גלי ישראל

בלי חשבון, התוכנית המלאה 27.05.2022

יהודית תירוש בריונית, הפרקליטות עשתה פיגוע בדמוקרטיה, מה שעשו נציגי הפרקליטות זו הפרת אמונים, אנשי פרקליטות רבים בהלם ממה שמתרחש במשפט נתניהו, היה צריך לחקור את משה כחלון, העוול שגרמה הפרקליטות לאלוף צ'ייני
אלי ציפורי, רדיו גלי ישראל

חיים רמון: ״הפרקליטות לא תחזור בה מתיק 4000 כי יש בחירות באופק וזה הדבר הכי דרמטי. הפרקליטות והתקשורת יחדיו גרמו להדחת נתניהו: במדינה מתוקנת החוקר שהציע לפילבר להיות עד מדינה כדי להפליל את נתניהו בלי אישור יועמ״ש היה צריך להיחקר יחד עם מי שהנחה אותו מהפרקליטות״.

כנרת בראשי: ״מכריי מהפרקליטות, וכולם רחוקים מלתמוך בנתניהו, מתביישים במה שעושות בן ארי ותירוש במשפט נתניהו שמסלפות מציאות. הם אומרים שזה פוגע בעבודה שלהם בגלל קליקה קטנה אבל משפיעה. היועמ״שית החדשה שותקת ומעמית איסמן, פרקליט המדינה, בכלל לא שומעים״.

עו״ד טלי גוטליב: ״ההתנהגות השבוע של יהודית תירוש והרמת הקול על השופטים משקפת היסטריה מוחלטת, זה מעביר אותה על דעתה המקצועית, היא חושבת שבית המשפט זה הבית הפרטי שלה. הפרקליטות מפגינה בריונות ומטילה אימה ברמה המשפטית, תירוש איבדה עשתונות כיוון שהתיק שלה התמוסס״.

השופט בדימוס הרן פינשטין: "זה כבר לא הפרקליטות נגד נתניהו, אלא הפרקליטות נגד הפרקליטות. היא מנסה להציל את הכבוד האבוד שלה; פתיחת חקירה פלילית נגד נתניהו בלי אישור יועמ"ש – שערורייה לא נורמלית ועולה כדי הפרת אמונים, כפי שהגדיר אותה השופט ברק: פגיעה מהותית באמון הציבור ותקינות פעולת המינהל. אין ספק שיש פה הפרת אמונים".

אבי וייס על חיסול עוד ראייה במשפט נתניהו: על "שיחת הנזיפה" שלא היתה ולא נבראה, וגם על הניסיון של ליאת בן ארי וציפי גז להפוך את פילבר לעד מדינה נגד נתניהו, עוד לפני שבכלל היתה חקירה נגד נתניהו

עו"ד יוסי פוקס על הייסורים של שלמה פילבר

המונולוג השבועי

לא עושה חשבון ליהודית תירוש

בסוף הדיון אתמול (26.05.2022) טלטל פילבר את באי האולם: אחרי שעו"ד בן צור שיחזר את כל מהלכי החקירה שהביאו את פילבר להפוך לעד מדינה, אחרי שפילבר אמר שוב ושוב כי ברגע שדפקו לו בדלת באותו בוקר בפברואר 2018 הוא הבין שאין תוחלת ולא ירפו ממנו הוא הוסיף ואמר: "אני הבנתי שאם מנגנון כזה גדול מתנפל עליך אתה לא תנצח. התחנה הבאה זה סרטן. הבנתי שאם אנסה לנצח אותם אסיים מרושש ועם סרטן".

לשניות ארוכות השתררה דממה באולם ואז ביקש בן צור לסיים את הדיון. אנשי הפרקליטות יצאו מהדיון, כהרגלם, כשהם מצוחקקים. דבריו המטלטלים של פילבר עברו ליד אוזנם של האנשים האלה, עם תפיסת הכוח הבלתי מוגבלת ועם שיכרון הכוח העצום שלהם. הם הורסים ודורסים חיים של אנשים בלי להניד עפעף.

ההקשר הראשון עולה זה של גל הירש והעוול שעשו לו. ההקשר היותר רחב הוא "המנגנון" שמתנפל עליך ומותיר אותך חסר אונים – והמנגנון הזה כולל חוקרים, פרקליטים ולמצער גם "עיתונאים", אלו ששמם עולה לאורך הדיונים, כמי שפרסמו דברים מגמתיים ושקריים בשירות הפרקליטות: אמנון אברמוביץ', גיא פלג, רביב דרוקר, גידי וייץ, ברוך קרא, אביעד גליקמן ועוד.
פעם אחר פעם מציג בן צור כתבות פרי עטם שנועדו להפעיל לחץ על עדים מ"גורמים" במערכת אכיפת החוק וכולנו יודעים היטב מי הם אותם "גורמים".

מנגנון שלם עט עליך ומכרסם בנפשך ובכספך, עד שהגוף לא עומד בזה. לא חשובות העובדות, לא חשובות ההוכחות, חשובה המטרה, החיסול. הפרקליטות וגרורותיה אכן הורסים חיים של אנשים, רק בגלל שבא להם.

ראיתי השבוע את המבט מזרה האימים של תירוש. השופטים חבטו בה מקצועית אבל היא הרשתה לעצמה לצרוח עליהם. היא לא רואה אנשים, היא רואה רק יעדים ומטרות ודורסת ורומסת אותם בלי רחם.

מה חדש?

כורש ברנור (צילום: אלי ציפורי)

יומן הבוקר 13.06.2024

תיק ברנור, תיק תפירה, פרק 27! צו הפגסוס לנתן אשל כדי להאזין לנתניהו – ברנור ניסה להכחיש שהמטרה הייתה להאזין לראש הממשלה, ואז השופט בר-עם נוזף בו: "מטרת הצו זה לאתר שיחות עם ראש הממשלה… איסוף הראיות בנוגע לשיחות וקשר טלפוני עם החשוד העיקרי" (נתניהו)

הקליקו לתוכן »
כורש ברנור (צילום: אלי ציפורי)

יומן הבוקר 11.06.2024

תיק ברנור, תיק תפירה, פרק 26 – הפעלת 'פגסוס' נגד נתן אשל כדי להאזין לנתניהו. עו"ד חדד: צווי פגסוס חתומים על ידי איש מודיעין (כמו שהיה בצו של נתן אשל). ברנור בעוד תשובה מדהימה: מה זה פגסוס? עו"ד חדד: מה זה פגסוס? טוב, בסדר, גם זו תשובה

הקליקו לתוכן »