גלי ישראל

בלי חשבון, התוכנית המלאה 13.05.2022

איילת שקד היא זו שמנעה ועדת חקירה, הממשלה הזו חווה את ייסורי הגסיסה שלה, התנהלות של ארגון פשע, היועמ"שית גלי בהרב מיארה חייבת להגיב, הפרקליטות הכניסה סיפורי אגדות לכתב האישום, עוד פסק דין בעייתי של העליון
אלי ציפורי, רדיו גלי ישראל

עו״ד טלי גוטליב: ״בכירי הפרקליטות עברו עבירות של הפרת אמונים אחרי שלא מלאו חובתם ולא הביאו את מלוא הראיות בפני בית המשפט בזדון ובהסתרה. הם בחרו את הסיפור והשתמשו לרעה בכוח המשרה שלהם כדי להגיש כתבי אישום על מנת לעשות הפיכה שלטונית. בי נשבעתי, לא נשקוט עד שמישהו ייתן את הדין על מה שקרה״.

חיים רמון: ״מה שהתגלה השבוע זה או שיושבת בפרקליטות חבורה של חובבנים או שהם חבורה של ליאורה גלאט ברקוביצ׳ים שמסמנת מטרות ומגייסת עמדות. סעיף השוחד בתיק 4000 הוסף כי הם הבינו שאי אפשר לנצח את נתניהו דרך הקלפי אז הם אמרו בואו ננצח אותו דרך מערכת המשפט״.

כנרת בראשי: ״הפרקליטות ביצעה פשע לא רק נגד נתניהו אלא גם נגד העם לדורי דורות. אם הייתי סניגורית שמציגה לבית המשפט מצגי שווא, רישיוני היה נשלל והיו מעמידים אותי לדין משמעתי ופלילי. והגברות בן ארי ותירוש ממשיכות לקבל משכורת מאיתנו. הפשע שלהן מפחיד אותי הרבה יותר מארגוני פשיעה״.

אבי וייס: "יהודית תירוש חקרה את פילבר על פגישת ההנחיה בתאריכים מסויימים כשהיא ידעה שהיא לא התקיימה, היא שיקרה לבית המשפט. דבר כזה לא היה בהיסטוריה"

סטלה קורין ליבר על האינטרסים הכלכליים מאחורי גדר ההפרדה עם הפרצות.

פיני פישלר על המשטרה והפרקליטות לקראת הריאיון עם דובי שרצר הערב בתוכנית של איילה חסון – זה גם קשור לתיקי נתניהו.

המונולוג השבועי

לא עושה חשבון לאלו שקשרו קשר להפיכה השלטונית

מדינת ישראל נגד אביחי מנדלבליט, שי ניצן, ליאת בן ארי ויהודית תירוש

הנאשם מספר 1 היה היועץ המשפטי לממשלה
הנאשם מספר 2 היה פרקליט המדינה
הנאמת מספר 3 מכהנת כמישנה לפרקליט המדינה לעניינים כלכליים
הנאשמת מספר 4 היא מנהלת מחלקת ני"ע בפרקליטות מיסוי וכלכלה

האשמה: שוחד, מרמה והפרת אמונים

בתקופה שבין 2015 ועד שנת 2020 היה הנאשם מנדלבליט בעל סמכות לפתיחת חקירות נגד ראשי ממשלה.
יחד עם נאשמים 2, 3 ו-4 הם פתחו בחקירות נגד ראש הממשלה נתניהו על בסיס מידע מגמתי, כוזב וחסר ראיות כדי להפילו מן השלטון.

על הרקע הזה נוצרה בין הנאשמים מנדלבליט, ניצן, בן ארי ותירוש ובין ערוצים 12, 13 ו-11 מערכת שוחדית של יחסי "תן וקח", שהתבססה על הבנתם המשותפת כי כל אחד מהם מחזיק באינטרס משמעותי שהצד השני הוא בעל יכולת לקדמו.
מערכת היחסים בין הנאשמים לכלי התקשורת התאפיינה בקשר אינטנסיבי ותדיר שהתנהל במישרין ובאמצעות מתווכים. במסגרת הקשר הזה הפנו הנאשמים דרישות שונות שעניינן אופן הסיקור השלילי לראש הממשלה נתניהו ואף דרשו דרישות הנוגעות לסיקור מבקריהם.

הנאשמים מנדלבליט, ניצן, בן ארי ותירוש ניצלו את כוחם ואת סמכויותיהם כעובדי ציבור כדי לקדם את הפלת נתניהו מהשלטון.
הנאשמים הסתירו מידע באופן שיטתי ועקבי מפני החשודים בחקירות ובאי כוחם. כדי להסתיר את הקשר המושחת להפלת השלטון הם פעלו להשמיד ראיות ואף הדיחו עדים למסור גרסאות כוזבות ביחס לאישומים נגד נתניהו.

במסגרת מערכת יחסי "תן וקח" השוחדיים שנרקמה בין הנאשמים לבין כלי התקשורת הדליפו הנאשמים בשיטתיות ידיעות כוזבות שהיו מעוניינים בקידומם, במיוחד לפני מערכות הבחירות – כדי לגרום להפיכה שלטונית.

במעשים אלה עשו הנאשמים מעשי הפרת אמונים הפוגעים פגיעה מהותית באמון הציבור ובטוהר המידות. זאת, בכך שקיימו במשך שנים מערכת יחסים פסולה עם עיתונאים רבים.
כן עשו הנאשמים מעשי הפרת אמונים הפוגעים פגיעה מהותית באמון הציבור, בטוהר המידות ובתקינות המעשה המינהלי בכך שפעלו במילוי תפקידיו הציבוריים בניגוד עניינים חריף ומתמשך ובין מחוייבותם האישית לעיתונאים לבין מחויבותם לציבור.

הוראות החוק לפיהן מואשמים הנאשמים:
הנאשים מנדלבליט, ניצן, בן ארי ותירוש: לקיחת שוחד – עבירה לפי סעיף 290 לחוק העונשין.
מרמה והפרת אמונים – עבירה לפני סעיף 284 לחוק העונשין.

ואם אתם תוהים מאיפה לקחתי את הניסוחים המשפטיים, אז זה מכתב האישום בתיק 4000.
מי שהאשים ומי שתפר הם הנאשמים האמיתיים.

מה חדש?

כורש ברנור, הדס קליין (צילום: אלי ציפורי)

יומן הבוקר 24.06.2024

תיק ברנור, תיק תפירה, פרק 34! הדס קליין התלוותה לחקירתו של מילצ'ן בלוס אנג'לס, לחקירתו באזהרה של מילצ'ן בלונדון, ולמפגש המקדים בשווייץ. עו"ד חדד: עדת תביעה אחת נוסעת להכנה של עד תביעה אחר עד לשווייץ? ברנור: לא הכרתי את זה, עדה לא יכולה להתלוות לחקירה עצמה

הקליקו לתוכן »
כורש ברנור (צילום: אלי ציפורי)

יומן הבוקר 23.06.2024

תיק ברנור, תיק תפירה, פרק 33! איך ידע ברנור על כמויות הסיגרים שעישן נתניהו? ברנור: "היה כל הזמן עשן, אפילו נשרף לו סיגר פעם בחליפה". כמה סיגרים עישן נתניהו ביום? ברנור: 2-4 סיגרים ביום (שקר, אף בן אדם לא יכול לעשן כמות כזו של סיגרים). למה לא בדקו את רכישת הסיגרים ע"י מקורביו? ברנור: "אתה רוצה שאני אבדוק את הקופה הקטנה של ביבי?"

הקליקו לתוכן »