יומן הבוקר
אביעד גליקמן, רביב דרוקר, ברוך קרא (ויקיפדיה)
אביעד גליקמן, רביב דרוקר, ברוך קרא (ויקיפדיה)
עדותו של אילן ישועה היא רק קצה הקרחון. רמזים קיבלנו משלמה פילבר, גם הוא עד מדינה, שתוקף את רביב דרוקר, ברוך קרא, אביעד גליקמן ובן כספית: "אתם מפיצים שקרים"

מחר תתחדש החקירה הנגדית של אילן ישועה במשפט נתניהו על רקע פרשת החומרים שהוסתרו בהיקף מפלצתי. חכו, חכו – ישועה ומעלליו, כפי שהבטחתי לכם – זה רק הפרומו וקצה הקרחון במשפט.
עוד נכונו לנו הפתעות רבות שיחשפו את היקף המזימה לסלק את נתניהו בכל מחיר באמצעות תפירת תיקים – מזימה שהפרקליטות יחד עם התשקורת התגייסו אליה במשותף ואתמול, למרבה הצער, אף הצליחו, אם כי זמנית בלבד להערכתי.

למעשה, אחרי עדותו של אילן ישועה, ברור שאין כל הטיית סיקור ואין שום שוחד, אלא יש שיבוש הליכי משפט בהיקף שלא ראינו.
בעדות של עד המדינה שלמה פילבר (הוא לא בקבוצה הראשונה של העדים), אנחנו נראה עד כמה כל הצד הרגולטורי בעסקת השוחד שלא היתה – נתפר ברשלנות בלי הבנה מינימלית של רגולציה בענף התקשורת ושל פיננסים.

פילבר עצמו לא מפסיק לאותת על כך שאין תיק 4000 בחודשים האחרונים ואף מחריף את הטון ככל שהזמן מתקדם.

בסוף השבוע, למשל, הוא התייחס לשורה של "עיתונאים" וסנט בהם:

לבן כספית הוא אמר: "אמרת בעקבות רביב דרוקר שניצלתי משנים רבות בכלא. והופ… הפרקליטות בכלל סגרה את התיק הזה" (פילבר מתכוון בצדק לתיק שנסגר נגד כל המעורבים בעבירה שיוחסה לו בקשר עם בזק. התיקים נגד זאב רובינשטיין, אלי קמיר וסטלה הנדלר נסגרו).

על רביב דרוקר: "עשה לי בית דין שדה, מגמתי ולא ענייני".

על ברוך קרא ואביעד גליקמן: "עוד אעשה סבב הרצאות מדיווחי הפייק שלהם".

לאביעד גליקמן על השאלה שלו "מה הבעיה בעובדות שדיווחנו? ציטטנו תמלולים שלך מהחקירה… ציטטנו לא נכון?", השיב פילבר: "בשלוש מילים: ממש לא מדוייק".

למי ששאלה אותו בטוויטר "שלמה, איך תעיד נגד נתניהו אם אתה כל כך בעדו?" הוא השיב "אני בעד האמת!!!" והוסיף "זה כל מה שעד עכשיו העיתונאים (שמחזיקים את תמלילי העדויות) הסתירו ממך".

באופן כללי הוא אמר: "לפי רמת הדיווח של עיתונאי ישראל עד כה על הפרשה (תיק 4000), מול העובדות הייתי מסתמך פחות על העיתונאים".

מה המשמעות? ראשית, שכל עיתונאי השמאל משקרים לגביו. שנית, יש פה תהייה שמשותפת להרבה אנשים שפונים אליי: אם כל העיתונאים משקרים בנוגע אליו, אז למה הוא הפך לעד מדינה שממשיך לפרק את כל התיזה של הפרקליטות בסדרת ציוצים?
כמי שנחשף לחלקים נרחבים בעדותו אני יכול להגיד לכם שכל הציטוטים שנלקחו ממנה הם מגמתיים וחלקם גם היו מסולפים ושקריים (גיא פלג).

בקליפת אגוז: עדותו של פילבר היתה מאוד כללית וכל מה שהוא נתן לפרקליטות, בעקבות חתימתו על הסדר עד המדינה, היתה אותה שיחה, שהפרקליטות קוראת לה "שיחת ההנחיה" סמוך לכניסתו לתפקיד עם נתניהו, שבה ראש ממשלה עשה איזושהי תנועת יד לא ברור שסימנה כביכול על מיתון הורדת המחירים.
זה הכל. אין שום הקלטה, אין שום אקדח מעשן, אין שום כלום. פילבר עשה מבחינתו שיקול קר מאוד: או שהוא מבלה שנים ארוכות במלחמה על חפותו ומבזבז מיליונים או שהוא מספק לפרקליטות "משהו", וה"משהו" הזה הוא לא די חתול בשוק.

בקרוב מאוד ארחיב על אותה פגישה שארכה בין 15 ל-20 דקות בלבד והפרקליטות, בטעות, בונה עליה הרים וגבעות.

פרקליטי נתניהו ואלוביץ' לפרקליטות: תתחילו לעבוד בחשיפת החומרים שהוסתרו

כצפוי, פרקליטי נתניהו ואלוביץ' הגישו אתמול תגובה ל"הבהרה" של הפרקליטות על החומרים שהוסתרו תוך ניסיון לצפצף על החלטת בית המשפט.

בתגובתם לבית המשפט הם תוקפים את הפרקליטות על ניסיון המריחה שלה: "מצופה מהפרקליטות שתבחן כבר עתה רשימת אנשי קשר של ישועה ותחל במלאכת בחינת ההתכתבויות בהתאם להחלטת בית המשפט"; "הפרקליטות אינה חפה מכל ידיעה והיכרות עם אנשי הקשר של ישועה והיא מנסה להתפרק מחובתה ולהעביר אותה לכתפי העד ישועה"; "הנתונים על תיבות המייל מעוררים תמיהה. שתפרט קודם מה זה 'דואר יוצא', 'דואר נכנס', "דואר זבל' וכד'".

המשמעות: הפרקליטות מנסה לצמצם ככל הניתן את החיפושים, ההגנה לא מוותרת כמובן ורומזת שהפרקליטות מיתממת ועושה זאת בכוונה. עכשיו נחכה לדברו של בית המשפט.

קישורים לפוסטים

10:45

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »