יומן הבוקר
ליאת בן ארי (צילום: אלי ציפורי)
תיק הצוללות, משפט הזוטא! פרקליטו של מיקי גנור מטיל פצצה: ליאת בן ארי רימתה את מיקי גנור בהסכם עד המדינה. אם הפרקליטות לא תביא אותה לעדות במשפט הזוטא, אני אביא אותה

בסוף עדותו אתמול של חוקר המשטרה ליאור נוי, במשפט הזוטא של מיקי גנור בתיק הצוללות, הטיח פרקליטו של גנור, עו"ד עמית ניר, בנציגי הפרקליטות – אחרי עוד הערות מיותרות מצידם:

"ההיתממות של חבריי מדהימה כי בסוף ליאת בן ארי חותמת על הסכם עד המדינה (עם גנור) שיש 10 מיליון שקל (קנס על עבירות מס לכאורה), ועד עכשיו לא הבנתי איך.
שליאת בן ארי תבוא באמצעות התביעה ואם היא לא תבוא אנחנו נביא אותה (לעדות במשפט הזוטא).
ליאת בן ארי רימתה, אז אם הפרקליטות לא תביא אותה אנחנו נביא אותה".

***

בפעם הראשונה בתיקי האלפים עומד אחד הסניגורים ומטיח בריש גלי את האמת הצרופה: ליאת בן ארי היא רמאית.

במקרה של גנור, הכוונה היא להסכם עד המדינה שכלל תשלום קנס של 10 מיליון שקל על עבירות מס לכאורה, בלי שאיש מהעדים מסוגל לאמר אילו עבירות מס גנור עשה ששוות קנס של 10 מיליון שקל. כמובן שלא היו עבירות מס ששוות קנס כזה ענק וברור שליאת בן ארי רימתה את גנור בהסכם עד המדינה. מכיוון שהיא חתומה על ההסכם, עורך דינו מתכוון להביא אותה לדוכן העדים במשפט הזוטא.
זה טבעי, זה מתבקש וזה הכרחי כדי לברר את טענות הזוטא.
וזה בדיוק מה מוציא משלוותם על נושאי כליה בדיונים בתיק – כמו ירון גולומב וטל תבור – שמנסים למנוע את הבאתה. מי שתחליט בנושא היא השופטת טלי חיימוביץ'.

ליאור נוי, חקירה ראשית

החוקר ליאור נוי החל את עדותו כבר ביום שלישי כדי להשלים את הדיון שבוטל ביום חמישי שעבר, בעקבות מחלת אחד הסניגורים.

כבר בחקירתו הראשית נפל נוי בלשונו כאשר אמר, בנוגע לעבירות המס של גנור:

"יש פה עבירה של 100-150 שקל, זו לא עבירה פנטסטית"

כלומר, עבירת מס משמעותית. פרקליט גנור, עמית ניר, חייך לשמע תשובתו ואמר: "למען הסר ספק, אנחנו מסכימים".

השופטת טלי חיימוביץ' הבינה שיש פה בעיה של הפרקליטות, כיוון שזו הציגה תמיד שגנור עבר עבירות מס חמורות בחו"ל (שנאמדו לכאורה בקנס של 10 מיליון שקל) שהציעה במסגרת עד המדינה שנה בפועל בכלא וקנס:

"הבעייה שהציגו בפניו מצג שהעבירות כל כך חמורות שזה שנה בפועל וקנס".

לשאלה בחקירה הראשית אם הציגו בפני גנור מצגי שווא לגבי עבירות המס ודיברו איתו מחוץ לחדר חקירות על עבירות המס לכאורה ענה נוי:

"לא זכור לי, לראשונה פגשתי אותו בחדר חקירה, מה אחרים עושים זה לא תלוי בי"

רמיזה ברורה שיכול להיות שזה קרה באמצעות אחרים.

בהמשך טען נוי שגנור הוא זה שהעלה לכאורה את הילדים בהקשר של עבירות מס (זה קו ההגנה של הפרקליטות לאורך כל הקו – שגנור הוא זה שהעלה את הכל מיוזמתו כולל הקשר עם נתניהו לכאורה).

החוקר נוי הודה שהוא לא הציג בפני גנור את סכומי העבירות:

"בסופו של דבר דיברנו רק אם הצהיר או לא, הוא הוא חייב במס, אני לא יודע, לא שאלתי על זה, הוא אמר שהוא הסתיר. הוא אמר שיש לו מערך נכסים שאמור להשיא רווח, זו מטרת החברות והנכסים"

נוי לא ממש מבין בסוגיות מס ופיננסים והוא הודה בכך בחקירתו הנגדית.

הפרקליטות ניסתה להציג את דבריו של נוי כאילו זו הוכחה שלא איימו על גנור באמצעות נפנוף בעבירות מס חמורות, אבל החקירות הרי מדברות בעד עצמן: הציגו גם הציגו לגנור מצגי שווא כדי לאיים עליו, שיטה מאוד נפוצה אצל הפרקליטות והמשטרה ואף חתמו איתו הסכם עד מדינה שקרי בניצוחה של ליאת בן ארי.

ליאור נוי, חקירה נגדית

בחקירה הנגדית נשאל נוי לפשר אמירתו שהם דיברו עם האינטרפול על גנור שזה שקר מוחלט: "לא זוכר שאמרתי דבר כזה", אמר נוי בתשובה מוזרה, "אבל לא זכור לי שדיברתי איתם".

נוי גם לא הצליח להסביר מדוע אמר לגנור "במקומך הייתי משקר", שזה לאמר לנחקר שלך, בוא תשקר ותגמור את הסיפור, מה שאכן גנור עשה בסופו של דבר בעקבות הלחץ הלא אנושי שהופעל עליו.

נוי גם הודה בפועל:

"פרשת 3000 הייתה מתוקשרת ברמות כל זמן, דיברו על עו"ד שמרון וראש הממשלה, רציתי להראות ששמרון ידע (על חוזה מסוים) וזה מגוחך שהוא אומר ששמרון לא ידע".

האמירות הללו מעידות בצורה הטובה ביותר שהכזבים של בן כספית ורביב דרוקר חלחלו לתוך חדרי החקירות והשפיעו, גם אם נציגי המשטרה הבכירים אומרים שלא.

נוי הוא אמנם חוקר זוטר, אבל עדותו היא עוד דוגמא לשימוש הפסול שעשו חוקרים בתיקי האלפים בבני משפחה כדי ללחוץ את גנור, אלוביץ' ועוד, את האיומים, את האווירה האלימה בחקירות ואת הרדיפה אחרי נתניהו. אבל הוא בסך הכול חוקר זוטר.

כאמור, מי שניצחה על הרמאות הגדולה היא ליאת בן ארי.

מאמרים אחרונים

מיקי גנור (צילום: אלי ציפורי)

דברים מדהימים צפים בתיק "הצוללות"

העדות המטלטלת של מיקי גנור: מוטי לוי, ראש להב הפורש, צלצל אלי בצרחות נוראיות ואמר לי "אם לא תחתום על הסכם עד המדינה נזיין את הבת שלך" (הבת שנחקרה באזהרה ואיימו לשלול לה את רישיון עריכת הדין). מוטי לוי לא תיעד השיחה

הקליקו לתוכן »