יומן הבוקר
אביעד גליקמן, רביב דרוקר, ברוך קרא (ויקיפדיה)
אביעד גליקמן, רביב דרוקר, ברוך קרא (ויקיפדיה)
עדותו של אילן ישועה היא רק קצה הקרחון. רמזים קיבלנו משלמה פילבר, גם הוא עד מדינה, שתוקף את רביב דרוקר, ברוך קרא, אביעד גליקמן ובן כספית: "אתם מפיצים שקרים"

מחר תתחדש החקירה הנגדית של אילן ישועה במשפט נתניהו על רקע פרשת החומרים שהוסתרו בהיקף מפלצתי. חכו, חכו – ישועה ומעלליו, כפי שהבטחתי לכם – זה רק הפרומו וקצה הקרחון במשפט.
עוד נכונו לנו הפתעות רבות שיחשפו את היקף המזימה לסלק את נתניהו בכל מחיר באמצעות תפירת תיקים – מזימה שהפרקליטות יחד עם התשקורת התגייסו אליה במשותף ואתמול, למרבה הצער, אף הצליחו, אם כי זמנית בלבד להערכתי.

למעשה, אחרי עדותו של אילן ישועה, ברור שאין כל הטיית סיקור ואין שום שוחד, אלא יש שיבוש הליכי משפט בהיקף שלא ראינו.
בעדות של עד המדינה שלמה פילבר (הוא לא בקבוצה הראשונה של העדים), אנחנו נראה עד כמה כל הצד הרגולטורי בעסקת השוחד שלא היתה – נתפר ברשלנות בלי הבנה מינימלית של רגולציה בענף התקשורת ושל פיננסים.

פילבר עצמו לא מפסיק לאותת על כך שאין תיק 4000 בחודשים האחרונים ואף מחריף את הטון ככל שהזמן מתקדם.

בסוף השבוע, למשל, הוא התייחס לשורה של "עיתונאים" וסנט בהם:

לבן כספית הוא אמר: "אמרת בעקבות רביב דרוקר שניצלתי משנים רבות בכלא. והופ… הפרקליטות בכלל סגרה את התיק הזה" (פילבר מתכוון בצדק לתיק שנסגר נגד כל המעורבים בעבירה שיוחסה לו בקשר עם בזק. התיקים נגד זאב רובינשטיין, אלי קמיר וסטלה הנדלר נסגרו).

על רביב דרוקר: "עשה לי בית דין שדה, מגמתי ולא ענייני".

על ברוך קרא ואביעד גליקמן: "עוד אעשה סבב הרצאות מדיווחי הפייק שלהם".

לאביעד גליקמן על השאלה שלו "מה הבעיה בעובדות שדיווחנו? ציטטנו תמלולים שלך מהחקירה… ציטטנו לא נכון?", השיב פילבר: "בשלוש מילים: ממש לא מדוייק".

למי ששאלה אותו בטוויטר "שלמה, איך תעיד נגד נתניהו אם אתה כל כך בעדו?" הוא השיב "אני בעד האמת!!!" והוסיף "זה כל מה שעד עכשיו העיתונאים (שמחזיקים את תמלילי העדויות) הסתירו ממך".

באופן כללי הוא אמר: "לפי רמת הדיווח של עיתונאי ישראל עד כה על הפרשה (תיק 4000), מול העובדות הייתי מסתמך פחות על העיתונאים".

מה המשמעות? ראשית, שכל עיתונאי השמאל משקרים לגביו. שנית, יש פה תהייה שמשותפת להרבה אנשים שפונים אליי: אם כל העיתונאים משקרים בנוגע אליו, אז למה הוא הפך לעד מדינה שממשיך לפרק את כל התיזה של הפרקליטות בסדרת ציוצים?
כמי שנחשף לחלקים נרחבים בעדותו אני יכול להגיד לכם שכל הציטוטים שנלקחו ממנה הם מגמתיים וחלקם גם היו מסולפים ושקריים (גיא פלג).

בקליפת אגוז: עדותו של פילבר היתה מאוד כללית וכל מה שהוא נתן לפרקליטות, בעקבות חתימתו על הסדר עד המדינה, היתה אותה שיחה, שהפרקליטות קוראת לה "שיחת ההנחיה" סמוך לכניסתו לתפקיד עם נתניהו, שבה ראש ממשלה עשה איזושהי תנועת יד לא ברור שסימנה כביכול על מיתון הורדת המחירים.
זה הכל. אין שום הקלטה, אין שום אקדח מעשן, אין שום כלום. פילבר עשה מבחינתו שיקול קר מאוד: או שהוא מבלה שנים ארוכות במלחמה על חפותו ומבזבז מיליונים או שהוא מספק לפרקליטות "משהו", וה"משהו" הזה הוא לא די חתול בשוק.

בקרוב מאוד ארחיב על אותה פגישה שארכה בין 15 ל-20 דקות בלבד והפרקליטות, בטעות, בונה עליה הרים וגבעות.

פרקליטי נתניהו ואלוביץ' לפרקליטות: תתחילו לעבוד בחשיפת החומרים שהוסתרו

כצפוי, פרקליטי נתניהו ואלוביץ' הגישו אתמול תגובה ל"הבהרה" של הפרקליטות על החומרים שהוסתרו תוך ניסיון לצפצף על החלטת בית המשפט.

בתגובתם לבית המשפט הם תוקפים את הפרקליטות על ניסיון המריחה שלה: "מצופה מהפרקליטות שתבחן כבר עתה רשימת אנשי קשר של ישועה ותחל במלאכת בחינת ההתכתבויות בהתאם להחלטת בית המשפט"; "הפרקליטות אינה חפה מכל ידיעה והיכרות עם אנשי הקשר של ישועה והיא מנסה להתפרק מחובתה ולהעביר אותה לכתפי העד ישועה"; "הנתונים על תיבות המייל מעוררים תמיהה. שתפרט קודם מה זה 'דואר יוצא', 'דואר נכנס', "דואר זבל' וכד'".

המשמעות: הפרקליטות מנסה לצמצם ככל הניתן את החיפושים, ההגנה לא מוותרת כמובן ורומזת שהפרקליטות מיתממת ועושה זאת בכוונה. עכשיו נחכה לדברו של בית המשפט.

קישורים לפוסטים

10:45

מאמרים אחרונים

סיגר – תיק 1000

הפרקליטות רוצה להסתיר את קריסת תיק 4000 עם סיגרים ושמפניות? עושים סדר בתיק 1000

הפרקליטות שברה את הסדר ההגיוני של משפט נתניהו עם עדה בתיק 1000, הדס קליין. המטרה היא לטשטש את קריסת תיק 4000 בעדות פילבר באמצעות קצת קשקשת על סיגרים ושמפניות. אז החלטתי לעשות לכם סדר בתיק 1000

הקליקו לתוכן »