יומן הבוקר
פאינה קירשנבאום, אביגדור ליברמן (ויקיפדיה)
פאינה קירשנבאום, אביגדור ליברמן (ויקיפדיה)
כספים קואליציוניים (כספי ציבור) הגיעו ל'וואלה' (אילן ישועה) ו-Ynet (נוני מוזס), ומי נהנה מסיקור אוהד? אביגדור ליברמן וגם הבן שלו. כלומר, עוד ראיות מזכות בתיק 4000
עוד ראיות מזכות בתיק 4000: כספים קואליציוניים (כספי ציבור) הגיעו ל'וואלה' (אילן ישועה) ו-Ynet (נוני מוזס): ומי נהנה מסיקור אוהד ב'ידיעות אחרונות' וב'וואלה'? אביגדור ליברמן וגם הבן שלו עם כתבה על גן ילדים; עוד הוכחה שהפרקליטות לא טרחה לעשות מחקרים אמפיריים על "היענות חריגה"

***

לגזר הדין של פאינה קירשנבאום, לשעבר יד ימינו של אביגדור ליברמן, יש קשר מאוד ישיר לתזה של תיק 4000, אבל בצורה הרבה יותר חמורה, שרק ממחישה את רדיפת הפרקליטות אחרי נתניהו.

הרי על מה הורשעה קירשנבאום, שגזר הדין קבע שהיה לה "קשר חזק" עם ליברמן?
על שחלק מכספי השוחד, כלומר כספי ציבור (כספים קואליציוניים) נותב בין היתר לכיסה האישי, אבל גם לרכישת תוכן שיווקי באתרי תוכן כמו Ynet ו-וואלה (הכספים לוואלה לא נכללו בכתב האישום) לטובת מפלגת ישראל ביתנו.

אבל מה שלא משלים כתב האישום, מטבע הדברים, זה את הצד השני. ישראל ביתנו ופאינה קירשנבאום העבירה כספים לאתרי תוכן ומה התרחש במקביל, ממש במקרה? סיקור אוהד לליברמן ע"י אילן ישועה ב"וואלה" ואנשיו של נוני מוזס, מו"ל "ידיעות אחרונות".

את הסיקור האוהד של ליברמן ב"ידיעות אחרונות" כל הברנז'ה מכירה, אבל הסיקור האוהד של ליברמן ב"וואלה" נחשף במהלך חקירתו הנגדית של אילן ישועה.

ישועה הודה שנפגש פעם אחת עם ליברמן ואף דיבר כמה וכמה פעמים עם יועציו. בהודעה ששלח ישועה לאבי אלקלעי, העורך לשעבר של "וואלה" ואיש אמונו במערכת (איש שמאל שתיעב את נתניהו), הוא כתב כך:

"תשתדל לא לפגוע בליברמן, פגשתי אותו לפני חודשיים, טען בצדק שאנו מכסחים אותו".
ואחר כך כתב ישועה לאלקלעי: "אדרבא, אשמח לראות כותרת חיובית מבחינתו".

זה לא נגמר בזה: ישועה דאג גם שתיכנס כתבה חיובית על גן ילדים שבנו של ליברמן קשור אליו, וממש התעניין עד לפרטים הקטנים איפה תהיה הכתבה ומה יהיה תוכנה.

אז רגע, יש כסף שעובר (ועוד מכספי ציבור!) ויש סיקור אוהד או "היענות חריגה" ליו"ר המפלגה ובנו. אז למה לא חוקרים?
ברור למה: לא ביבי, לא חוקרים.

אגב, אותה תופעה התרחשה אצל לפיד: הוא קיבל סיקור אוהד ב"ידיעות אחרונות" ובמקביל, משרדי הממשלה באחריות שרי "יש עתיד" בזמנו העבירו כספים בתוכן שיווקי ל"ידיעות אחרונות". שוב לא חקרו ושוב לא בדקו.

אלא שמעבר לציד המכשפות אחרי נתניהו, יש פה עוד ראיות מזכות בתיק 4000.
כשליאת בן ארי ויהודית תירוש טענו במקרה של נתניהו שמדובר ב"היענות חריגה", הן לא הביאו שום מחקר השוואתי ואמפירי מה זו "היענות חריגה" אצל פוליטיקאים אחרים ואצל כלי תקשורת אחרים, לא רק בוואלה.
הרשעת פאינה קירשנבאום מוכיחה שההיענות החריגה (השקרית) שתוארה בתיק 4000 מתגמדת לנוכח כל הדילים של ישראל ביתנו ב"וואלה" וב"ידיעות אחרונות".

עוד דוגמא שיכולים להביא פרקליטי נתניהו בתיק 4000.

האיש ששולט ביד רמה במפלגתו לא ידע מה קורה מתחת לאפו?

העובדה שליברמן לא נחקר כלל בפרשת השוחד של ישראל ביתנו היא שערוריית ענק של הפרקליטות. היו רמזים לכך בעדותה של קירשנבאום שמספיקים כדי לזמן אותו לפחות לעדות, אלא שליברמן הוא אחד האתרוגים של מערכת אכיפת החוק (שמתם לב שהוא לא מוציא מילה אחת של ביקורת נגד המערכת?).

יתירה מכך, חלק מכספי השוחד נותבו לעריכת סקר כדי לשרת את ישראל ביתנו וגם את ליברמן.
מדובר בשכירת שירותיו של ארתור פינקלשטיין, שהלך לעולמו בשנת 2010; ישראל ביתנו ביקשה לערוך סקר בארה"ב כשמטרתו היתה חקר דעת קהל בקרב יהודים המתגוררים בארה"ב בשאלות שונות הקשורות לפוליטיקה ולפוליטיקאים בישראל, בדגש על מנהיגי הליכוד וישראל ביתנו (כלומר, נתניהו וליברמן).

מה, ליברמן לא ידע על הסקר ולא ידע מאיפה מגיע המימון שלו כיו"ר מפלגה?
עלות הסקר אז עמדה על כ-37 אלף דולר והיא למעשה ניתוב של כספי ציבור לטובת פעילות מפלגתית, גם לטובת ליברמן.

באורח פלא, כל ההעברות הלא חוקיות של הכספים הללו, בוצעו בלי שליברמן, הדיקטטור של המפלגה, לא ידע לא ראה ולא שמע. אתם מאמינים לכך?

"הקשר החזק" בין אביגדור ליברמן לפאינה קירשנבאום

אתמול הוצאתי כמה קטעים מגזר הדין שמדברים בעד עצמם ובעד הקשר בין ליברמן לקירשנבאום.
הייתכן שמס' 1 לא יודע מה מס' 2 עושה עם סמכויות שהוא נתן לה לחלוקת כספים קואליציוניים?

הנה הקטעים:

"על קיומו של קשר חזק, המבוסס על אמון, בינה לבין יושב ראש המפלגה (ליברמן), עמו עבדה בצמידות, וממנו קיבלה יד חופשית ליוזמות ולפעולות משלה. על מעמדה הבכיר של הנאשמת במפלגת ישראל ביתנו, ניתן ללמוד גם מעדויותיהם של השר לשעבר, יאיר שמיר, והיועץ הבכיר שרון שלום".

"ניצול הכוח השלטוני ובמיוחד השליטה על הכספים הקואליציוניים של מפלגת ישראל ביתנו: בעת ביצוע העבירות נשאה הנאשמת בתפקידים שלטוניים בכירים – מזכ"לית מפלגת ישראל ביתנו, בהמשך חברת כנסת ובסוף התקופה סגנית שר הפנים. כשנבחרה לכהן כחברת כנסת מונתה הנאשמת (קירשנבאום), על ידי יו"ר המפלגה (ליברמן), לאחראית על חלוקת הכספים הקואליציוניים של ישראל ביתנו".

"לדברי הנאשמת (קירשנבאום) בעדותה, בשש השנים בהן כיהנה כחברת כנסת: "חילקתי סדר גודל של מיליארד, מיליארד 200 מיליון שקל כסף קואליציוני. זאת אומרת שזה נע בין 180 מיליון ל-220 מיליון שקל כל שנה". מתוך סך זה, החזיקה הנאשמת בכוח להקצות, לפי שיקול דעתה, כ-80 מיליון שקל בשנה. אין צורך להכביר מילים באשר לעוצמה שהופקדה בידי הנאשמת ולגודל האחריות שהושמה בידה"

"חומרה מיוחדת מצויה בשימוש שנעשה בכמעט מחצית מכספי השוחד באירוע זה למימון סקר שנועד לצרכי מפלגת ישראל ביתנו והעומד בראשה (ליברמן), כפי שפורט בהרחבה בהכרעת הדין. שימוש בכספי שוחד לטובת מפלגה זו או אחרת יוצר פגיעה של ממש בשוויון בין המפלגות, באופן המכרסם באדנים עליהם נשענת הדמוקרטיה, ומאיים על יציבותם".

***

אתמול בפייסבוק של אלי
10:21 -> 10:38 -> 12:32 -> 14:04 -> 15:05 -> 16:14 -> 19:40 -> 20:51

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »