יומן הבוקר
ליאת בן ארי, יוני תדמור (צילום אלי ציפורי)
במשפט הזוטא של מיקי גנור בתיק הצוללות הסתיימה עדותו של מיקו גנאדי. פרקליטו של מיקי גנור הטיח בנציגי הפרקליטות: "ליאת בן ארי ויוני תדמור רצו את ראשו של נתניהו על מגש של כסף בתיק הצוללות"

רב פקד גנאדי חקר את גנור במשך עשרות חקירות ולאורך מרביתם ריחף שמו של ראש הממשלה בנימין נתניהו במגוון צורות: "החבר", "הדייר מבלפור", או סתם "ראש הממשלה", שאולי התחלק בעמלה עם עו"ד שמרון.

***

עו"ד עמית ניר, עורך דינו של גנור, הציג לגנאדי לאורך עדותו, עשרות מופעים שבו נעשה הקשר מאוד ברור לראש הממשלה נתניהו, אך גנאדי נזהר מאוד שלא לאשר את הדברים.
אם הדברים נאמרו על ידי חוקר אחר, הוא הפנה לאותו חוקר ובשאר המקרים אמר שזה "אוויר", שמעולם לא התעורר חשד נגד ראש הממשלה, לפחות לא אצלו, ולטענתו השאלות שלו כל הזמן התמקדו סביב אבריאל בר יוסף, נאשם נוסף בתיק.

התמלילים מדברים

נדמה לי שזו היתממות כי התמלילים מדברים בעד עצמם וגם עדותו של החוקר היותר בכיר אורי קנר בתיק 4000 על תיק הצוללות מדברת בעד עצמה.
כזכור, קנר אמר בצורה הכי ברורה שהם רצו להגיע הכי גבוה שאפשר בחקירה – בין אם זה נתניהו ובין אם זה יובל שטייניץ.

למרות האמירה המפורשת הזו, לא התקבל שום אישור ממנדלבליט לחקירת נתניהו וקנר, לשיטתו, לא ראה בקבלת אישור הזה כל צורך (באופן תמוה, הרי מדובר בראש ממשלה!).

לפי הערכתי, כפי שמסתמן בשורת עדויות, נראה שמנדלבליט הסתייג מאוד משרבובו של נתניהו בתיק הצוללות ולכן סירב לתת אישור לחקירתו בפרשה, אבל ליאת בן ארי ושי ניצן עשו כבתוך שלהם, כולל דברים מאחורי גבו, כפי שקרה בתיקי האלפים: למשל, החקירה תחת אזהרה למילצ'ן, תרגיל חקירת המקורבת לניר חפץ, פתיחה בחקירה בתיק 4000, 1000 ו-2000 עוד לפני שניתן אישור רשמי ועוד.

כך זה כנראה עבד בתיק הצוללות

מנדלבליט לא נתן אישור? אז נעקוף אותו ונחקור בפועל את מעורבותו של נתניהו כביכול בתיק הצוללות. נגיע לתוצאות? נבקש אישור.
לא נגיע לתוצאות? אז נגיד שאלו שהיו שאלות מתבקשות כי גנור העלה את שמו או שהמשטרה הייתה להוטה מדי.

לא רק שהתמלילים מדברים בעד עצמם, גם שפת הגוף של נציגי הפרקליטות. עו"ד ירון גולומב, התובע הראשי בתיק הצוללות, ועו"ד טל תבור (בדרך כלל יש צוות של 5 פרקליטים בכל דיון, כולל מתמחה) מדברת בעד עצמה.
הם נוטים לאבד את שלוותם בכל פעם שעניין נתניהו עולה לדיון. אלא שגם בפרקליטות מבינים היטב שיש להם בעיה קשה עם סיפור נתניהו בתיק הצוללות ומנסים לגמד את זה ככל ניתן.

ברור לכל שכל כתבות ה"תחקיר" של רביב דרוקר ובן כספית הובילו לנתניהו והניסיון של החוקרים והפרקליטים לנתק את עצמם מהפרסומים הוא מלאכותי.

בחלק גדול מהמקרים, המצוקה הקשה של נציגי הפרקליטות מתועלת להתנהגות מחפירה: הם מרבים ללעוג, לזלזל ולזרוק הערות ציניות לצוות שמייצג את מיקי גנור (עמית ניר ורווית צמח) עד שאתמול הטיח בהם ניר:

"ליאת בן ארי ויוני תדמור רצו את ראשו של נתניהו בתיק הצוללות על מגש של כסף".

האמירה הזו השתיקה את השניים לזמן מה, בבחינת על ראש הגנב בוער הכובע.

יהיה קשה לטייח

לפעמים אני מרחם עליהם. את התיק הרי הובילה ליאת בן ארי ואיתה יוני תדמור, מתחתם היה אלעד פנחס, שהיה הפרקליט המלווה. תראו איפה השלושה: פנחס פרש מהפרקליטות ברגע די קריטי. את התיק נבחר להוביל גולומב שלצידו תבור שעבד על התיק. בן ארי ותדמור ברחו מהתיק, כמו שהם ברחו משאר תיקי האלפים.

בצר להם הם מנסים פה ושם לשתול תשובות אצל העדים, אבל יהיה קשה להם מאוד לטייח את עניין נתניהו. במשפט הזוטא עתידים להגיע גם אורי קנר וגם יואב תלם ששיחק תפקיד מרכזי בחקירה, הן בצוללות והן בתיק 4000.

בתיק 4000 הוא כבר נתן עדות, שבה הודה בפועל בביצוע עבירות בחקירת התיק. נותר רק לראות אם תלם יודה בכך גם בתיק 3000.

מאמרים אחרונים

דב איכנולד (צילום: אלי ציפורי)

חקירה נגדית: העד דב איכנולד, מנכ"ל הוצאת הספרים של "ידיעות אחרונות"

מנכ"ל הוצאת הספרים של "ידיעות אחרונות" נגד התקשורת והפרקליטות:
"אני מעריך את נתניהו, הזדהיתי עם חוסר ההוגנות שאמר על התקשורת, הייתי בעזה – התקשורת לא תמיד מדווחת כמו שצריך. נחום ברנע טועה"; והביקורת החריפה על התנהלות מומי משולם

הקליקו לתוכן »