יומן הבוקר
דנה וייס (ויקיפדיה)
מופע הגזענות של דנה וייס, מופע הסילופים של אמנון אברמוביץ' וגיא פלג, מופע החירטוטים של אבישי גריצייג. התקשורת הישראלית הוכיחה בסופ"ש שאין לה תחתית, וזאת רק ההתחלה

בסופ"ש התקשורת הישראלית התעלתה על עצמה במפגעי גזענות, שקרנות וחרטטנות. לפניכם שלושת "הגדולים":

***

1. מופע האימים הגזעני של דנה וייס

היו הרבה מאוד מופעים גזעניים של דנה וייס על המסך של ערוץ 12, אבל ביום שישי (15.10.2021) היא סיפקה ללא ספק את ה-מופע הגזעני של חייה.

הגדירה ערך חדש במילון, "ביביזם", והכלילה את אנשיו כ"וולגריים" ו"מסיתים". באחת היא לקחה קבוצה של קרוב ל-2 מיליון איש (ליכוד, ש"ס ועוד מפלגות בגוש נתניהו) והפכה אותם בהכללה בוטה ל"וולגריים" ול"מסיתים".

כל הגזענות של וייס פרצה באחת בעוצמה ולמרבה התדהמה איש באולפן הפריבלגי בעיקרו – לא חש חובה להעיר לה שאיבדה שליטה על פיה. לא דני קושמרו המנחה, לא עמית סגל, לא בועז ביסמוט ולא אחרים.

כשאתה מחבר את זה לקריסה של אולפן שישי ברייטינג (בסביבות 10% לעומת 13-14% בממוצע בשנה האחרונה) אפשר להבין שהציבור מאס ובז למונופול הזה – במיוחד לדנה וייס-ים – שממשיך לצפצף על צופיו.

וייס, לאורך ההיסטוריה שלה, הרי לא ידועה בעדינותה, אלא בדיוק בוולגריות שהיא מייחסת לאחרים, התפרצויות לדברי אנשים, גסות רוח ואף גידופים מכוערים – היחסים העיתונאיים של דנה וייס.

עד לכתיבת שורות אלה, הן וייס והן הערוץ לא טרחו להתנצל על הכתמת כמעט חצי עם, כי בשבילם זה אך טבעי.
שלא תטעו: גם אם יתנצלו, וספק אם יעשו כך, זה מה שהם חושבים: שביביזם וביביסטים, הם חבורה של עדר עיוור, נבערים, בבונים, צ'חצ'חים, קלי דעות, חסרי דעה עצמאית, טיפשים, מזרחים וכד'.

וזה לא רק שדנה וייס היא התפוח הרקוב בערוץ 12, היא חלק בערוץ המורכב ברובו מפריביליגים גזענים, מתנשאים הבטוחים שהם חכמים מכל – פלוס כמה מזרחי מחמד כעלי תאונה – שלא מעזים להגיד מילה על החבורה האטומה הזו.

הגזענות עוברת כחוט השני בכל תוכניות הערוץ – מאולפני החדשות ועד ארץ נהדרת.

2. מופעי האימים השקרני של גיא פלג ואמנון אברמוביץ' (על משפט נתניהו)

אני תמיד נדהם ומופע מחדש איך "עיתונאים" שלא טרחו להגיע כמעט לאף דיון במשפט נתניהו, ולא טרחו כמובן לקרוא פרוטוקולים של הדיונים (מגיעים אמנם באיחור אבל מרתקים!) מביעים דעה נחרצת על מה שקורה בדיונים, ומחווים דעתם על איכות העדים.

כאלה הם אמנון אברמוביץ' וגיא פלג. את פלג תפסתי באין ספור דיוקים, פייקים, עיוותים וסילוף מידע מגמתי כדי לשרת את הפרקליטות עוד לפני הגשת כתב האישום.
אברמוביץ' בכלל לא שוחה בחומר, לא ממש בקיא בפרטים אבל דעה נחרצת יש לו – על כל דבר.

ביום שישי, אברמוביץ' הכריז על עדותו של אבירם אלעד כ"מדוייקת וממוקדת" ואילו פלג הדגיש את דברים החמורים על הטיית סיקור לטובת נתניהו ובני משפחתו.
ברור ששניהם ניזונו מהפרקליטות – בלי לטרוח בכלל לברר את מה שקרה באמת. ראשית, עדותו של אלעד לא יכולה להפליל את נתניהו ושווה כקליפת השום מפני שהוא שמע דברים שישועה שמע מאלוביץ' (ושניהם לא דיברו מעולם עם נתניהו) – כך שמבחינה משפטית אין לעדותו שום ערך בנוגע לנתניהו.

אבל, עזבו משפטיזציה; ישבתי בדיונים של אלעד, האיש התפתל בכל פעם שתפסו אותו בסתירה ובשקרים – בהשוואה שבין עדותו במשטרה ובין עדותו על דוכן העדים.
קל מאוד היה להבחין שהאיש מתעב את נתניהו יחד עם כל הקולגות שלו בוואלה. אז איך אפשר להתייחס לדברים שלו ברצינות? איך אפשר להתייחס ברצינות ל"עיתונאי" שכתב ב-2013 שנושא האיראני "מת" והלוויה צריכה לצאת מבלפור עם נירות ריחניים?

רק לחשוב שהאיש הזה הוא מנכ"ל חדשות 13 כיום – מעוררת חלחלה ציבורית.

3. מופע האימים החרטטני של אבישי גרינצייג

הכתב המשפטי של "גלובס", שנעלם לאחרונה מכיסוי תיק 4000, כתב לפני שלושה שבועות ב"גלובס" את הפיסקה המדהימה הבאה, בהתייחס לחומר החדש שהתגלה בהתכתבויות של אילן ישועה:

"הראייה החזקה ביותר לטעמי לטובת תזת הפרקליטות היא הודעת אימייל שנחשפת כאן לראשונה.
בשלהי 2013 שלח שאול אלוביץ' לאילן ישועה הודעת אימייל ובה הוא מביע את אכזבתו ממהלך רגולטורי של נתניהו נגד בזק הקשור לפרויקט הסיבים האופטיים.
אלוביץ' כתב לישועה כי אולי הוא צריך להתחיל לגבות חובות, כיוון שנתניהו לא מספק את הסחורה למרות מה ששאול אלוביץ' עשה בשבילו באתר וואלה".

בזמנו כתבתי יחד עם אבי וייס שזה פייק, כי נתניהו לא התעסק עם מיזם הסיבים האופטיים ובכלל, מי שהיה שר התקשורת באותה שנה, במרביתה, היה גלעד ארדן.
גרינצייג לא טרח לבדוק את מה שמאכילים אותו בכפית. הכריז בקול גדול על עוד "ראייה חזקה" לפרקליטות בסדרת הכרזות מגוחכות כאלו לאורך השנים.

במהלך החקירה החוזרת של אילן ישועה ע"י יהודית תירוש ה"ראייה החזקה ביותר" של גרינצייג נעלמה כלא היתה, כמו הרבה "ראיות חזקות" או "ראיות זהב" שהפרקליטות העלתה בשנים האחרונות – ואף אחת לא היתה ראייה חזקה או ראיית זהב.
מהטעם הפשוט: לפרקליטות אין ראיות חזקות ואין ראיות זהב, יש לה תיק תפור.

***

סופ"ש בפייסבוק של אלי
22:17 * 12:43 -> 12:56 -> 20:23 -> 21:21 -> 23:49

מאמרים אחרונים