יומן הבוקר
שלמה פילבר (ויקיפדיה)
שלמה פילבר, עד המדינה במשפט נתניהו, שכל המדינה מחכה לעדותו, מפזר רמזים על היום "שאחרי" העדות, ובמיוחד החקירה הנגדית של פרקליטי נתניהו ואלוביץ'. יש אנשים שכבר רועדים מפחד
המסר של שלמה פילבר ל"עיתונאים" שהשתתפו בתפירת התיקים ובהשמצתו: עוד אסגור איתכם חשבון

מי שמכיר את הקדנציה של שלמה פילבר כמנכ"ל משרד התקשורת, יודע היטב שהוא החזיר מנה אחת אפיים לכל ה"עיתונאים" שתקפו אותו על מדיניות ההטבות המדומיינת לבזק.

הוא לא חשש להתעמת איתם ברשתות החברתיות. אז זה היה בעיקר מול ה"כתבים" הכלכליים, במיוחד מ"דה מרקר" כמו נתי טוקר ואמיתי זיו, וגם עם שאול אמסטרדמסקי אז ב"כלכליסט".
אחרי שחתם על הסכם עד המדינה אותם "עיתונאים" לעגו לו וחגגו עליו, אבל מאז שתיקו נסגר בפועל, לאחר תיקי כל המעורבים בעבירות שיוחסו אליו, פילבר מגביר את רמזיו הן לגבי אותם אנשי תקשורת והן לפרקליטות.

***

הפעם שלמה פילבר מתייחס ל"כתבי" המשפט ואחרים כמו ברוך קרא, בן כספית ועוד. המסר שלו ברור: חכו חכו, עכשיו ידיי קשורות ופי חתום בכל הנוגע למשפט, אבל אחרי שעדותי תסתיים, במיוחד חקירתי הנגדית, אני עוד אסגור איתכם חשבונות.

השבוע הוא לא בחל במילים בהתייחסו לאמיר אורן, "הארץ", שהיכרותו עם תיק 4000 ירודה ודלה, אבל לפתע מיחזר פרטים מחקירתו של פילבר אחרי שהפך לעד מדינה.
כרגיל, מתוך להיטותם של אנשי "הארץ דה מרקר" לנגח את פילבר, אמיר אורן נפל בפרטים הקטנים.

הוא כתב שפילבר הוא טיפוס "מרצה" והביא לדוגמא שיחה שלו במהלך החקירה, שבה פילבר נשמע אומר לחוקר "תתחבר ל-wifi, התמונות בענן" והוראות נוספות איך להכניס ולהוריד תוכן מהנייד.
מכאן הסיק אורן שפילבר רצה "לרצות" את החוקרים ושלא היה אכפת לו מהתוכן של עצמו.
האמת היתה הפוכה: זה בכלל לא היה קשור לתוכן של פילבר. אחד החוקרים החליף טלפון למכשיר חדש והתקשה להעביר את התוכן מהמכשיר הישן לחדש. פילבר הסביר לו איך לעשות זאת, בלי קשר ל"לרצות".

בעקבות הפאשלה, פילבר תקף את אורן:

"אמיר אורן חושב שהוא "עיתונאי רציני'. מעולם לא פגשתי אותו אבל אם זה הרמה המקצועית של עבודתו, חבל לכם לבזבז שנייה על מה שהוא אומר.
הוא מפרסם 'חשיפה' מחקירתי. מעולם בעבר לא הגבתי על סילופים שיצאו מהחקירות אבל כאן יסלחו לי אנשי הפרקליטות. גם להם מגיעה בדיחה טובה לקראת פורים…
בקיצור, אמיר אורן ו'הארץ', כשבא לכם להשמיץ ולכסח אותי, תשקיעו טיפה בתחקיר, אחרת תצאו מה זה חובבנים (לא בפעם הראשונה)".

תזכורת: לפני זמן מה כתב פילבר לברוך קרא:

"תקבל תשובה מנומקת וברורה בעתיד. כמו שאמרתי, עד אז תמשיך לעלות למגרש ולתת הופעה של בריון שחובט ביריב כפות ושומע את צהלות ההמון הבלפוריסטי הנבער. כאמור, נדבר כשאוכל".

לאורן הוא כתב דברים ברוח דומה, כשהוא מזכיר לו את דבריו על קרא:

"לסיכום אירוע אמיר אורן ו'הארץ', עוד בריון שרואה גבורה בלחבוט ביריב כפות, שמנוע מלהגיב, ומרים לעצמו מלשמוע את צהלות ההמון הנבער בכיכר… ככה נראה איש קטן ועלוב, שנתפס בפדיחה גדולה ומגוחכת".

אחרי שענת קם, שהורשעה בריגול חמור ועובדת כיום ב"הארץ" החמיאה לאורן ("אמיר החכם"), שנאלץ לתקן את הפדיחה, כתב לה פילבר:

"בבקשה, בבקשה! תבטיחי לי שתעלו כתבה דומה גם לאחר סיום העדות עם כל מה שיעלה בעדות (כולל החקירה הנגדית). עד אז תמשיכי להתמוגג מהגנון (ותת רמה של אתיקה) שאתם מציגים כאן".

הבטן של פילבר מלאה על "הארץ דה מרקר". מי כמוני מכיר את שיטות העבודה שלהם – כשהם רוצים לחסל אנשים, הם מייצרים קמפיין שיטתי של השמצות והכפשות, הופכים אותך למושחת, "מרצה" של אחרים ומפעילים את רשויות אכיפת החוק נגדך.
פילבר זוכר להם כל מילה ובסיום עדותו אני בטוח שהוא יבוא איתם חשבון.

ה"עיתונאים" האלה לא יודעים כרגע את נפשם. הם מבינים שפילבר לא יספק את הסחורה שהם דמיינו לעצמם והם שיווקו לציבור כ"ראיית זהב" ועוד הבלים.
עדות פילבר היא לא רק יום הדין של הפרקליטות אלא גם שלהם. הם רועדים מפחד – כי מה שהם עשו לו הוא יעשה להם וזה יהיה כואב מאוד.
הפרומו היו כמה ציוצים בטוויטר נגד ברוך קרא ואמיר אורן. ההצגה האמיתית תהיה לעיני הציבור כולו בבית המשפט המחוזי בירושלים.

***

אתמול בטוויטר ובפייסבוק של אלי
10:38 -> 12:48 -> 13:22 -> 14:17 -> 17:58 -> 18:26 -> 20:11 -> 22:03

מאמרים אחרונים

עו"ד חדד, ליאת בן ארי (צילום: אלי ציפורי)

עכשיו ליאת בן ארי שמה גם את עו"ד חדד על הכוונת

ליאת בן ארי יורדת לשפל המדרגה: השופר שלה "אור כרמי" טען שתיקי האלפים הם התיק הראשון בחייו של עו"ד עמית חדד בו הוא מנהל הוכחות. העובדות: חדד הוביל רק לאחרונה לזיכוי שני שוטרים אחרי שמח"ש (הפרקליטות) הגישה נגדם כתב אישום

הקליקו לתוכן »