יומן הבוקר
ליאת בן ארי (צילום: אלי ציפורי)
אתמול ביקשה הפרקליטות להוסיף 3 עדים חדשים לתיק 1000. הסיבה פשוטה: תיק 4000 מתרסק וליאת בן ארי צריכה לייצר כותרות "אווירה" על שחיתות, אפילו כשמדובר על עניין שלא נחקר ולא ניתן להוכיח. ספין על ספין על ספין

עד כמה ההתנהלות של הפרקליטות בתיקי "האלפים" פסולה ושערורייתית אפשר היה לראות אתמול, בבקשה שהוגשה לתיקון כתב האישום, בקשה הנוגעת לספין התכשיט של שרה נתניהו.

***

כזכור, לפני קרוב לחצי שנה הדליפה הפרקליטות בצורה פלילית את ספין התכשיט של שרה נתניהו, עוד לפני שהחומרים הגיעו לצוותי ההגנה.
בדיון סוער, ערב עדותו של ניר חפץ (העיתוי אף פעם לא מקרי אצל הפרקליטות), אף ביקשה ליאת בן ארי מצוותי ההגנה להגיש מכתב תלונה ליועץ המשפטי לממשלה והוסיפה "תבחנו אותנו", בנוגע לחקירת ההדלפות.

מאז ועד היום, למרות שהשופטים המליצו לפתוח בחקירה בעניין בהחלטה רשמית, ולמרות שחלפה קרוב לחצי שנה לא נעשה כמובן דבר.
שורת הדלפות פליליות לברוך קרא, לדליפמן, לתמר אלמוג ועוד – לא נבדקו.
כלומר, ליאת בן ארי והפרקליטות פשוט צפצפו על החלטת בית המשפט.

והנה, אתמול, מבקשת ליאת בן ארי להוסיף שלושה עדי תביעה: אלינור מילצ'ן, בתו של ארנון מילצ'ן, איאן מוריס, עוזרו של ג'יימס פאקר וענבר בלנקמן, עובדת בחנות תכשיטים.
אלו קשורים כביכול לספין התכשיט אחרי שהדס קליין, עדה מרכזית בתיק 1000, "נזכרה" בו באיחור אופנתי ואצה רצה למשטרה ולפרקליטות.

אבל שימו לב לתרגיל המכוער של הפרקליטות: בזמנו מנדלבליט החליט לא לחקור באזהרה את המעורבים בעניין – כלומר, לא את שרה נתניהו ולא את בנימין נתניהו, ולמעשה לא להכניס את הסיפור לכתב האישום.
אז איך אפשר להכניס עכשיו לכתב האישום, בדלת האחורית, אישום בפועל בלי שהמעורבים בכך ייחקרו, ומבלי שהיועץ המשפטי לממשלה אישר לחקור המעורבים בעניין?

ליאת בן ארי מתחכמת וטוענת שהיא אינה מבקשת לתקן את כתב האישום "תיקון תוכני", ו"היא מסתפקת בבקשה צרה של הוספת עד תביעה".
אבל מה שהיא רוצה הוא דבר פשוט: שהדס קליין, זו שייצרה את ספין התכשיט, ושלושת עדי התביעה החדשים – ילהגו בעדותם על העניין למרות שזה לא מופיע בכתב האישום ולמרות שבנימין ושרה נתניהו כלל לא נחקרו!

וראו איך בן ארי ממשיכה להתחכם לבית המשפט:

"… הוספת עדים לרשימת עדי התביעה לא תביא בהכרח לכך שהפרקליטות תבקש לזמן אותם. ההחלטה בעניין זה תתקבל בהמשך, בעיקר לאור יריעת המחלוקת כפי שתתברר לאור טענות ההגנה לעניין עדותה של קליין. בהחלט ייתכן שבהתאם להתפתחויות במשפט לא יהיה צורך בזימונם לעדות".

כלומר, בן ארי מבינה שיש בעיה בעדות קליין והעדים הנוספים על עניין שהוא בכלל לא נמצא בכתב האישום, אבל בכל זאת מנסה לדחוף רגל בדלת בלי לתקן בכלל את כתב האישום, תוך הטפת מוסר על גילוי האמת:

"במלאכת האיזון בין ערך גילוי האמת לבין מידת הפגיעה בהגנת הנאשם, הכף נוטה בבירור לערך גילוי האמת".

נו, באמת. ליאת בן ארי לא מבקשת לגלות ולחשוף את האמת, היא מבקשת להרשיע את נתניהו בכל מחיר בלי כל קשר לאמת.
היא מנסה לייצר אווירה תקשורתית של שחיתות, כפי שעשה בספין התכשיט, רק בגלל שלדעתה "המידע הנוסף הוא חלק ממכלול הנסיבות הנוגעות לאישום השלישי לכתב האישום".
איזה בולשיט! אם המידע רלוונטי אז מה? ואם הוא "חלק ממכלול הנסיבות הנוגעות לתיק 1000", אז למה לא לתקן את כתב האישום בתוכן המידע?

העובדות הן פשוטות מאוד: הפרקליטות בלחץ אטומי אחרי ההתפרקות של תיק 4000. היא רועדת מפחד מהחקירה הנגדית של פילבר (והיא יודעת היטב גם למה) ולכן ארגנה אחריו את עדותה של הדס קליין מתיק 1000.
עכשיו היא מנסה "לעבות" את עדותה בסיפורי אלף לילה ולילה שלא נמצאים בכתב האישום, ושבני הזוג נתניהו לא נחקרו עליהם בכלל.
כלומר, היא מייצרת פה יש מאין, רק בשביל לקבל כותרות בתקשורת על דברים שהיא לא יכולה להוכיח אותם.

אני מניח שעו"ד עמית חדד, פרקליטו של נתניהו בתיק 1000, יתנגד לבקשה הזו, ואני מקווה ששופטי נתניהו ישימו סוף לניסיונות הנואלים של הפרקליטות וליאת בן ארי לתקן, לשפץ ולהוסיף לכתב אישום חומרים "חדשים" כיוון שהחומרים ה"ישנים" מתבררים כסיפורי בדים.
פעם אחת הם בלמו את הפרקליטות, לאחר שניסתה לחקור את אבי ברגר על תיק 1000, למרות שזה לא נכלל בכתב האישום. למרבה הצער, הפרקליטות לא הבינה את הרמז וממשיכה לנסות לייצר ספין אחרי ספין.

***

אתמול בטוויטר ובפייסבוק של אלי
09:55 -> 10:26 -> 11:50 -> 14:26 -> 14:45 -> 14:51 -> 17:18 -> 17:24 -> 21:21

מאמרים אחרונים

יואב תלם (צילום: אלי ציפורי)

תיק 'הצוללות': החוקר נכנס למקלחת?

יואב תלם נכנס באמצע מקלחת של מיקי גנור ביום השני לחקירתו שבו נחקר עד 4 לפנות בוקר – וניסה להפוך אותו לעד מדינה כשהוא מדבר על "שחיתות שלטונית והון שלטון. קח דף, תחתום עליו ותצא הביתה" (הכוונה לנתניהו); תלם בתגובה: "לא זוכר"

הקליקו לתוכן »
פרח לרנר, לשעבר יועצת לנתניהו (צילום: אלי ציפורי)

תיק 2000: היועצת לשעבר של נתניהו הגיעה לעדות

פרח לרנר, היועצת לשעבר של נתניהו, ריסקה בעדותה את התיאוריות המופרכות של ליאת בן ארי: נתניהו הנחה כל העת לבלום את חוק "ישראל היום". וגם: החיטוט הלא חוקי בטלפון של לרנר, הסתרת מסמכים מזכים בחקירותיה, וניסיון לשתול גרסאות שיפלילו את נתניהו

הקליקו לתוכן »
שלומית ברנע פרגו (צילום: אלי ציפורי)

השקרים של עו"ד שלומית ברנע פרגו, יועמ"ש משרד ראש הממשלה

לא "זכרה" תכתובות עם נתן אשל למרות שטענה שלא קיבלה פניות מנתניהו על מתנות. התירוצים שלה: "בגלל כל מיני תקלות הרבה תכתובות לא נשמרות… אתה מוזמן לפנות למערך המחשוב שלנו להוסיף על תלונותיי שחיתוכים שונים לא מעלים כל מיני תוצאות" (את מה שהתאים לה היא מצאה וזכרה)

הקליקו לתוכן »