הפרקליטות וליאת בן ארי בתיקי נתניהו: ניסיון להסיר את החיסיון בין עו"ד שמרון לנתניהו בניגוד לחוק, הנחות סלב לח"כ איתן כבל למרות ששיקר והחליף גרסאות – ואמונה עיוורת בגרסתה של הדס קליין בלי לבדוק אותה כלל

הקליקו לתוכן »
עידן אדירם, הדס קליין (צילום: אלי ציפורי)

למה לא בדקו את גרסתה של הדס קליין?

כך נתפר תיק 1000 ❗ חוקר המשטרה עידן אדירם מודה: גרסת הדס קליין לא נבדקה כלל, למרות שהיו אינדיקציות שלא היה קו אספקה שוטף. עו"ד חדד: "אצל הדס קליין לא בודקים כלום. אצל אחרים בדיקה קפדנית. לדוד שמרון בדקתם איפה קנה ושילם על חנייה, קפה והמבורגר"

הקליקו לתוכן »