יומן הבוקר
רביב דרוקר (ויקיפדיה)
תיק 1000: "הדיווח" של רביב דרוקר, חדשות 13, על היחסים בין בנימין נתניהו לבין ארנון מילצ'ן הוא שקרי. לא רק זאת: הוא נגוע בניגוד עניינים חמור. לפניכם האמת

ביום חמישי בערב הופיע רביב דרוקר בחדשות 13 עם הידיעה הבאה:

ארגון ושמו ה"שומרים" "חשף" כי לארנון מילצ'ן מאות מיליוני דולרים במקלטי מס, כולל חפצי אמנות – ומיד קישר את זה לנתניהו ולתיק 1000.

מכיוון שאנשים לא ממש בקיאים בפרטים בכלל ובסוגיות מס בפרט – ודרוקר הוא אלוף השטחיות והמניפולציות – הוא ניסה להגיד בדרכו הפתלתלה שהקשר למקלטי לתיק 1000 עובר דרך רצונו של מילצ'ן בהארכת הפטור ממיסים ב"חוק מילצ'ן", בקשתו מנתניהו להאריך את הפטור – לאחר "סירובו" של יאיר לפיד.

לא רק שהדיווח של דרוקר מטעה ושקרי הוא גם נגוע בניגוד עניינים חמור. הנה הפרטים.

***

1. ניגוד העניינים החמור של דרוקר

ארגון "שומרים" לא כשמו כן הוא. הוא עוד ארגון שמאל שממומן על-ידי לורה לאודר, אחותו של רון לאודר, וכל "עיתונאיו" הוא מהצד השמאלי של המפה, ללא יוצא מן הכלל.

אבל שימו לב מי נמצא בוועדה המייעצת שלו? מר רביב דרוקר בעצמו, כמו גם אילנה דיין!

כלומר, דרוקר מהדהד ידיעה של ארגון שהוא מייעץ לו, בלי לתת לכך גילוי נאות. אגב, מי שמשמשת כמנכ"לית הארגון היא אלונה וינגורד, לשעבר מנכ"לית התנועה לחופש המידע, שדרוקר היה מראשיה ורדף באמצעותה את נתניהו.

דבר נוסף: כיו"ר הארגון משמש יואל אסתרון, לשעבר סגן עורך "הארץ" והיום מו"ל "כלכליסט" מקבוצת "ידיעות אחרונות" – ובאורח פלא הידיעה הודהדה גם בקבוצת "ידיעות אחרונות".

בקיצור ולעניין: חונטה של אנשי שמאל מהדהדים את עצמם וידיעות מטעות – בלי לתת גילוי נאות לשקריהם.

את הידיעה עצמה כתב אורי בלאו, הזכור לרע מפרשת ענת קם. בסופו של דבר, בלאו הועמד לדין באשמה של החזקת ידיעות סודיות על ידי מי שאינו מוסמך לכך. הוא הורשע בהתאם להסדר טיעון ונגזרו עליו ארבעה חודשי עבודות שירות. כלומר, בלאו הוא עבריין מורשע בהסדר טיעון.

2. השקר של דרוקר על לפיד

דרוקר טוען שיאיר לפיד "סירב" לבקשה של מילצ'ן להאריך את הפטור. זהו שקר גס.
נהפוך הוא: לפיד עקף את אנשי המקצוע במשרד האוצר, זימן פגישה בביתו(!) עם מילצ'ן ועורך דינו פיני רבין, והיה קשוב לטענותיהם למרות שמי שעמד בראש רשות המסים דאז, משה אשר, התנגד להארכת הפטור ובידו היתה הסמכות לכך.

הכל מתועד בעדויות של לפיד עצמו ומילצ'ן, ומשום מה דרוקר פסח על העניין המהותי הזה.

מי שהיה אמור לעמוד לדין על מרמה והפרת אמונים הוא יאיר לפיד (היתה לו היכרות מוקדמת עם מילצ'ן ובתו) אבל דרוקר מאתרג אותו כבר שנים.
בנוגע לנתניהו, הוא לא קידם את הארכת הפטור וממילא לא היתה לו שום סמכות לעשות כך. כל מה שהוא אמר שהחוק הוא טוב, בהתאם למשנתו האידיאולוגית, שהורדת מיסים מושכת השקעות, כך הוא חשב תמיד.
הוא לא כפה על לפיד שום דבר ובוודאי לא הנחה אותו. לפיד הוא זה שיזם את הפגישה עם מילצ'ן ועורך דינו בביתו. ממתי פוגשים מיליארדר בבית ומקשיבים לבקשותיו? ואיפה הפרקליטות בעניין? לא ביבי, לא חוקרים.

3. סוגיית מקלטי המס

דרוקר וארגון "השומרים" רק מוכיחים את בורותם בענייני מס; אין שום בעיה להחזיק חשבונות בנק ונכסים במקלטי מס ובלבד שאתה מדווח עליהם.

אפשר לנהל ויכוח ארוך ונוקב על השימוש במקלטי מס כדרך למזער את חבות המס, אבל זה לא הדיון.
אם הדיווח נעשה על-פי החוק אז אין שום בעיה, ואני מניח שמילצ'ן לא היה מסתכן בכך. לכן, הניסיון לקשור את הדיווח הזה לתיק 1000 ולנתניהו הוא פשוט שקרי, מטעה וממחיש עד כמה דרוקר רודף את נתניהו באמצעות שטיפת מוח תקשורתיות שקריות, כפי שעשה בתיק 4000.

***

סופ"ש בפייסבוק של אלי
11:18 * 10:58 -> 12:42 -> 20:10 -> 20:31

מאמרים אחרונים

סיגר – תיק 1000

הפרקליטות רוצה להסתיר את קריסת תיק 4000 עם סיגרים ושמפניות? עושים סדר בתיק 1000

הפרקליטות שברה את הסדר ההגיוני של משפט נתניהו עם עדה בתיק 1000, הדס קליין. המטרה היא לטשטש את קריסת תיק 4000 בעדות פילבר באמצעות קצת קשקשת על סיגרים ושמפניות. אז החלטתי לעשות לכם סדר בתיק 1000

הקליקו לתוכן »