יומן הבוקר
אהוד ברק (ויקיפדיה)
הפרקליטות מנסה, במאמץ ניכר, לגלגל על המשטרה את האחריות בפרשת הריגול בטלפונים. יחד עם אבי וייס אני מערער את כל הספינים של הפרקליטות מסוף השבוע האחרון. כל המעורבים צריכים להישלח לכלא

הפרקליטות עשתה בסוף השבוע מאמץ תקשורתי אדיר כדי לזרוק את האחריות על רעידת האדמה בפרשת פגסוס על המשטרה, בטענות מגוחכות ושקריות שהחומרים נשארו רק בידי אנשי המודיעין ולא עברו בכלל לחוקרים ומכאן שלא הגיעו לפרקליטות.

הנה מיטב הספינים השקריים, ועוד תובנות שלי ושל אבי וייס, מרעידת האדמה שצריכה וחייבת לשלוח את כל המעורבים לכלא, כולל עיתונאים שהיו שותפים לכך בידיעה מלאה.

***

הספין: "החומר נשאר אצל אנשי המודיעין ולא עבר לחקירות. לכן, הראיות בתיקים הושגו כדין".

📍 כל מי שמכיר עבודת משטרה ויחידות מודיעין בצבא יודע שזה דבר פשוט מגוחך. חומר מודיעיני לא יכול להישאר בידי אנשי המודיעין. אין חיה כזה ולא היתה חיה כזו מאז ומעולם.

אי אפשר להפריד בין המודיען והחקירות – הרי אפילו ראש אח"מ (אגף חקירות ומודיעין) ממונה על החקירות והמודיעין גם יחד – והאחד קשור בשני.
יתר על כן, תוצרי מודיעין משמשים את החוקרים ולכל נחקר מכינים תיק מודיעין, כולל תוצרי פגסוס, אם היו כאלה והיו כאלה למכביר בתיקי נתניהו. אלו נמצאים במאגרים של המודיעין במשטרה ואי אפשר להפריד אותם מהחקירה כיוון שלקציני החקירות, לרוב, יש גישה לתוצרי המודיעין, בוודאי בתיקים כאלה רגישים כמו ראש הממשלה.

העובדה שהפרקליטים המלווים בתיק 4000, יהודית תירוש ואמיר טבנקין, צפו בחקירות אונליין, העבירו שאלות ותדרכו את החוקרים וגם ישבו בישיבות סטטוס עם בכירי המשטרה, מעידה על כך שהם היו חשופים לכל חומרי המודיעין והיה עליהם לדעת שמדובר בחומרים שהושגו בצורה לא חוקית.

אחת מהשתיים: או שידעו ועצמו עיניים או שלא ידעו ולא שאלו, מתוקף היותם שומרי הסף. אינני יודע מי מהאפשרויות יותר גרועות, שתיהן גרועות באותה מידה וצריכה להוביל לחקירה פלילית נגד השניים.
מה שהפרקליטות מנסה היא לא רק לזרוק את האחריות ממנה והלאה אלא רוצה שהמשפט ימשיך להתנהל כאילו לא קרה כלום. ברגע שתיפתח חקירה פלילית השמיים ייפלו על הפרקליטות ואי אפשר יהיה להמשיך את המשפט. כלומר, הפרקליטות עושה עכשיו את הכל כדי לטייח ולמזער את הפרשה.

הספין: "היה באג בתוכנה, יוזמה מקומית של כמה זוטרים"

📍 טיעון של גורמים במשטרה. הטיעון הוא כזה מגוחך, שחבל להתייחס להם. שימוש בכלי כה עוצמתי ואף אחד לא בדק, לא ידע, לא שמע על "באג"?
נו, באמת.

הספין: פרשת פגסוס היא גם פרשה של ריגול לא חוקי לצורך סחיטה תוך הפרת הנחיות בסיסיות של ביטחון שדה

📍 העובדה שביחידת הסיגינט יושבים האקרים ללא בדיקות פוליגרף וביטחון שדה, ללא פיקוח ובקרה, והם יכולים לשאוב מכל אזרח במדינה את מסמכיו והמידע שיש לו במחשב, סמארטפון, טאבלט, בין השאר מידע אישי שמתאים לסחיטה – היא מטלטלת.

זה כולל, כמובן, ראש ממשלה, שר ביטחון, שר משפטים ודמויות בכירות נוספות וכיו"ב.
מי מבטיח לנו שהמידע נשאר במאגרי המשטרה ולא יוצא לגורמים חיצוניים – שהחדירו את האמצעי הזה לעורק איסוף המודיעין המרכזי של אגף חקירות ומודיעין ולהב 433 (באמצעות חברות פרטיות)?

זה ריגול שפוגע בביטחון המדינה שמידע שעלול היה ליפול לידיים עויינות.  

הספין: אהוד ברק ובני גנץ: עד עכשיו לא ידוע לאן זלג המידע ששאבה המימד החמישי בזמנו ממשטרת ישראל, כיוון שכל הגורמים המעורבים טייחו זאת.

📍 אלא שלא רק בני גנץ התדפק על דלתות המשטרה, אלא גם חברות שהיה מעורב בהן אהוד ברק. האחרון היה מעורב בכמה וכמה חברות שעסקו בתחום כמו 'ריפורטי' (שהחליפה שמה לקרבין), טוקה, והוא חלק מבעלי מניות בדומה לזה של המימד החמישי (האוליגרך ויקטור וקסלברג שהסתבך בארה"ב).

בשנים האחרונות שמו של ברק נקשר עם חברה נוספת בתחום – פאראגון – שעל פי פרסומים המערכות שלה הוטמעו במשטרה.

הספין: החקירה הפלילית שחייבת להיפתח צריכה להתחיל מבראשית

📍 מי אסף את החומרים, מי אגר אותם, איך שיכפל אותם ומי הפעיל את האנשים שעסקו באיסוף המידע – זו לא עבודה שיכולה לעשות המשטרה, זו עבודה שיכול לעשות השב"כ, ע"י אנשים נקיי כפיים ולא אנשים שהיו חלק מההפיכה השלטונית.

כל האקר והאקר ביחידת הסיגינט צריך לעבור במסגרת החקירה חיפוש בבית, בחשבון הבנק שלו, בנייד – כדי לאתר את כל תהליכי השיבוש, אם היו כאלה, שהם מבצעים (השמדת חומרים וטשטוש עקבות, בתיאום המפעילים שלהם במשטר ובפרקליטות).
כמובן שכל שרשרת הפיקוד למעלה, כולל הפרקליטים המלווים, צריכים להיחקר.

הבעיה: ככל שנמשך הזמן יש מרחב תמרון גדול לכל המעורבים בפרשה הפלילית לתאם עדויות ולשבש בחקירה.
רק השב"כ יוכל לחקור זאת כמו שצריך ולהעמיד לדין את הקושרים להפיכה שלטונית, כולל עיתונאים שהיו שותפים לכך באופן מלא.

***

***

סופ"ש בטוויטר ובפייסבוק של אלי
10:18 -> 11:06 -> 11:54 -> 12:53 -> 13:59 -> 20:43 -> 21:30 * 10:20 -> 12:41 -> 13:18 -> 14:15 -> 15:07 -> 18:55 -> 19:34 -> 21:27 -> 22:19

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »