יומן הבוקר
לפרקליטות ניתנו שבועיים כדי לספק את כל החומרים שהוסתרו/נשכחו/נשמטו. בינתיים משפט נתניהו יוצא להפסקה עד 5 ביולי. על ההחלטות המסעירות של אתמול

משפט נתניהו יוצא להפסקה בת שבועיים וחצי.

אתמול זה היה יומה האחרון של חקירתו הנגדית של אילן ישועה, אלא שזה לא סוף פסוק. כיוון שהפרקליטות צריכה להפיק את החומרים האדירים מהטלפונים של ישועה שהוסתרו – ישועה עוד יחזור לדוכן העדים. מתי? אתמול היה דיון די סוער על כך, וניתנה החלטת ביניים של השופטים שהמשפט ימשיך כרגיל בשבוע הבא עם העדים הבאים בתורם ואז יחזרו לישועה לאחר שיופקו החומרים וההגנה תלמד אותם.
הפרקליטות אף הציעה לשנות את סדר העדים אבל לאור מחאות של פרקליטי אלוביץ' ונתניהו השופטים חזרו בהם מהחלטתם וקבעו שהמשפט יופסק עד ל-5.7, או אז יחזור ישועה לדוכן העדים. כמו כן קבעו השופטים שהפרקליטות תפיק את כל החומרים שהוסתרו עד ל-28.6, עוד כשבועיים, ומעניין יהיה לראות אם הפרקליטות תעמוד בהבטחתה.
בכל מקרה, פגרת הקיץ מתחילה ב-21.7 ונמשכת עד 5.9.

שימו לב: עדותו וחקירתו הנגדית של ישועה תיארך משהו כמו 4 חודשים(!). עד אחד בלבד, אמנם מרכזי. במשפט יש 338 עדים, אמנם לא כולם מרכזיים ולא כולם יוזמנו, אבל זה בלי לקחת בחשבון את עדי ההגנה.
בקיצור: נתניהו יוכל לחזור (אם ינצח) לראשות הממשלה ואפילו לבלות שתי קדנציות כראש ממשלה ואני – מסופק אם המשפט יסתיים עד אז.

בכל מקרה, בן צור המשיך לכתוש את ישועה וכתב האישום השקרי ואת כל זה אני מביא לכם בניתוח מיוחד של עשרות סעיפים שמפרקים את כתב האישום – רשימת "השקר והאמת" במשפט נתניהו.

מי יהיו העדים הבאים אחרי ישועה

הפרקליטות חילקה את העדים לכמה קבוצות:

הקבוצה הראשונה: אילן ישועה, אבירם אלעד (עורך וואלה לשעבר), מיכל קליין, עמית אשל, אבי אלקלעי (כל השלושה בתפקידי עריכה בוואלה), אבי ברגר (לשעבר מנכ"ל משרד התקשורת), דרור שטרום (הממונה על ההגבלים לשעבר), פליקס כהן, ניר חפץ ועוד.

כלומר, בהנחה שעדותם וחקירתם של שאר העדים לפניו תהיה יחסית קצרה, אנחנו עשויים לקבל, להערכתי, את עד המדינה ניר חפץ על דוכן העדים לקראת סוף השנה הנוכחית או תחילת השנה הבאה.
וזה יהיה חתיכת פסטיבל – היו בטוחים: פסטיבל יותר גדול מאילן ישועה.

אגב, בתחילת הקבוצה השנייה מופיע שלמה פילבר, עוד עד מדינה. אבל ספק אם נגיע אליו בשנת 2022. נחיה ונראה.

שאול אלוביץ' לאילן ישועה: "הפכנו לאתר שמאל קיצוני"

שימו לב לתכתובות בין איריס ושאול אלוביץ' לבין ישועה שהוצגו שלשום ע"י בעז בן צור, פרקליטו של נתניהו. התכתובת הזו מוכיחה שכל רצונם של בני הזוג אלוביץ' היה לאזן את האתר, אבל אילן ישועה המשיך בשלו וצפצף עליהם. המשיך להביא אנשי שמאל קיצוני לוואלה והמשיך לעודד אותם לתקוף את נתניהו.

איריס אלוביץ' לישועה: "זהבה גלאון באולפן וואלה היום…".

שאול אלוביץ' לישועה: "אתר שמאלני".

איריס אלוביץ' לישועה: "אילן, חשבתי שיש קונצנזוס לגבי שוברים שתיקה".

שאול אלוביץ' לישועה: "כבר יומיים הראשית (של האתר) בוורסיות שונות מנגחת את קציני צה"ל, הפכנו לאתר שמאל קיצוני".

שאול אלוביץ' לישועה: "שברנו שמאלה שוב? לא ראיתי תגובה של מירי או אורן חזן לגביו כמו באתרים אחרים".

שאול אלוביץ' לישועה: "הכתבה של תיבון (אמיר תיבון – עיתונאי שמאל שעובד היום ב"הארץ") חד צדדית ולא מאוזנת. צומח לנו בן כספית חדש. אין גם מישהו אחר שמאזן אותו אחד כמו קלמן (ליבסקינד)".

גיא פלג "מתרץ" למה ברח ממשפט נתניהו: "העורך מחליט, אפשר לפנות לערוצים אחרים"

בשבוע שעבר ענה גיא פלג למאזין ששאל אותו ברדיו לפשר אי הסיקור שלו את משפט נתניהו.
שימו לב איך פלג בורח מתשובה רצינית: "אנחנו בערוץ 12 מדווחים על פי שיקול דעתנו העיתונאית. לשמחתי יש כלי תקשורת נוספים ומי שסבור ורוצה לקבל דיווחים שוטפים מבית המשפט, יש ערוצים אחרים ואפשר לפנות אליהם. אני מסקר הרבה מאוד משפטים והעורך מחליט, לפי שיקול דעתו, מתי אנחנו עושים כתבה, דיווח, מתי דיווח אולפני – זה שיקול הדעת של העורך".

שנים ארוכות שטף לנו פלג את המוח בדיווחים מגמתיים, חלקם שקריים, בלי להבין בכלל את תיק 4000 ורק כדי לשרת את הפרקליטות. ומה הוא אומר עכשיו? תעברו לערוצים אחרים, כי העורך מחליט. איזו בדיחה.

קישורים לפוסטים

15:42 -> 19:18 -> 19:45

רשימת "השקר והאמת" במשפט נתניהו

***

נוכח טענה להפרת זכויות יוצרים של חברת פלאש 90, שאיני מודה בה, מחקתי את התמונה שהופיעה.

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »