יומן הבוקר
ד"ר שרון אלרעי פרייס (ויקיפדיה)
נפתלי בנט שולח את שופריו בתקשורת להתנכל לד"ר שרון אלרעי פרייס, ערד ניר גורם נזק אדיר למבצע החיסונים, סימה קדמון מפיצה את דף המסרים של בנט

סופ"ש האחרון עמד בסימן המתקפה מכיוונו של ראש הממשלה, נפתלי בנט, כלפי ד"ר שרון אלרעי פרייס, והמתקפה של ערד ניר על פרויקט החיסונים הלאומי. במקביל נמשכה חגיגת הליקוקים של העיתונות לבנט.

***

בנט שלח את שופריו לבצע סיכול ממוקד בד"ר שרון אלרעי פרייס; הוא גדול המכפישים והמשמיצים מאחורי הקלעים

שלא יהיה ספק: בנט עצמו, או שליחי המצוות שלו במערך הדוברות שלו, נשלחו בסוף השבוע האחרון לבצע סיכול ממוקד בד"ר שרון אלרעי פרייס, שעומדת בראש שירותי הציבור במשרד הבריאות.

אין לי ספק בכך, משום שהיה מי שזיהה את מטבעות הלשון של בנט בתדרוך (המילה "תבהלה") – שהופץ בתחילה ע"י ירון אברהם בערוץ 12.

בכל מקרה ציטוטי הכפשות והשמצות של "גורמים ממשלתיים" הפכו למנהג מגונה בתקשורת הישראלית.
כדאי מאוד שהעיתונאים ומערכות התקשורת יאמצו קודים חדשים והרבה יותר ערכיים ושקופים לציבור: לא משתפים פעולה עם הכפשות אנונימיות – מי שרוצה לדבר ולהשמיץ ולהכפיש – בבקשה, שיעשה זאת בשמו ולא יסתתר מאחורי אנונימיות, כולל בנט שהפך את ההשמצות וההכפשות והתדרוכים לדרך חיים, עוד שהיה חלק מהממשלה בראשות נתניהו (מבצע "צוק איתן").

בכל מקרה, הטענות שהפיץ בנט נגד ד"ר אלרעי פרייס ("לא מקצועית", "התמכרה לנבואות זעם" ו"בעלת אג'נדה") – הן מגוחכות.
הערכותיה של פרייס התבררו כמדויקות וכל חטאה שהיא בעד החיים ולא בעד הכסף. זה מה שהקפיץ לבנט את הפיוז ומה שהוא מנסה זה לסתום לה את הפה.

הקמפיין נגדה נמשך באולפן שישי אצל אמנון אברמוביץ' וערד ניר, שני אנשי שמאל מובהקים.
אברמוביץ', בנבזיות וברשעות האופיינית לו, אמר על פרייס שהיא "עובדת ציבור שמתגוררת באולפנים" ותהה מי אישר זאת. ערד ניר שלח אותה להגיש מכתב התפטרות.
אין גבול לצביעות! אברמוביץ' תמיד היה זה שהגן על הפקידות המקצועית ופתאום, כשזה לא מתאים לו, נפרע ממנה.

כמובן שלממשלה, לכל ממשלה, יש את הזכות לקבוע מדיניות ולא להסכים אוטומטית לדעת הגורמים המקצועיים, אלא שזה לא נותן להם לגיטימציה לסתום להם את הפה מלהביע את דעתם.

מה שעצבן את בנט כנראה זו ההופעה בה ד"ר פרייס אמרה, שלא מונעים התקהלויות בגלל שלא רוצים לשלם פיצויים.
זו אבחנה מדויקת מאוד ונכונה מאוד – אז מה הבעיה? אם בנט החליט לקדש את הכסף ולא את החיים – שיתייצב באולפנים ויגיד זאת, לא יסתתר מאחורי "גורמים ממשלתיים" ויסביר למה הוא לא מגביל התקהלויות (הרי מלבד סגר יש משהו באמצע).

הקמפיין הזה נועד להפחיד את ד"ר פרייס ולאותת לה שתפסיק להופיע בתקשורת או לגרום לה להתפטר – כי בנט לא רוצה שום ביקורת – הוא לא מסוגל להכיל ביקורת – הוא רוצה שהציבור והגורמים המקצועיים יכילו את המתים וישתקו.

זו פשיטת רגל מוסרית וערכית של איש שהכוח וההשפעה העבירו אותו על דעתו.

למה ערד ניר הוא איש מסוכן שגורם נזק אדיר למבצע החיסונים

ערד ניר הוא לא כתב בריאות ולא מומחה בריאות, הוא מופקד על נושאי חוץ, אבל הפך את עצמו למומחה קורונה, בדיוק כמו שנדב איל עשה זאת.
ניר החליט בהתחלה שזו "שפעת", טעה כמעט בכל תחזית שלו ובזמן האחרון הוא מנהל קמפיין אובססיבי נגד פייזר ומה שהוא רואה או מצטט את "מעבדת הניסויים של פייזר" (ישראל) ומקונן על הבלעדיות שיש לחברה בישראל.

ניר מתוחכם דיו כדי להביא את מה שהוא חושב דרך ציטוטים של אחרים, אלא שהמילה "מעבדה" מככבת בדיווחים שלו וזה מה שנצרב בתודעה של הצופים במונופול התקשורתי של ערוץ 12 – שישראל היא "מעבדת ניסויים", ויש לזה קונטציה מאוד שלילית.

גם ניר יודע שזו פרשנות מעוותת למה שקרה כיוון שישראל הפכה ל"מעבדת ניסויים", לאחר שהקדימה את כל העולם בהבאת החיסונים – דבר שהפך ליתרון אדיר שלה.
אלא שהקונוטציה השלילית היא זו הבעייתית וניר חוזר עליה פעם אחר פעם.

בישראל יש אמנם גרעין קשה מאוד של מתנגדי חיסונים, אבל רוב הלא מתחסנים הם דחיינים, מהססים, חוששים – והדיווחים של ניר – לא מדרבנים אותם במיוחד לצאת ולהתחסן.
במקום לשכנע אותם, ערד ניר רק מחזק את חששותיהם.

התקשורת, במיוחד ערוץ 12, מקוננת על "גל הבלתי מחוסנים", אבל היא בעצמה, באמצעות ערד ניר במיוחד, ועם הנבואות האופטימיות על "הגל שנבלם" – גורמת לאנשים שחוששים מחיסונים – לא להתחסן.

סימה קדמון מה"נוניתון" – מס' 1 בליקוקים לבנט והעברת דף המסרים שלו

סימה קדמון, "פרשנית" ה"נוניתון" ("ידיעות אחרונות") מקפידה מדי שבוע להעביר את דף המסרים של בנט ככתבו וכלשונו – ובמקביל לנגח את נתניהו בשביל בנט.

זה מדהים עד כמה התבנית הזו חוזרת שבוע אחר שבוע במפגן מביך של דוברות – אבל זה לפחות נותן לנו הצצה למה בנט חושב ואומר מאחורי הקלעים.

הנה כמה דוגמאות לכך מהטור האחרון:

  • "'אני אנווט'" אמר השבוע ראש הממשלה נפתלי בנט… אלא שבנט, בניגוד ליצחק רבין בזמנו, מכוון את דבריו למגפת הקורונה. אני אנווט אמר, והפעם גם אחרי שנראה דעיכה לא נעשה את השגיאות של הפעם הקודמת, ולא נסגור את מגן אבות ואת מפקדת אלון. אני אנווט עד לסיומה של המגפה" (אני, אני ואני – אופייני מאוד לבנט).
  • "בניגוד לרושם שראש הממשלה בורח ממפגש עם המגפה כשהוא לא מקיים את קבינט הקורונה כבר שבועיים… בנט לא היה רוצה להגיע לשם בלי מתווה סגור מראש ולהתחיל בוויכוחים וחוסר הסכמות עם משרד הבריאות" (בקיצור, הוא שוב לא רוצה ביקורת).
  • "עם דבר אחד אי אפשר להתווכח, גם בקרב מי שמחפשים את בנט בפינצטה: בכל הבטחותיה לציבור בעניין הקורונה, היא עמדה גם עמדה" (איזה ניתוק של קדמון ובנט!).
  • על ההצבעה על מימון סוללות ברזל: "זה מעיד משהו על מערכת היחסים שהצליחה ממשלת בנט-לפיד לבנות עם הממסד הדמוקרטי. אם לא היה חידוש יחסים כזה – לא בטוח לאן זה היה מגיע" (איזה שקר!).

קדמון לא לבד: גם בן כספית יוסי ורטר – ממשיכים ללטף לבנט את האגו.
עמית סגל, בצורה לא אופיינית, נפקד השבוע משתי הבמות שלו בסוף השבוע – "נוניתון" ו"אולפן שישי". עדיף שכך.

ואף "פרשן" פוליטי לא חשב שצריך לבקר את האתרוג השני – יהיר לפיד – על דברי השטות שלו בשבוע שעבר על הקורונה ועל יחסי החוץ.

***

סופ"ש בפייסבוק של אלי
09:46 -> 10:05 -> 12:10 -> 17:12 -> 20:28 * 10:06 -> 19:26 -> 21:40 -> 22:50 -> 23:45

מאמרים אחרונים

ליאת בן ארי (צילום: אלי ציפורי

העד סער שפירא: 56 פעמים "לא זוכר". חוקרים את החוקרים

כך עבד ארגון הפשע של הפרקליטות וליאת בן ארי בתיקי נתניהו: ניסיון להסיר את החיסיון בין עו"ד שמרון לנתניהו בניגוד לחוק, הנחות סלב לח"כ איתן כבל למרות ששיקר והחליף גרסאות – ואמונה עיוורת בגרסתה של הדס קליין בלי לבדוק אותה כלל

הקליקו לתוכן »
עידן אדירם, הדס קליין (צילום: אלי ציפורי)

למה לא בדקו את גרסתה של הדס קליין?

כך נתפר תיק 1000 ❗ חוקר המשטרה עידן אדירם מודה: גרסת הדס קליין לא נבדקה כלל, למרות שהיו אינדיקציות שלא היה קו אספקה שוטף. עו"ד חדד: "אצל הדס קליין לא בודקים כלום. אצל אחרים בדיקה קפדנית. לדוד שמרון בדקתם איפה קנה ושילם על חנייה, קפה והמבורגר"

הקליקו לתוכן »