יומן הבוקר
קרן מרציאנו (ויקיפדיה)
קרן מרציאנו לא מבינה כלכלה, היא מבינה בהסתה ובדמורליזציה ובדברור שלטון הפקידים במשרד האוצר

קרן מרציאנו של לפני המלחמה וקרן מרציאנו של אחרי המלחמה היא אותה קרן מרציאנו: צווחנית, פופולסטית, היסטרית וסוכנת כאוס, בלי שום טיפת אחריות.

***

לפני המלחמה, בשירות הקפלניסטים, היא עודדה בפועל משבר כלכלי, בריחת כסף מהארץ, הורדת דירוג אשראי ועוד תסריטי קריסה לכלכלה הישראלית, רק בגלל איזשהי רפורמה משפטית שאין לה שום נגיעה כלכלית.

כהרגלה בקודש, מרציאנו התעלמה מעובדות, שהמשק חזק ויציב, שלא היתה כמעט יציאת כספים, שדירוג האשראי לא השתנה, שהאבטלה בשפל והגירעון נמוך.

אחרי המלחמה היא משרתת נרטיב אחר – המדינה לא מתפקדת, הממשלה הפקירה אותכם, הכסף לא מגיע, הכספים הקואליציונים זורמים אבל הכספים למפונים תקועים.

מרציאנו מעולם לא הבינה בכלכלה, היא תמיד שירתה את הדיפסטייט הכלכלי – הלא הוא אגף התקציבים במשרד האוצר.

במשבר הקורונה היא צווחה מגרונו של שאול מרידור, אז ראש אגף התקציבים, שישראל בדרך להיות ונצואלה בגלל המענקים שדחף נתניהו.
לא ונצואלה ולא נעליים, הסיוע הנדיב הוביל לצמיחה מהירה מיד עם סיום המשבר ולסגירת הגרעון.

שימו לב שמרציאנו מתקשה לקיים דיון על הפנסיות התקציביות שהציבור מממן השנה ב-30 מיליארד שקל; היא גם מתקשה לקיים דיון על רוב רובם של עובדי משרד המשפטים שלא ממש עושים דבר כבר למעלה מחודש בגלל השבתת המערכת המשפטית. מרציאנו גם לא תתעסק עם התאגיד על חשבוננו שבזבז עד כה 5 מיליארד שקל.

היא לא עושה זאת, כי הגנרלים שמתארחים אצלה באולפן הם אלו שמקבלים את הפנסיות התקציביות השמנות, אנשי משרד המשפטים הם אלו שמפנקים את הקולגות שלה בהדלפות מעוותות ושקריות ואנשי התאגיד שותפים לדמורליזציה שהיא מובילה.

לכן, מרציאנו מסרבת לגעת בחתולים השמנים שמשרתים את אלג'זירה והקמפיינים שלה.
אם גברת מרציאנו היתה בודקת, היא היתה מוצאת שהכסף הגדול נמצא שם, ולא במשרדי הממשלה המיותרים.

אבל גברת מרציאנו לא תבדוק, היא חפיפניקית שמקבלים מהדיפסטייס דמורליזציה ארוזה כדי לשרת אינטרסים פוליטיים.

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »