יומן הבוקר
שלמה פילבר (ויקיפדיה)
משפט נתניהו: עדותו של עד המדינה השני, שלמה פילבר, מתקרבת. ליקטתי מבחר של ציטוטים מאת פילבר, שהופנו כלפי העיתונאים שופרות הפרקליטות, ציטוטים שיכולים להעיד על אופי עדותו הצפויה

בעוד כחודש, ייתכן אף פחות, אמור להתחיל להעיד שלמה פילבר, עד המדינה השני.

במהלך החודש הקרוב, עד עדותו, אביא פה כמה מהתבטאויותיו בטוויטר, שלא מותירות ספק בקשר לאופי עדותו של פילבר, וגם חלקים משמעותיים מעדותו.

והיום, התבטאויות פילבר נגד העיתונאים, כולם שופרות של הפרקליטות:

***

על העיתונאים באופן כללי (לאחד הגולשים):

"אעיד על כל מה שעד עכשיו העיתונאים (שמחזיקים את תמלילי העדויות שלי) הסתירו ממך".

על העיתונאים באופן כללי:

"ואפרופו יושרה, דווקא התיק ה'דרמטי' נגדי שגרם למעצר, הרחקה וכותרות מכפישות 3 שנים, נסגר באחרונה כנגד כל הנחקרים ללא שום כתב אישום, משום מה זה 'נעלם' מהתקשורת כליל. אשמח להסתייע בשירותך הידועים להביא זאת לידיעת העיתונאים ש'לא שמו לב'. מצ"ב הודעת הפרקליטות בעניין".

על בן כספית:

"אתה כמובן יודע (ומתעלם במכוון) שתיק החקירה עליו נעצרתי ונחקרתי נסגר כנגד כל הנחקרים האחרים (אחרי שימוע). מה המשמעות? תתייעץ עם מומחים בעניין.

לבן כספית ששואל אותו אז אתה לא עד מדינה?

"בשלב הזה אני מנוע מלענות לך יותר, למרות שיש לי תשובות מצוינות. יבוא יום".

על אביעד גליקמן ששואל אותו אם יחזור על דברים שהעיד במשטרה:

"נדמה לי שככתב משפט, אתה מנסה עכשיו לשבש משפט. אני צודק?"

על רביב דרוקר:

"דרוקר ערך לי משפט שדה חלקי, מגמתי, לא ענייני, ברוכי וגליקמן באולפן כמה זה נכון. למחרת אחד, בן כספית, הצהיר בעקבותיהם שניצלתי משנים רבות בכלא. והופ… הפרקליטות בכלל סגרה את התיק הזה. דוגמא אחת. עוד אעשה סבב הרצאות שיהיה כולן בנוי על דיווחי הפייק".

על רביב דרוקר (עונה לגולש):

"תתקשר לרביב דרוקר או לתומר גנון (כתב המשפט של כלכליסט), הם ישלחו לך בקובץ דיגיטלי את כל העדות. אבל תקרא הכל!!! 2000 עמודים!!! לא סלקטיבי כמו שהם 'מתווכים' לקוראים. תראה מופתע!"

על הפרקליטות והמשטרה:

"רק מזכיר שאותי בתור מנכ"ל חקרו ימים ארוכים במשטרה על שהעזתי לחלוק על עמדת הפקידים במשרדי, והחלטתי בסוף בניגוד לעמדתם".

על נפתלי בנט:

"ראש הממשלה גזר השבוע סרטים על 'מתווה הסיבים' שאני יזמתי… אז אולי דווקא כן יש תוצאות?" (המתווה שפילבר יזם נכנס לכתב האישום בתיק 4000 למרות שגילם הטבות פחות משמעותיות לבזק מהמתווה הנוכחי).

על שלטון הפקידים במערכת המשפט (רמז ברור למה שקרה לו עצמו):

"אני מעדיף את הקונספט הזה, שפקידים אומרים את דעתם ללא פחד לקובעי המדיניות וכשדעתם לא מתקבלת מתפטרים, מאשר פקידים כשדעתם לא מתקבלת, מנסים להפליל את הממונה, לשרוף את המועדון ומכניסים את השוק לכאוס. ואחרי 4 שנים מבינים שהם היטעו וסוגרים את התיק"

אחרי ש"דה מרקר" בחרו בו לרשימת 100 המשפיעים ושאלו האם הוא יחזור בו מעדותו הקריטית:

"הם מ-פ-ח-ד-י-ם".

על הנזק שגרמו הפקידים לשוק התקשורת:

"התוכנית לפריסת סיבים אופטיים הוצגו על ידי ביוני 2016, בתחילת 2017 מבקר המדינה, יחד עם החכ"ים דאז כבל וקארין אלהרר עצרו את המתווה, בהסתמך על חוות דעת שגויות של אנשי אגף התקציבים. 4 שנים אבודות המתווה חיכה, ורק בתחילת 2020 הנדל אימץ אותו. הנזק המצטבר לצמיחה ולתל"ג 50 מיליארד שקל".

על פקידי האוצר:

"למטיבי לכת שמתעניינים בארכיאולוגיה של שוק התקשורת. תחזרו לדיוני ועדת הכלכלה בחוק ההסדרים של סוף 2016 ותבינו כמה בכירי האוצר (גם היום), שהובילו את המהלך הזה אז, לא באמת מבינים כלום מהחיים שלהם".

על הפרקליטות (נחשף בדיון במשפט נתניהו):

"השוחד בתיק 4000 זה למראית עין. המערכת מכרה את עצמה עד לקצה. המשטרה אוספת חלקי פאזל ומחליטה איך לשחק איתו, אם יש חלק שלא מתאים היא מעלימה אותו".

***

***

אתמול בטוויטר ובפייסבוק של אלי
11:00 -> 11:19 -> 11:51 -> 11:52

מאמרים אחרונים

מיקי גנור (צילום: אלי ציפורי)

דברים מדהימים צפים בתיק "הצוללות"

העדות המטלטלת של מיקי גנור: מוטי לוי, ראש להב הפורש, צלצל אלי בצרחות נוראיות ואמר לי "אם לא תחתום על הסכם עד המדינה נזיין את הבת שלך" (הבת שנחקרה באזהרה ואיימו לשלול לה את רישיון עריכת הדין). מוטי לוי לא תיעד השיחה

הקליקו לתוכן »