יומן הבוקר
אביעד גליקמן (ויקיפדיה)
לקראת המועד בו עליה להשיב לבית המשפט, הפרקליטות מודה, באמצעות הדלפה לאביעד דליפמן: היה שימוש לא חוקי בפגסוס בתיקי נתניהו לפחות ב-3 מקרים. בעזרתו של אבי וייס אפשר לפרק את שקרי הפרקליטות

היום אמורה הפרקליטות לשלוח את תשובתה לבית המשפט, עד השעה 14:00, על השימוש בפגסוס בתיקי נתניהו.

כרגיל, אין צורך לחכות במתח משום שכנופיית צלאח א-דין תמיד משחררת את הודעותיה לדובר שלה – אביעד דליפמן. זה אישר אתמול את הדיווחים של יואב יצחק על השימוש הלא חוקי שעשו במשטרה (ובידיעת הפרקליטות) בפגסוס בתיקי נתניהו: הקורבן הראשון היה עד המדינה שלמה פילבר.

***

ההדלפה

דליפמן כותב שהיה במקרה של פילבר צו, והמשטרה הרחיבה את הצו ושאבה חומר שהיה לה אסור.
זה כמובן שקר גס, אין צו שיכול לאשר שימוש בפגסוס ולכן אין לו מן הסתם "הרחבה".

הפרקליטות גם הדליפה לדליפמן שהיו "ניסיונות פריצה" גם לאיריס אלוביץ' ולעוד מעורב בתיקי נתניהו וגם הם עם צו (שוב, אותו שקר).
כמובן שהפרקליטות תנסה להרחיק את עצמה מכל האירועים הלא חוקיים ותכתוב בהודעתה שהחומר הלא חוקי שנשאב כלל לא הועבר לידי חוקרי היחידה.

אגב, במקרה של פילבר הדברים נחשפו בדיון השבוע, שעה שיהודית תירוש הציגה תכתובות בלי צו מתאים.
אז איך היא לא ידעה? ואיך החומר לא הועבר הלאה? הועבר גם הועבר, תירוש ידעה גם ידעה, אבל היא שיקרה במצח נחושה לבית המשפט.

אז שימו לב מה קרה פה: מהכחשה מוחלטת עברנו ל-3 מקרים לא חוקיים של פריצה או ניסיונות פריצה בתיקי נתניהו, בהחלט מספיק כדי לפתוח חקירה פלילית נגד המעורבים בפעולות הלא חוקיות, אלו שידעו ועצמו עיניים, או אלה שלא ידעו וגם לא שאלו – כולל מנדלבליט, אלשיך, ליאת בן ארי, שי ניצן ויהודית תירוש.

ובכלל, זה מה שגילתה בדיקה עצמית. כלומר, המשטרה והפרקליטות בדקו את עצמן. ואם זה שמצאו הבודקים את עצמם, תארו לעצמכם מה תעלה בדיקה אמיתית ורצינית, ולא ועדת טיוח ומריחה כפי שהקימה הפרקליטות-משטרה בתיקי נתניהו והוועדה שמינה מנדלבליט, היועמ"ש לשעבר, בראשות עו"ד מררי, המשנה שלו לעניינים פליליים.

המריחה

בהקשר זה אני מביא את הדברים שכתב אבי וייס על ועדת המריחה והטיוח, שכל מטרתה היא לגמד את האירועים הלא חוקיים שצריכים להוביל לביטול משפטו של נתניהו.

ראשית, יש כמה מעורבים במשטרה שעדיף שיושעו מכל בדיקה, כי הם עצמם מעורבים בפעולות לא חוקיות לכאורה:
ניצב יגאל בן-שלום, ראש אגף חקירות ומודיעין שעל פי פרסומים אף הקשר לאלשיך באמצע הבדיקה (שיבוש חקירה?); ניצב שי קופרמן, אגף הטכנולוגיה והתקשוב; תנ"צ יואב תלם, סגן ראש אגף חקירות ומודיעין ומי שהיה דומיננטי מאוד בחקירת תיק 4000; תנ"צ דורן יאיר, ראש חטיבת הסיגינט-סייבר, אותו מערך שפרץ לטלפונים באולפן בלתי חוקי; תנ"צ קובי זריהן, ראש חטיבת מודיעין באגף חקירות ומודיעין.

בנוסף, הצוות שהקים מנדלבליט, בראשות עו"ד מררי, הוא בדיחה עצובה.
מררי, היא זו שהביאה למנדלבליט את כל צווי ההאזנה הרגישים לאישורו במשך שנים. היא זו שקיבלה דיווחים חודשיים, תלת חודשיים ושנתיים מהמשטרה, אודות צווי האזנה שהוצאו, בין בצווים מבתי משפט ובין אם היתרים דחופים כמוגדר בחוקים.
לכן, היא נמצאת בניגוד עניינים חמור ולמעשה מונתה לבדוק את עצמה. כמו כן שני בכירי שב"כ בדימוס, שהם חלק מצוותה, צפריר כץ ואייל דגן, שניהם "נגועים" כיוון שעבדו שנים רבות צמוד במקביל או תחתיו של רוני אלשיך בשב"כ.

המשמעות היא, כפי שכותב וייס, שמהרגע שהפרשה פרצה לתודעה הציבורית – החלו תיאומים עדויות ושיבוש הליכי חקירה בקנה מידה מבהיל.

כל עוד אין חקירה פלילית, הקצינים ובעלי התפקידים בכל מקום, לרבות בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש, מרגישים חופשי לשבש חקירה צפויה ולתאם עדויות, כחלק מציפוף השורות שנהוג בארגון.

***

סופ"ש בטוויטר ובפייסבוק של אלי
11:45 -> 12:16 -> 15:20 -> 21:31 -> 22:29 * 10:38 -> 11:42 -> 12:12 -> 14:46 -> 19:19 -> 20:15 -> 20:40

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »