יומן הבוקר
לפרקליטות ניתנו שבועיים כדי לספק את כל החומרים שהוסתרו/נשכחו/נשמטו. בינתיים משפט נתניהו יוצא להפסקה עד 5 ביולי. על ההחלטות המסעירות של אתמול

משפט נתניהו יוצא להפסקה בת שבועיים וחצי.

אתמול זה היה יומה האחרון של חקירתו הנגדית של אילן ישועה, אלא שזה לא סוף פסוק. כיוון שהפרקליטות צריכה להפיק את החומרים האדירים מהטלפונים של ישועה שהוסתרו – ישועה עוד יחזור לדוכן העדים. מתי? אתמול היה דיון די סוער על כך, וניתנה החלטת ביניים של השופטים שהמשפט ימשיך כרגיל בשבוע הבא עם העדים הבאים בתורם ואז יחזרו לישועה לאחר שיופקו החומרים וההגנה תלמד אותם.
הפרקליטות אף הציעה לשנות את סדר העדים אבל לאור מחאות של פרקליטי אלוביץ' ונתניהו השופטים חזרו בהם מהחלטתם וקבעו שהמשפט יופסק עד ל-5.7, או אז יחזור ישועה לדוכן העדים. כמו כן קבעו השופטים שהפרקליטות תפיק את כל החומרים שהוסתרו עד ל-28.6, עוד כשבועיים, ומעניין יהיה לראות אם הפרקליטות תעמוד בהבטחתה.
בכל מקרה, פגרת הקיץ מתחילה ב-21.7 ונמשכת עד 5.9.

שימו לב: עדותו וחקירתו הנגדית של ישועה תיארך משהו כמו 4 חודשים(!). עד אחד בלבד, אמנם מרכזי. במשפט יש 338 עדים, אמנם לא כולם מרכזיים ולא כולם יוזמנו, אבל זה בלי לקחת בחשבון את עדי ההגנה.
בקיצור: נתניהו יוכל לחזור (אם ינצח) לראשות הממשלה ואפילו לבלות שתי קדנציות כראש ממשלה ואני – מסופק אם המשפט יסתיים עד אז.

בכל מקרה, בן צור המשיך לכתוש את ישועה וכתב האישום השקרי ואת כל זה אני מביא לכם בניתוח מיוחד של עשרות סעיפים שמפרקים את כתב האישום – רשימת "השקר והאמת" במשפט נתניהו.

מי יהיו העדים הבאים אחרי ישועה

הפרקליטות חילקה את העדים לכמה קבוצות:

הקבוצה הראשונה: אילן ישועה, אבירם אלעד (עורך וואלה לשעבר), מיכל קליין, עמית אשל, אבי אלקלעי (כל השלושה בתפקידי עריכה בוואלה), אבי ברגר (לשעבר מנכ"ל משרד התקשורת), דרור שטרום (הממונה על ההגבלים לשעבר), פליקס כהן, ניר חפץ ועוד.

כלומר, בהנחה שעדותם וחקירתם של שאר העדים לפניו תהיה יחסית קצרה, אנחנו עשויים לקבל, להערכתי, את עד המדינה ניר חפץ על דוכן העדים לקראת סוף השנה הנוכחית או תחילת השנה הבאה.
וזה יהיה חתיכת פסטיבל – היו בטוחים: פסטיבל יותר גדול מאילן ישועה.

אגב, בתחילת הקבוצה השנייה מופיע שלמה פילבר, עוד עד מדינה. אבל ספק אם נגיע אליו בשנת 2022. נחיה ונראה.

שאול אלוביץ' לאילן ישועה: "הפכנו לאתר שמאל קיצוני"

שימו לב לתכתובות בין איריס ושאול אלוביץ' לבין ישועה שהוצגו שלשום ע"י בעז בן צור, פרקליטו של נתניהו. התכתובת הזו מוכיחה שכל רצונם של בני הזוג אלוביץ' היה לאזן את האתר, אבל אילן ישועה המשיך בשלו וצפצף עליהם. המשיך להביא אנשי שמאל קיצוני לוואלה והמשיך לעודד אותם לתקוף את נתניהו.

איריס אלוביץ' לישועה: "זהבה גלאון באולפן וואלה היום…".

שאול אלוביץ' לישועה: "אתר שמאלני".

איריס אלוביץ' לישועה: "אילן, חשבתי שיש קונצנזוס לגבי שוברים שתיקה".

שאול אלוביץ' לישועה: "כבר יומיים הראשית (של האתר) בוורסיות שונות מנגחת את קציני צה"ל, הפכנו לאתר שמאל קיצוני".

שאול אלוביץ' לישועה: "שברנו שמאלה שוב? לא ראיתי תגובה של מירי או אורן חזן לגביו כמו באתרים אחרים".

שאול אלוביץ' לישועה: "הכתבה של תיבון (אמיר תיבון – עיתונאי שמאל שעובד היום ב"הארץ") חד צדדית ולא מאוזנת. צומח לנו בן כספית חדש. אין גם מישהו אחר שמאזן אותו אחד כמו קלמן (ליבסקינד)".

גיא פלג "מתרץ" למה ברח ממשפט נתניהו: "העורך מחליט, אפשר לפנות לערוצים אחרים"

בשבוע שעבר ענה גיא פלג למאזין ששאל אותו ברדיו לפשר אי הסיקור שלו את משפט נתניהו.
שימו לב איך פלג בורח מתשובה רצינית: "אנחנו בערוץ 12 מדווחים על פי שיקול דעתנו העיתונאית. לשמחתי יש כלי תקשורת נוספים ומי שסבור ורוצה לקבל דיווחים שוטפים מבית המשפט, יש ערוצים אחרים ואפשר לפנות אליהם. אני מסקר הרבה מאוד משפטים והעורך מחליט, לפי שיקול דעתו, מתי אנחנו עושים כתבה, דיווח, מתי דיווח אולפני – זה שיקול הדעת של העורך".

שנים ארוכות שטף לנו פלג את המוח בדיווחים מגמתיים, חלקם שקריים, בלי להבין בכלל את תיק 4000 ורק כדי לשרת את הפרקליטות. ומה הוא אומר עכשיו? תעברו לערוצים אחרים, כי העורך מחליט. איזו בדיחה.

קישורים לפוסטים

15:42 -> 19:18 -> 19:45

רשימת "השקר והאמת" במשפט נתניהו

***

נוכח טענה להפרת זכויות יוצרים של חברת פלאש 90, שאיני מודה בה, מחקתי את התמונה שהופיעה.

מאמרים אחרונים

ליאת בן ארי (צילום: אלי ציפורי

העד סער שפירא: 56 פעמים "לא זוכר". חוקרים את החוקרים

כך עבד ארגון הפשע של הפרקליטות וליאת בן ארי בתיקי נתניהו: ניסיון להסיר את החיסיון בין עו"ד שמרון לנתניהו בניגוד לחוק, הנחות סלב לח"כ איתן כבל למרות ששיקר והחליף גרסאות – ואמונה עיוורת בגרסתה של הדס קליין בלי לבדוק אותה כלל

הקליקו לתוכן »
עידן אדירם, הדס קליין (צילום: אלי ציפורי)

למה לא בדקו את גרסתה של הדס קליין?

כך נתפר תיק 1000 ❗ חוקר המשטרה עידן אדירם מודה: גרסת הדס קליין לא נבדקה כלל, למרות שהיו אינדיקציות שלא היה קו אספקה שוטף. עו"ד חדד: "אצל הדס קליין לא בודקים כלום. אצל אחרים בדיקה קפדנית. לדוד שמרון בדקתם איפה קנה ושילם על חנייה, קפה והמבורגר"

הקליקו לתוכן »