יומן הבוקר
דרוקר, מנדלבליט, קרא (ויקיפדיה)
דרוקר, מנדלבליט, קרא (ויקיפדיה)
מנדלבליט שיקר ומרח את בג"ץ כדי להגן על אילן ישועה ולא פחות: כדי להגן על אלו שמגינים עליו בתשקורת: רביב דרוקר וברוך קרא. התעלומה מתגברת

הפרשה החמורה של אילן ישועה-ברוך קרא-רביב דרוקר, אותה פירטתי אתמול בפייסבוק. סיכום הדברים:

חקירתו הנגדית של אילן ישועה ע"י בעז בן צור, פרקליטו של נתניהו, אמורה להסתיים. אבל זה ממש לא הסוף. אחרי שהחומרים האדירים שהוסתרו יופקו (זה ייקח זמן המוערך בשבועות רבים לפחות) כנראה שישועה יחזור שוב לדוכן העדים.

שימו לב לקצב – כחודשיים וחצי לעד, אמנם מרכזי, ויש לנו 338 עדים, בהם פוליטיקאים, עדי מדינה, אנשי תקשורת, אנשי עסקים – זה הולך לקחת שנים ארוכות.

לב העניין בדיון אתמול היה בשיחות של אילן ישועה עם עיתונאים טרם המשפט. כזכור, לפי מסמך משטרתי, עד המדינה ניר חפץ אמר כי אילן ישועה נפגש עם ברוך קרא לקראת תוכנית "המקור" בערוץ 13 (של רביב דרוקר) ומסר לו מסמכים (מדובר בשנת 2018). עוד מסר חפץ כי את המידע הזה מסרה לו אילנה דיין.
שימו לב מה קרה פה: חפץ אומר למעשה שישועה שימש כמקור עיתונאי לתוכנית של רביב דרוקר וברוך קרא, שלמרבה ההפתעה (בציניות) היתה חד צדדית וניסתה לצייר תמונה שקרית כאילו אתר וואלה עבד בשירותו של נתניהו, מה שמנותק מהמציאות.

כאשר בן צור שאל אתמול את ישועה לפשר הפגישה הזו, ישועה, כהרגלו, ניסה להמעיט בערכה ובמשמעותה.
שני דברים בולטים עלו מדבריו: הוא נפגש עם קרא בביתו (למה בעצם?) והוא עשה זאת בלי שהודיע לפרקליטות ומבלי שקיבל מן הסתם את אישורה.

התירוץ של ישועה היה: התייעצתי עם עורך דיני אייל רוזובסקי.
כיצד קורה שעד מרכזי בפרשה נפגש עם "עיתונאי" שמאל שמעוניינים בהפלת נתניהו במהלך החקירה ועוד לפני שהסתיימה (וכמובן לפני הגשת כתב האישום והתחלת המשפט)? הוא הרי לא תמים. מה, הוא לא חשב שפגישות כאלה "מריחות", בלשון המעטה, לא טוב? הוא גם הרי הוזהר ע"י הפרקליטות בנוגע למסירת חומרי חקירה.
ישועה הבין זאת היטב, אבל בכל זאת החליט לפגוש את קרא ועוד בביתו.

ישועה טוען שזו היתה פגישה קצרה, בת חצי שעה, בה מסר את תגובתו לתוכנית ולא מסר שום דבר שקשור לחקירה. מכיוון שישועה הוא שקרן כרוני, אני מטיל ספק בדבריו ודווקא מאמין לניר חפץ ואילנה דיין שאמרו שישועה מסר חומרים לקרא.

העליון רמז למנדלבליט לחקור את ישועה בהדלפות לדרוקר וקרא; מנדלבליט מרח ושיקר

התעלומה מתגברת אם זוכרים שעתירה של ז'ק חן, פרקליטו של אלוביץ', לחקור את ההדלפות הפליליות מהחקירות, זכתה לגב מהעליון שביקש הסברים ואף ביקש לחקור את העניין, אך התמסמסה בגלל הסבריו של מנדלבליט כאילו מדובר בקבוצה גדולה מאוד של אנשים נחשפו לחומר ברשויות האכיפה ולכן קשה לבצע את החקירה.

וזה הסיפור: ז'ק חן עתר על שני עניינים. הראשון, הדלפת ופרסום של הקלטות שמע של שיחות טלפוניות בין שאול ואיריס אלוביץ' לבין אילן ישועה ששודרו ביום 10.6.2020 בתוכנית "המקור" של רביב דרוקר (הפגישה של ישועה עם ברוך קרא היתה בנוגע לתוכנית קודמת ב-2018).
העניין השני, פרסומים בחדשות 13 בדבר ראייה בדמות רישומים של עד המדינה.

כל אלה הגיעו לידי העיתונאים עוד טרם הגיעו החומרים לידי פרקליטי אלוביץ' ונתניהו. אז אין הרבה אפשרויות: או מרשויות האכיפה או מהעדים עצמם. בכל מקרה, מדובר בעבירות פליליות מובהקות.

בדיון בעתירה, השופטים, ובכללם הנשיאה חיות, נזפו בפרקליטות על ההדלפות ואף הצביעו על אחד החשודים: אילן ישועה שמו. השופט סולברג אמר כך: "אנחנו מאמינים באמונה שלמה שהיועמ"ש רואה את הדברים בחומרה מלאה, רק שהחומרה צריכה לקבל ביטוי. גורמי האכיפה מיומנים מספיק כדי לעשות פעולות ראשוניות, כדי לבדוק, גם לעצור בצורה מסויימת. על פני הדברים, יש מי שחשוד יותר או מי שחשוד פחות. מבלי לנקוט עמדה, אילן ישועה נחקר – והוזהר, כמו שנחקרים מוזהרים בחקירות. אחר כך, שום דבר. אז מה הפשר שנחקר מוזהר אם אחר כך לא עושים שום דבר?" (סולברג רמז באופן ברור שצריך לחקור את ישועה).

והנשיאה חיות הצטרפה לדבריו: "גם מבחינת התביעה, אם אנחנו שומעים עכשיו שיש אפשרות שמדובר באילן ישועה שההקלטות היו בידיו, אולי כדאי שאדוני יגיב על כך" (עוד רמז ברור שמכוונת לכיוון ישועה).

ועו"ד יונתן נדיב, נציגו של מנדלבליט ענה: "אני לא יודע, אפשר לבדוק את זה".

הם כמובן לא בדקו. במקום זה מנדלבליט מרח-שיקר את העליון במין תירוץ עקום: "… המבקש (אלוביץ') טוען כי יש לחקור באזהרה את ישועה בנוגע למסירה לכאורה של ההקלטות לעיתונאי ברוך קרא – עמדת היועמ"ש, לאחר ניתוח ראייתי של המזכרים, היא שאין אינדיקציה לכם שהמזכרים עוסקים בהקלטות שבמוקד העתירות ובתוכנית שבה הושמעו, ואין בהם כדי להקים נגד ישועה חשד קונקרטי למסירת ההקלטות. לעמדת היועמ"ש, אין מקום לפתוח בחקירה פלילית בעניינו של ישועה בטענה שיש לעמוד על מהימנותו של ישועה. לשם כך נועד ההליך הפלילי, בו לנאשמים ולבאי-כוחם יש כלים לבחינת מהימנות עדי התביעה ובפרט החקירה הנגדית".

אלו כמובן תירוצים מגוחכים. יש אינדיקציה ברורה לקשר בין ברוך קרא לאילן ישועה ולכן היה צריך לחקור. והיום ברור, יותר מאי פעם, שהקשר הזה כלל מפגש בביתו של ישועה – עוד ב-2018 – טרם הסתיימה החקירה, טרם שהוגש כתב אישום וטרם שנפתח המשפט.
מדוע מנדלבליט לא מורה על חקירת ישועה בחשד לשיבוש הליכי חקירה לפחות?

התשובה בשבילי ברורה מאוד: מנדלבליט שיקר ומרח את בג"ץ כדי להגן על ישועה ולא פחות: להגן על אלו שמגינים עליו בתשקורת: רביב דרוקר וברוך קרא.
הוא לא יעשה דבר גם בעקבות ההתפתחות היום. הוא יעשה הכל כדי להגן על אנשי שלומו וכל אלו שתפרו את התיקים נגד נתניהו.

איזו מערכת רקובה!

קישורים לפוסטים

11:18 -> 20:17 -> 22:50

מאמרים אחרונים

ליאת בן ארי (צילום: אלי ציפורי

העד סער שפירא: 56 פעמים "לא זוכר". חוקרים את החוקרים

כך עבד ארגון הפשע של הפרקליטות וליאת בן ארי בתיקי נתניהו: ניסיון להסיר את החיסיון בין עו"ד שמרון לנתניהו בניגוד לחוק, הנחות סלב לח"כ איתן כבל למרות ששיקר והחליף גרסאות – ואמונה עיוורת בגרסתה של הדס קליין בלי לבדוק אותה כלל

הקליקו לתוכן »
עידן אדירם, הדס קליין (צילום: אלי ציפורי)

למה לא בדקו את גרסתה של הדס קליין?

כך נתפר תיק 1000 ❗ חוקר המשטרה עידן אדירם מודה: גרסת הדס קליין לא נבדקה כלל, למרות שהיו אינדיקציות שלא היה קו אספקה שוטף. עו"ד חדד: "אצל הדס קליין לא בודקים כלום. אצל אחרים בדיקה קפדנית. לדוד שמרון בדקתם איפה קנה ושילם על חנייה, קפה והמבורגר"

הקליקו לתוכן »