יומן הבוקר
מנדלבליט צריך לשקול מחדש את כתב האישום בתיק 4000 לאור הראיות החדשות, אבל הוא מוחזק בגרון ע"י ליאת בן ארי. דרמה כפולה ברדיפה אחרי נתניהו ומשפחתו

אתמול התרחשה עוד דרמה של ממש במשפט נתניהו – שלא תשמעו עליה כמובן בתקשורת – ועליה דיווחתי בדף הפייסבוק שלי.

הפרקליטות, כצפוי, ביקשה ארכה של שבוע להפקת החומרים המוסתרים ובתגובת פרקליטי אלוביץ' לבקשה הפכו הרמזים הדקים לרמזים עבים מאוד. בתגובתם של פרקליטי אלוביץ' הם כבר לא השאירו שום מקום לספקות: החומרים שהתגלו, לפחות עד עתה, מחייבים את הפרקליטות לשקול מחדש את כתב האישום.

הנה הניסוח המלא של פרקליטי אלוביץ':

"הגם שההגנה לא קיבלה את מכלול חומר החקירה, כבר מחומר החקירה שהועבר אליה, ניתן לומר בבירור כי הוא כולל התכתבויות הנוגעות, ישירות, לסוגיות מרכזיות בעדותו של עד התביעה ישועה, ויורדת לשורשיה כמו גם לשורשי תזת המאשימה (הפרקליטות). ראוי שהיא תעשה חשיבה מהותית בדבר השלכותיו של חומר חקירה זה על תזת כתב האישום".

המסר של פרקליטי אלוביץ' ברור מאוד:
מהחומרים שהופקו עד כה יש עוד ראיות מזכות בנוגע לתיזה המופרכת של כתב האישום הנוגעת ל"היענות חריגה" – ולכן מבקשים פרקליטי אלוביץ' מהפרקליטות לעשות "חשיבה מהותית" בכל הנוגע לכתב האישום בתיק 4000.

באילו ראיות מדובר?
הערכות: עוד ועוד שיחות של ישועה עם פוליטיקאים ואנשי עסקים על סיקור אוהד שמחדדות את כל הבעיה: הפרקליטות לא טרחה לעשות בכלל מחקר אמפירי מה זה "היענות חריגה" ולא טרחה להשוות את נתניהו לפוליטיקאים אחרים.
אם היתה טורחת לבדוק היתה מגלה שהאתר היה עוין מאוד לנתניהו וההיענות לפוליטיקאים אחרים היתה הרבה יותר משמעותית מנתניהו.

כל פרקליטות ישרה והוגנת וכל יועץ משפטי לממשלה ישר והגון היו צריכים לעשות חשיבה מחדש מטבע הדברים. אם יש מסכת ראיות חדשה לחלוטין ואם יש חומרים שלא באו בחשבון בעת גיבוש כתב האישום והשימוע – חובה עליהם להיכנס לחשיבה על השפעת החומרים החדשים על כתב האישום.

הבעיה היא שמדובר במנדלבליט ובליאת בן ארי: אין שום סיכוי שהחבורה הזו, שלא לומר כנופייה, תיכנס לחשיבה מחודשת לאור הראיות החדשות שהתגלו.
הם עלו על עץ גבוה ולא מוכנים לרדת ממנו, כי אחרת הם יודו בכישלון, מה גם שמנדלבליט הרי מוחזק בגרונו על-ידי החבורה הזו (קלטות מנדלבליט-אשכנזי).

זה מצב חסר תקדים: בתיק הדגל של הפרקליטות, בתיק של ראש ממשלה, מוסתרים הררי ראיות והפרקליטות, כמו גם מנדלבליט, ממשיכים הלאה כאילו לא קרה דבר.
וכאן נכנס פרקליט המדינה עמית איסמן שהבטיח שינוי עם היכנסו לתפקיד וזו בדיוק העת גם לקיים. אם לא עכשיו אז מתי?

בכל מקרה, עכשיו מחכים להחלטת בית המשפט; האם הדיון אכן יתחדש בשבוע הבא ביום ב' כפי שקבעו השופטים, או שתהיה דחייה נוספת ואז מתקרבים לפגרת הקיץ.
בכל מקרה, העיכוב – כל כולו – באחריות הפרקליטות. אם זה הפוך – היו בטוחים שהתקשורת היתה מפוצצות בכותרות נוסח "נתניהו מעכב המשפט".

שלומית ברנע פרגו וניר חפץ והמזימות נגד נתניהו: הרמזים העבים של יוסי כהן, פרקליטו של נתניהו

עו"ד יוסי כהן, פרקליטו של נתניהו, שלח מכתב התראה חריף מאוד לעו"ד שלומית ברנע פרגו, היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, זו שעושה את "המוות" למשפחת נתניהו כבר שנים ארוכות.
על הפרק: "פרשת הג'קוזי" השקרית שהודלפה לגיא פלג.

במכתבו כותב כהן כי "על פי מידע שהצטבר בידי במשך שנים רבות, לרבות קלטות שמע ומסמכים בכתב, את רודפת את משפחת נתניהו כבר החל משנת 2010, מועד בו זממת ביחד עם עד המדינה ניר חפץ כיצד להפליל את משפחת נתניהו, ולצורך זה אף ביצעת עבירות פליליות לכאורה".

עוד כותב כהן כי "אין לי ספק כי את העברת את המידע המכפיש לאמצעי התקשורת ותדרכת אותם כעניין של שיטה. בידי ראיות אין ספור כי את מעבירה לאמצעי התקשורת מידע, בניגוד לחובותייך החוקיות".

במכתבו כותב כהן בנוגע לפרסום השקרי של גיא פלג בערוץ 12, כי "למען הסר ספק, יודגש כי משפחת נתניהו לא התקינה מעודה כל ג'קוזי בביתה. מדובר בעוד אחת מההכפשות המכוערות והבוטות שאת אחראית עליהן במסגרת תפקידך כיועצת משפטית למשרד ראש הממשלה".

כזכור, על-פי הדיווח של פלג, החקירה לכאורה נפתחה ביחידה לחקירות הונאה, לאחר שחומר הועבר ממשרדה של היועצת המשפטית למשרד ראש הממשלה שלומית ברנע פרגו לאחר "ישיבות ארוכות", מה שמעלה את האפשרות הדי סבירה שברנע פרגו היה המדליפה.

בסיום המכתב כותב כהן כי "אשר על כן ונוכח כל האמור, הריני מתרה בך כי בכוונתי להיפרע ממך בגין כל הנזקים שגרמת למשפחת נתניהו. אנא ראי זה כהתראה על פי כלל 31 לכללי האתיקה".

כהן מפזר רמזים עבים מאוד ויש לו כנראה על מה להתבסס. ראשית, ברנע פרגו היא עדת תביעה במשפט נתניהו וכשתורה יגיע, אני מניח שזו תהיה מבוכה גדולה מאוד לה בפרט ולפרקליטות ובכלל.
יתירה מזאת, בעבר חשף בועז גולן באתר 0404 קטעים משיחה בינה לבין ניר חפץ, שמצביעים לכאורה על תיאום בין השניים:

אחת מהשיחות בהקלטות (שנת 2010), מלמדת על הסתרת מידע מהמבקר ומגורמים נוספים:

ניר חפץ:  ״… את הולכת למבקר המדינה ומקבלת הגנה. זה הכל. עכשיו, ברגע זה את במצב שאת זכאית להגנת מבקר המדינה״.

שלומית ברנע פרגו: ״זה נכון״.

ניר חפץ:  ״כחושפת את זה״.

שלומית ברנע פרגו: ״והייתי אצל מבקר המדינה השבוע…״.

ניר חפץ:  ״אל תגידי לו כלום״.

שלומית ברנע פרגו:  ״לא אמרתי לו כלום… לא אמרתי לו כלום אבל הוא אמר לי שהוא מבקש פגישה אישית איתי כי אנחנו (מילים לא ברורות)… יש לי קשר טוב איתו״.

בהמשך, מדברים השניים על החדירה למחשבי מע״מ – דבר המהווה עבירה על החוק:

שלומית ברנע פרגו: ״יש שם חברה, למשל חברה שעושה להם עבודה בבית… הוא היה חוקר מצ״ח. אסי״.

ניר חפץ: ״אסי הוא שלך״?

שלומית פרגו ברנע: ״כן״.

ניר חפץ: "הוא עורך דין״?

שלומית פרגו ברנע: ״המתמחה שלו״.

ניר חפץ: ״אוקיי״.

שלומית ברנע פרגו: "היה חוקר מצ״ח. בקיצור, הוא נכנס… הוא נכנס אל תיק מע״מ. קבלן מע״מ. תיק מע״מ שלם״.

בהקלטות, לפי גולן, חומרים נוספים של תיאום עדויות והכנה של השניים לבטח עצמם לקראת יום סגריר.
כל זה, אני מניח, יעלה בחקירתה הנגדית של שלומית ברנע פרגו.

אתמול בפייסבוק
11:41 -> 14:35 -> 16:58

מאמרים אחרונים

מיקי גנור (צילום: אלי ציפורי)

משפט "הצוללות": העדות הכי מטלטלת עד כה

מיקי גנור פרץ בבכי כשדיבר על חקירתה של בתו והחלטתה לעזוב את הארץ. נציגי הפרקליטות צחקקו: "חוץ מלאנוס אותי, הם עשו את הכל. הם רצו את הראש של ביבי, הם היו קבלני המשנה של רביב דרוקר. או שאתה הורג את עצמך, או שאתה ממציא סיפורים"

הקליקו לתוכן »
יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »