יומן הבוקר
ניר חפץ, עד המדינה במשפט נתניהו (צילום: אלי ציפורי)
את המכות הכי גדולות שספג "תיק 4000" נתן דווקא עד המדינה, ניר חפץ, שהתביעה בנתה סביבו דימוי של "אקדח מעשן". אלא שהוא, בקולו, הפריך את הדברים

לקראת המשך עדותו של ניר חפץ בשבוע הבא אני מביא כמה אמירות שלו בחקירותיו – חלקן כאלו שעדיין לא פורסמו – כדי להמחיש עד כמה תיאוריית השוחד בתיק 4000 מופרכת והזויה, כפי שהוא אמר בקולו.

***

נתניהו נהג לפנות רק לבעלי כלי התקשורת

חפץ: "חד משמעית כן, כולם. תקופת בחירות, אין דין ואין דיין, ואם הוא באותו רגע רוצה שיתקנו משהו הוא מרים טלפון גם לגדולים. הוא מרים טלפון ישירות ומיידית ובעצבים גם לגדולים כגון נוני מוזס, עמוס שוקן, בעלי קשת ורשת, משפחת ורטהיים".

חוקר: "איך אתה יודע, איך?"

חפץ: "יודע כי הייתי נוכח במועדים כאלה, ובזה לא שונה (אלוביץ') בכלום מאחרים".

העבודה עם אילן ישועה

חפץ: "כל דבר שפניתי לאילן ישועה, עדכנתי גם את שאול… האמת היא שזה גם נבע מהעובדה שאילן ישועה, לא יודע, לא עבר לי טוב בגרון, לא סמכתי עליו… הבן אדם הזה לא כל כך נראה לי… הכל במקביל… שאול זה הפריע לו, הוא ביקש שאני אעביר רק לאילן…"

המשמעות: ישועה היה עורך העל בוואלה, אלוביץ' לא קבע הרבה באתר. וישועה פעל לטובת יצחק הרצוג.

פניות רבות של חפץ היו בשם שרה נתניהו או יאיר נתניהו – ולעיתים טשטש זאת

חפץ מבהיר כי ככלל היה ראש אמונה של שרה נתניהו לא של בנימין נתניהו:

"לעומת זאת כל מילה ששרה אמרה לי לקחתי בשיא הרצינות ופעמים רבות פעלתי בהתאם. כמו כן צריך לזכור שאני תמיד הייתי יותר קרוב לשרה מאשר לביבי. נקודה".

בהמשך:

חפץ: "לעיתים כאשר רציתי לטשטש את העובדה שמדובר בשרה או אפילו יאיר נתניהו ייחסתי את הדבר לראש הממשלה או להגדרה יותר מעורפלת שהיא כוללת את כולם…

"לא רציתי שהיה בצד השני, משהו ששרה ביקשה, כי זה לא מכבד, לא רציתי, לא מכבד אותי לפעמים. יכול להיות למשל מקרה טיפוסי. אם אתה עוסק באיזה עניין של שרה… היא היתה במקלט לנשים מוכות, בסדר? … יש מצב שאני אכתוב, שיכניסו את השש תמונות האלו שהוא ביקש, אבל זה היא ביקשה…".

ועוד:

חפץ: "תקשיב, מה אני רוצה להסביר לך. ב-18 במרץ, 15, אני וביבי, לא היה איכפת לנו מה יהיה כתוב בוואלה… אנחנו היינו נזכרים בהם, ארבעה חודשים לפני הבחירות הבאות, שיכתבו מה שהם רוצים… מאה אחוז מהיוזמות הן ביוזמת יאיר או שרה. באו מיאיר או שרה, שרה בשביל העניינים שלה, היא הולכת לאיזה אירוע שלה".

ועוד:

"בנושא אחד שזה פעילויותיה הציבורית של שרה, פעלתי ישירות מולה ולא עברתי דרך ראש הממשלה".

חפץ מבהיר שגם בתקופת הבחירות הם לא היו מרוצים מוואלה

חוקר: "אתה מייחס את זה גם לבחירות?"

חפץ: "אחרי הבחירות, כי בבחירות אי אפשר, הכל בלאגן, אתה לא מרוצה מאף אחד".

חוקר: "אנחנו מדברים על קיץ 2015 עד קיץ 2017".

חפץ: "בדיוק, ושרה גם היתה מאוד שבעת רצון מהאופן שבו אתר וואלה מסקר את הפעילויות הציבוריות שלה וגם מרבה לפרסם צילומים שלה… וזה הכל לפי בקשות מפורשות של שרה שכמות צילומים תהיה גדולה"

כלומר, נתניהו בכלל לא מעורב ונגד שרה ויאיר נתניהו הוחלט לא להגיש כתב אישום.

תקופת בחירות 2015: חפץ שולח הודעות לעיתונות לוואלה במקביל לכלי תקשורת רבים

חפץ: "זה לא רק הם (וואלה). לצורך העניין גם NRG, גם ישראל היום, היו מכניסים כל הזמן שאני, אז אני הייתי עושה גם קופי-פייסט להודעות של המטה ושולח… זה אני הסתפקתי באילן, אלא אם כן זה היה חשוב (הייתי פונה) לשאול".

ובהמשך:

חפץ: "הכוונה שהיא שכל בקשה ביקשתי מוואלה, נעשתה בדיוק כמו NRG, בדיוק כמו ישראל היום".

חפץ לא כופה על וואלה דבר

חפץ כותב לישועה:

"אני שולח לך שני מכתבים שחתומים עליהם עובדים לשעבר בבלפור. שמח אם המערכת תשקול לעשות מזה סיפור גדול כמובן לפי שיקוי העריכה העיתונאיים שלכם".

***

אתמול בפייסבוק של אלי
11:26 -> 12:51 -> 15:02

מאמרים אחרונים

ערוצים 11 12 13

האינטרסים והכוחות הכלכליים והתקשורתיים רבי העוצמה שהובילו להפיכה השלטונית נגד נתניהו

אחרי הבחירות ב-2015 הבינו בליכוד כי התקשורת הממסדית היא שחקן פוליטי לכל דבר. המסקנה היתה שצריך להגביר את התחרות בשוק התקשורת. כתגובה התקשורת התחילה "לתפור" את נתניהו. מפת האינטרסים

הקליקו לתוכן »
יהודית תירוש, שלמה פילבר (צילום: אלי ציפורי)

היעד: שלמה פילבר; המטרה: בנימין נתניהו – כך פעלו ליאת בן ארי ויהודית תירוש

הפרקליטות סימנה יעדים ומטרות וכבשה אותם – היא הצליחה להפיל את נתניהו מהשלטון, אבל לא לקחה בחשבון שהוא לא ירים ידיים. היום כבר ברור שזו הסיבה ללהיטות הגדולה שלה להסדר טיעון, תוך ויתור על סעיף השוחד

הקליקו לתוכן »