יומן הבוקר
ברוך קרא (ויקיפדיה)
בסוף השבוע שלאחר "ההתפוצצויות" המרעישות בחקירה הנגדית של ניר חפץ, פורסם עוד מאמר של ברוך קרא. עוד ערימה של שקרים בשירות הפרקליטות. עברתי עליהם אחד-אחד

ברוך קרא הוא אחד מצינורות התעמולה הבולטים ביותר של הפרקליטות. לאורך השנים הוא שותף, יחד עם רביב דרוקר, לתוכניות "המקור" שניסו לעשות בית דין שדה לנתניהו, ולמעשה הרשיעו אותו עוד לפני שהתחיל המשפט.

בשבועות האחרונים ברוך קרא מנסה, במאמרים יהירים ועילגים כהרגלו, ללעוג לקווי ההגנה של עו"ד בעז בן צור, פרקליטו של נתניהו – לתמוך כצפוי בפרקליטות – ויחד עם זאת ניתן להבין ממנו שסעיף השוחד לשיטתו מתנדנד. טוב, לפחות התקדמנו.

ברוך קרא, אגב, מגיע לדיונים הרבה יותר מאשר בעבר, אבל גם בשבוע שעבר החסיר דיון אחד, ביום שלישי, אחד הדיונים הטובים להגנה.

בכל מקרה, הנה 10 השקרים הבולטים שלו במאמרו מיום 09.12.2021 באתר וואלה:

***

"… זה היה ממש לא טוב לנתניהו, כאשר חפץ הצהיר באולם שנתניהו לא היה כשיר ואף היה מסוכן לאזרחים…"

אין לפרשת המגנומטרים, שעליה דיבר ניר חפץ, שום רלוונטיות למשפט. היא לא כלולה בכתב האישום וממילא חפץ, שהוא לא מומחה לסוגיות ביטחוניות, לא ישב בדיונים ביטחוניים – ולכן לאמירה שהעיף בלי כל קשר לעדותו על תיק 4000 – אין שום משמעות, זולת כותרת בתקשורת ואצל ברוך קרא. זה פשוט שום כלום.

"בן צור הסתבך בכיוון חקירה, לא בטוח ודי ילדותי, כשהקרין לחפץ קטעים מחקירתו שבהם מזכירים החוקרים משלי רכבת…"

נפילה קשה של ברוך קרא ותוך ניגוד עניינים חמור. אין שום ספק כי גורמים במערכת אכיפת החוק הדליפו לבן כספית ואחר כך לגולן יוכפז, הבוס לשעבר של קרא בערוץ 10 (שאחר כך העביר זאת לאילה חסון), את תיק המצ"ח של חפץ בפרשת החניך בקורס קצינים שנמצא מת על פסי רכבת.
אין ספק שההדלפה נועדה כדי ללחוץ על חפץ להפוך לעד מדינה – למרות שהפרסום היה כבר אחרי שחפץ חתם על הסכם עד מדינה.

בן צור צודק: זה היה עוד תרגיל חקירה פסול ומכוער שנעשה על חפץ.

"זו לא הפעם הראשונה שצוותי ההגנה ב-4000 מעלים הנחות מופרכות להזויות בדבר מקורות עיתונאיים….".

אילה חסון וגולן יוכפז אישרו בקולם שהחומר הגיע קודם כל ליוכפז. הוויכוח שהיה אם זה מהמשטרה, כפי שבן צור אמר, או מגורם אחר במערכת אכיפת החוק (פרקליטות).
יוכפז הכחיש וטען גם שזה לא הגיע מסביבתו של נתניהו. ראשית, יוכפז לא יסתכן ויחשוף את הגורם, אבל כבר ברור שמי שיכול להוציא תיק מצ"ח ישן הוא גורם במערכת אכיפת החוק.

היתה לזה עוד מטרה – שחפץ יחשוב שנתניהו הוציא זאת (אפשרות פרועה לחלוטין) וזה אכן מה הוא חשב.
בכל מקרה, קרא מנסה להסיט את האש מהדבר החמור ביותר: מערכת אכיפת החוק שלפה תיק מצ"ח ישן והדליפה אותו כדי להלך אימים על חפץ – זו עבירה פלילית!

"אלוביץ' וישועה ישבו שם באותה תקופה מעל עורפם של העורכים והכתבים, נשפו עליהם בכל העוצמה, וזה הסיפור כולו".

עיוות מוחלט של המציאות. אלוביץ' לא נשף מעולם בעורפם של העורכים ולא דיבר איתם בכלל. מי ששלט באתר, היה הכל-יכול, היה עורך העל (לדברי חפץ, ואת זה ברוך קרא משמיט בכוונה), התערב בכל דבר, כולל התמסרות מוחלטת ליצחק הרצוג ולמחנה הציוני בבחירות 2015 – היה אילן ישועה. הוא גם נשף בעורפם של עורכי וואלה לטובת ענייניו האישיים הפיננסיים.

"העיוותים האלה מול אנשי וואלה נעשו באופן אפל ומגונה".

רגע, וההטיה החיובית הברורה לטובת הרצוג, בנט, ליברמן לא נעשתה באופן "אפל ומגונה"?
אנשי וואלה היו שמאל ואף שמאל קיצוני – הם פעלו במכוון נגד נתניהו ועברו עבירות אתיות חמורות מאוד בשביל זה.

"לא בכדי חוו עיתונאי וואלה את מה שהתרחש שם כנפגעי עבירה ממש".

נו, באמת. עיתונאי וואלה אינם באמת עיתונאים. הם עשו הכל כדי להפיל את נתניהו מהשלטון, בצורה מגונה ואפלה כפי שקרא מתאר.
עיתונאי וואלה ביזו את המקצוע שהיו שותפים לתפירת תיקים.

"החקירה הנגדית המתישה של בן צור לא הוכיחה כלום ושום דבר".

טוב, זה כבר מגוחך. החקירה של עו"ד בן צור הוכיחה שאילן ישועה היה עורך העל ולא שאול אלוביץ', היא הוכיחה שהאתר היה עוין במיוחד לנתניהו, היא הוכיחה שוואלה רצה להפיל את נתניהו מהשלטון והיא הוכיחה שוואלה השתעבד לחלוטין לטובתו של יצחק הרצוג.

הדימוי של קרא: "נניח שהוגש נגדך כתב אישום על גניבת עשרה חטיפים מהמזנון ובמסגרת קו ההגנה תציג במשך דיונים שלמים חשבוניות על קניות שלך במזון ששילמת על עשרות מצרכים".

ההשוואה הזו מטופשת מאוד. כתב האישום הוא לא על גניבת מצרכים, כתב האישום הוא על הטיית סיקור שלא הייתה. איך בכלל אפשר להשוות?
רגע, אז לפי התיזה המופרכת הזו למה לא העמידו לדין את יצחק הרצוג, בנט, ליברמן ועוד? גם הם "גנבו" מצרכים מהקיוסק של וואלה.

"קו ההגנה לפיו בפרסומים רבים וואלה התנהג כאתר נורמלי, ואולי אף חלילה מוטה לצד השני – הוא קו הגנה מגוחך".

אין גבול למניפולציות ולשקרים של ברוך קרא. הרי הפרקליטות התחילה מ"סיקור אוהד" והמשיכה ל"היענות חריגה", ועשתה זאת מבלי שהביאה כלי מדידה ופרמטרים להשוואה.
אז איך בדיוק רוצה קרא שבן צור יוכיח שלא היתה "היענות חריגה"? הוא חייב להשוות את זה למה שקרה באמת בוואלה ומה שקרה במקביל גם בכלי תקשורת אחרים.
זה בדיוק מה שקרא לא עשה וגם שולחיו בפרקליטות.

"עיתונאי יעשה הכול כדי לבקר את שלטונו של נתניהו, כך צריכה לנהוג עיתונות כלפי כל ממשלה".

זו הבדיחה הגרועה ביותר ששמעתי. תשוו את כמות המאמרים שכתב ברוך קרא נגד נתניהו, בתקופת שלטונו, לכמות המאמרים שהוא כתב נגד בנט בחצי השנה האחרונה – קל לראות שהוא משקר.

אם כבר אז כבר: "היענות חריגה" היתה בהחלט – של ברוך קרא למסרים של הפרקליטות.

***

סופ"ש בפייסבוק של אלי
08:32 -> 15:56 -> 21:10 * 13:33 -> 20:04

מאמרים אחרונים

סיגר – תיק 1000

הפרקליטות רוצה להסתיר את קריסת תיק 4000 עם סיגרים ושמפניות? עושים סדר בתיק 1000

הפרקליטות שברה את הסדר ההגיוני של משפט נתניהו עם עדה בתיק 1000, הדס קליין. המטרה היא לטשטש את קריסת תיק 4000 בעדות פילבר באמצעות קצת קשקשת על סיגרים ושמפניות. אז החלטתי לעשות לכם סדר בתיק 1000

הקליקו לתוכן »