יומן הבוקר
פרקליטי נתניהו ואלוביץ' מתנגדים למתווה העקום שהציעה הפרקליטות, מתווה המדלג על שלושה עדי "וואלה", ושלמה פילבר ממשיך "לפרק" את תיק 4000

חומרים "רבי משמעות" לחקירת ישועה בתכתובות שהוסתרו

כפי שדיווחתי לכם אתמול, פרקליטי נתניהו ואלוביץ' מתנגדים למתווה העקום שהציעה הפרקליטות, מתווה המדלג על שלושה עדי וואלה, ומנסה להביא אל דוכן העדים בשבוע הבא את אבי ברגר, לשעבר מנכ"ל משרד התקשורת.

בתגובת עו"ד בעז בן צור התחבאה פסקה שלא הפתיעה אותי:

בחומרים שנמסרו להגנה בימים האחרונים, הכוללים רק את התכתבויות הווטאספ של ישועה, יש חומרים "רבי משמעות" לחקירתו של ישועה ולחקירת עדי וואלה הנוספים".

המשמעות היא ברורה: עוד ראיות מזכות שהוסתרו ע"י הפרקליטות, עוד תכתובות שלו עם פוליטיקאים ואנשי עסקים שממחישים עד כמה לא היתה שום הטיית סיקור ולא היענות חריגה לנתניהו. נהפוך הוא: היתה הטיית סיקור ברורה לפוליטיקאים מהשמאל.

בתגובה לבית המשפט תוקף עו"ד בן צור בחריפות את הפרקליטות – כלומר, ליאת בן ארי ויהודית תירוש:
"העובדה שהתביעה הצניעה, לשון מאופקת, את החומרים הרלוונטיים, ושמלאכה זו נעשית רק כעת, לאחר הגשת כתב האישום ולאחר הגשת תשובה לאישום – היא חמורה כשלעצמה, ועוד תגיע העת להידרש למשמעותו של מחדל כבד זה" (רמז עבה מאוד לכך שהפרקליטות עשתה זאת בכוונת מכוון);

בן צור, כאמור, מתנגד למתווה העקום שהציעה הפרקליטות – להחליף את סדר העדים: "הגנה במשפט פלילי אינה כדור משחק שניתן לזרוק אנה ואנה, לעבור מעד זה לעד אחר, להפסיק חקירה נגדית באמצעה ולשוב בהמשך, והכל בשל מחדליה של הפרקליטות ותוך פגיעה קשה בזכויות הנאשמים… הפרקליטות מבקשת להפסיק בטבורה את חקירתו הנגדית של ישועה ול'דלג" על שמיעתם של שלושה עדי תביעה נוספים בהתאם לסדר העדים שהיא עצמה קבעה".

בנוסף, פרקליטי נתניהו מבקשים לקצר את הארכה שביקשה הפרקליטות (שבועיים) להפקת החומרים ומוסיפים שהם אינם יכולים לקיים דיונים במהלך הפגרה.

במקביל, גם פרקליטי אלוביץ', הגישו את תגובתם לפרקליטות ואף הם תוקפים בחריפות את בן ארי ותירוש: "הפרקליטות פוגעת בסדרי הדיון שנגרמו כתוצאה ממחדליה, בדרך של התנערות מאחריותה וניסיון לגלגל זאת לפיתחה של ההגנה".

הן פרקליט נתניהו והן פרקליטי אלוביץ' אומרים, ובצדק, כי הפרקליטות לא הותירה בידיהם שום ברירה, לאחר שהציבה בפניהם ובפני בית המשפט כעובדה מוגמרת את העובדה שלא הצליחה לעמוד בלוח הזמנים של בית המשפט להפקת החומרים שהוסתרו – וביקשה יממה בלבד לפני תום המועד להאריך אותו בשבועיים.

בן צור אף קבל על כך (שוב בצדק) שהבקשה הודלפה לאמצעי התקשורת (הכוונה לאביעד גליקמן) קודם להגשתה ("גלומה בכך יותר ממידה של עזות מצח כאשר עסקינן בתיק שעיקרו 'סיקור')".

כזכור, הפרקליטות העבירה בימים האחרונים את תכתובות הווטאספ של ישועה, אבל לא הספיקה להעביר את המיילים שלו וביקשה ארכה של שבועיים.
ביום חמישי אף ניסתה הפרקליטות לצייר את הרושם, באמצעות ברוך קרא, אביעד גליקמן ואבישי גרינצייג – שההגנה "מפחדת" מהחומרים שייחשפו.

עכשיו מתברר, שלא בהפתעה, שהפרקליטות היא זו שמפחדת מהחומרים ומבקשת לדחות כמה שניתן את חזרתו של ישועה לדוכן העדים.

פילבר ממשיך לקבור את תיק 4000

מה שעושה עד המדינה שלמה פילבר לתיק 4000 ב"טוויטר" כבר חודשים ארוכים זה לרוקן אותו מכל תוכן. ציוץ אחר ציוץ הוא מעביר מסרים די ברורים לפרקליטות: אין תיק ואני לא נאשם בדבר כי התיקים נגד כל המעורבים בעבירות שיוחסו לי יצאו נקיים.

אחד היעדים להתקפה של פילבר הוא מבקר המדינה הקודם יוסף שפירא.
כזכור, שפירא הוציא דוח על כל ענייני בזק וניגודי העניינים של נתניהו לכאורה ב-2017 שהניח את התשתית לתיק 4000 וביקר בחריפות, בין היתר, את פילבר.
למעשה, הדוח של שפירא הקפיא את מתווה הסיבים האופטיים שפילבר קידם מול בזק וגרם לנזק כבר למשק הישראלי.

אתמול צייץ פילבר פעמיים על הנושא: בפעם הראשונה הוא ספר את הימים מאז ששפירא טרפד את המתווה שלו, וכתב כך בסגנונו העוקצני: "אפשר לעצור את השעונים. באיחור של 1,637 ימים, שזה ארבע וחצי שנים וקצת, השיקה בזק את שירות הסיבים האופטיים.
מה זה? תשאלו את עומר אדם (הכוונה לפרסומת שלו בנושא). למה רק עכשיו? תשאלו את מבקר המדינה יוסף שפירא שעצר את הכל ב-2.1.2017. ואיפה שכבר יש סיבים, רוצו להתחבר (לא משנה לאיזו חברה)".

בפעם השנייה הוא כבר החריף את הטון, בתגובה לשלמה רז, לשעבר דובר המבקר שפירא (איש שמאל שהרוויח משהו כמו 50 אלף שקל בזמנו כדובר!).
רז לעג לשלט של "רמת טראמפ" ברמת הגולן ופילבר ענה לו בסרקאזם: "נחליף ל'רמת שפירא', לזכור 52 מיליארד שקל נזק לכלכלת המדינה. השבוע יוני 2021, השיקה בזק בדיוק את אותו פרויקט סיבים שעצרתם בינואר 2017. 13 מיליארד שקל נזק לשנה! אז מה זה שלט? בקטנה!".

אגב, מתווה הסיבים החדש גמיש יותר ומעניק הטבות הרבה יותר גדולות לבזק ולחברות אחרות, אבל זה לא עורר שום מהומה.

אתם מבינים מה יקרה כשפילבר יעלה לדוכן העדים?
הוא יהיה יותר עד הגנה מאשר עד תביעה.

אתמול בפייסבוק
12:08 -> 14:43 -> 20:26

מאמרים אחרונים

מיקי גנור (צילום: אלי ציפורי)

דברים מדהימים צפים בתיק "הצוללות"

העדות המטלטלת של מיקי גנור: מוטי לוי, ראש להב הפורש, צלצל אלי בצרחות נוראיות ואמר לי "אם לא תחתום על הסכם עד המדינה נזיין את הבת שלך" (הבת שנחקרה באזהרה ואיימו לשלול לה את רישיון עריכת הדין). מוטי לוי לא תיעד השיחה

הקליקו לתוכן »