יומן הבוקר
יאיר לפיד (ויקיפדיה)
חשיפה ‼ יאיר לפיד הפר את הסדר ניגוד העניינים שלו כשר אוצר. מי היתה האחראית? דינה זילבר, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה. היא ידעה והיא שתקה כי תפירת התיקים לנתניהו מעל הכל

בשבועיים האחרונים חשפתי פה, יחד עם אבי וייס, את מעלליו של יאיר לפיד בתיק 1000.

כזכור, הוא זה שנפגש בתוקף תפקידו שלוש פעמים עם ארנון מילצ'ן (פעם אחת עם ג'יימס פאקר) בנושא הפטור ממס לתושבים חוזרים, למרות שלפיד ומילצ'ן מקורבים מאוד והיכרותם החלה כבר לפני כ-30 שנה.
הוא זה שהפליל את נתניהו לשווא כאילו עזר למילצ'ן (למרות שמילצ'ן שלל זאת לחלוטין בעדותו) והוא זה שנהנה מחסינות ע"י הפרקליטות, משל היה עד מדינה, רק בלי ההסכם הרשמי.

יש שפע של הוכחות לכך, הן בעדויות של לפיד עצמו, הן בעדויות של מילצ'ן, עורך דינו פיני רובין והעוזרת של לפיד רותם רולף.
הפרקליטות יודעת זאת מצוין אבל התעלמה רק כדי לתפור את נתניהו.

***

ויש גם הוכחה אחרת – חוות דעת שכותרתה "שר האוצר יאיר לפיד – חוות דעת למניעת ניגוד עניינים" שנכתבה ב-12 ליוני 2014 ע"י לא אחרת מאשר דינה זילבר, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה.
חוות הדעת נכתבה אמנם לאחר הפגישות של לפיד עם חברו מילצ'ן, אבל היא בהחלט כוללת את תקופתו של לפיד כשר אוצר.

חוות הדעת כוללת 13 עמודים ועוסקת בעיקרה בשורת הערבים למפלגת "יש עתיד" וניגוד העניינים הפוטנציאלי ביניהם לבין לפיד, בזיקה של לפיד לעיתון "ידיעות אחרונות" ובזיקתו לחוק הסופרים.
משום מה, חוות הדעת לא מזכירה כלל את מילצ'ן וגם לא את בתו, אלינור מילצ'ן, שהיתה אחת ממייסדות מפלגת "יש עתיד".

הייתכן שגב' דינה זילבר לא היתה ערה לפרסומים על מילצ'ן ובתו כמקורבי לפיד? לא, לא יכול להיות.

אי הדיווח של לפיד על כך הוא עבירה לכאורה, אלא שזילבר בכל זאת כתבה סעיף שהכניס את לפיד לתחום של עבירת מרמה והפרת אמונים לכאורה.

בסופו של עמוד 26 לחוות הדעת נכתב כך:

"מאידך, יש להבהיר כי עליך להימנע מטיפול בעניינם של אנשים שעימם יש לך זיקה אישית קרובה – בין אם הם מנויים בחוות דעת זו ובין אם לאו; לפיכך, אם בינך ובין הגורמים המנויים בחוות הדעת יש קשר חברי או זיקה אישית קרובה, יהיה עליך להימנע מטיפול בעניינים הנוגעים להם (או לגופים שבבעלותם, בשליטתם או בהנהלתם, לפי העניין) – וזאת לכל אורך תקופת הכהונה, ללא קשר לפקיעת הערבות שניתנה על ידם, אם ניתנה".

אין בכלל ספק שללפיד יש זיקה אישית קרובה עם ארנון מילצ'ן. אין גם בכלל ספק שללפיד יש זיקה אישית קרובה עם אלינור, בתו של ארנון מילצ'ן, שהיתה בין מייסדי מפלגת "יש עתיד".
אין גם בכלל ספק שלפיד טיפל גם טיפל בענייני מילצ'ן ונפגש איתו בנושא החוק שיקר לליבו – אז איפה בדיוק דינה זילבר?
איפה היתה מי שהקפידה על קוצו של יוד בכל הנוגע להסדר ניגודי העניינים המביך והמיותר שעשתה לנתניהו בבזק?

יתר על כן, על-פי מה שעולה מחקירתה הנגדית של הדס קליין, אלינור מילצ'ן וליהיא לפיד, רעייתו של לפיד, כתבו ספר במשותף, אך זה לא יצא לאור בסופו של דבר בגלל החקירות נגד נתניהו ובגלל התנגדותו של לפיד (כלומר, לפיד היה ער לבעיות שנובעות מהקשר הזה).

כששאל עו"ד עמית חדד את קליין על שכר סופרים ששולם ע"י מילצ'ן לרעייתו של לפיד, היא שללה זאת; אבל כששאל אותה על תשלום שכר סופרים ע"י אלינור מילצ'ן – היא אמרה שאיננה יודעת.
לא ברור מתי היו הקשרים הספרותיים-העסקיים בין רעייתו של לפיד ואלינור מילצ'ן – אבל אם הם היו בתקופתו של לפיד כפוליטיקאי קל וחומר כשר אוצר – שוב מדובר בהפרה של הסדר ניגוד העניינים שלו.

השורה התחתונה: דינה זילבר היתה ערה, ללא ספק, ליחסים הקרובים מאוד של יאיר לפיד עם מילצ'ן. היא גם היתה ערה, ללא ספק, לפרסומים סביב עדותו בתיק 1000.
היא ידעה גם ידעה שלפיד הפר את חוות הדעת על ניגוד העניינים שלו, שהיא היתה חתומה עליה.

אבל דינה זילבר שתקה, כי המטרה קידשה את כל האמצעים: הפלת נתניהו.

📌 הסדר ניגוד העניינים של יאיר לפיד (2014)

מאמרים אחרונים

עו"ד חדד, ליאת בן ארי (צילום: אלי ציפורי)

עכשיו ליאת בן ארי שמה גם את עו"ד חדד על הכוונת

ליאת בן ארי יורדת לשפל המדרגה: השופר שלה "אור כרמי" טען שתיקי האלפים הם התיק הראשון בחייו של עו"ד עמית חדד בו הוא מנהל הוכחות. העובדות: חדד הוביל רק לאחרונה לזיכוי שני שוטרים אחרי שמח"ש (הפרקליטות) הגישה נגדם כתב אישום

הקליקו לתוכן »