מאמרים

הדס קליין היא זו שמעידה על עצמה כלא אמינה. 10 סתירות בעדותה

חשפתי את השקרים של הדס קליין ואת המניפולציות שלה. הפעם אני חושף את הסתירות המהותיות בעדות שלה. היא סותרת את העדויות של אחרים, כולל של הבוס שלה מילצ'ן, ובעיקר סותרת את עצמה
הדס קליין (צילום: אלי ציפורי)

משעשע לראות את כל שופרות הפרקליטות מתארים את הדס קליין כעדה "אמינה" ו"קוהרנטית", מילים שחוזרות על עצמן שוב ושוב בדיווחי השופרות.

האמת היא הפוכה לחלוטין: קליין משקרת ללא הפסקה, היא לחוצה והלחץ שלה משתקף היטב בתוקפנותה. העדות שלה סותרת את עדויותיהם של אחרים, בין היתר הבוס שלה ארנון מילצ'ן (אמרה למעשה שהוא שקרן) וגרוע מכל: היא סותרת דברים שהיא אמרה בעצמה.

הפעם אתמקד בסתירות הפנימיות של קליין שנחשפו ברובן השבוע. הנה, קליין מעידה בעצמה על אי אמינותה; אוסיף גם כמה סתירות עם עדויות אחרות.

הדס קליין, סתירה מס' 1

הטענה של קליין: בחקירה אמרתי בהתחלה שחלוקת השמפניות של מילצ'ן היתה ביחס של 70:30 – 70% אחוזים לשרה נתניהו והשאר צריכה אישית של מילצ'ן. אחרי החקירה לא ישנתי כל הלילה, לא רציתי לעשות עוול לאיש, התייעצתי עם עו"ד בן צור, ושאלתי אם אפשר לתקן, אמר לי שכן ותיקנתי למחרת ליחס של 65:35.

הסתירה של קליין: השינוי מ-70:30 ל-65:35 התבצע במהלך החקירה (לפי תמלול), עוד לפני הלילה לפני שינה וההתייעצות עם בן צור כביכול. יתירה מזו, בסוף החקירה אמרה קליין שהיא בכלל מפחדת להעריך ומבקשת מהחוקר לרשום זאת. את הנקודה המשמעותית הזו היא "שכחה" בחקירתה הראשית.

הדס קליין, סתירה מס' 2

הטענה של קליין: חלוקת הסיגרים והשמפניות למשפחת נתניהו היא בבחינת "קו אספקה שוטף". זה היה סיפור חיי, היא אומרת, ההתעסקות עם משפחת נתניהו.

הסתירה של קליין: סיפור חייה, לפי דבריה שלה, היה התעסקות אינטנסיבית  עם ארנון מילצ'ן ובמיוחד ג'יימס פאקר כשהיה בארץ ("26 שעות ביממה").
גם כשנשאלה שוב ושוב כמה פעמים ביקרו מילצ'ן ופאקר בירושלים היא לא ידעה לכמת אבל בסופו של דבר היא אמרה 4 פעמים בשנה (פתאום היא הגיעה לאותה כמות שהעיד הנהג יונתן חסון) –  ממש לא קו אספקה שוטף. לשאלת השופט בר-עם איך אתה יכולה להעריך אם היית מודעת למקרים ספורים בלבד, היא עונה תמיד "מה זאת אומרת, ראיתי את העמסות הארגזים לבגאז' של מכונית נתניהו".
כלומר, ל"סיפור חיי", בלשונה של קליין, אין שום תיעוד, על פי עדותה של אותה קליין. הרי לא הוצאו ולא הוצגו תעודות משלוח ל"סיפור חיי". כולן נעלמו.

הדס קליין, סתירה מס' 3

הטענה של קליין: לא קיבלתי מעולם מתנות משרה נתניהו.

הסתירה של קליין: כותבת לשרה נתניהו בווטסאפ "תודה על התשורה" ליום הולדתה.

הדס קליין, סתירה מס' 4

הטענה של קליין (על דוכן העדים): נהוג היה להביא 3 ארגזי שמפניה לשרה נתניהו.

הסתירה של קליין (בעדותה במשטרה): הכמות של השמפניות נעה בין 6 ל-12 בקבוקים במקסימום (בין ארגז אחד לשניים) בכל פעם. לרוב מדובר בארגז של 6 בקבוקים. אז לא 3 ארגזים בממוצע, אלא ארגז אחד.

הדס קליין, סתירה מס' 5

הטענה של קליין: אני מאשרת כל הוצאה עם ארנון מילצ'ן, עוברת איתו סעיף סעיף. אני יודעת הכל והוא מודע להכל, אפילו לתשלום חשבון המים.

הסתירה של קליין: רכישת אלפי בקבוקים של מים ושתייה קלה? אני לא אחראית לזה, תשאלו את יונתן חסון הנהג, הוא היה אחראי על השתייה קלה.

הסתירה הזו מאוד אופיינית לקליין: איפה שהיא נתקלת בעובדות שלא נוחות לה היא מפילה את זה על אחרים.
מה, פתאום היא לא אחראית על כל הוצאה והוצאה, על כל שקל שיוצא מחשבונו של מילצ'ן? פתאום היא לא אחראית לתשלום עשרות אלפי שקלים?

הדס קליין, סתירה מס' 6

הטענה של קליין: רכשנו 12 בקבוקי טקילה בכ-2,000 שקל לבקבוק יומיים לפני יציאתו של מילצ'ן מישראל כי ארנון לקחת איתו את הטקילה במידת המותר.
עוד טענה: רכשנו עוד טקילות יקרות בזמן שמילצ'ן בכלל לא היה בארץ כי יכול להיות שהיבואן הציע לנו במחיר זול יחסית (היבואן: דובי פיינטוך, ידידה האישי של קליין).

הסתירה של קליין: כמי שמציגה את עצמה כשומרת הסף של מילצ'ן, כמי שבקיאה בפרטי הפרטים של ענייניו, כמי שטסה בעצמה עשרות פעמים לחו"ל, היא אמורה וחייבת לדעת היטב את החוקים: אי אפשר להוציא טקילות בכמות כזו מהארץ לחו"ל – וגם אין טעם למיליארדר להסתכן בעבירות על החוק במיוחד כשהוא טס לדרום אפריקה – בה המחירים של האלכוהול זולים יותר.

הדס קליין, סתירה מס' 7

הטענה של קליין: רוב רכישת הסיגרים ע"י מילצ'ן, 98% מהרכישות, נותבו לבנימין נתניהו.

הסתירה של קליין: ראשית, זה סותר לגמרי את מה שאמר מילצ'ן בעדותו שכל הזמן היו סיגרים בבית לאירוחים, לא משהו ייחודי לנתניהו – ולפי עדותו מילצ'ן תמיד הוא חילק סיגרים לאורחים בסיום האירוח.
למרות שקליין מתעקשת שמילצ'ן משקר, אפשר היה להבחין בין השורות בסתירות בעדויותיה בנוגע לעניין. היא סיפרה והרחיבה בחקירתה ראשית שנתניהו אהב סיגר מסויים ואף נתן לה חלק מסיגר כדי שתרכוש בדיוק כמוהו, עם אותו קוטר. הסיגר היה מסוג קוהיבה אבל השבוע הציג בפניה עו"ד עמית חדד שורה של חשבוניות שבהם נרכש סיגר מסוג אחר, זול יחסית (כ-100 שקל ליחידה, לעומת כ-150 שקל ללא מע"מ של קוהיבה).

אז ככה: למה לקנות ביודעין סיגרים שנתניהו לא אוהב – כך לפי התיאור של קליין?  הרי קליין מתארת שוב ושוב איך מילצ'ן רצה מאוד לשמח את אורחיו, איך אהב לשהות במיוחד במחיצתו של נתניהו, איך מילצ'ן אהב לבלות את יומהולדתו עם נתניהו. אז לעשות דווקא לנתניהו? ברור שלא וברור שהסיגרים יועדו לאורחים אחרים – את זה נראה עם חידוש המשפט ב-6 לספטמבר.

הדס קליין, סתירה מס' 8

הטענה של קליין (על דוכן העדים): כשנדרשתי להגיע לחקירות ולא יכולתי לספר זאת למילצ'ן בגלל סכנה של שיבוש חקירה, אמרתי לו שאני אצל "רופא השיניים", זה היה הקוד בינינו.

הסתירה של קליין (במשטרה): אמרתי למילצ'ן שנעלמתי שאני אצל רופא נשים ועוברת הפלה (שיקרה כמובן).
הגרסה של קליין השתנתה משום מה במעבר בין המשטרה לדוכן העדים ואף הודלפה עוד לפני שעלתה לדוכן העדים לגידי וייץ.
לכן, זה חמור שבעתיים: פעם אחת בסתירות ופעם השנייה בתכנון שלה, יחד עם הפרקליטות, לשנות גרסה.

הדס קליין, סתירה מס' 9

הטענה של קליין: אני הצעתי, מיוזמתי, להביא למשטרה את הקלסרים של החשבוניות (תוך כדי מעבר על עבירות פליליות לכאורה), אבל עו"ד בן צור הוא זה שייעץ לי לכתוב לחוקרים שזה לפי דרישתם ובקשתם.

הסתירה של קליין: קצת מוזר שמי שמציגה את עצמה כאזרחית למופת, שהאמת והיושרה הן נר לרגליה, תתנדב לעבור על החוק ולהשיג חשבוניות מאחורי גבו של הבוס שלה ותוך מצגי שווא. הרי קליין כל הזמן מדגישה עד כמה פחדה משיבוש הליכי וחקירה והקפידה על כך. אז פתאום היא מתנדבת לעבור על החוק לכאורה ולהשיג מאות חשבוניות במצגי שווא?

ולטיעון השני של הייעוץ מבן צור. במהלך חקירתה הנגדית הציג לה עו"ד חדד ארבע פתקים בכתב ידה שבו היא כותבת שהיא מעבירה הקלסרים לפי דרישתם ובקשתם של החוקרים. למרבה הפליאה, ארבעת הפתקים נוסחו בצורה שונה, דבר שממש לא אופייני לעורכי דין שמקפידים לשמור על נוסח זהה במצבים זהים. כשחדד העלה בפניה את התהייה הזו, לקליין לא היה ממש הסבר, זולת ההרגל הקבוע שלה לזרוק הכול על בן צור.

ההסבר היותר הגיוני הוא שקליין הופעלה כסוכנת משטרתית בלי הסכם כתוב ולשני הצדדים נוח להסתיר זאת. זו הסיבה שהיא קיבלה הגנה אוטומטית לפעולותיה כסוכנת.

הדס קליין, סתירה מס' 10

הטענה של קליין: לא פעלתי ממניעים זרים, לא רציתי לגרום עוול לאנשים בלי סיבה ולא פעלתי יד ביד עם החוקרים כדי להפליל את נתניהו.

הסתירה של קליין: היא שוב ושוב מדגישה שפעלה כאזרחית טובה שלא רוצה לגרום רע לאיש, היא פשוט נקראה לעדות ואמרה את מה שהיא יודעת. אלא שבמקביל, קליין לא הפסיקה לטנף את שרה נתניהו ואת עו"ד בן צור באמירות שאינן קשורות כלל למשפט, רכילויות צהבהבות שאין אפשרות להוכיח אותן שהיו במטרה אחת ויחידה: להכפיש.

"שרה נתניהו לא היתה איתי בקשר אם היתה יודעת שאני מזרחית"; "שרה נתניהו עלתה אל בעלה בערב עם כוס שמפניה ביד" (אמרה זאת במשטרה); "עו"ד בן צור תפס את ראשו כשראה את הסכומים של החשבוניות" (איך יכול לתפוס את ראשו אם החשבוניות לא מעידות על דבר אלא רק על צריכה כללית?); "הבת של בן צור שתתה את השמפניות שנשארו בביתו של מילצ'ן בבית ינאי" (למרות שהשמפניות היו בחדרו של יונתן חסון הנהג וקשה להאמין שהחדר היה פתוח).

כלומר, קליין באה חדורת מטרה ונקמה, היא לא באה עם ידיים נקיות כפי שהיא משווקת זאת.

מה חדש?

בנימין נתניהו, איילה חסון (ויקיפדיה)

תופרי התיקים לנתניהו מנסים להכפיש את איילה חסון. אותם אנשים, אותה שיטה

קודם כל מסמנים מטרה, אחר כך מפיקים כתבת השחרה עם ציטוטים אנונימיים, אחר כך מהדהדים את השקר. כך עובדת מכונת התפירה והתעמולה של 'הארץ דה-מרקר'. כך תפרו את 'תיק 4000' וכך "מחפשים" כעת את איילה חסון

הקליקו לתוכן »
בן כספית (צילום מסך טלוויזיה)

10 הערות על המודיע המשטרתי, בן כספית, על זיהום ועל השחתה ערכית של העיתונות

כספית ועוזרת הבית, השנאה לנתניהו, השנאה לאיילה חסון, פרשת הרפז, ההשתעבדות לפוליטיקאים כושלים, הקשרים עם חיים סבן, הבורות בתיק 4000, ניגוד העניינים בתיק 1000, החיטוט בפחי האשפה של הטוויטר, הפלופ הכי גדול בתולדות העיתונות

הקליקו לתוכן »