יומן הבוקר
הדס קליין (צילום: אלי ציפורי)
עוד יום דרמטי של חשיפת שקרים מאת העדה במשפט נתניהו הדס קליין. הפעם העובדה שהגברת משקרת קיבלה חיזוק מאנשיו של ג'יימס פאקר, שבאופן חריג, ככל הנראה בידיעתו של המיליארדר, סיפקו שני תצהירים שסותרים את עדותה של קליין
גם לג'יימס פאקר נמאס מהשקרים של הדס קליין

הדיונים אתמול במשפט נתניהו התחילו בדלתיים סגורות למשך כשעה. מיד לאחר פתיחת הדיון בדלתיים פתוחות, תפס עו"ד עמית חדד את הדס קליין בעוד שקר גס במיוחד, שקר שהוא בליבת כתב האישום בתיק 1000.

תזכורת: תיק 1000 מבוסס בעיקר על עדותה של קליין. נכון לומר, הערכותיה. נכון לדייק: השערותיה.
היא מסרה לחוקרים את המפתח שעל בסיסו חושבו הכמויות של הסיגרים והשמפניות בכתב האישום.

קליין טענה ש-98% מהתצרוכת הכללית של פאקר לשמפניות וסיגרים יועדו לבנימין ולשרה נתניהו. עוד טענה ש-98% מתצרוכת הסיגרים של מילצ'ן יועדו לנתניהו ו-65% מתצרוכת השמפניות של מילצ'ן יועדו לשרה נתניהו.

חשוב להדגיש: הניחושים הפרועים והמגמתיים של הדס קליין לא נתמכים בשום ראייה כי אין תעודות משלוח – כולן נעלמו כלא היו.
קליין אמנם הביאה ערימת חשבוניות אך אלו לא יכולות להעיד על חלוקה כזו או אחרת בין מילצ'ן ופאקר לבני הזוג נתניהו.

***

עו"ד חדד כבר סתר את טענותיה של קליין בנושא מילצ'ן כי רוב התצרוכת של השמפניות נועדה לצריכה אישית של בני הזוג מילצ'ן – ששתו בערך בקבוק אחד ליום ולשאר האירוחים האינטנסיביים בביתו של מילצ'ן בבית ינאי.
כמו כן הוא סתר את טענותיה בנוגע לסיגרים, בין היתר, ע"י עדות מילצ'ן עצמו שאמר שהוא חילק סיגרים לאורחים.

התצהירים של אנשי פאקר

אתמול הגיע חדד לג'יימס פאקר. קליין טענה לאורך כל עדותה שאיש בצוות של פאקר לא מעשן סיגרים וגם לא פאקר בעצמו. חדד שאל אותה אם היא עומדת על גרסתה, קליין השיבה בחיוב. ואז שלף חדד תצהיר שחשף עוד שקר של קליין, אבל שקר מאוד ליבתי לכתב האישום.

התצהיר היה של בן טילי, חברו הטוב של ג'יימס פאקר. על-פי התצהיר שהוגש לאחרונה ב-4 לספטמבר, טילי ביקר בישראל במספר הזדמנויות עם פאקר כיועץ שלו בין 2013 ל-2016, בסך הכל 83 ימים באותה תקופה.
טילי כתב שהוא עישן סיגר אחד לפחות מדי ערב, סיגרים שלא נרכשו על-ידו, אלא סופקו ע"י פאקר בביתו אשר בקיסריה ובת"א. כמו כן זכר טילי שגם עוזרו של פאקר, איאן מוריס, עישן סיגר אחד לפחות מדי ערב והיה כ-100 ימים בין 2013 ו-2016 בישראל, ולמיטב ידיעתו גם מוריס קיבל את הסיגרים מפאקר.
מדובר אם כן במאות סיגרים שנצרכו על ידי שני אנשים שקליין התעלמה מזה לחלוטין.

קליין נתפסה בשקר – זה ברור. היא מילמלה משהו לא כל כך ברור שזה מה שהיא יודעת, ושהם מוזמנים לבוא להעיד.
התשובה הזו משונה, כי קליין ידעה לספר בחקירתה הראשית איך אותו איאן מוריס יצא עם פיג'מה בערב אחד כדי להביא שמפניות לשרה נתניהו מהבית השכן בקיסריה. את זה, משום מה, היא זכרה בצורה חדה. את העובדה שהוא מעשן מדי ערב סיגר אחד – היא פתאום לא ידעה, לא שמעה ולא ראתה – למרות שהיא מעידה על עצמה כמי ששהתה לא מעט זמן בביתו של פאקר בקיסריה.
זה בדיוק מה שמאפיין את קליין: מה שמפליל לכאורה את נתניהו היא זוכרת בצורה חדה וברורה. מה שמזכה אותו – היא לא זוכרת, היא לא יודעת וזה מה שהיא מכירה.

לאחר מכן עבר חדד לשמפניות של פאקר וגם פה הוא חשף עוד שקר ליבתי של קליין, הפעם באמצעות תצהיר של גיא ג'לנד, היועץ המשפטי של פאקר ומנכ"ל חברת האחזקות הפרטית שלו, שביקר עם פאקר בישראל במהלך 2015 ו-2016.

בתצהיר מה-11 לספטמבר (רק לפני יומיים) תיאר המנכ"ל שפאקר אירח בנדיבות בדירתו בת"א ובווילה שלו בקיסריה עם אוכל ויין, כולל אספקה של שמפניה ורודה.
על-פי עדות היועץ, פאקר עצמו שתה שמפניה ורודה – וזאת בסתירה חזיתית לדבריה של קליין כאילו פאקר לא שתה מעולם שמפניה ורודה.

באחת עורערה שוב אמינותה של קליין וגם עורער הבסיס לכל תיק 1000.
בסופו של דבר קרה פה דבר נבזי מעין כמוהו: על בסיס עדותה המופרכת של קליין הולבשה רוב הצריכה של פאקר ומילצ'ן על נתניהו, למרות שבמציאות זה היה מיעוט שבמיעוט.

ומסקנה מאוד דרמטית: פאקר נתן אישור לשניים מהאנשים המקורבים אליו לאותת להדס קליין – תפסיקי לשקר בנוגע לנתניהו!
התצהירים שלהם נכתבו ממש לאחרונה, ב-4 וב-11 בספטמבר, אחד מהם הוא מנכ"ל חברת האחזקות הפרטית שלו, השני יועצו הקרוב.
הם לא היו כותבים זאת בלי אישורו של פאקר. זה לא דבר של מה בכך, ששניים מהאנשים הבכירים שלו שולחים תצהירים שסותרים חזיתית את דבריה של קליין.

כנראה שאנשיו של פאקר עוקבים אחרי כל מילה שקליין אומרת וראו בחומרה רבה את דבריה השקריים של קליין על פאקר וסביבתו. הם לא יכלו להתאפק יותר וטוב שכך.

סיפור העגילים של שרה נתניהו, כביכול, הופרך: עוד המצאה של קליין

אחד הסיפורים ההזויים של קליין בנוגע לענייני התכשיטים היה בנוגע לעגילים שהוזמנו כביכול מסטודיו ברמן באמצעות אלינור מילצ'ן, בתו של מילצ'ן, שהתעסקה לכאורה עם הסקיצות של העגילים וגם עם התשלום.
זה היה אחד משלושת מקרים של תכשיטים, שכלל לא הופיעו בכתב אישום וצצו לפתע בהשלמת החקירה של קליין, עם הטיעון המגוחך של קליין שעו"ד בעז בן צור מנע ממנה למסור את המידע.

חדד הציג לקליין קטעים מעדותה של אלינור, ששללה את הדברים ואמרה שלא התעסקה בעיצוב התכשיטים. יתירה מזו, על-פי מיילים שהוציאה קליין בעצמה – שבהם היא מתכתבת עם סטודיו ברמן – היא זו שדאגה לתשלום.

אבל מה שהכי חמור הוא שחדד עימת אותה עם האירוע שלכבודו הוכנו העגילים. יומולדת משותף של שרה נתניהו (חגגה אז 53) יחד עם אמנדה מילצ'ן, אישתו של מילצ'ן שחגגה יומהולדת עגול (40).

לאורך כל חקירתה הראשית הקפידה קליין לציין שזו היתה רק חגיגה לכבוד שרה נתניהו, בעוד חדד חזר ואמר לה שיש שורה של עדים שיעידו אחרת.
קליין גמגמה, אמרה שיכול להיות וכד', אבל כיוונה שוב הכל לשרה נתניהו, שה"לחץ" היה בגללה, ושהיתה תקלת חשמל בדיוק, והם שכרו איזשהו אוהל שלבסוף לא השתמשו בו.
חדד שוב הפנה אותה לדף ההוצאות שבו נכתב של ההוצאה של האוהל נכתב "אמנדה".

גם בנושא העגילים היא נתפסה בשקר, כי התאריכים של ימי ההולדת לא ממש התאימו לשרה נתניהו, אלא לאמנדה.
גם במיילים עם הסטודיו היא כתבה שאמנדה מאוד מרוצה מהעגילים וכך גם מילצ'ן. בחקירה הראשית היא טענה שזה "קודים" והיא התכוונה בכלל לשרה נתניהו. אבל כפי שחדד אמר לה, זה תירוץ קלוש ותלוש, כי העגילים אכן יועדו לאמנדה וההוכחה הטובה ביותר לכך שהם היו עגילים עם חורים ולשרה נתניהו אין חורים באוזניים.

קליין, שנתפסה שוב בקלקלתה, אמרה שמדובר בשני זוגות עגילים ואחד מהם כנראה אכן הגיע לאמנדה. כלומר, היא חוזרת בה מגרסתה בחקירה הראשית שהעגילים יועדו אך ורק לשרה נתניהו – אחרי שהבינה שנתפסה שוב בשקר.

בקיצור, סיפור העגילים שממילא לא נכנס לכתב האישום התברר כעוד סיפור מומצא של קליין.

הוצאת המזומנים התמוהה והתירוצים של קליין

בחלק גדול של הדיון הציג עו"ד חדד לקליין את טבלת ההוצאות של מילצ'ן בבית ינאי.
השופטים בלמו את חדד וביקשו ממנו לצמצם את הדיון רק לנתונים הכרחיים כמו על שמפניות וסיגרים ולא על גינון וניקיון למשל. חדד ניסה להסביר שמעבר על סעיפים כאלה הכרחי כדי להוכיח שבבית ינאי היתה תמיד תנועה גדולה של אורחים שמשליכה על צריכת השמפניות והסיגרים, אך השופטים התעקשו לצמצם כמה שיותר את קו החקירה הזו.

ולמרות הכל, כשחדד הציג לה כמה סעיפים של משיכת מזומנים, בין היתר על ידה ועל יונתן חסון בסכומים עצומים של עשרות ואף מאות אלפי שקלים בודדים, קליין איבדה את העשתונות.
בהתחלה אמרה שזו רכישת דברים "אישיים" למילצ'ן, למרות שמילצ'ן כלל לא היה בישראל. לאחר מכן, כשחדד שוב ושוב הציג לה משיכות מזומנים תמוהות היא כרגיל טינפה על נתניהו ואמרה שהוא ביקש 3000 שקל במזומן בשביל לתת טיפ לטיול בטבריה, ומתנה לשרה נתניהו ב-15 אלף שקל במזומן.
חדד, שרגיל כבר בטינופים מסוג אלה, אמר לה שהוא יוכיח שהדברים מומצאים.

וזו השיטה של קליין: כשהיא במצוקה אדירה, היא משתוללת ומאבדת את העשתונות. כשהיא נתפסת בשקר, היא מטנפת על נתניהו כדי לייצר כותרות אצל חסידיה השוטים בתקשורת שיסיטו את האש משקריה.

זה לא עובד וזה לא יעבוד, כי האמת מספרת את עצמה וחזקה מכל הסטה והסתה שלה ושל חבריה בתקשורת.

מאמרים אחרונים

דב איכנולד (צילום: אלי ציפורי)

חקירה נגדית: העד דב איכנולד, מנכ"ל הוצאת הספרים של "ידיעות אחרונות"

מנכ"ל הוצאת הספרים של "ידיעות אחרונות" נגד התקשורת והפרקליטות:
"אני מעריך את נתניהו, הזדהיתי עם חוסר ההוגנות שאמר על התקשורת, הייתי בעזה – התקשורת לא תמיד מדווחת כמו שצריך. נחום ברנע טועה"; והביקורת החריפה על התנהלות מומי משולם

הקליקו לתוכן »