יומן הבוקר
הדס קליין (צילום: אלי ציפורי), עו"ד עמית חדד
הפרקליטות במצב נואש גם בתיק 1000, כך התברר אתמול במשפט נתניהו. המכתבים של עוזרי פאקר הכניסו את הדס קליין להיסטריה, עו"ד חדד הוכיח שרוב הרכישות לא נעשו עבור נתניהו, היחסים עם שמעון פרס שוב שיבשו את כתב האישום. כמו כן התברר כי העדה נהנית מ-3 משכורות

הרגע הכי משמעותי אתמול במשפט נתניהו היה כשהתובע אלון גילדין, בתגובה לכך שעו"ד עמית חדד עבר עם הדס קליין על כל רכישה ורכישה של פאקר ומילצ'ן, קונן לבית המשפט שקליין לא יכולה לזכור להיכן הגיע כל בקבוק ובקבוק של שמפניה כיוון שהיא באה לספר על "תופעה" כללית.

האמירה המדהימה הזו המחישה עד כמה הפרקליטות במצב נואש בתיק 1000.

לפי הודאתו של גילדין, מה שיש לפרקליטות זו עדה מרכזית שמספרת על "תופעה" או בלשונה זה "סיפור חייה" ועל בסיס ה"תופעה" הזו הגישו כתב אישום נגד נתניהו ובהמשך הדיחו אותו מהשלטון.
וחמור מכל, ל"תופעה" הזו אין שום סימוכין אחרים לבד מפטפוטיה האינטרסנטיים מאוד של גב' קליין.

העדים האחרים, ובראשם מי שרכשו את השמפניות – ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר – סותרים אותה. לדבריה אין שום תימוכין בדמות ראיות חפציות אחרות. הכל הערכות, ניחושים פרועים, זריקת מספרים לאוויר.

***

צריך להגיד את זה: חדד מפרק את התיק הזה לגזרים, אין שום הוכחה, אין שום ראייה, החשבוניות מספרות סיפור אחר לגמרי, העדים האחרים מספרים על תופעה אחרת, גם עדי הגנה יספרו זאת כשיגידו.
אין שום פעולה שלטונית שעשה נתניהו בניגוד עניינים – אין כלום.

יש את הדס קליין, שכל מי שנכנס לאולם הדיונים, לבד מהשופרות, מבין שהיא באה להשחיר את משפחת נתניהו בכל מחיר.

המכתבים של פאקר: הרגע הכי מביך של הדס קליין

ולקליין עצמה: היא מפיקה מעצמה כל כך הרבה רגעים מביכים, שקשה מאוד לבחור את המביך שבהם. אבל אתמול בלט בכל זאת אחד; דעתה של קליין לא היתה נוחה כמובן משני המכתבים שהוצגו לה אתמול ע"י עו"ד חדד, שנכתבו על ידי שניים מהמקורבים לג'יימס פאקר.

המכתבים סתרו לחלוטין את טענותיה על צריכת הסיגרים שהגיעה לנתניהו מרכישות של פאקר, וגם על צריכת השמפניות שהגיעה לשרה נתניהו.

קליין יחסה את רוב הרכישות לזוג נתניהו, אבל המכתבים הראו שזה רחוק מאוד מהמציאות. צוות פאקר עישן גם עישן סיגרים, ופאקר עצמו שתה שמפניה ורודה, בניגוד לאמירות הנחרצות של קליין.
ואז קליין, כמו קליין, יצאה למסע נקמה, ניסתה לרמוז שהמכתבים לא אמינים, אם כי לא אמרה זאת במפורש – כנראה פחדה ללכת רחוק מדי בטינופים שלה גם על מי שמשלם לה שכר 6 שנים בלי שהיא עושה דבר.
היא מלמלה משהו שהם יבואו לעדות ויגידו את מה שהם רוצים, אבל היא מכירה משהו אחר ואז הוסיפה הערה משונה:

"אני בדקתי וראיתי את גיא שכתב את המכתב רק לפני יומיים, על הספינה של פאקר יחד איתו".

גיא הנ"ל הוא היועץ המשפטי של פאקר ומנכ"ל חברת האחזקות שלו. עו"ד חדד שאל אותה בהשתאות, מה זה רלוונטי ושתסביר את פרט הטריוויה הזה לבית המשפט, אבל כמובן שקליין לא הצליחה להסביר למה היא שלפה את האמירה סרת הטעם הזו.

בכל מקרה, זה רק המחיש עד כמה קליין "עוקבת" אחרי אנשי פאקר ברשתות החברתיות וערה לכל תנועה שלהם, כמו שהיא עוקבת אחרי כל מילה שנכתבת עליה במשפט.
אני בטוח שחמתה בערה בה כשהיא ראתה את המכתבים, אני בטוח שהבינה שפאקר יצא נגדה ונגד שקריה, באמצעות שניים מהאנשים המקורבים אליו, אבל קליין מתפרנסת ממנו יפה מאוד בלי לעשות בשבילו דבר וכנראה שמה לעצמה בלמים.

גם אתמול נראה ששיתוף הפעולה בין חדד לבין מקורבי פאקר נמשך כשחדד הציג על המסך רשימת מתנות אופיינית שרכש פאקר לשורה של אנשים, כדי להמחיש שפאקר הוא איש נדיב שמחלק מתנות כבדרך שיגרה.

אגב, כל היחסים בין נתניהו לפאקר לא היו צריכים להגיע בכלל לכתב אישום. לפאקר אין שום עסקים בישראל ואין שום תלות כלשהי בנתניהו.
אין חולק שהם חברים ואין חולק שמותר לחלק בין חברים מתנות. אז מה הבעיה? למה אנחנו סופרים עכשיו שמפניות וסיגרים? כי הפרקליטות החליטה לייצר "תופעה" ולייצר עבירות במקום שהן לא נמצאות.

הרגע המביך השני המחיש את הצביעות של הדס קליין: לאורך כל ההצגה של דפי ההוצאות המפורטים של בית מילצ'ן (אגב, גם שכרה וגם שכרו של יונתן חסון) היא היתה חרדה מאוד לפרטיות של מילצ'ן ולדברים אישיים שנקנו עבורו.

באיזשהו שלב חדד הקניט אותה ושאל:

חדד: אם את פתאום חרדה כל כך לפרטיות של ארנון, אז למה הבאת את כל דפי ההוצאות האלה למשטרה?

קליין (בתוקפנות): כי אני בחקירה, הקלסרים ניתנו בידיעה, אתה לא תשמיץ אותי שאני סוכנת משטרתית. עו"ד בן צור היה מודע לזה, ישבתי שורה שורה ואישרתי את זה.

חדד (בציניות): עוד משהו על בעז?

קליין (בהיסטריה): למה אתה סותם לי את הפה, אתה לא תגיד שאני סוכנת משטרתית.

לאחר מכן תקפה כהרגלה את אלו שמהדהדים שהיא גונבת לכאורה בעקבות הוצאות המזומנים המשמעותיות, שלחלקם לא היה לה שום הסבר.

חדד מוכיח: רוב רכישות האלכוהול והסיגרים של פאקר ומילצ'ן – לצריכה אישית

לב ליבו של הדיון אתמול היה לכאורה משעמם אבל קריטי מאוד להוכיח שכתב האישום בתיק 1000 ריק מכל תוכן.

עו"ד חדד המשיך להצליב עם הדס קליין בין שלוש רשימות: האחת, של הוצאות ביתו של מילצ'ן בבית ינאי – הוצאות מכל הבא ליד שקליין התקוממה שיש בהם גם דברים אישים. הרשימה השנייה – של חשבוניות צריכת האלכוהול והסיגרים של מילצ'ן. השלישית – דוח הכניסות והיציאות של מילצ'ן מישראל.

עו"ד חדד עוד לא סיים עם המלאכה, אבל בשנים שנסקרו (2011-2014) הוא הוכיח באופן כללי שרכישות של אלכוהול, שמפניות וסיגרים בוצעו לקראת בואו של מילצ'ן לישראל, כדי להצטייד במלאי, ובתקופות שהוא לא היה פה, לא נרכשו כמעט דברים. זה, למעט כמה מקרים, כמו למשל של יריב מילצ'ן, בנו של מילצ'ן, שהתארח בבית לכמה ימים עם משפחתו.

חדד הוכיח ששמפניות אכן נרכשו בסמוך ליומולדת של שרה ובנימין נתניהו, כשמילצ'ן היה נוהג לשלוח ליום ההולדת של נתניהו סיגרים ושמפניות לשרה, וביום ההולדת של שרה שמפניות.
כך זה עבד במשך שנים, מתנות בעיקר בימי הולדת ובנוסף אירוחים עם שמפניות וסיגרים כמו כל האורחים – אבל רק הדס קליין החליטה להפוך את זה ל"קו אספקה שוטף".

דרך העבודה עם צריכת פאקר היתה דומה: במקום דפי ההוצאות של בית ינאי, היתה כרטסת של הוצאות פאקר וזו הוצלבה עם היציאות והכניסות שלו ועם חשבוניות רכישת האלכוהול והסיגרים שלו.

תזכורת: הוילה של פאקר נרכשה אמנם ב-2014 אבל שופצה והיתה מוכנה באפריל 2016. באוקטובר 2016 כבר החלו החקירות, כך שכל סיפורי השמפניות מבית לבית (פאקר שכן של נתניהו) יכלו להתקיים, אם בכלל, רק בחצי שנה. בשאר הזמן התגורר פאקר במלון רויאל ביץ' ובחלקים מהזמן, אחרי גירושיו, בילה די הרבה עם יאיר נתניהו (אפשר היה להבחין שלקליין עמדו בקצה הלשון טינופים של יאיר נתניהו, אבל חדד בלם אותה).
כך או אחרת, קליין הודתה שהאלכוהול כולל השמפניות נשפכו כמים בביתו של פאקר, בין אם בקיסריה או בת"א – ולקראת סוף היום עברו הדיונים לדלתיים סגורות בגלל אירוע מסויים שקשור לפאקר ולצריכת האלכוהול שנרכשה.

כשעבר איתה עו"ד חדד על כל רכישה ורכישה, קליין כמובן לא זכרה בדיוק מה יועד למי, למעט פירוט בדף ההוצאות שהומצא לה (למשל, שף של יריב מילצ'ן).
מה שמשעשע הוא שבתחילת החקירה טענה קליין שהיא זוכרת כל הוצאה והוצאה ואישרה אותה עם מילצ'ן, אבל כשמגיעים לת'כלס, היא לא זוכרת את כל ההוצאות על שמפניות וסיגרים, אבל משום מה יודעת על "תופעה" ועל פי ה"תופעה" היא מחלקת את הצריכה למי מה שמתאים לאינטרסים שלה.

היחסים עם פרס: לפני קליין אירוחים מפוארים, אחרי קליין "הכל בצניעות"

אין זה סוד שהיחסים של מילצ'ן עם שמעון פרס ז"ל היו חבריים וקרובים מאוד. מילצ'ן ראה בו כמן דמות אב או אח גדול ממנו.

בספרו של מילצ'ן היו תיאורים של אירוחים מפוארים של פרס ע"י מילצ'ן, בין היתר בטיסות במטוסו הפרטי ואירוח במלונות מפוארים בברצלונה ועוד ועוד.
לשיטתה של קליין, באורח פלא, גינוני המלכות האלה נעלמו כשפרס מסתפק לטענתה בימי הולדת "צנועים" אצל מילצ'ן, פאקר או אצלה בבית, ואילו כשהוא מארח את מילצ'ן ופאקר הם באים עם צידנית של שמפניות, 3-4 בקבוקים.

חדד שאל אותה שוב ושוב אם סיפקו לו עוד שמפניות, כולל ארגזים וקליין שללה זאת. אבל אני לא אתפלא אם חדד ישלוף עוד שפנים מהשרוול בנוגע לצורת האירוח של פרס והפינוקים שהרעיפו עליו. מניח שעוד יהיו הפתעות.

באופן כללי ניתן לאמר שקליין יצרה את הרושם שמילצ'ן ורעייתו שתו בכל ערב בקבוק שמפניה בארוחה שלהם, והם ניהלו אורח חיים צנוע יחסית של אירוחים. אבל מרכישות הענק מתברר שזה היה בית מארח באופן קבוע של עשרות אירוחים, שקליין ניסתה להמעיט בערכם, משום שזה לא התאים לתיזה שלה.

נאמר זאת כך: בביתם של מילצ'ן ופאקר היו חינגות גדולות, האלכוהול והשמפניות נשפכו כמים, בלי כל קשר לנתניהו, אבל כנראה שלקליין היה דחוף להעמיס תצרוכת שאינה שייכת להם אליהם על גבם. איפה היא?

כמה משכורות מקבלת הדס קליין?

ועוד אנקדוטה מבית מדרשה של קליין: מסתבר שמשכורת ממילצ'ן ופאקר לא הספיקו לגברת. היא גם קיבלה שכר מזאב פלדמן, יועצם של פאקר ומילצ'ן.
כשחדד שאל אותה על כך היא היתממה ואמרה: "יכול להיות". סליחה, את אפילו לא זוכרת ממי את מקבלת שכר? בכל מקרה, קליין קיבלה שכר משלושה אנשים – מילצ'ן, פאקר ופלדמן. מעניין אם היא ממשיכה לקבל שכר היום גם מפלדמן.

מאמרים אחרונים

דב איכנולד (צילום: אלי ציפורי)

חקירה נגדית: העד דב איכנולד, מנכ"ל הוצאת הספרים של "ידיעות אחרונות"

מנכ"ל הוצאת הספרים של "ידיעות אחרונות" נגד התקשורת והפרקליטות:
"אני מעריך את נתניהו, הזדהיתי עם חוסר ההוגנות שאמר על התקשורת, הייתי בעזה – התקשורת לא תמיד מדווחת כמו שצריך. נחום ברנע טועה"; והביקורת החריפה על התנהלות מומי משולם

הקליקו לתוכן »